Постанова № 44226020, 24.02.2015, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
24.02.2015
Номер справи
405/251/15-а
Номер документу
44226020
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 405/251/15-а

2-а/405/8/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2015 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:

головуючого - судді: Драного В.В.

при секретарі: Волошиній І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом, вказавши, що 12.03.2014 року до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради звернулася ОСОБА_1 із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів. Згідно з рішенням від 27.03.2014 року ОСОБА_1 була призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку непрацюючим жінкам з урахуванням доходів з 01.03.2014 року по 31.08.2014 року в розмірі 55,61 грн. Згідно з свідоцтвом про народження від 07.06.2014 року серія НОМЕР_2 у ОСОБА_1 народився син ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. В зв'язку з чим ОСОБА_1 було змінено розмір допомоги та виплачено з 01.06.2014 року по 30.06.2014 року в розмірі 733,08 грн. Зазначив, що результатами перевірки через ОДПІ встановлено, що ОСОБА_1 отримала дохід від продажу нерухомого майна у ІІІ кварталі 2013 року в розмірі 163730 грн., який не було задекларовано при зверненні до управління за призначенням соціальної допомоги. Переплата, що утворилася внаслідок приховування обставин, вплинула на виплату соціальної допомоги, а саме не задекларований дохід від продажу нерухомого майна, складає 2399,91 грн. Відповідачу було запропоновано повернути переплачені кошти в добровільному порядку, але відповідачем у добровільному порядку кошти не повернуто. Просить стягнути з відповідача на його користь надміру виплачені бюджетні кошти по державній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів у розмірі 2399,91 грн.

Представник позивача в судове засідання надав заяву якою просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явилася, належним чином та своєчасно повідомлена про час, дату та місце розгляду справи, заяв та клопотань до суду не надала, про причини неявки суд не повідомила.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.

Згідно ч. 1 п. 5 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» держану допомогу сім'ям з дітьми призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Згідно п. 18 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.

Судом встановлено, що 12.03.2014 року до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради звернулася ОСОБА_1 із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів (а.с. 15-16).

Рішенням від 27.03.2014 року ОСОБА_1 була призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку непрацюючим жінкам з урахуванням доходів з 01.03.2014 року по 31.09.2014 року в розмірі 555,61 грн. (а.с. 10).

Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_3, виданого 07 червня 2014 року Ленінським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції, актовий запис про народження № 32, батьками ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, є ОСОБА_3 та ОСОБА_1 (а.с.11).

Як вбачається з довідки квартального комітету № 17 Ленінського району м. Кіровограда № 76 від 12 березня 2014 року за адресою: АДРЕСА_1, зареєстровані: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_7 (а.с.12).

Рішенням від 25.06.2014 року ОСОБА_1 була призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку непрацюючим жінкам з урахуванням доходів з 01.06.2014 року по 30.06.2014 року в розмірі 733,08 грн. (а.с.9).

У відповідності до ч. 1 ст. 21 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обгрунтованість видачі та достовірність відповідних документів,

поданих для призначення допомоги.

Згідно ч. 3 ст.22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.

Позивачем в позові зазначено, що разом із заявою на призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів ОСОБА_1 подала всі необхідні документи включаючи декларацію про доходи та майновий стан (а.с.13-14).

Однак, перевіркою через ОДПІ встановлено, що ОСОБА_1 отримала дохід від продажу нерухомого майна у ІІІ кварталі 2013 року в розмірі 163730 грн., який не було задекларовано при зверненні до управління за призначенням соціальної допомоги по догляду за дитиною до 3-х років з урахуванням доходів, що підтверджується актом № 67/09-34 перевірки особової справи № 11732 від 24.09.2014 року (а.с. 8).

Згідно договору купівлі - продажу від 25 вересня 2013 року заявниці ОСОБА_1 належала 1/2 частини квартири за адресою: АДРЕСА_2, на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно № 50504 від 26.10.2012 року, яку було продано 25.09.2013 року (а.с.6-7).

Таким чином переплата, яка утворилася внаслідок подання ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради недостовірної інформації становить 2399,91 грн.

Управлінням праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради на ім'я ОСОБА_1 направлено повідомлення № 429237/113 від 13.10.2014 року про повернення надміру виплачених бюджетних коштів по державним соціальним допомогам у розмірі 2399,91 грн., яку необхідно перерахувати на рахунок Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради до 25.12.2014 року у зв'язку з поданням неповної інформації про доходи (а.с. 4). Однак, відповідач надміру виплачені кошти в сумі 2399,91 грн. не повернула.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 вказаного Закону суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Враховуючи те, що відповідач не повідомила позивача про причини, що впливають на призначення та виплату державної допомоги (поданням неповної інформації про доходи), в результаті чого виникла переплата бюджетних коштів у розмірі 2399,91 грн., тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача ОСОБА_1 надміру виплачені бюджетні кошти в розмірі 2399,91 грн. на користь Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради, в зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 94, 158-163, 167, 186 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, (ІПН: НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради (р/р 35410018021577 ГУДКУ в Кіровоградській області МФО 823016, ЄДРПОУ 03197629, КФК 090303) надміру виплачені бюджетні кошти по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з врахуванням доходів в розмірі 2399,91 грн.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м.Кіровограда протягом десяти днів з дня її оголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Ленінського районного суду

м. Кіровограда В.В. Драний