ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
14 травня 2015 року м. Київ № 826/6220/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О., за участю секретаря судового засідання Шевченко М.В., розглянувши позовну заяву
За позовом ОСОБА_1 до Прокуратури міста Києва про скасування наказу № 758к від 20.03.2015, зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Прокуратури м.Києва, в якому просить :
- скасувати наказ виконувача обов'язки Прокурора міста Києва № 758к від 20.03.2015 "Про звільнення ОСОБА_1" (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; поштова адреса: АДРЕСА_1) з посади заступника прокурора Шевченківського району міста Києва;
- поновити ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; поштова адреса: АДРЕСА_1) на посаді заступника прокурора Шевченківського району міста Києва.
В судовому засіданні 14.05.2015 судом з'ясовано, що в провадженні Конституційного суду України перебуває об'єднане конституційне провадження за поданням 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої та шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" від 16.09.2014 № 1682-VІІ та за поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади".
Представник позивача просив суд зупинити провадження по справі до розгляду Конституційним Судом України об'єднаного конституційного провадження. Представник відповідача при вирішення питання про зупинення провадження поклався на розсуд суду.
При вирішенні даного питання суд виходить з наступного.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що позовні вимоги обґрунтовані протиправністю його звільнення з посади заступника прокурора Шевченківського району м.Києва міста Києва з підстав, передбачених п. 7-2 ч. 1 статті 36 Кодексу законів про працю України, ч. 3 статті 1, п. 4 ч. 2 статті 3 Закону України «Про очищення влади».
Водночас, згідно інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України (www.ccu.gov.ua), до Конституційного Суду України звернулись 47 народних депутатів із конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч.ч. 3 та 6 статті 1, ч.ч. 1, 2, 3, 4 та 8 статті 3, п. 2 ч. 5 статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» від 16 вересня 2014 року № 1682-VII. Крім того, з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) ч. 3 статті 1, п.п. 7, 8, 9 ч. 1, п. 4 ч. 2 статті 3, п. 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади» положенням ч. 3 статті 22, статті 38, статті 58, ч. 2 статті 61, ч. 1 статті 62, ч. 1 статті 64 Конституції України до Конституційного Суду України звернувся Верховний Суд України.
11.02.2015 Перша колегія суддів на засіданні розподілила конституційне подання, що надійшло до Конституційного Суду України від 47 народних депутатів України, щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої та шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" та затвердила суддю-доповідача.
12.02.2015 Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади". Колегія суддів прийняла ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі.
18.03.2015 Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
18.03.2015 Колегія суддів прийняла ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі.
19.03.2015 Колегія суддів прийняла ухвалу про об'єднання конституційних проваджень у цих справах в одне конституційне провадження.
16.04.2015 Конституційний Суд України відклав судове засідання з розгляду справи щодо конституційності окремих положень Закону України "Про очищення влади".
Таким чином, в межах розгляду зазначених конституційних подань Конституційним Судом України розглядається, в тому числі, й питання відповідності Конституції України (конституційності) нормативних положень, на підставі яких було прийнято оскаржуване в межах даної справи рішення відповідача, а саме, ч. 3 статті 1, п. 4 ч. 2 статті 3 Закону України «Про очищення влади».
Отже, вирішення даної справи пов'язане з результатами розгляду Конституційним Судом України зазначеного об'єднаного конституційного подання.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в зв'язку з неможливістю розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Оскільки розгляд справи № 826/6220/15 неможливий до закінчення розгляду в порядку конституційного судочинства зазначеного об'єднаного конституційного подання, суд вважає необхідним зупинити провадження в даній справі.
Керуючись п. 3 ч. 1 статті 156, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження у справі № 826/6220/15 за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури міста Києва про скасування наказу № 758к від 20.03.2015, зобов'язання вчинити дії до вирішення Конституційним Судом України об'єднаного конституційного провадження за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності (конституційності) ч. 3 статті 1, п.п. 7, 8, 9 ч. 1, п. 4 ч. 2 статті 3, п. 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади» положенням ч. 3 статті 22, статті 38, статті 58, ч. 2 статті 61, ч. 1 статті 62, ч. 1 статті 64 Конституції України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч.ч. 3 та 6 статті 1, ч.ч. 1, 2, 3, 4 та 8 статті 3, п. 2 ч. 5 статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» від 16 вересня 2014 року № 1682-VII.
Зобов'язати осіб, які беруть участь у справі, негайно повідомити суд про усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, що встановлені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.О. Арсірій