Ухвала суду № 44210874, 10.02.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.02.2015
Номер справи
826/20508/14
Номер документу
44210874
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

10 лютого 2015 року м. Київ № 826/20508/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії:

головуючого судді Шулежка В.П.,

судді Амельохіна В.В.,

судді Погрібніченка І.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національної академії наук України, за участю третіх осіб - Президента України Порошенка Петра Олексійовича, Верховної Ради України, ОСОБА_6 про спонукання виконати п. 2 Указу Президента України №75/2010 від 28.01.2010р. «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті»,

В С Т А Н О В И В:

З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулись ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національної академії наук України, за участю третіх осіб - Президента України Порошенка Петра Олексійовича, Верховної Ради України, ОСОБА_6 про спонукання виконати п. 2 Указу Президента України №75/2010 від 28.01.2010р. «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті».

Від Служби безпеки України надійшло клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку із пропущенням позивачами строку звернення з адміністративним позовом до суду.

У вказаному клопотанні Служба безпеки України зазначає, що позивачу 1 ще з 2012 року було відомо про існування зазначеного Указу Президента, таким чином ОСОБА_1 був обізнаний про порушення його права ще у 2012 році.

З цього приводу суд зазначає наступне.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Згідно п. 9 ч 1. Ст.. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, предметом спору є спонукання відповідачів виконати п. 2 Указу Президента України №75/2010 від 28.01.2010р. «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті».

Так, Указом Президента України №75/2010 від 28.01.2010р. доручено Кабінету Міністрів України розробити разом зі СБУ та за участю НАН України і внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про правовий статус учасників боротьби за незалежність України у XX столітті», проте, відповідачами допущено протиправну бездіяльність і на даний момент вказаний Указ Президента залишається невиконаним.

Саме невиконання відповідачами покладеного на низ зазначеним Указом обов'язку призвело до звернення позивачів до суду.

В той же час, суд зазначає, що вказаним Указом зобов'язано відповідачів вчинити певні дії, проте жодних строків виконання не зазначено.

Таким чином, невиконання Кабінетом Міністрів України, Службою безпеки України та Національною академією наук України Указу є триваючим і порушення прав позивача припиниться тільки після фактичного виконання відповідачами вимог Указу.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку із пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду.

Керуючись ст.ст.99, 100, 155, 160 КАС України, суд,

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання Служби безпеки України про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національної академії наук України, за участю третіх осіб - Президента України Порошенка Петра Олексійовича, Верховної Ради України, ОСОБА_6 про спонукання виконати п. 2 Указу Президента України №75/2010 від 28.01.2010р. «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Головуючий суддя В.П. Шулежко

Суддя В.В. Амельохін

Суддя І.М. Погрібніченко