У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 230/4706/12
Головуючий у 1-й інстанції: Строгий І.Л.
Суддя-доповідач: Гонтарук В. М.
28 квітня 2015 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гонтарука В. М.
суддів: Білої Л.М. Матохнюка Д.Б. ,
секретар судового засідання: Сокольвак Ю.В.,
за участю:
позивача: ОСОБА_2
представника позивача: ОСОБА_3
представників відповідача: Богданової Світлани Дмитрівни, Назарчук Оксани Василівни
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області на постанову Шаргородського районного суду Вінницької області від 03 жовтня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області про скасування рішення щодо звільнення з публічної служби та поновлення на посаді,
В С Т А Н О В И В :
06 вересня 2012 року позивач звернулась до суду з адміністративним позовом до Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області про скасування рішення щодо звільнення з публічної служби та поновлення на посаді.
Постановою Шаргородського районного суду Вінницької області від 03 жовтня 2013 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись із судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив суд скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову повністю, посилаючись при цьому на неповне з'ясування судом обставин, які мають значення для справи та порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору.
Судом зазначається, що на виконання ухвали Вищого адміністративного суду від 11 березня 2015 року суддею-доповідачем ОСОБА_1 зазначену справу було прийнято до свого провадження та призначено до судового розгляду на 28 квітня 2015 року о 14:00 годині.
28 квітня 2015 року на адресу Вінницького апеляційного адміністративного суду надійшла заява від представика Шендерівської сільської ради щодо долучення до матеріалів справи копії документів.
Перед початком судового засідання представником позивача було заявлено клопотання про повернення апеляційної скарги відповідачу, також ним була подана заява про відкладення розгляду справи.
В задоволенні вказаних заяв та клопотань судом апеляційної інстанції було відмовлено, з тих підстав, що подані заяви не були належним чином обгрунтовані та не відповідали положенням КАС України.
Представники відповідача в судовому засіданні 28 квітня 2015 року апеляційну скаргу підтримали в повному обсязі, просили вимоги, що в ній викладені, задовольнити.
Позивач та представник позивача в судовому засіданні заперечували проти апеляційної скарги, просили вимоги, що в ній викладені, не задовольняти.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.
Як встановлено з матеріалів справи, згідно протоколу Шендерівської територіальної дільниці про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів Шендерівського сільського голови за ОСОБА_2 виборцями віддано 130 голосів (т.1 а.с.80,81).
Рішенням 1 сесії Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області 6 скликання № 2 від 19.11.2010 року, на підставі зазначеного вище протоколу ОСОБА_2 вирішено вважати сільським головою Шендерівської територіальної громади, яка обрана у повній відповідності з виборчим законом (т.1 а.с.79).
Іншими рішеннями, ухваленими 19.11.2010 року Шендерівською сільською радою Чернівецького району Вінницької області, встановлено розмір посадового окладу сільського голови, ОСОБА_2 присвоєно 9 ранг 4 категорії посадової особи місцевого самоврядування, та затверджено регламент роботи сільської ради (т.1 а.с.82,84,86).
Розпорядженням від 23.07.2012 року № 15 в.о. Шендерівського сільського голови А.Амелічева було скликано 24 сесію сільської ради 6 скликання на 25 липня 2012 року на 15.00 год., в приміщенні сільської ради, з порядком денним: 1. Про затвердження плану підготовки регуляторних актів Шендерівської сільської ради на 2012-2013 роки; 2. Про затвердження Методики визначення пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Шендерівської територіальної громади; 3. Про зміни до бюджету; 4. Розгляд заяв; 5 Про затвердження технічної документації та видачу державних актів на право власності на земельні ділянки.(т.1 а.с.101).
Як вбачається із протоколу Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області 25 липня 2012 року відбулась 24 сесія 6 скликання Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області (т.2 а.с.29-32).
Відповідно до зазначеного вище протоколу, за пропозицією депутатів сільської ради до порядку денного сесії було включено два додаткових питання, не передбачених розпорядженням від 23.07.2012 року № 15 про скликання 24 сесії сільської ради 6 скликання, а саме: 6. Про скасування рішення 17 сесії 6 скликання Шендерівської сільської ради від 08.11.2011 року «Про дострокове припинення повноважень Шендерівського сільського голови ОСОБА_2.» та рішення 19 сесії 6 скликання Шендерівської сільської ради «Про розгляд Припису № 1287 прокуратури Чернівецького району про усунення порушень Закону» від 16.12.2011р. та 7. Про недовіру Шендерівському сільському голові ОСОБА_2 та дострокове припинення повноважень Шендерівського сільського голови ОСОБА_2
Як свідчать матеріали справи, 25 липня 2012 року на 24-й сесії 6 скликання Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області було ухвалено ряд рішень (т.2 а.с.44-52), серед яких, зокрема, оскаржуване рішення «Про недовіру Шендерівському сільському голові ОСОБА_2 та дострокове припинення повноважень Шендерівського сільського голови ОСОБА_2» (т.2 а.с.45).
Згідно із зазначеним вище рішенням, Шендерівська сільська рада Чернівецького району Вінницької області висловила недовіру Шендерівському сільському голові ОСОБА_2 та припинила достроково повноваження Шендерівського сільського голови ОСОБА_2
Не погоджуючись з даними рішеннями відповідача позивач оскаржила його до Шаргородського районного суду Вінницької області.
Суд першої інстанції вищевказаний адміністративний позов задовольнив частково.
Колегія суддів апеляційної інстанції з такою позицією суду погоджується, з огляду на наступне.
В Україні визнається і діє принцип верховенства права (стаття 8 Конституції України).
Згідно зі статтею 7 Конституції України, в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи (стаття 140 Конституції України).
Статтею 141 Конституції України встановлено, що до складу сільської, селищної, міської ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на чотири роки. Територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування обирають строком на чотири роки відповідно сільського, селищного та міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях. Статус голів, депутатів і виконавчих органів ради та їхні повноваження, порядок утворення, реорганізації, ліквідації визначаються законом.
Згідно із преамбулою до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», цей Закон відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Із статті 4 зазначеного Закону вбачається, що місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.
Таким чином, змістовний аналіз наведених вище норм Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» дає підстави стверджувати, що Шендерівська сільська рада Чернівецького району Вінницької області, як представницький орган територіальної громади зобов'язана діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Уся діяльність Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області має ґрунтуватись, зокрема, на принципах: народовладдя; законності; гласності; відповідальності перед територіальною громадою.
Відтак, відступ органу місцевого самоврядування від вимог Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», або не дотримання основних принципів місцевого самоврядування під час вирішення питань, ухвалення рішень є підставою для визнання судом незаконною (протиправною) відповідної дії (бездіяльності) або рішення та його скасування.
Згідно частин 1, 4, 5, 9, 11, 13, 14 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно.
Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої, восьмої та дев'ятої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
Скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради, який затверджується не пізніш як на другій сесії роботи відповідної ради.
Згідно статті 3 Регламенту роботи Шендерівської сільської ради, затвердженого рішенням 1 сесії сільської ради 6 скликання від 19.11.2010 року № 9 (надалі-Регламент) (т.1 а.с.86-100), порядок формування і організація діяльності ради, її органів (депутатів) та посадових осіб визначається Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами, а також даним регламентом.
Судом першої інстанції вірно встановлено та знайшло своє підтвердження в суді апеляційної інстанції, що Шендерівська сільська рада порушила частину дев'яту статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 12 Регламенту, рішення про скликання сесії ради не доведено до відома депутатів і населення за 10 днів до сесії, оскільки розпорядження про скликання сесії підписано лише 23.07.2012 року, тобто за 2 дні до сесії. При цьому, із порядку денного сесії, зазначеного у розпорядженні не вбачається, що скликання сесії зумовлено винятковими обставинами.
Більше того, відповідачем не надано доказів завчасного повідомлення (за 10 днів - відповідно до Регламенту та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») позивача та будь-кого з депутатів і населення про скликання 24 сесії сільської ради.
Окрім того, згідно із статтею 18 Регламенту, порядок денний сесії затверджується радою на пленарному засіданні відкритим голосуванням більшістю голосів від загальної кількості присутніх депутатів.
Згідно статті 25 Регламенту, на кожній сесії ради секретарем сільської ради ведуться записи виступи, збір письмових матеріалів, на основі яких оформляється протокол.
Рішення ради з процедурних питань (про затвердження порядку денного, щодо припинення обговорень, чи прийняття до відома довідок), заносяться до протоколу сесії.
Також судом першої інстанції вірно встановлено, що вказана рада взагалі не приймала рішень щодо затвердження порядку денного сесії, у тому числі і після внесення до нього додаткових питань, рада не затверджувала порядок денний у цілому. Не затвердження радою порядку денного підтверджується також протоколом сесії від 25.07.2012 року, у якому відсутні рішення з цього важливого процедурного питання.
Отже, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що порядок денний сесії затверджений не був, що у свою чергу є порушенням статей 18, 25 Регламенту.
Відповідно до статті 24 Регламенту, у випадках, передбачених Конституцією і законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим регламентом або за рішенням ради проводиться таємне голосування. Таємне голосування обов'язково проводиться, зокрема, при прийнятті рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського голови.
Так, судом апеляційної інстанції встановлено, що Шендерівська сільська рада порушила статті 24 Регламенту, оскільки лічильна комісія взагалі не провела жодного засідання, не обирала зі свого складу голову та секретаря, не визначала часу, місця таємного голосування та порядку його проведення, а голова комісії не робив ніяких оголошень з цього приводу на сесії. Зазначений факт, підтверджується тим, що у протоколі сесії від 25.07.2012 року нічого не зазначено про оголошення головою лічильної комісії часу, місця таємного голосування та порядку його проведення на сесії та відсутністю будь-яких протоколів, складених за результатами роботи лічильної комісії.
Таким чином, під час підготовки до таємного голосування було порушено порядок формування лічильної комісії та порядок її роботи, що на переконання суду ставить під сумнів легітимність лічильної комісії та документів, складених нею за результатами таємного голосування.
Окрім того, у статті 24 Регламенту зазначено, що про результати таємного голосування лічильна комісія складає протоколи, які підписуються усіма членами лічильної комісії, після чого голова лічильної комісії оголошує результати таємного голосування.
Після доповіді лічильної комісії сесія ради приймає рішення про затвердження результатів таємного голосування.
Слід зазначити, що комісія пропонує даний акт про голосування депутатів щодо звільнення з посади голови Шендерівської сілької ради ОСОБА_2 занести до протоколу 17 сесії 6 скликання Шендерівської сільської ради.
Однак, зазначений вище акт не має жодного відношення до сесії Шендерівської сільської ради, яка відбувалась 25.07.2012 року, оскільки у акті зазначено про 17 сесію, тоді як 25.07.2012 року проходила 24 сесія 6 скликання сільської ради. Крім того, з огляду на те, що зазначений вище акт взагалі не датований, стверджувати, що у ньому зафіксовано результати таємного голосування, яке відбувалось саме 25.07.2012 року є неприпустимим.
Суд зауважує, що на 17-й сесії Шендерівської сільської ради, яка відбувалась 08 листопада 2011 року розглядалось питання дострокового припинення повноважень Шендерівського сільського голови, а відтак саме цієї сесії і стосується зазначений вище акт.
У свою чергу, результати таємного голосування 25 липня 2012 року, якщо таке взагалі мало місце, належним чином не зафіксовані та не оформлені.
Таким чином суд апеляційної інстанції наголошує, що оскільки статтею 24 Регламенту встановлено, що про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, то допустимим доказом результатів таємного голосування має бути саме протокол, складений лічильною комісією, а не акти чи будь-які інші не передбачені регламентом документи.
Також суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції щодо порушення Шендерівською сільською радою вимог Регламенту під час виготовлення та видачі бюлетенів для таємного голосування.
Отже, зважаючи на встановлені численні порушення, в ході таємного голосування по питанню недовіри та дострокового припинення повноважень Шендерівського сільського голови ОСОБА_2 під час проведення 24-ї сесії Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області 6 скликання, суд апеляційної інстанції вважає недійсними наслідки даного голосування.
Крім того, згідно із статтею 32 Регламенту, постійні комісії є органами сільської ради і обираються нею з числа депутатів на строк її повноважень для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань на сесію ради, здійснення контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету. Рада створює, зокрема, мандатну, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку постійну комісію.
Статтею 35 Регламенту встановлено, що постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються сільським головою для обрання, затвердження, призначення або погодження, готують висновки з цих питань.
Відповідно до статті 29 Регламенту, питання про дострокове припинення повноважень депутата попередньо розглядається мандатною, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку постійною комісією, яка дає раді свій висновок з цього питання.
Згідно статті 17 Регламенту, матеріали і проекти рішень ради, а також пропозиції і зауваження до них попередньо розглядаються відповідними постійними комісіями. З врахуванням висновків комісії (комісій) сільський голова приймає рішення про включення питання до порядку денного сесії чи мотивує його відхилення.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста. Сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України. Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.
Аналізуючи статті 17, 29, 32, 35 Регламенту, статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» суд виходить з того, що сільський голова є головною посадовою особою територіальної громади, обраний переважною більшістю даної громади, очолює виконавчий комітет відповідної сільської ради, суд вважає, що питання про дострокове припинення повноважень сільського голови в обов'язковому порядку має попередньо розглядатися мандатною, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку постійною комісією, яка повинна надати раді свій висновок з цього питання.
Проте, судом встановлено, що питання про недовіру Шендерівському сільському голові та дострокове припинення його повноважень на засіданні мандатної, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку постійної комісії не розглядалось, і відповідні висновки комісією з цього питання раді не надавались.
Крім того, зважаючи на особливий статус сільського голови, з огляду на порядок його обрання та його місце і роль у системі місцевого самоврядування, очевидним і однозначним на думку суду є те, що оголошення недовіри сільському голові та дострокове припинення його повноважень відноситься до найбільш важливих питань, що розглядаються сільською радою, а відтак перед ухваленням рішення з цього питання слід вивчити думку виборців.
Провівши голосування по питанню про недовіру сільському голові та дострокове припинення його повноважень, 24-та сесія Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області 6 скликання порушила вимоги статті 17 Регламенту, згідно з якою з найбільш важливих питань, за рішенням ради, вивчається думка виборців.
Що стосується підстав оголошення недовіри Шендерівському сільському голові Чернівецького району Вінницької області та дострокового припинення повноважень, суд апеляційної інстанції виходить із наступного.
Так, пунктом 10 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання про прийняття рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові.
За частиною другою статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону, що має наслідком звільнення його з посади.
Частинами другою та третьою, а також пунктом 2 частини сьомої статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених частиною другою цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади з дня прийняття відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень.
Таким чином, повноваження сільського голови можуть бути достроково припинені при наявності виключно таких підстав:
- якщо сільський голова порушує Конституцію і закони України;
- якщо сільський голова порушує права і свободи громадян;
- якщо сільський голова не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
Разом із тим, в матеріалах справи є докази того, що позивач перебуваючи на посаді Шендерівського сільського голови не допускала порушень Конституції і законів України, прав і свободи громадян.
Так, згідно довідки Шендерівської сільської ради від 17.01.2013 року № 15, ОСОБА_2 до дисциплінарної та адміністративної відповідальності за час роботи на посаді сільського голови не притягувалась (т.1 а.с.76).
Згідно довідки Шендерівської сільської ради від 17.01.2013 року № 16, ОСОБА_2 за час роботи на посаді сільського голови не приймала рішень та розпоряджень, які були оскаржені та опротестовані і не визнавалися як протиправні компетентними органами (т.1 а.с.77).
Також із характеристики, виданої головою Чернівецької районної ради Вінницької області від 17.01.2013 року № 02-8/22 на ОСОБА_2 вбачається, що остання працювала в органах місцевого самоврядування з 2001 року. За період роботи зарекомендувала себе ініціативним, вмілим та наполегливим працівником, добрим та вимогливим організатором. ОСОБА_2 творчо застосовувала свої знання та навички, вміла оперативно розв'язати поставлені завдання. Постійно підвищувала свій фаховий рівень. Користується авторитетом в жителів громади (т.1 а.с.105).
Відповідачем натомість не надано жодного належного та допустимого доказу того, що позивач, будучи сільським головою, порушувала Конституцію і закони України, права і свободи громадян, що у свою чергу було підставою для оголошення їй сесією ради 25.07.2012 року недовіри та дострокового припинення її повноважень.
Таким чином, позивачу оголошено недовіру та її повноваження достроково припинені у зв'язку із начебто не забезпеченням нею здійснення наданих їй повноважень.
Проте, суд вважає, що ухвалюючи рішення про недовіру та дострокове припинення повноважень сільського голови ОСОБА_2 у зв'язку з незабезпеченням нею здійснення наданих їй повноважень, відповідачем у рішенні з цього питання не зазначено, які надані Законом повноваження сільському голові позивач не забезпечила, у чому таке незабезпечення виразилось, і якими доказами воно підтверджено.
До того ж, не зрозуміло, про яке незабезпечення позивачем здійснення наданих їй повноважень може йти мова, коли рішенням 17 сесії 6 скликання Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області від 08 листопада 2011 року повноваження ОСОБА_2 як сільського голови були достроково припинені у зв'язку із набранням щодо неї законної сили обвинувальним вироком суду. І тільки 25 липня 2012 року 24-та сесія 6 скликання скасувала зазначене рішення у зв'язку із скасування вироку щодо позивача Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
На підставі вищевикладеного колегія суддів апеляційної інстанції прийшла до висновку, що оскаржуване рішення прийнято з грубим порушенням Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту роботи Шендерівської сільської ради, відтак оскаржуване рішення про недовіру сільському голові та дострокове припинення його повноважень не ґрунтується на конкретних фактах, підтверджених достатніми доказами.
Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги відповідача не грунтуються на вимогах законодавства та не простовують висновків суду першої інстанції.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Підсумовуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу Шендерівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області залишити без задоволення, а постанову Шаргородського районного суду Вінницької області від 03 жовтня 2013 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 30 квітня 2015 року.
Головуючий Гонтарук В. М.
Судді Біла Л.М.
Матохнюк Д.Б.