УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2015 р.Справа № 428/8118/14-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бегунца А.О.
Суддів: Старостіна В.В. , Рєзнікової С.С.
за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.02.2015р. по справі № 428/8118/14-а
за позовом ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4
до Сєвєродонецького відділу Управління ДМС у Луганській області, третя особа Служба у справах дітей Сєвєродонецької міської ради
про визнання відмови у знятті з реєстрації незаконною,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом до Сєвєродонецького міського відділу Управління Державної міграційної служби України у Луганській області (далі - відповідач), третя особа Служба у справах дітей Сєвєродонецької міської ради Луганської області, в якому просив суд визнати незаконною відмову Сєвєродонецького міського відділу Управління Державної міграційної служби України у Луганській області в знятті з реєстрації ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованих за адресою: АДРЕСА_2, з підстав, що наведені у відповіді № 29/2-4012 від 29.11.2014 року.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 20.02.2015р. відмовлено в задоволенні позову.
Позивач, не погодившись із судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.02.2015р. та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, позивач посилається на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також на доводи та обставини, викладені в апеляційній скарзі.
Відповідач надав письмові заперечення на апеляційну скаргу, в яких, посилаючись на обґрунтованість та об'єктивність рішення суду першої інстанції, просив залишити її без задоволення, постанову суду першої інстанції - без змін, та розглянути справу без участі його представника.
Позивач надав заяву, в якій зазначив, що підтримує апеляційну скаргу в повному обсязі, та просить справу розглянути без його участі.
Представники сторін в судове засідання апеляційної інстанції не з'явилися, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що на підставі довіреності від 25.09.2014 року (реєстраційний номер 45 АА 0442998), посвідченої нотаріусом нотаріального округу міста Кургана Курганської області Хицковим А.В., ОСОБА_1 звернувся до Сєвєродонецького міського відділу Управління Державної міграційної служби України у Луганській області із заявою про зняття з реєстраційного обліку ОСОБА_3, ОСОБА_4 та малолітнього ОСОБА_2 за адресою: Луганська область, АДРЕСА_3, з проставлянням штампів в паспортах та інших документах про зняття з реєстраційного обліку та видачі листка вибуття та інших необхідних документів.
Сєвєродонецьким міським відділом Управління Державної міграційної служби України у Луганській області надана відповідь № 29/2-4012 від 29.11.2014 року про залишення даної заяви без розгляду з підстав невідповідності вказаної заяви вимогам статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання».
Позивач, не погодившись із вказаними діями відповідача, звернувся до суду із даним позовом.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуване рішення Сєвєродонецького міського відділу Управління Державної міграційної служби України у Луганській області № 29/2-4012 від 29.11.2014 року є законним та обґрунтованим, винесеним відповідно до вимог чинного законодавства.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Відповідно до ст.7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її законного представника; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства; підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній, установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту; підстав на право користування житловим приміщенням.
Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання.
Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
У разі подачі заяви законним представником особи додатково подаються: документ, що посвідчує особу законного представника; документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).
Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
Вказана норма є нормою прямої дії та містить виключний перелік документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання особи, а тому посилання позивача на підстави щодо неможливості надати вказані документи не передбачені нормами діючого законодавства України.
Як вбачається із заяви від 25.09.2014 р. про зняття з реєстраційного обліку ОСОБА_3, ОСОБА_4 та малолітнього ОСОБА_2 за адресою: Україна, АДРЕСА_1, вказані особи просять зняти їх з реєстраційного обліку, проставити штампи в паспортах та інших документах про зняття з реєстраційного обліку та видати листки вибуття та інші необхідні документи. До заяви додано довіреність ОСОБА_6 та ОСОБА_3 на уповноваження представника - ОСОБА_1.
Колегія суддів зауважує, що в оскаржуваній відповіді № 29/2-4012 від 29.11.2014 року про залишення заяви без розгляду відповідач зазначив про невідповідність вказаної заяви вимогам статті 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання", а саме: «Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). Таким чином документи подані в неповному обсязі».
Положеннями статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання" визначено перелік документів, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, а саме, документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні.
Проте, при зверненні ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3, ОСОБА_4 та малолітнього ОСОБА_2 до Сєвєродонецького міського відділу Управління Державної міграційної служби України у Луганській області із заявою про зняття з реєстраційного обліку вказаних осіб за адресою: Україна, АДРЕСА_1, останнім не було подано оригіналів документів, визначених ст. 3,7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання", до яких вносяться відомості про місце проживання та не надано доказів на підтвердження повноважень представника ОСОБА_4 та малолітнього ОСОБА_2, оскільки долучена довіреність видана ОСОБА_6 та ОСОБА_3 на представлення саме їх інтересів.
Приймаючи до уваги вищенаведене, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про те, що Сєвєродонецький міський відділ Управління Державної міграційної служби України у Луганській області відмовляючи позивачу у знятті з реєстраційного обліку діяв в межах повноважень та у спосіб, визначені нормами чинного законодавства України та правомірно прийняв рішення у вигляді відповіді № 29/2-4012 від 29.11.2014 року про залишення заяви без розгляду та відмову в знятті з реєстрації ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6 та малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7, зареєстрованих за адресою: АДРЕСА_2, оскільки подані документи не відповідають вимогам законодавства та подані не в повному обсязі.
Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.
З огляду на викладене, колегія суддів апеляційної інстанції підтверджує, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у зв'язку з чим підстав для її скасування не вбачається.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.02.2015р. по справі № 428/8118/14-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Бегунц А.О.Судді(підпис) (підпис) Старостін В.В. Рєзнікова С.С.