Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
07 травня 2015 року Справа № 805/1407/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Донецький окружний адміністративний суд,
у складі головуючого судді Волгіної Н.П.
при секретарі судового засідання Михайлюк Х.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду питання про залучення третьої особи по справі та питання про зупинення провадження у справі
за позовом ОСОБА_1
до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області
про стягнення заробітної плати, компенсації за затримку розрахунку і відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, якою просить суд:
- стягнути заборгованість по заробітній платі в сумі 6 167,50 грн;
- стягнути середній заробіток за період затримки по день прийняття судом рішення;
- стягнути моральну шкоду в сумі 1 700,00 грн.
Ухвалами від 20 квітня 2015 року провадження по справі відкрито, закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду 7 травня 2015 року.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, у позовній заяві, крім іншого, викладено клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача Харитонова А.Є. до судового засідання з'явилась, надала заперечення проти позову, в яких, крім іншого, заявлено клопотання про залучення до участі у справі у якості третьої особи Державного казначейства України (а.с. 39-41).
В обґрунтування заявленого клопотання представниками позивача зазначено, що позивач працював на посаді начальника реєстраційної служби Сніжнянського міського управління юстиції у Донецькій області. 18 листопада 2014 року вказана установа переміщена та перереєстрована у м. Слов'янськ згідно з наказом № 69/2 від 18 листопада 2014 року «Про переміщення Головного та територіальних управлінь юстиції, відділів державної виконавчої служби, відділів реєстрації актів цивільного стану, державних нотаріальних контор».
Платіжні доручення на перерахування заробітної плати всім працівникам органів юстиції Донецької області за відпрацьований період були передані до Головного управління державної казначейської служби України в Донецькій області. У подальшому, фактичне перерахування заробітної плати було здійснено працівникам, які перемістились разом із установою на нову адресу та виконують свої функціональні обов'язки на підконтрольній владі України території.
Заборгованість по заробітній платі перед працівниками органів юстиції Донецької області, які не перемістились, була зареєстрована в Головному управлінні державної казначейської служби України у Донецькій області, станом на сьогодення перереєстрована в Управлінні державної казначейської служби України у м. Краматорську Донецької області.
На підставі зазначеного, представник відповідача зазначила про необхідність залучення в даній справі в якості третьої особи Державного казначейства України.
Заслухавши клопотання представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Відповідно до ст. 42 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України забезпечує виконання Державного бюджету України. Міністерство фінансів України здійснює загальну організацію та управління виконанням Державного бюджету України, координує діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.
Згідно з ч. 1 ст. 43 цього Кодексу при виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України.
Відповідно до абз. 1, 2 п. 1 Положення про державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 460/2011 (далі Положення № 460), Державна казначейська служба України (Казначейство України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України (далі - Міністр).
Казначейство України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
Згідно із пунктом 7 Положення № 460 казначейство України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (у разі їх утворення).
У відповідності до Переліку територіальних органів Державної казначейської служби, що є додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2011 року № 651 "Про утворення територіальних органів Державної казначейської служби" (далі - Постанова № 651), територіальним органом Державної казначейської служби у Донецькій області, що безпосередньо виступає розпорядником бюджетних коштів у Донецькій області, є Головне управління Казначейства у Донецькій області.
Правонаступником Головного управління Казначейства у Донецькій області є Головне управління Державної Казначейської служби України у Донецькій області, що випливає з встановленого пунктом 2 Положення № 460.
Як вбачається із клопотання представника відповідача, заборгованість по заробітній платі перед працівниками органів юстиції Донецької області була зареєстрована саме в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Донецькій області. У зв'язку з цим суд дійшов висновку, що рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки останнього, а отже, вважає за необхідне залучити Головне управління Державної Казначейської служби України у Донецькій області до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Враховуючи, що за поясненнями представника відповідача на теперішній час заборгованість по заробітній платі перед працівниками органів юстиції Донецької області перереєстрована в Управлінні державної казначейської служби України у м. Краматорськ Донецької області, суд також вважає за необхідне залучити у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, і Управлінні державної казначейської служби України у м. Краматорськ Донецької області.
Згідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом, в тому числі, на підставі письмових і речових доказів.
Враховуючи, що суд дійшов висновку про залучення до участі у справ третіх осіб, беручи до уваги, що зазначеними особами суду можуть бути надані додаткові докази по справі, які можуть суттєво вплинути на рішення суду, суд вважає за необхідне запропонувати цим особам надати суду пояснення щодо заявлених позовних вимог та докази на підтвердження цих пояснень.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи, що отримання доказів та їх дослідження у судовому засіданні є однією з підстав винесення обґрунтованого рішення у справі, з метою недопущення пропуску процесуального строку для розгляду цієї справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі для залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної Казначейської служби України, Управлінні державної казначейської служби України у м. Краматорськ Донецької області.
Керуючись ст.ст. 11, 52, 122, 156, 158-160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Відмовити представнику відповідача у задоволенні клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи Державного казначейства України.
Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної Казначейської служби України, Управлінні державної казначейської служби України у м. Краматорськ Донецької області.
Запропонувати Головному управлінню Державної Казначейської служби України, Управлінню Державної казначейської служби України у м. Краматорськ Донецької області надати суду пояснення стосовно заявлених позивачем позовних вимог та наданих суду заперечень відповідача.
Направити Головному управлінню Державної Казначейської служби України, Управлінню Державної казначейської служби України у м. Краматорськ Донецької області копію позовної заяви та копію заперечень відповідача.
Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної Казначейської служби України, Управлінні державної казначейської служби України у м. Краматорську Донецької області про стягнення заробітної плати, компенсації за затримку розрахунку і відшкодування моральної шкоди - до 10-00 год 21 травня 2015 року.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Волгіна Н.П.