ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закінчення підготовчого провадження і
призначення справи до судового розгляду
19 травня 2015 рокум. ПолтаваСправа № 816/1363/15
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Сич С.С.,
при секретарі судового засідання - Шевченко О.С.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у попередньому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області про визнання дій протиправними та скасування реєстрації декларації, -
В С Т А Н О В И В:
27 квітня 2015 року ОСОБА_2 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області про визнання протиправними дій щодо реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 24.03.2014 за № ПТ 083140830339 на об'єкт будівництва "Багатоквартирний житловий будинок з вбудованим приміщеннями та підземним паркінгом по АДРЕСА_1 у м. Полтаві" та скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 24.03.2014 року за № ПТ 083140830339 на об'єкт будівництва "Багатоквартирний житловий будинок з вбудованим приміщеннями та підземним паркінгом по АДРЕСА_1 у м. Полтаві".
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2015 року провадження у справі за даним адміністративним позовом відкрито.
Представник позивача в попередньому судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в попереднє судове засідання не з'явився, хоча у справі наявні докази, що відповідач належним чином повідомлявся про час та місце проведення попереднього судового засідання.
До судового розгляду спір між сторонами не врегульований.
У попередньому судовому засіданні 19 травня 2015 року судом ініційовано питання щодо заміни первинного відповідача Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області на належного відповідача - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
Представник позивача у попередньому судовому засіданні погодився на заміну первинного відповідача у справі на належного відповідача.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Позивачем у даній справі оскаржуються дії щодо реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 24.03.2014 за № ПТ 083140830339 на об'єкт будівництва "Багатоквартирний житловий будинок з вбудованим приміщеннями та підземним паркінгом по АДРЕСА_1 у м. Полтаві" та позивач просить скасувати реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт від 24.03.2014 року за № ПТ 083140830339 на об'єкт будівництва "Багатоквартирний житловий будинок з вбудованим приміщеннями та підземним паркінгом по АДРЕСА_1 у м. Полтаві".
Разом з тим, як свідчить наявне у матеріалах справи повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи від 05.02.2015 № 620/02.02-03-06 до ЄДР 05.02.2015 внесено запис 15881110006009953 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області (ідентифікаційний код 37710174).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 № 150 "Питання функціонування територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції" ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції за переліком згідно з додатком, серед яких й Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області. При цьому, згідно пункту 2 вказаної постанови вирішено погодитися з пропозицією Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 № 294 (далі - Положення № 294), Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Пунктом 3 Положення № 294 передбачено, що основними завданнями Держархбудінспекції є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а саме: внесення на розгляд Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань, що належать до сфери діяльності Держархбудінспекції; здійснення державного контролю та нагляду за дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил; виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві, ліцензування у визначених законодавством випадках.
Наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 16.07.2014 № 164 "Про введення в дію структури Держархбудінспекції України" введено в дію з 16.07.2014 структуру апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України штатною чисельністю 1271 особа, затверджену Головою Держархбудінспекції України Мартинюком М. П. та погоджену віце-прем'єр-міністром України - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсманом В.Б., що додається.
Так, до структури апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України входить такий структурний підрозділ, як Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області.
Таким чином, враховуючи припинення в установленому законодавством України порядку Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області як юридичної особи публічного права та утворення Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області як структурного підрозділу апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України без надання йому статусу юридичної особи, суд приходить до висновку, що належним відповідачем у справі є Державна архітектурно-будівельна інспекція України, основними завданнями якої, згідно з пунктом 3 Положення № 294, є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Відповідно до частини 1 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
З огляду на викладене, враховуючи, що представник позивача у попередньому судовому засіданні погодився на заміну первинного відповідача на належного відповідача, суд вважає за необхідне замінити первинного відповідача - Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області на належного відповідача - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
Відповідно до частини 2 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Із матеріалів справи вбачається, що декларація про початок виконання будівельних робіт від 24.03.2014 за № ПТ 083140830339 на об'єкт будівництва: "Багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом по АДРЕСА_1 у м. Полтаві", реєстрацію якої позивач просить скасувати, подана замовником будівництва Товариством з обмеженою відповідальністю "Форма груп".
Відтак, суд приходить до висновку про необхідність залучення до участі у справі № 816/1363/15 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Форма груп", оскільки рішення по справі може вплинути на права та обов'язки даної особи.
Таким чином, у попередньому судовому засіданні з'ясовано питання про склад осіб, які братимуть участь у справі, визначені факти, які необхідно встановити для вирішення спору та вирішено інші питання, необхідні для розгляду справи по суті.
На підставі викладеного, керуючись статтями 52, 53, 121 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Замінити у справі № 816/1363/15 відповідача - Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області на належного відповідача - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
Зобов'язати відповідача у разі заперечення проти позову надати до суду у строк до 29 травня 2015 року всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов, а також засвідчену належним чином копію декларації про початок виконання будівельних робіт на об'єкт будівництва: "Багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом по АДРЕСА_1 у м. Полтаві", зареєстрованої Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області 24.03.2014 за № ПТ 083140830339.
Залучити до участі у справі № 816/1363/15 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Форма груп".
Закінчити підготовче провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Форма груп" про визнання дій протиправними та скасування реєстрації декларації.
Призначити справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду на 11:00 02 червня 2015 року (за адресою: 36039, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26).
Розгляд справи здійснюватиметься колегією у складі трьох суддів.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту постановлення.
Повний текст ухвали складено 20 травня 2015 року.
Суддя С.С. Сич