Постанова № 44288075, 06.04.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2015
Номер справи
814/3601/14
Номер документу
44288075
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

06 квітня 2015 року справа № 814/3601/14

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., секретаря судового засідання Западнюк К.А.,

за участю представників

від позивача: ОСОБА_1 (довіреність б/н від 12.11.14);

від відповідача 1: не з'явився;

від відповідача 2: не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовомОСОБА_2, АДРЕСА_1

доЖовтневого районного військового комісаріату, вул. Рибна, 1, м. Миколаїв,54052 Миколаївської обласної медичної комісії, вул. Рибна, 1, м. Миколаїв,54052

провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, В С Т А Н О В И В: До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_2 до Жовтневого районного військового комісаріату, Миколаївської обласної медичної комісії з вимогами визнати протиправними дії Жовтневого районного військового комісаріату та Миколаївської обласної медичної комісії, зобов'язати Миколаївську обласну медичну комісію переглянути та прийняти рішення щодо тимчасової непридатності до військової служби позивача за станом здоров'я відповідно встановленого діагнозу та до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 за №1109/15800, Закону України від 21.10.1993 №3543-XII "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що проведений Жовтневим районним військовим комісаріатом та призовної комісії призов позивача на військову службу відбувся з порушенням вимог ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію", Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України. Порушення законодавства полягало у тому, що незважаючи на діагноз "Посттравматический деформирующий артроз правого коленного сустава І степени нарушение функции опори", висновком комісії позивач був визнаний придатним до військової служби, що є протиправним.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити.

Представники відповідачів у судове засідання не прибули, письмових заперечень проти позову не надали.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд приходить до висновку, про не обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.

Як було встановлено судом, у червні місяці 2014 р. у відношенні позивача був проведений медичний огляд у приміщенні Жовтневого районного військового комісаріату. Під час медичного огляду позивача його було направлено на додаткове стаціонарне медичне обстеження до Жовтневої Центральної районної лікарні. Під час медичного обстеження позивача, був заповнений "Акт дослідження стану здоров'я" № 227 від 01.07.2014року, в якому зазначено діагноз: "Посттравматический деформирующий артроз правого коленного сустава І степени нарушение функции опори".

Також, позивача було направлено на додаткове стаціонарне медичне обстеження до Міської лікарні №3. Після медичного обстеження у міській лікарні №3, був заповнений "Акт дослідження стану здоров'я" № 348/393 від 18.07.2014року де зазначено діагноз: "Посттравматический деформирующий артроз правого коленного сустава І степени нарушение функции опори".

Як вбачається із висновку лікаря Жовтневого районного військового комісаріату, що позивач придатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний в воєнний час.

Миколаївський обласний військовий комісаріат рішенням від 22.07.2014 р. №15 визнав ОСОБА_2 придатним до військової служби.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлено та визначено Законом України від 21.10.1993 №3543-XII "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Положеннями абзацу 2 ч.1 ст. 23 Закону №3543 передбачено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Згідно із нормами ч. 5 ст. 22 Закону №3543, особливості проходження медичного обстеження військовозобов'язаними та резервістами під час мобілізації, на особливий період визначаються Міністерством оборони України спільно з Міністерством охорони здоров'я України.

Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 за №1109/15800, затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402).

Пунктом 3.2 розділу ІІ Положення №402 визначено, що кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.

У зв'язку з тим, що вирішення питання оцінки стану здоров'я потребує спеціальних знань у галузі медицини, судом було запропоновано позивачу пройти судово-медичну експертизу стану здоров'я позивача.

Але, позивач відмовився від проходження судово-медичної експертизи, тому суду без висновку експерта, неможливо отримати відомості щодо стану здоров'я позивача.

Здійснивши системний аналіз доказів, наявних в матеріалах справи з наведеними вище нормами чинного законодавства України, судом встановлено, що жодних порушень з боку відповідачів по відношенню до позивача про визнання його придатним до військової служби з боку відповідачів допущено не було, були дотримані всі наведені вище підпункти Положення про військово - лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року №402 щодо здійснення медичного огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що під час судового розгляду не знайшло свого підтвердження доводів та обставин, на які посилається позивач.

Таким чином, суд вважає вимоги позивача необґрунтованими, у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення адміністративного позову.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя А. П. Єнтіна