Постанова № 44281680, 20.05.2015, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
20.05.2015
Номер справи
522/9455/15-п
Номер документу
44281680
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Справа № 522/9455/15-п

Провадження № 3/522/2740/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 травня 2015 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Попревич В.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Державної фінансової інспекції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, який народився 17 листопада 1981 року, у селищі Іванівка, Антрацитівського району, Луганської області, працює завідувачем сектору правового забезпечення Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, зареєстрований та фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 КУпАП,

в с т а н о в и в:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №15-0254/2015 від 27 квітня 2015 року, який складений провідним державним фінансовим інспектором відділу контролю за ризиковими операціями та державними закупівлями Державної фінансової інспекції в Одеській області, ОСОБА_1, який працює на посаді завідувача сектору правового забезпечення Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, та відповідно до протоколу засідання комітету з конкурсних торгів від 22.12.2014 року № 25/1 є відповідальною особою, за підготовку документації конкурсних торгів, допустив порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти, оформлення документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації) під час проведення процедури відкритих торгів за предметом «Реконструкція каналізаційних очисних споруд міста Вилкове Одеської області», а саме, не зазначено в документації конкурсних торгів перелік документів, що мали б підтверджувати інформацію учасника про відповідність його такому кваліфікаційному критерію як наявність обладнання та матеріально-технічної бази, не встановлено в документації конкурсних торгів необхідність застосування учасниками при виконанні відповідних робіт заходів із захисту довкілля, що є порушенням ч. 1 та ч. 3 ст. 16 та п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі Закону). Дане порушення було допущено за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Канатна 83, і передбачає відповідальність, згідно з ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

ОСОБА_1, винним себе не визнав, та пояснив, що інформація про кваліфікаційні критерії учасників конкурсних торгів була надана. Форма документального підтвердження законодавством не встановлена, а тому замовник може самостійно обирати спосіб підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям, у складі своєї пропозиції учасники повинні надавати інформаційну довідку. Щодо порушення вимог ст. 22 Закону, пояснив, що дані реконструкційні роботи здійснюються в рамках міждержавного Європейського проекту, щодо зменшення антропогенного впливу у Нижньодунайському регіоні, а тому передбачає оцінку впливу на навколишнє середовище, виходячи із вищевказаного просить суд закрити адміністративне провадження у звязку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Суд заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши надані матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 КУпАП з наступних підстав.

Ст. 164-14 КУпАП, передбачає відповідальність за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти у вигляді оформлення документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації) з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти.

Відповідно до ст. 16 Закону Замовник вимагає від учасників або учасників попередньої кваліфікації подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Замовник може встановлювати такі кваліфікаційні критерії:

- наявність обладнання та матеріально-технічної бази;

- наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;

- наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів;

- наявність фінансової спроможності (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами тощо).

Крім цього, на виконання ст. 17 Закону, учасник повинен документально підтвердити відсутність підстав для відмови такому учаснику в участі у процедурі закупівлі у порядку, визначеному цією документацією конкурсних торгів.

Пунктом 2 частини другої статті 22 Закону встановлено, що документація конкурсних торгів повинна містити, зокрема, кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.

Разом з тим форма документального підтвердження відповідності учасників вимогам, встановленим статтею 16 Закону, самим Законом не визначена, тобто замовник визначає самостійно з дотриманням законодавства. В даному випадку, для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, учасник повинен надати у складі своєї пропозиції конкурсних торгів документи, а саме інформаційну довідку, складену за визначеною Замовником формою, про наявність (на праві власності або оренди) в учасника обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних для виконання договору про закупівлю, що було надано.

Згідно із п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону, документація конкурсних торгів повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, повязану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.

Виходячи з того, що закупівлю щодо виконання робіт з Реконструкції каналізаційних очисних споруд міста Вилкове Одеської області проведено у рамках реалізації проекту «Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в Нижньодунайському регіоні України, Румунії і Республіки Молдова» (MIS ETC CODE 995) Спільної операційної програми «РумуніяУкраїнаРеспубліка Молдова. 20072013» Європейського інструменту сусідства та партнерства.

На даній підставі був розроблений проект щодо Реконструкції каналізаційних очисних споруд м. Вилкове Одеської області.

При розробці даного проекту проводилася обовязкова експертиза, щодо екологічних та інших рішень обєкта будівництва. У проектну документацію входять матеріали розділу оцінки впливу на навколишнє середовище. Матеріали оцінки впливу на навколишнє середовище, виконані у складі робочого проекту, обґрунтовують допустимість проведення запланованих будівельних робіт та визначають необхідні заходи для недопущення значного погіршення навколишнього природного середовища, які також враховані у розділі робочого проекту «Кошторисна документація», на базі якого сформовано технічне завдання ДКТ на закупівлю робіт: «Реконструкція каналізаційних очисних споруд м. Вилкове Одеської області». Крім того, сама закупівля Департаментом робіт з реконструкції каналізаційних очисних споруд міста Вилкове Одеської області в рамках великомасштабного проекту «Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в Нижньодунайському регіоні України, Румунії і Республіки Молдова» є міжнародним природоохоронним заходом, направленим на поліпшення екосистеми басейну річки Дунай та, відповідно, умови ДКТ, зокрема технічне завдання, передбачають необхідність застосування заходів із захисту довкілля.

Отже, з урахуванням вищенаведеного, на думку суду, в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 КУпАП.

При прийнятті рішення, судом також враховуються ті обставини, що згідно з відомостями протоколу про адміністративне правопорушення, матеріальна шкода заподіяна не була.

Відповідно до вимог п.1 ч.1ст.247 КУпАПпровадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю при відсутності складу адміністративного правопорушення.

На підставіЗакону України «Про здійснення державних закупівель» № 2289-VI від 10.04.2014 року(із змінами та доповненнями), керуючись п.1 ч.1ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

П О С Т А Н О В И В:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.164-14 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб до Апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси.

Суддя Приморського

районного суду м. Одеси ОСОБА_3

20.05.2015