ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Кушнір О.Г.
Суддя-доповідач:Іваненко Т.В.
УХВАЛА
іменем України
"19" травня 2015 р. Справа № 562/268/15-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Іваненко Т.В.
суддів: Кузьменко Л.В.
Охрімчук І.Г.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області на постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області від "16" квітня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії ,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2015 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом, в якому просила визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області здійснити їй перерахунок та виплату пенсії з 01 лютого 2015 року, виходячи із розміру 80% від сум заробітної плати з урахуванням одержаних сум виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, на які нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01 травня 2009 року по 31 березня 2011 року в сумі 5880,33 грн. відповідно до довідки від 27 січня 2015 року №02/21-9, обґрунтовуючи тим, що відповідач у здійснені такого перерахунку пенсії їй відмовив безпідставно.
Постановою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 16.04.2015 року позов задоволено.
Визнано дії управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_3 з урахуванням одержаних сум матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати згідно довідки №02/21-9 від 27 січня 2015 року протиправними.
Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 по Закону України «Про державну службу» у розмірі 80% від суми заробітної плати з урахуванням одержаних сум матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати, на які нараховувалися і сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01 травня 2009 року по 31 березня 2011 року в сумі 5880 (п'ять тисяч вісімсот вісімдесят) грн. 33 (тридцять три) коп. відповідно до довідки №02/21-9 від 27 січня 2015 року, починаючи з 01 лютого 2015 року.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати та постановити нову, якою відмовити в задоволенні позову.
Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження у відповідності до приписів п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Суд встановив, що ОСОБА_3 з 01.04.2011 року призначена пенсія відповідно до Закону України "Про державну службу" виходячи з розміру 80% заробітної плати.
28.01.2015 року ОСОБА_3 звернулася до УПФУ в м. Рівне з заявою про перерахування та виплату пенсії з урахуванням фактично отриманих сум виплат матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань, сум виплат індексації заробітної плати відповідно до довідки від 27.01.2015 року № 02/81-9.
Листом від 03.02.2015 року за вих. № Д-04 УПФУ в Здолбунівському районі відмовлено у перерахунку пенсії з врахуванням індексації заробітної плати та допомога на оздоровлення. При цьому, УПФУ в Здолбунівському районі вказує, що матеріальна допомога на оздоровлення та індексація не є складовими частинами заробітної плати і не зазначені в переліку складових заробітної плати, передбаченому частиною другою статті 33 Закону України "Про державну службу", а тому також не були включені до заробітку, який враховується при обчисленні пенсій позивачу як державному службовцю.
Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" (в редакції чинній на момент призначення пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на 1% заробітку, але не більше 90 % заробітної плати.
Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України від 24 березня 1995 року N 108/95-ВР "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Згідно із статтею 33 Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі, премій та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. (ч. 6 ст. 33 Закону України "Про державну службу").
Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» №1282-ХІІ від 03.07.1991 року передбачено, що об'єктом індексації грошових доходів населення є в тому числі заробітна плата, підстави для індексації грошових доходів населення наявні у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка, те що індексація грошових доходів працюючого населення проводиться за основним місцем роботи.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що допомога на оздоровлення, індексація заробітної плати входить до системи оплати праці державного службовця.
Стаття 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Аналогічна позиція зазначена у постанові Верховного Суду України від 20.02.2012 року у справі №21-430а11.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що наведені в апеляційній скарзі доводи не спростовують висновків суду першої інстанції.
Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області від "16" квітня 2015 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Т.В. Іваненко
судді: Л.В. Кузьменко
І.Г. Охрімчук
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області вул.Г.Мазепи 2, м.Здолбунів, Рівненська область,35705
- ,