Справа № 209/1437/15-а
Провадження № 2-а/209/60/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2015 року Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, у складі: головуючого, судді Решетник Т.О.,
при секретарі Погрібній О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпродзержинську адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
ВСТАНОВИВ:
УПтСЗН Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради звернулося до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача по справі на користь позивача надміру виплачені кошти по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 914,19 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач в позові зазначив, що згідно заяви ОСОБА_1 про призначення усіх видів соціальної допомоги від 16.05.2011 року їй управлінням праці та соціального захисту населення було призначено державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а саме: на сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 01.07.2011 року по 15.04.2014 року. При наданні документів, на підставі яких ОСОБА_1 було призначено допомогу, остання зобов'язувалась повідомляти управління праці та соціального захисту населення про всі обставини, що впливають на виплату допомоги. Однак, в порушення вимог Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" ОСОБА_1 01.03.2013 року працевлаштувалась до ТОВ "ЄФТ". Але про факт свого працевлаштування відповідачка не повідомила управління та продовжувала отримувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Факт працевлаштування відповідачки був виявлений внаслідок проведення перевірки повноти та достовірності інформації про доходи, наданої заявником для призначення соціальної допомоги, державними соціальними інспекторами управління за запитом Державної податкової інспекції України. За даними ДПІ від 29.07.2014 року встановлено, що ОСОБА_1 у період з 01.03.2013 року по 01.10.2013 року отримувала дохід у вигляді заробітної плати. У зв'язку з цим виникла переплата допомоги у розмірі 914,19 грн., а відповідач втратила право на одержання державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та знята з обліку з 01 березня 2013 року, тобто з дня працевлаштування. ОСОБА_1 Управлінням було направлено повідомлення про необхідність прибути до управління з питання виплаченої допомоги, але відповідачка так і не з'явилась до управління. На теперішній час повернення незаконно отриманих коштів відповідачкою залишається відкритим.
Представник позивача Ахрамєєва І.В. у судове засідання не з'явилася, про час та місце слухання справи була повідомлена належним чином, надала до суду заяву, в якій підтримала позовні вимоги позивача та просила їх задовольнити. Справу просила розглянути без її участі.
Відповідач у судове засідання не з'явилась, про причину неявки суду не повідомила, про дату, місце і час розгляду справи була повідомлена належним чином. Заперечень проти позову від відповідачки до суду не надходило.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 було призначено державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до заяви ОСОБА_1 про призначення усіх видів соціальної допомоги від 16.05.2011р. на період з 01.07.2011 року по 15 квітня 2014 року, про що УПтСЗН Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради було прийнято рішення про призначення допомоги сім'ям з дітьми від 18.05.2011 р.
Відповідно до п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" (в редакції чинній на час призначення допомоги), якщо непрацююча особа, яка отримує в органах праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виявила бажання працювати, виплата цієї допомоги припиняється з дня працевлаштування.
Разом з тим, в результаті проведеної УПтСЗН Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську перевірки повноти та достовірності інформації про доходи, що надається заявником для призначення соціальної допомоги було встановлено, що інформація про доходи ОСОБА_1, що вказана у декларації про доходи не відповідає інформації за даними ОДПІ від 29.07.2014 р. № 1648/08, не попередження про вихід на роботу ТОВ "ЄФТ" з 01.03.2013 р. згідно довідки про доходи № 25-10/14 від 25.10.2014 р., що підтверджується актом № 52 від 22.12.2014 р.
З матеріалів справи вбачається, що 01.03.2013 року ОСОБА_1 працевлаштувалась у ТОВ "ЄФТ" на посаду керівника відділу маркетингу на повний робочий день та отримувала доходи у вигляді заробітної плати, що підтверджується довідкою про доходи від 25.10.2014 року № 25-10/14, виданою ТОВ "ЄФТ".
Про факт свого працевлаштування відповідач не повідомила УПтСЗН Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську та продовжувала отримувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
З огляду на вищевказане вбачається, що з часу працевлаштування ОСОБА_1 втратила право отримувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, внаслідок чого відповідач незаконно отримала вказану допомогу.
За період з 01.03.2013 року по 01.10.2013 року ОСОБА_1 було виплачено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 914,19 грн., що підтверджується довідкою про отримання допомоги № 07/443 від 08.02.2015 року.
Так, позивачем було направлено повідомлення від 17.11.2014 р. № 08/3888 на адресу ОСОБА_1 про виклик до управління праці та соціального захисту населення Дніпровського району з питання призначення та виплати державних соціальних допомог.
Проте, відповідач до управління не з'явилася та суму отриманої допомоги в сумі 914,19 грн. не повернула.
За таких обставин, з урахуванням вищевикладеного, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача надміру виплачені кошти допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 914,19 грн.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.94 КАС України, з відповідача в дохід держави повинно бути стягнено судовий збір в розмірі 1827 грн. 00 коп., оскільки позивач звільнений від сплати судового збору при зверненні до суду.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" (в редакції чинній на час призначення допомоги), Законом України "Про судовий збір", ст.ст. 7, 11, 86, 94, 158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, на користь Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради, р/р 35414015037771 в ГУДКУ в Дніпропетровській області м. Дніпродзержинська, ЄДРПОУ 03192537, юридична адреса: м. Дніпродзержинськ, пр. Перемоги, 45, надміру виплачені кошти державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 914 (дев'ятсот чотирнадцять) гривень 19 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, на користь держави судовий збір в розмірі 1827,00 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т.О. Решетник