Постанова № 44288093, 23.04.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2015
Номер справи
814/535/15
Номер документу
44288093
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 квітня 2015 року Справа № 814/535/15

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Лебедєвої Г.В.

при секретарі - Дворник Г.Г.

за участю: представників позивача - Сташука О.Г (за довіреністю),

Сурмава Н.В. (за довіреністю),

представника відповідача - Дідика О.М. (за довіреністю ),

розглянувши у відкритому судовому в м. Миколаєві справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ЕРА - Н" до державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області про визнання протиправним наказу державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області від 10.02.2015 року №96 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ЕРА-Н",-

ВСТАНОВИВ:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "ЕРА - Н" до державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області про визнання протиправним наказу державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області від 10.02.2015 року №96 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ЕРА-Н".

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що з копії наказу №96 від 10.02.2015 року вбачається, що у зв'язку з отриманням податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків ТОВ "ЕРА-Н" вимог податкового законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "АНТАРЕС" (код ЄДРПОУ 31037491) за липень 2014 року та ТОВ "НАФТОВА КОМПАНІЯ ПАРТНЕР" (код ЄДРПОУ 36160951) за серпень 2014 року, та неповним наданням ТОВ "ЕРА-Н" на письмові запити податкової інспекції від 29.08.2014 року №6393/10/14-04-15-01-14 та від 23.09.2014 року №6953/10/14-04-15-01-14 документів по взаємовідносинах з ТОВ "АНТАРЕС" та ТОВ "НАФТОВА КОМПАНІЯ ПАРТНЕР" за вищезазначені періоди, на підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78, ст.79, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, головою комісії з реорганізації державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області прийнято рішення провести документальну позапланову невиїзну перевірку TOB "ЕРА-Н" по з питань правомірності формування податкового кредиту та відображення в податковій звітності з ПДВ операцій з контрагентами - постачальниками ТОВ "АНТАРЕС" (код ЄДРПОУ 31037491) у липні 2014 року та ТОВ "НАФТОВА КОМПАНІЯ ПАРТНЕР" (код ЄДРПОУ 36160951) у серпні, жовтні 2014 року. На думку позивача дії відповідача щодо видачі наказу є протиправними та наказ "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки TOB "ЕРА-Н" від 10.02.2015 року № 96 є протиправним та таким, що підлягає скасуванню. При цьому, представники позивача наголошували на тому, що призначення позапланової невиїзної перевірки у разі отримання податкової інформації, що свідчить про можливі порушення податкового законодавства, можливо лише у випадку ненадання платником податку відповіді на письмовий запит податкового органу. 01.09.2014 року ТОВ "ЕРА-Н" отримало запит державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області від 29.08.2014 року №6393/10/14-04-15-01-14 про надання документальних підтверджень та пояснень з питань взаємовідносин ТОВ "ЕРА-Н" та ТОВ "АНТАРЕС" за липень 2014 року, на який листом від 22.09.2014 року №202/09 від ТОВ "ЕРА-Н" податкова отримала від позивача всі копії документів, які підтверджували взаємовідносин ТОВ "ЕРА-Н" та ТОВ "АНТАРЕС" за липень 2014 року.

23.09.2014 року ТОВ "ЕРА-Н" отримало від державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області запит від 23.09.2014 року №6953/10/14-04/15-01-14 щодо надання документальних підтверджень та пояснень з питань взаємовідносин ТОВ "ЕРА-Н" та ТОВ "НК ПАРТНЕР" за серпень 2014 року, на який листом від 08.10.2014 року №241/1/10 від ТОВ "ЕРА-Н" отримала всі копії документів, які підтверджували взаємовідносин ТОВ "ЕРА-Н" та ТОВ "НК ПАРТНЕР" за серпень 2014 року.

Крім того, представники позивача наголошували на тому, що запитів від відповідача за інші періоди окрім липень-серпень 2014 року, а саме за жовтень 2014 року, ТОВ «ЄРА-Н» не отримувала, а тому не могло надати ніякої документальної інформації підтверджуючої взаємовідносини з ТОВ «НК ПАРТНЕР» за жовтень 2014 року.

В судовому засіданні представники позивача підтримали заявлені позовні вимоги з підстав, викладених в адміністративному позові та наданих в судовому засіданні поясненнях. Представник відповідача проти позову заперечував. В обґрунтування своєї правової позиції надав до суду письмові заперечення, в яких зокрема зазначив, що державною податковою інспекцією у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області реалізував надану оспорюваним наказом від 10.02.2015 року № 96 компетенцію на проведення перевірки та оформлення результатів такої перевірки, на підставі якої прийнято акт від 23.02.2015 року №364/14-04-22-02/37279609, на підставі якого було прийняте податкове повідомлення-рішення від 12.03.2015 року №0000242202, яке отримане позивачем 16.03.2015 року, а тому даний наказ на час розгляду справи є виконаним, та вичерпав свою дію, та як наслідок, не порушує та не може порушувати права та інтереси позивача. Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, перевіривши їх доказами, судом встановлено наступне. 01.09.2014 року ТОВ "ЕРА-Н" отримало запит №6393/10/14-04-15-01-14 "Про надання документальних підтверджень та пояснень", яким, у зв'язку із отриманням державною податковою інспекцією у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області податкової інформації, яка може свідчити про порушення ТОВ "ЕРА-Н" податкового законодавства та можливе завищення ТОВ "ЕРА-Н" (код ЄДРПОУ 37279609) податкового кредиту на підставі п.п.16.1.5 п.16.1 ст.16, п.п.1, п.п.20.1.2, п.20.1 ст.20 ПК України, з метою підтвердження чи спростування такої інформації ТОВ "ЄРА-Н" запропоновано в установлений термін надати до відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість управляння оподаткування та контролю об'єктів і операцій державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області пояснення та їх документальне підтвердження з питань взаємовідносин з покупцями товарів (послуг) в тому числі ТОВ "ТПК ПРОМСНАБ" (код 38497114, ТОВ "Страпоніс" (код 39159514) та з контрагентами - постачальниками, в тому числі ТОВ "Антарес" за липень - серпень 2014 року, а саме: реєстри виданих та отриманих податкових накладних з вказаними підсумковими сумами липень-серпень 2014 року; угоди, податкові накладні, накладні на придбання товарів, товарно-транспортні накладні за вищевказаний період; первинні бухгалтерські документи, банківські та касові документи, журнали ордера по розрахунках з покупцями та постачальниками за липень-серпень 2014 року; ліцензії ( в разі наявності); інформацію щодо офісних та складських приміщень, виробничих потужностей, в разі оренди - підтверджуючі документи на стан розрахунків; інформацію щодо транспортування товарів з підтверджуючими документами; відповідальні особи за проведення фінансово - господарської діяльності за липень-серпень 2014 року з підтверджуючими документами (накази про призначення); стан розрахунків ТОВ "ЕРА-Н" з контрагентами; в разі розрахунку векселями надати пояснення ким пред'являлись емітенту або банку до сплати ці векселі та інші документи, які свідчать про здійснення господарських операцій з постачальниками та покупцями за липень-серпень 2014 року (а.с.12). 22.09.2014 року за вих. № 202/09 на адресу начальника ДПІ була надіслана відповідь, у якій TOB "ЕРА-Н", надало належним чином завірені копії документів на підтвердження взаємовідносин з ТОВ "АНТПРЕС" (код ЄДРПОУ 31037491), а саме: копії договорів поставки нафтопродуктів, податкові накладні, договір зберігання, договори перевезення вантажів автомобільним транспортом, договори оренди автозаправної станції, договір оренди Адміністративного побутового корпусу сервісного центру, податкові накладні (а.с.14-15) .

23.09.2014 року ТОВ "ЕРА-Н" отримала запит від 23.09.2014 року №6953/10/14-04-15-01-14 "Про надання документальних підтверджень та пояснень", яким у зв'язку із отриманням державною податковою інспекцією у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області податкової інформації, яка може свідчити про порушення ТОВ "ЕРА-Н" податкового законодавства та можливе завищення ТОВ "ЕРА-Н" (код ЄДРПОУ 37279609) податкового кредиту на підставі п.п.16.1.5 п.16.1 ст.16, п.п.1, п.п.20.1.2, п.20.1 ст.20 ПК України, з метою підтвердження чи спростування такої інформації ТОВ "ЄРА-Н" запропоновано в установлений термін надати до відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість управляння оподаткування та контролю об'єктів і операцій державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області пояснення та їх документальне підтвердження з питань взаємовідносин з ПП "ЕТАЛОН" (код 25524885) за липень-серпень 2014 року, ТОВ "НК ПАРТНЕР" (код 36160951) за липень -серпень 2014 року та подальшої реалізації товарів придбаних у зазначених контрагентів, а саме: реєстри виданих та отриманих податкових накладних з вказаними підсумковими сумами липень-серпень 2014 року; угоди, податкові накладні, накладні на придбання товарів, товарно-транспортні накладні за вищевказаний період; первинні бухгалтерські документи, банківські та касові документи, журнали ордера по розрахунках з покупцями та постачальниками за липень-серпень 2014 року; ліцензії ( в разі наявності); інформацію щодо офісних та складських приміщень, виробничих потужностей, в разі оренди - підтверджуючі документи на стан розрахунків; інформацію щодо транспортування товарів з підтверджуючими документами; відповідальні особи за проведення фінансово - господарської діяльності за липень-серпень 2014 року з підтверджуючими документами (накази про призначення); стан розрахунків ТОВ "ЕРА-Н" з контрагентами; в разі розрахунку векселями надати пояснення ким пред'являлись емітенту або банку до сплати ці векселі та інші документи, які свідчать про здійснення господарських операцій з постачальниками та покупцями за липень-серпень 2014 року (а.с.13) 08.10.2014 року за вих. № 241/1/10 на адресу начальника ДПІ була надіслана відповідь, у якій TOB "ЕРА-Н", надало належним чином завірені копії документів на підтвердження взаємовідносин з ТОВ "ЕТАЛОН" (код ЄДРПОУ 25524885) за період з липень-серпень 2014 року, та ТОВ "НК ПАРТНЕР" (код ЄДРПОУ 36160951 за серпень 2014 року, а саме: договір поставки, специфікації за липень - серпень 2014 року, видаткові накладні за липень-серпень 2014 року, податкові накладні за липень-серпень 2014 року, картка рахунку за липень-серпень 2014 року, ОСВ за липень-серпень 2014 року, договори поставки нафтопродуктів , акти приймання - передач нафтопродуктів по договору поставки нафтопродуктів, наказ про прийняття директора та головного бухгалтера на підприємства та зазначило про перенесення строків подання підтверджуючих документів, у зв'язку із великим документообігом (а.с.16). 23.01.2015 року головою комісії з реорганізації державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області був виданий Наказ № 26 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ЕРА-Н" (код ЄДРПОУ 37279609) (а.с.17). На підставі службового посвідчення серія МК №132640, виданого 18.07.2013 року Державною податковою інспекцією у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області, Паларією Марією Василівною, головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок з окремих питань управління податкового аудиту Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області, інспектором податкової та митної справи II рангу, керуючись п.п.20.1.4 и.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78, ст.79, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, відповідно до наказу державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області від 10.02.2015 року №96 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ЕРА-Н" (код за ЄДРПОУ 37279609)" проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРА-Н" з питань правомірності формування податкового кредиту та відображення в податковій звітності з ПДВ операцій з контрагентами-постачальниками ТОВ "АНТАРЕС" (код за ЄДРПОУ 31037491) у липні 2014 року та ТОВ "НАФТОВА КОМПАНІЯ ПАРТНЕР" (код ЄДРПОУ 36160951) у серпні, жовтні 2014 року була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ "ЕРА-Н" (код ЄДРПОУ 37279609)з питань правомірності формування податкового кредиту та відображення в податковій звітності з ПДВ операцій з контрагентами-постачальниками ТОВ "АНТАРЕС" (код за ЄДРПОУ 31037491) у липні 2014 року та ТОВ "НАФТОВА КОМПАНІЯ ПАРТНЕР" (код за ЄДРПОУ 36160951) у серпні, жовтні 2014 року. За результатами проведеної перевірки був складений акт від 23.02.2015 року №364/14-04-22-02/37279609 "Про результати документальної невиїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю "ЕРА-Н" (код ЄДРПОУ 37279609) з питань правомірності формування податкового кредиту та відображення в податковій звітності з ПДВ операцій з контрагентами-постачальниками ТОВ "АНТАРЕС" (код за ЄДРПОУ 31037491) у липні 2014 року та ТОВ "НАФТОВА КОМПАНІЯ ПАРТНЕР" (код за ЄДРПОУ 36160951) у серпні, жовтні 2014 року, яким встановлені порушення ТОВ "ЕРА-Н" п.198.3 ст. 198, п.200.1, п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість всього у сумі 9303 916 грн., у т.ч. за липень 2014 року - 19 967 грн., за серпень 2014 року - 8 759 571 грн., за жовтень 2014 року - 524 378 грн.

На підставі акту перевірки від 23.02.2015 року №364/14-04-22-02/37279609 державною податковою інспекцією у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області, яким було встановлено порушення п.198.3 ст. 198, п.200.1, п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України, було прийняте податкове повідомлення-рішення від 12.03.2015 року №0000242202, яким збільшено суму грошового зобов'язання на 11 629 895,00 грн., з яких: за основним платежем - 9 303 916,00 грн.; за штрафними (фінансовими ) санкціями - 2 325 979,00 грн., яке було отримане позивачем 16.03.2015 року, про що свідчить підпис про отримання на копії рекомендованого повідомлення поштового відправлення, яка наявна в матеріалах справи. Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам суд виходив з наступного. В силу п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби. Поняття, порядок та особливості проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, визначені пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, ст. 78, ст. 79 Кодексу. Крім того, суд враховує підпункт п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, який визначає, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту. Відповідно до ст.79 ПК України, документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом. Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної позапланової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу.

Так, згідно пп. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Кодексу, органи державної податкової служби мають право для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом. Також, згідно п. 73.3 ст. 73 Кодексу, органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження. Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту. Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби; 2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок; 3) в інших випадках, визначених цим Кодексом. Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит. Крім того, пунктами 85.2 та 85.4 ст. 85 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам органів державної податкової служби у повному обсязі всі документи, що належать до предмета перевірки або пов'язані з ним. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки. При проведенні перевірок посадові особи органу державної податкової служби мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, зборів (обов'язкових платежів), порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Враховуючи викладене, питання отримання органами державної податкової служби інформації від платників податків та порядок проведення перевірок прямо врегульовано Податковим кодексом України. В судовому засіданні встановлено факт проведення у встановленому податковим законодавством порядку, документальної невиїзної перевірки, отже, податковим органом фактично реалізована його компетенція на проведення перевірки та оформлення результатів такої перевірки шляхом складання Акту у порядку ст. 86 Податкового кодексу України. Крім того, оскільки перевірка здійсненна, та прийняте податкове повідомлення - рішення від 12.03.2015 року №0000242202 на підставі акту перевірки від 23.02.2015 року №364/14-04-22-02/37279609, а здійснення перевірки є реалізацією відповідачем його компетенції, суд визнає, що наказ від 10.02.2015 року № 96 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ЕРА-Н", за встановленого факту проведення на його підставі перевірки, реалізований, а отже вичерпав свою дію. Вказана правова позиція "накази є актом одноразового застосування та вичерпують свою дію фактом їх виконання", також висловлена у постанові Вищого адміністративного суду України від 19.12.2013 року № К/800/30029/13, а саме: "... позови платників податків, спрямовані на оскарження рішень (у тому числі наказів про призначення перевірки), дій або бездіяльності контролюючих органів щодо призначення та/або проведення перевірок можуть бути задоволені лише в тому разі, якщо до моменту винесення судового рішення не відбулося допуску посадових осіб контролюючого органу до спірної перевірки. В іншому разі позовні вимоги задоволенню не підлягають, оскільки правові наслідки оскаржуваних дій за таких обставин є вичерпаними, а отже, задоволення позову не може призвести до відновлення порушених прав платника податків, оскільки після проведення перевірки права платника податків порушують лише наслідки проведення відповідної перевірки. Згідно позиції Верховного Суду України, висловленій в постанові від 24 грудня 2010 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Fооds аnd Gооds LTD" до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька, третя особа - Державна податкова адміністрація в Донецькій області про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, платник податків, який вважає порушеним Порядок та підстави призначення податкової перевірки щодо нього, має захищати свої права шляхом не допуску посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки. Якщо ж допуск до проведення перевірки відбувся, в подальшому предметом розгляду в суді має бути лише суть виявлених порушень податкового та іншого законодавства, дотримання якого контролюється контролюючими органами. Тобто, згідно з правовою позицією Верховного Суду України, саме на етапі допуску до перевірки платник податків може поставити питання про необґрунтованість її призначення та проведення, реалізувавши своє право на захист від безпідставного та необґрунтованого здійснення податкового контролю щодо себе. Водночас, допуск до перевірки нівелює правові наслідки процедурних порушень, допущених контролюючим органом при призначенні податкової перевірки. Відтак, з огляду на наведене, позови платників податків, спрямовані на оскарження рішень (у тому числі наказів про призначення перевірки), дій або бездіяльності контролюючих органів щодо призначення та/або проведення перевірок можуть бути задоволені лише в тому разі, якщо до моменту винесення судового рішення не відбулося допуску посадових осіб контролюючого органу до спірної перевірки. В силу вимог Податкового кодексу України, враховуючи ст. 19 Конституції України та ч. 1 ст. 11, ст.ст. 71, 72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним наказу від 10.02.2015 року №96 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ЕРА-Н"- задоволенню не підлягають. Керуючись ст. ст. 6-8, 71, 86, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "ЕРА - Н" до державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області про визнання протиправним наказу державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області від 10.02.2015 року №96 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ЕРА-Н"- відмовити. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги на постанову суду одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Г.В. Лебедєва