ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2015 року справа № 823/862/15
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Паламар П.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Золотоніської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Золотоніська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Черкаській області (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача податковий борг зі сплати податку з доходів фізичних осіб у сумі 9684 грн. 96 коп.
Позовні вимоги позивач мотивовує тим, що станом на час розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом по податку на доходи з фізичних осіб на загальну суму 9684 грн. 96 коп., яку позивач просить стягнути в судовому порядку.
Представник позивача надав суду письмове клопотання, в якому зазначив, що позивач підтримує позовні вимоги в повному обсязі, а також просив суд провести розгляд справи за своєї відсутності.
Відповідач не прибув у судове засідання, представника не направив, заперечення на позов не надав хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
На підставі ч. 5 ст. 128 КАС України суд вирішив розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, 20.09.2007, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Згідно зі ст. 41 ПКУ органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Відповідач станом на час подання позову має непогашений податковий борг на загальну суму 9684 грн. 96коп. з податку на доходи фізичних осіб, який виник згідно з такими документами: акт документальної невиїзної перевірки від 25.03.2014 №105/1701/НОМЕР_1 та прийнятого на підставі нього податкового повідомлення-рішення від 10.04.2014 № 178/НОМЕР_2 на суму 9309 грн. 95 коп., із яких 7311 грн. 96 коп. основний платіж, 1997 грн. 99 коп. штрафні санкції, 375 грн. 01 коп. пеня.
Відповідно до п. п. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПКУ відповідач як платник податків зобов'язаний сплачувати податки і збори, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Згідно з п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПКУ відповідач як платник податків та зборів зобов'язаний самостійно сплачувати суми податкових зобов'язань, визначених податковими деклараціями, розрахунками та податковими повідомленнями-рішеннями.
Відповідно до пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПКУ органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Позивачем направлена вимога форми «Ф» від 12.11.2014 № 240-25 про сплату податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 11.11.2014 в сумі 12109, 96 грн., яка отримана відповідачем особисто 14.11.2014, що підтверджується копією рекомендованого листа про вручення.
Згідно з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців до реєстру 08.08.2014 внесено запис № 20220060003001502 про припинення підприємницької діяльності відповідача.
Суд зазначає, що питання стягнення податкового боргу з фізичної особи, яка припинила підприємницьку діяльність, врегульоване Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22 квітня 2014 року №462 (далі - Порядок).
Так, у відповідності до пп. 4 п. 11.32 Порядку державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання.
Згідно пп. 5 п. 11.32 Порядку у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи чи реєстрації у відповідному уповноваженому органі припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи (якщо така реєстрація була умовою ведення незалежної професійної діяльності) погашення грошових зобов'язань та/або податкового боргу здійснюється за рахунок майна зазначеної особи. Особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу фізичної особи-підприємця або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, є така фізична особа.
Положеннями пп. 6 п. 11.32 Порядку також передбачено, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа-платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
З огляду на викладене, суд вважає, що припинення підприємницької діяльності та виключення його з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, не є підставою для відмови у задоволенні позову про стягнення податкового боргу.
Судом встановлено, що майно ОСОБА_1 знаходиться у податковій заставі, реєстраційний номер в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 15268198 від 20.03.2015.
Підпунктом 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 ПКУ органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Частиною 1 ст. 11 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи представника позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 11, 14, 41, 70, 71, 72, 94, 128, 159 - 163, 187 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 (19700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через Золотоніську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області (19700, Черкаська область, м. Золотоноша, бульвар Шевченка, 153, код ЄДРПОУ 39494512) податковий борг в сумі 9684 (дев'ять тисяч шістсот вісімдесят чотири) грн. 96 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку визначеному ст. ст. 185 - 187 КАС України.
Суддя П.Г. Паламар