Постанова № 44241310, 14.05.2015, Львівський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
14.05.2015
Номер справи
914/4385/14
Номер документу
44241310
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" травня 2015 р. Справа № 914/4385/14

Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Матущака О.І.

Дубник О.П.

суддів Скрипчук О.С.

розглянувши апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 с.Зимна Вода

на рішення господарського суду Львівської області від 02.03.2015 р.

у справі №914/4385/14

за позовом Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради

до відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 с.Зимна Вода

за участю третьої особи, яка не заявляє Львівської міської ради м.Львів

самостійних вимог на предмет спору на

стороні позивача:

про демонтаж літнього майданчика

за участю представників сторін від:

позивача: Мартин Л.В. - за довіреністю №33-вих. 309 від 27.02.2015 р.

відповідача: не з'явився

третьої особи: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Львівської області від 02.03.2015 р. (суддя Н.Є. Березяк) позовні вимоги задоволено повністю. Зобов'язано фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 демонтувати самовільно встановлений літній майданчик, розташований за адресою : АДРЕСА_1. Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради 1 218, 00 грн. судового збору.

Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення місцевого господарського суду, прийняти нове рішення, яким відмовити в позові. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на те, що п.10 ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» не надає повноважень органам місцевого самоврядування в частині надання дозволів чи інших актів дозвільного чи регулятивного характеру.

Третьою особою подано пояснення по суті апеляційної скарги, в якій просить рішення суду першої інстанції залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення. Свої пояснення обґрунтовує тим, що згідно п.4.1. «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затверджених ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009р. контроль за його дотриманням здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

В судовому засідання представник позивача заперечила проти вимог апеляційної скарги, просить рішення залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Розглянувши наявні у справі матеріали, давши належну оцінку доводам апеляційної скарги, заслухавши пояснення позивача у судовому засіданні, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з огляду на наступне.

Як встановлено судом першої інстанції та перевірено апеляційним господарським судом, згідно вимоги №2410Б-в1928 від 21.07.2014 р. КП «Адміністративно-технічне управління» Департаменту містобудування Львівської міської ради було повідомлено фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 про порушення ним вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою м.Львова та зобов'язано в термін до 4.08.2014 р. подати дозвільні документи на встановлення відкритого літнього майданчика, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 або демонтувати його.

В подальшому, 11.08.2014 р. КП «Адміністративно-технічне управління» складено протокол № 5-098б про адміністративне правопорушення фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 Правил благоустрою м.Львова, а саме: самочинне встановлення відкритого літнього майданчика по АДРЕСА_1.

Листом-вимогою від 11.09.2014 р. Личаківська районна адміністрація звернулася до відповідача з вимогою про демонтаж самовільно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_1 в термін до 20.09.2014 р.

Як стверджує позивач, всі зазначені вище вимоги залишені відповідачем без задоволення.

Як вбачається з матеріалів справи, самочинно встановлений літній майданчик, розташований біля об'єкту ресторанного господарства «Кухоль» за адресою: АДРЕСА_1 підприємцем не демонтований, що підтверджується актом від 10.10.2014 року (а.с.14).

Розпорядженням Личаківської районної адміністрації №407 від 04.11.2014 р. зобов'язано фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 протягом 24 годин з часу отримання розпорядження добровільно демонтувати самочинно встановлений літній майданчик та його конструктивні елементи за адресою АДРЕСА_1.

Актом від 13.11.2014 р. підтверджено, що вимоги розпорядження №407 від 04.11.2014р. Личаківської районної адміністрації відповідачем не виконано, що стало підставою звернення про примусовий демонтаж літнього майданчика в судовому порядку.

При прийнятті постанови судова колегія виходила з наступного.

Відповідно до ст.144 Конституції України та ч.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Згідно з п.10 ст.10. ч.1 ст.20, Закону України «Про благоустрій населених пунктів», до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.

Організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом.

Правові підстави набуття дозволів (паспортів) на розміщення літніх майданчиків біля стаціонарних закладів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності визначені Порядком отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженим ухвалою міської ради № 2452 від 05.03.2009 р. з наступними змінами та доповненнями.

Відповідно до п.1.3, п. 6.4.2, п.6.1-6.2, вказаного Порядку, дозволи (паспорти) на встановлення відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів ( паспортів) на встановлення відкритих літніх майданчиків.

Контроль за його дотриманням здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Підлягають демонтажу літні майданчики, на розміщення яких закінчився термін дії дозволів (паспортів) або термін дії договорів на оренду конструктивних елементів благоустрою.

Якщо суб'єкт підприємницької діяльності у зазначений у приписі адміністрації термін усунув виявлені порушення цього Порядку, останній повідомляє про це письмово районну адміністрацію. У разі невиконання у зазначений термін вимог припису про усунення виявлених порушень цього порядку районні адміністрації звертаються до суду з позовом про примусовий демонтаж літнього майданчика.

Відповідно до п.19.3.5 Правил благоустрою м.Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011р. №376, районні адміністрації забезпечують демонтаж самовільно встановлених малих архітектурних форм, торговельного, холодильного та іншого обладнання, парканів, тимчасових споруд, обмежувальних паркувальних пристроїв, які перешкоджають під'їзду автомобілів швидкої медичної допомоги, міліції, пожежної, рятувальної, аварійно-відновлювальної техніки до житлових будинків, обмежувачів швидкості руху автотранспорту тощо та інших визначених споруд у м. Львові.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог ухвали Львівської міської ради від 05.03.2009р. №2452 «Про затвердження Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами і доповненнями), «Правила благоустрою м. Львова», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 №376, Личаківською районною адміністрацією було прийнято розпорядження від 04.11.2014 р.

№ 407 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_1.

Відповідно до п. 1 зазначеного розпорядження фізичну особу підприємця ОСОБА_2 зобов'язано протягом 24 годин з часу отримання розпорядження добровільно демонтувати самочинно встановлений літній майданчик та його конструктивні елементи за адресою :АДРЕСА_1.

Наявними матеріалами справи підтверджується, що вимоги розпоряджень районної адміністрації відповідач не виконав, дозвільних документів, які б підтверджували правомірність встановлення літнього майданчика відповідач суду не надав, як і не надав доказів добровільного демонтажу та виконання приписів і розпоряджень Личаківської районної адміністрації. А тому, судова колегія погоджується з позицією суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог.

Згідно ст. 33, абзацу 2 ст. 34, ст. 43 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Скаржником не подано суду належних та допустимих доказів, які б підтверджували обґрунтованість вимог, заявлених у апеляційній скарзі.

За таких обставин, апеляційний господарський суд прийшов до висновку, що рішення прийняте із дотриманням норм чинного законодавства та у відповідності до обставин справи, тому підстав для його зміни чи скасування, колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст.ст. 99, 101, 103, 105 ГПК України, -

Львівський апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Рішення господарського суду Львівської області від 02.03.2015 р. у справі

№ 914/4385/14 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

2. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

3. Матеріали справи скерувати в господарський суд Львівської області.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 19.05.2015 р.

Головуючий-суддя О.І. Матущак

Судді О.П. Дубник

О.С. Скрипчук