Справа № 755/1150/15-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" травня 2015 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Катющенко В.П.
при секретарях - Нестеровському Б.Ю., Івіній М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва про застосування норми закону, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, звернулася до Дніпровського районного суду м. Києва з адміністративним позовом, в якому просить суд: визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва щодо застосування невідповідної норми Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року при розрахунку пенсії ОСОБА_2 на виконання постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року; зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському м. Києва провести належний розрахунок її пенсії відповідно до закону та постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року із врахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення, що зазначена у графі "інші виплати" довідки Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової адміністрації України № 281 від 26 вересня 2011 року "Про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" за нормою ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року, яка діяла станом на 26 вересня 2011 року (дата проведення неправомірного розрахунку пенсії), що передбачає розрахунок їй пенсії у розмірі 87% суми її заробітної плати; зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва здійснити виплату на її користь різницю недоплаченої суми щомісячної пенсії з 22 січня 2013 року відповідно до розрахунку Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва, стягнути з відповідача витрати пов'язані з розглядом справи, а саме судовий збір у розмірі 73 гривні 08 копійок та оплату послуг адвоката в розмірі 1000 гривень 00 копійок.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 26 вересня 2011 року їй Управлінням пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва призначено пенсію за віком, згідно з ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу", пенсійне посвідчення № НОМЕР_1. Обчислення розміру призначеної пенсії було здійснено на підставі поданих довідок про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавки за ранг або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні знання, або дипломатичний ранг, надбавка за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" № 282 від 26 вересня 2011 року та довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" від 26 вересня 2011 року. Вона отримує пенсію за віком згідно з Законом України "Про державну службу" в розмірі 3563 гривень 50 копійок. Але при розрахунку пенсії не було враховано суму матеріальної допомоги для оздоровлення у розмірі - 8262 гривень 73 копійки (за останні 24 календарні місяці роботи) з графи "інші виплати", що передбачені в довідці від 26 вересня 2011 року № 281, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхова внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Такі незаконні дії пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва потягли за собою недоплату їй щомісячно грошових коштів в розмірі 299 гривень 53 копійок (8262,73 гривень : 24 місяці * 87% = 299,53 гривень), чим порушено її законні права. 13 червня 2013 року вона звернулася із скаргою до начальника Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва з проханням зобов'язати працівників пенсійного фонду провести розрахунок призначеної пенсії відповідно до закону та включати до розрахунку пенсії суму матеріальної допомоги для оздоровлення, та виплати не донараховані 299 гривень 53 копійки щомісячно починаючи з дня призначення пенсії, на що Управлінням Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва за підписом першого заступника начальника управління Шушкової О.В. було надано лист-відповідь № 224/06/А-207 від 21 червня 2013 року (Додаток № 6) в якій їй відмовлено в задоволенні її вимог. Такі дії Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва змусили її звернутись до суду за захистом своїх прав та законних інтересів. Дніпровський районний суд м. Києва 24 вересня 2013 року (Додаток № 7) постановив позов ОСОБА_1 задовольнити та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва здійснити розрахунок пенсії ОСОБА_1 з 22 січня 2013 року з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, зазначених у графі "інші виплати", довідки Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової адміністрації України від 26 вересня 2011 року № 281 "Про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією", що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу". Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва звернулось з апеляційною скаргою на постанову суду першої інстанції на законність рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року було підтверджено ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2013 року. 20 листопада 2014 року вона звернулась з листом до Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва з проханням здійснити відповідно до рішення суду від 24 вересня 2013 року розрахунок пенсії, на що отримала лист-відповідь № 20903/06 від 08 грудня 2014 року, яким Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва повідомило їй, що у разі здійснення такого перерахунку розмір пенсії було зменшено, оскільки станом на 22 січня 2013 року - дату з якої зобов'язано провести розрахунок пенсії - діяла редакція ст. 37 Закону України "Про державну службу", яка вступила в дію з 01 жовтня 2011 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала, з підстав викладених у запереченні, просила відмовити у задоволенні позову.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, приходить до наступного.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно ст. 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення", громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Статтею 2 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що за цим Законом призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва та отримує пенсію за віком, як державний службовець відповідно до Закону України "Про державну службу".
Згідно довідки № 281 від 26 вересня 2011 року про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", виданою Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва, сума матеріальної допомоги для оздоровлення становить: 2588,71 гривень у липні 2010 року; 5674,02 гривень у квітні 2011 року.
Відповідно до довідки № 282 від 26 вересня 2011 року про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", виданою Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва, ОСОБА_1 працювала в ДПІ у Печерському районі м. Києва на посаді головного державного податкового інспектора, заробітна платана станом на 25 вересня 2011 року становила: посадовий оклад - 1134,00 гривень, надбавка за ранг (інспектор податкової служби 1 рангу) - 100,00 гривень, надбавка за вислугу років (25 %), за стаж державної служби 17 років) - 308,50 гривень, всього - 1542,50 гривень.
13 червня 2013 року позивач звернулася до відповідача із заявою, з проханням провести перерахунок пенсії з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення.
Відповідно до листа-повідомлення Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва від 21 червня 2013 року № 224/06/Н-207, позивача було повідомлено про те, що механізм обчислення заробітної плати при призначенні (перерахунку) пенсій державним службовцям визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії". Пунктом 1 цієї Постанови визначено, що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу": посадовий оклад, доплата за ранг, надбавка за вислугу років на держаній службі та інші надбавки і премії. Проводити перерахунок пенсії за віком, як державному службовцю з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, немає підстав.
Частиною 1 статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95 ВР "Про оплату праці" визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 вказаного Законувизначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною 2 статті 33 Закону № 3723-XIIпередбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Статтею 37-1 вказаного Законупередбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
У частині першій статті 1 Закону "Про оплату праці"встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Відповідно до статті 33 Закону № 3723-ХІІзаробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Саме на Кабінет Міністрів України покладається регулювання питань оплати праці державних службовців, встановлення розмірів посадових окладів, надбавок, доплат, матеріальної допомоги.
Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця встановлено постановами Кабінету Міністрів від 31 травня 2000 року № 865 та від 23 квітня 2003 року № 581.
Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865(із змінами і доповненнями) передбачено, що особи, які вийшли на пенсію згідно Закону № 3723-ХІІмають право на перерахунок пенсій, але лише за умови підвищення заробітної плати державним службовцям після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року № 432-ІV "Про внесення змін до Закону № 3723-ХІІ"(далі - Закон № 432-ІV).
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 року № 581встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року № 432-IV "Про внесення змін до Закону № 3723-ХІІ"заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом № 3723-ХІІ, визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому, премія та інші надбавки враховуються в середніх розмірах стосовно визначених законодавством таких виплат у відповідному державному органі, з якого особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично їй встановлені.
Стаття 33 Закону № 3723-ХІІвизначає умови оплати праці державних службовців, а не умови їх пенсійного забезпечення, а тому, якщо державний службовець під час перебування на державній службі отримував грошову винагороду, то зазначений розмір цієї винагороди (надбавки) повинен бути врахований і при обчисленні пенсії державного службовця.
Аналіз наведених норм чинного законодавства дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань входили до системи оплати праці державного службовця.
Крім того, статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення"врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до частини 1 статті 66 вказаного Законудо заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"(далі - Закон № 1058-IV) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Закономбули фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно постанови Верховного Суду України від 06.11.2013 року №21-350а13 Верховний Суд України вирішував питання про усунення розбіжностей у застосування ст.ст. 33.37 Закону №3723-ХІІв постановах від 20.02.2012р,14,28.05.2013р (справа №№ 21-430а11,21-125а13,21-97а13 відповідно) зазначив, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід, застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того чи входять вони до структури заробітної плати та висновок касаційного суду, що матеріальна допомога, на яку нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до складової заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням закону №3723-ХІІ та №108\95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати ( доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин ст. 41 Закону №1058-ІУ та ст. 66 закону №1788-ХІІ.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Не погоджуючись з відмовою відповідача у проведенні перерахунку пенсії, позивач звернулася до Дніпровського районного суду м. Києва з адміністративною позовною заявою до Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва, Управління з нарахування та виплати пенсій Головного управління Пенсійного фонду в місті Києві про перерахунок пенсії з дати призначення з урахуванням матеріальної допомоги для оздоровлення.
Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року, адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва, Управління з нарахування та виплати пенсій Головного управління Пенсійного фонду в місті Києві про перерахунок пенсії з дати призначення з урахуванням матеріальної допомоги для оздоровлення - задоволено частково. Визнано дії Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районні м. Києва здійснити розрахунок пенсії ОСОБА_1 з 22.01.2013 року з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, зазначених у графі "інші виплати", довідки Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової адміністрації України від 26.09.2011 року № 281 "Про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією", що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу". Стягнуто з Управління з нарахування та виплати пенсій Головного управління Пенсійного фонду в місті Києві на користь ОСОБА_1 різницю недоплаченої суми щомісячної пенсії з 22.01.2013 року, відповідно до розрахунку Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районні м. Києва.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2013 року, постанову Дніпровського районного суду міста Києва від 24 вересня 2013 року було залишено без змін.
У зв'язку з невиконанням вказаної постанови з боку Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва, позивач 20 листопада 2014 року звернулася до начальника Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва із скаргою, в якій просила зобов'язати працівників Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва виконати постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року та вчинити необхідні дії щодо розрахунку її пенсії відповідно до закону у розмірі 87 % від суми її заробітної плати та виплату різниці недоплаченої суми щомісячної пенсії відповідно до цього розрахунку.
Відповідно до листа Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва від 08 грудня 2014 року № 20903/06, після розрахунку пенсії ОСОБА_1 по вищезазначеному рішенню Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року № 1755/1764/13-а та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2013 року, де було зазначено здійснити ОСОБА_1 перерахунок з 22 січня 2013 року з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, зазначених у графі "інші виплати" довідки Держаної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва державної податкової адміністрації України від 26 вересня 2011 року № 281, з'ясувалося, що в разі проведення вищезазначеного перерахунку розмір пенсії до виплати з 22 січня 2013 року буде меншим, а саме 3552,21 гривень, що призведе до переплати, оскільки при призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" для розрахунку розміру пенсії від заробітку було застосовано 87 відсотків. Суд постановив провести перерахунок її пенсії після внесення змін до Закону України "Про державну службу", тобто після 01 жовтня 2011 року, тому при розрахунку її пенсії застосовується ст. 37 Закону України "Про державну службу" в такій редакції: пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Заперечуючи проти заявлених позовних вимог, сторона відповідача посилалася на те, що відповідно до описової частини постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року - "статтею 37 Закону України "Про державну службу" (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, Управлінням при виконанні постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року була застосована відповідна норма Закону України "Про державну службу".
В той же час, суд не може погодитися з даними твердженнями сторони відповідача, з огляду на наступне.
Статтею 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ, (що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Пенсія державному службовцю виплачується у повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії.
Судом встановлено, що загальний страховий стаж позивача складає 37 років 2 місяці та 27 днів, в тому числі стаж державної служби - 17 років 11 місяців та 7 днів. Таким чином, за 17 років державної служби позивача пенсія повинна призначатись в розмірі 87% від сум її заробітної плати, оскільки на день призначення пенсії позивачу ст.37 Закону України "Про державну службу" передбачала збільшення пенсії за кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
В той же час, при перерахунку пенсії позивача на підставі постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року відповідачем був застосований показник у розмірі 80 % від сум заробітної плати позивача, незважаючи на передбачене законодавством збільшення пенсії за кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі. Посилання ж сторони відповідача на те, що саме судом застосовано норму ст. 37 Закону України "Про державну службу" в редакції, що передбачала застосування показника у розмірі 80 % від сум заробітної плати не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, оскільки резолютивна частина постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року передбачає здійснення розрахунку пенсії ОСОБА_1 з 22 січня 2013 року з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, зазначених у графі "інші виплати", довідки Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової адміністрації України від 26.09.2011 року № 281 "Про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією", що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу".
З огляду на вищевикладене вбачається, що відповідачем при перерахунку пенсії позивачу на виконання постанови суду від 24 вересня 2013 року неправомірно зменшено позивачу розмір пенсії з 87 % до 80 %.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 КАС України, суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на вищевикладене, враховуючи заявлені позивачем позовні вимоги, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_4, вважає за можливе визнати протиправними дії Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва щодо застосування загального проценту розрахунку пенсії від заробітку - 80% при здійсненні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року по справі № 755/17641/13-а; зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва здійснити з 22 січня 2013 року розрахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року по справі № 755/17641/13-а відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" в редакції, що діяла за станом на 26 вересня 2011 року, з урахуванням загального проценту розрахунку пенсії 87% від суми заробітку (за винятком виплат проведених за відповідний період).
Щодо позовних вимог позивача про стягнення з відповідача витрат за оплату послуг адвоката у сумі 1000 гривень, то дані вимоги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Статтею 87 КАС України передбачено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать: витрати на правову допомогу.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України, витрати, пов'язані з оплатою допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, які надають правову допомогу за договором, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги, передбачених законом.
В той же час, позивачем суду не надано жодного доказу на підтвердження понесених позивачем витрат на правову допомогу у розмірі 1000 гривень.
В порядку ст. 94 КАС України, з Державного бюджету України на користь позивача підлягає до сплати сума судового збору, сплаченого останнього при подачі позовної заяви до суду, у розмірі 73 гривень 08 копійок.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 46 Конституції України, ст.ст. 33, 35, 37, 37-1 Закону України "Про державну службу", ст.ст. 1, 2 Закону України "Про оплату праці", ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст. ст. 1, 2, 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", Постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31.05.2000 року № 865, ст.ст. 2, 5, 11, 12, 70, 71, 158-163, 183-2 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва про застосування норми закону - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва щодо застосування загального проценту розрахунку пенсії від заробітку - 80% при здійсненні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року по справі № 755/17641/13-а.
Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва здійснити з 22 січня 2013 року розрахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24 вересня 2013 року по справі № 755/17641/13-а відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу"" в редакції, що діяла за станом на 26 вересня 2011 року, з урахуванням загального проценту розрахунку пенсії 87% від суми заробітку (за винятком виплат проведених за відповідний період).
В решті позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 73 гривні 08 копійок.
Постанова суду може бути оскаржена сторонами до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя: