Справа № 500/2555/15-п
Провадження № 3/500/804/15
У К Р А Ї Н А
ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 травня 2015 року м. Ізмаїл
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Яковенко І.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1, що народилася 11 травня 1960 року, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1 Алтайського краю Російської Федерації, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1, працюючої фінансовим директором ТОВ «Корона-плюс», зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1, являючись фінансовим директором ТОВ «Корона-плюс», допустила порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: не роздрукований фіскальний звітний чек реєстратора розрахункових операцій з фіскальним № 15020029025/2 за 29.12.2014 р. у магазині складі ТОВ «Корона-плюс» за адресою: м. Ізмаїл Одеської області, вул.Болградське шосе, 27, чим порушила п. 9 ст. 3 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, про місце, дату і час розгляду була повідомлена належним чином, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням про вручення судової повістки про виклик до суду, про причину своєї неявки суд не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи не подавала, у звязку з чим суд у відповідності до ч. 1 ст. 268 КУпАП вважає за можливе розглянути справу у її відсутності. Більше того, на адресу суду надійшла її заява від 19.05.2015 р., якою вона просила розглянути справу у її відсутності, а також зазначила, що вину свою у вчиненні правопорушення визнає.
Винність ОСОБА_1 у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, також повністю підтверджуються сукупністю наступних доказів, досліджених судом.
Так, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.
Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 допустила не роздрукування фіскального звітного чеку реєстратора розрахункових операцій з фіскальним № 15020029025/2 за 29.12.2014 р. у магазині складі ТОВ «Корона-плюс».
Крім того, вказані обставини справи також підтверджуються даними акту про результати фактичної перевірки № 82/15-32-22-03/33113047, зареєстрованого в органі ДФС за місцем здійснення діяльності суб'єкта господарювання 27.04.2015 р.
Таким чином, аналіз сукупності усіх даних, що містяться в досліджених у суді доказах, дозволяє суду дійти висновку про наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та про доведеність винності ОСОБА_1 в його вчиненні.
Однак, суд вважає, що провадження у цій справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити з наступних підстав.
Так, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 цього Кодексу. Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 1551 КУпАП, адміністративна відповідальність настає у випадку порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Диспозиція ч. 1 ст. 1551 КУпАП є банкетною, тобто відсилає до закону, яким встановлений порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР, п. 9 ст. 3 якого встановлює обов'язок для суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Враховуючи викладені вимоги ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», наявне правопорушення неможна вважати триваючим, у звязку з тим, що ОСОБА_1, являючись керівником ТОВ «Корона-плюс», допустила порушення в формі не роздрукування фіскального звітного чеку за 29.12.2014 р., який повинен був бути роздрукований в той же день, тобто 29.12.2014 р., тобто правопорушення, в даному випадку у формі бездіяльності, було вчинене ще 29.12.2014 р., коли повинен був бути роздрукований відповідний фіскальний звітний чек.
Таким чином, враховуючи, що адміністративне правопорушення було вчинене ОСОБА_1 ще 29.12.2014 р., то на час розгляду справи строки накладення адміністративного правопорушення вже сплинули, у звязку з чим у відповідності до наведеного п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по цій справі за ч. 1 ст. 1551 КУпАП слід закрити.
Керуючись ст.ст. 38, 221, 247, 283, 284 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП, та провадження у справі закрити у звязку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
СУДДЯ
Ізмаїльського міськрайонного суду ОСОБА_2