Єдиний державний реєстр судових рішень ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
________________
П О С Т А Н О В А
Іменем України
02.06.2009 року м. Чернівці Справа № 2а-117/09/2470
09 год. 40 хв.
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Брезіної Т.М.,
секретар судового засідання , за участю представника позивача - Чорней М.Г. (довіреність № 125 /01 від 09.01.2009 р.), Чорней Т.В. (довіреність № 123/01 від 09.01.2009 р.);
представників відповідача - Бірюк О.І. (довіреність № 1 від 17.04.2009 р.), Юрченко В.І.,
розглянувши в м. Чернівці у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі м. Чернівці до Малого приватного підприємства "Карат"
про стягнення заборгованості у сумі 24052,91 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі м. Чернівці звернулося з адміністративним позовом до малого приватного підприємства «Карат»про стягнення заборгованості у сумі 24052,91 грн.
Позов обґрунтовується тим, що відповідач належним чином не виконує вимоги Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) та Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, згідно яких страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж за 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є календарний місяць. Заявлена сума позову виникла за період серпень-грудень 2008 року і складає 24052,91 грн.
В судовому засіданні представники позивача підтримали позов повністю, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.
Представники відповідача заперечували проти позову, зазначали, що за 2008 рік сплатили всю суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Стверджували, що таку заборгованість управління Пенсійного фонду могло нарахувати за попередні роки. При цьому, надали копії судових рішень від 25 вересня 2005 року № 7/214 господарського суду Чернівецької області та від 11 січня 2006 року № 7/214 Львівського апеляційного господарського суду, відповідно до яких, МПП «Карат»оскаржило рішення управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі м. Чернівці за 2004-2005 роки щодо застосування до підприємства фінансових санкцій. Позов МПП «Карат»було задоволено такі рішення управління визнано недійсними судом першої та залишено в силі судом апеляційної інстанцій. У зв’язку з цим, наполягали на тому, що управління хоче стягнути заборгованість саме за спірний період, а не за період про який зазначено позивачем у позові.
Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, заслухавши пояснення представників позивача, представників відповідача суд встановив наступне.
Мале приватне підприємство «Карат»є суб'єктом підприємницької діяльності, перебуває в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, код 14257501 та є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 1058-IV платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Частиною 1 статті 14 Закону № 1058-IV встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Статтею 1 Закону № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вказаної статті страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з ч. 1 статті 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Відповідно до ч. 4,5 ст. 20 Закону № 1058-IV сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків, а страхувальники - фізичні особи, які не мають банківських рахунків, сплачують страхові внески шляхом готівкових розрахунків через банківські установи.
Як вбачається з платіжних доручень та розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, наданих відповідачем, ним було проведено оплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період серпень-грудень 2008 року в повному обсязі (копії платіжних доручень в справі). Крім того, як вбачається з інформації по МПП «Карат»станом на 01.02.2009 р. за період серпень - грудень 2008 року, відповідачем сплачено 48951,02 грн. (а.с. 4 ), з цього слідує, що заборгованість утворилась раніше, але аж ніяк не в період за який позивач просив стягнути кошти. Однак, представники позивача позовні вимоги не змінювали, стверджуючи, що саме за серпень-грудень 2008 року потрібно стягнути кошти, за інший період заборгованості немає.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи відповідача про сплату за вказаний період внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, позивач суду не надав.
Повно, всебічно дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку - відмовити у задоволені позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. У задоволенні позову управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі м. Чернівці до малого приватного підприємства «Карат»про стягнення заборгованості у сумі 24052,91 грн. відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.
Постанова в повному обсязі виготовлено у п’ятиденний термін з дня закінчення розгляду справи.
Суддя : Брезіна Т.М.