Справа № 2 - а - 1000/09/1970 Ст. 6.14 ПОСТАНОВА
іменем України
13 квітня 2009 року м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі
головуючого судді Осташа А.В. при секретарі Твердохліб Н.В. за участю:
представника прокуратури Тернопільської області - Стадника В.О.; представника позивача - Костишин Л.В.; представника відповідача - не з»явився. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом прокурора Гусятинського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Гусятинському районі
до приватного агропромислового підприємства «Степ» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Гусятинського району звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Гусятинському районі з позовом про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами на загальну суму 1170 грн.
Представники прокуратури та позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю з мотивів, викладених у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився, однак надіслав суду заяву, у якій заявлені позовні вимоги визнає, просить позов задовільнити. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів. Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, а саме: - копія свідоцтва про державну реєстрацію; - розрахунок сум податкового боргу; - копії податкових вимог; - копія акту перевірки; -копія статуту підприємства; - копія податкового повідомлення-рішення; - копія довідки про включення до ЄДРПО. Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників позивача та прокуратури, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, з наступних міркувань.
Судом встановлено, що ПАП «Степ» зареєстровано управлінням економіки Густинської РДА 15.02.2000 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію. ДПІ у Гусятинському районі взято на податковий облік 03.03.2000 року та перебуває на загальній системі оподаткування.
Проведеною перевіркою встановлено, що ПАП «Степ» порушило приписи чинного законодавства, зокрема: п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме не подало в установлений законом термін декларації з податку на прибуток підприємства. За неподання в установлений термін декларації до відповідача податковою інспекцією застосовані штрафні санкції передбачені пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в сумі 1190 грн., що підтверджується розрахунком штрафних санкцій, податковим повідомленням-рішенням №0003191500/0 від 24.11.2008 року та актом невиїзної документальної перевірки №824 від 12.11.2008 року. Підприємством податкове повідомлення-рішення в установленому порядку не оскаржене, а отже узгоджене. У строки передбачені чинним законодавством відповідачем сума штрафу частково сплачена в сумі 20 грн., внаслідок чого виник податковий борг в загальній сумі 1170 грн. Сума заборгованості підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, а саме належно оформлені: довідка про податковий борг відповідача, перша та друга податкові вимоги до відповідача, належним чином засвідчена світлокопія податкового повідомлення-рішення, податкових розрахунків. Податкові повідомлення податкового органу відповідачем у встановленому порядку не оспорювалися, недійсними не визнавалися, а тому є підставою для підтвердження нарахування податкових зобов'язань. Відтак вказана сума є недоїмкою та є узгодженою. Згідно п.п. 2.1.4. п. 2.1, пп. 2.3.1. п. 2.З. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі Закон 2181) контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Відповідно до п. 3.1.1 ст.3 Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян і держави у судах. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому КАС України та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 121 Конституції України, ст.ст.94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1 .Позов задовольнити.
2.Стягнути з приватного агропромислового підприємства «Степ» (с.Вільхівчик, Гусятинського району, Тернопільської області, і.к.30787628) на користь Державної податкової інспекції в Гусятинському районі 1170 грн. податкового боргу по податку на прибуток, який перерахувати на р/р 35217060000107 в ВДК в Гусятинському районі Тернопільської області, МФО 838012, код 34036616.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, аіе апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.