Ухвала суду № 44186605, 13.05.2015, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2015
Номер справи
817/3302/13-а
Номер документу
44186605
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Дорошенко Н.О.

Суддя-доповідач:Євпак В.В.

УХВАЛА

іменем України

"13" травня 2015 р. Справа № 817/3302/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Євпак В.В.

суддів: Капустинського М.М.

Шидловського В.Б.,

при секретарі Трикиша Ю.О. ,

за участю представника відповідача Махаринця М.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Відкритого акціонерного товариства "Берестовецький спецкар'єр", Костопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "02" березня 2015 р. у справі за позовом Відкритого акціонерного товариства "Берестовецький спецкар'єр" до Костопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство "Берестовецький спецкар'єр" у вересні 2013 року звернулось до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Костопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 10.06.2013 №0000342200 про збільшення грошового зобов"язання з податку на прибуток на загальну суму 211557,00 грн., від 10.06.2013 №0000362200 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 12820,00 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6410,00 грн., від 10.06.2013 №0000372200 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток іноземних юридичних осіб на загальну суму 134966,18 грн.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 02 березня 2015 року позов задоволено частково.

Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення від 10.06.2013 №0000362200 про зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість на суму 12820,00 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6410,00 грн.; від 10.06.2013 №0000372200 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем "податок на прибуток іноземних юридичних осіб" на суму 134 966,18 грн., у тому числі за основним платежем на 96 303,82 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями на 38 662,36 грн.

В решті позову відмовлено.

Присуджено на користь позивача Відкритого акціонерного товариства "Берестовецький спецкар'єр" із Державного бюджету України судові витрати в сумі 7173,10 грн.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати постанову суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову. В своїй апеляційній скарзі посилається на те, що виявлені під час проведення перевірки порушення мали місце. Так в порушення п.187.8 ст.187, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст. 198, п.201.1, п.201.4, п.201.6, п.201.7, п.201.11 ст.201 Податкового кодексу України, підприємством занижено податок на додану вартість на загальну суму 21918.00 грн.; порушення позивачем п. 160.1 ст.160 розділу III Податкового кодексу України призвело до зниження податку на доходи, отримані із джерелом їх походження з України, які отримав нерезидент ТЕРДУП «Гомельжелдортранс». Прийняті податкові повідомленя-рішення є правомірними та не підлягали скасуванню. Суд на зазначені обставини не звернув уваги. Вважає, що рішення суду прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню.

Позивач, не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, подав апеляційну скаргу. Просить скасувати постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 02 березня 2015 року в частині відмови в задоволенні позову, а в частині задоволення позову рішення залишити без змін. Зазначає, що при прийнятті рішення по справі, судом застосовані норми матеріального права, які не підлягали до застосування, неповно з"ясовано обставини, що мають значення для справи, визнано доведеними ті обставини щодо яких відсутні докази, необґрунтовано відхилені доводи позивача, а тому відповідно до вимог законодавства вважає, що вказане рішення підлягає скасуванню.

Переглянувши судове рішення, доводи апеляційних скарг, заслухавши пояснення представника відповідача, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню.

Встановлено, що ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» зареєстроване як юридична особа 20.07.1994 Костопільською районною державною адміністрацією, перебуває на податковому обліку в Костопільській ОДПІ ГУ Міндоходів у Рівненській області; види діяльності згідно довідки про включення до ЄДРПОУ: добування декоративного та будівельного каменю; добування піску та гравію; будівельні роботи.

В період з 08.04.2013 по 18.05.2013 Костопільською міжрайонноою державною податковою інспекцією Рівненської області Державної податкової служби проведено планову виїзну перевірку Відкритого акціонерного товариства «Берестовецький спецкар'єр» код ЄДРПОУ 05471856 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 по 31.12.2012, за результатами якої складено акт від 24.05.2013 №371/22/05471856 (а.с.10-71).

В результаті проведення перевірки встановлено порушення позивачем, зокрема:

1) п.135.1, п.135.2, п.135.5 ст.135, п.137.1 ст.137, п.138.2 ст.138, пп.139.1.9 п. 139.1 ст.139, пп. 139.1.12 п. 139.1 ст.139 Податкового кодексу України, в результаті чого підприємством:

- занижено податок на прибуток на загальну суму 231631,00 грн., у тому числі за II квартал 2011р. в сумі 18521,00 грн., за III квартал 2011р. в сумі 108350,00 грн., за І квартал 2012р. в сумі 28557,00 грн., за II квартал 2012р. в сумі 36459,00 грн., за III квартал 2012р. в сумі 39724,00 грн.;

- завищено податок на прибуток на загальну суму 72454,00 грн., у тому числі за IV квартал 2011р. в сумі 18686,00 грн., за IV квартал 2012р. в сумі 53768,00 грн.;

2) п.187.8 ст.187, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст. 198, п.201.1, п.201.4, п.201.6, п.201.7, п.201.11 ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого підприємством:

- занижено податок на додану вартість на загальну суму 21918.00 грн., у тому числі за липень 2011р. в сумі 2971,00 грн., за серпень 2011р. в сумі 951,00 грн., за вересень 2011р. в сумі 1068,00 грн., за червень 2012р. в сумі 2958,00 грн., за липень 2012р. в сумі 1453,00 грн. за жовтень 2012р. в сумі 12517,00 грн.;

- завищено податок на додану вартість на загальну суму 7074,00 грн. за вересень 2012р.;

- завищено податок на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню, на загальну суму 12820,00 грн., у тому числі за грудень 2011р. в сумі 2023,00 грн., за березень 2012р. в сумі 2031,00 грн., за квітень 2012р. в сумі 368,00 грн., за липень 2012р. в сумі 1700,00 грн., за серпень 2012р. в сумі 6698,00 грн.;

- занижено значення рядка 20.2 «Зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» Декларації з ПДВ за грудень 2012 року всього у сумі 1007,00 грн.;

- занижено значення рядка 21 «Залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду: значення рядка 20.2 декларації попереднього звітного (податкового) періоду» Декларації з ПДВ за грудень 2012 року всього у сумі 12828,00 грн.;

3) п. 160.1 ст.160 розділу III Податкового кодексу України, що призвело до зниження податку на доходи, отримані із джерелом їх походження з України, які отримав нерезидент ТЕРДУП «Гомельжелдортранс», Республіка Білорусь, згідно укладеного зовнішньоекономічного договору від 04.07.2011 №Д-264 на суму 96303,82 грн., у тому числі: за III квартал 2011р. на 8908,38 грн., за IV квартал 2011р. на 10070,73 грн., за І квартал 2012р. на 17615,57 грн., за II квартал 2012р. на 18561,47 грн., за III квартал 2012р. на 18685,34 грн., за IV квартал 2012р. на 22462,33 грн.

На підставі акту перевірки Костопільською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Рівненській області 10.06.2013 прийнято податкові повідомлення-рішення:

№0000342200 по податку на прибуток на загальну суму 211557,00 грн., у тому числі за основним платежем 159177,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 52380,00 грн.;

№0000362200 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 12820,00 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6410,00 грн.,

№0000372200 про збільшення суми грошового зобов'язання з по на прибуток іноземних юридичних осіб на суму 134966,18 грн., у тому числі за основи; платежем на 96303,82 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 38662,36 грн. (а.с.72-74 т.1).

За результатами адміністративного оскарження податкове повідомлення-рішення Костопільської ОДГП ГУ Міндоходів у Рівненській області №0000342200 в частині застосування штрафної (фінансової) санкції в сумі 26884,00 грн. з податку на прибуток скасовано (у зв'язку з арифметичною помилкою). Податкове повідомлення-рішення №0000342200 в частині збільшення суми грошового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 159177,00 грн. основного платежу і 25496,00 грн. штрафної (фінансової) санкції, а також податкові повідомлення-рішення №000036220 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 12820,00 грн. основного платежу і 6410,00 грн. штрафної (фінансової) санкції, №0000372200 про збільшення суми грошового зобов'язання по податку на прибуток іноземних юридичних осіб в сумі 96303,82 основного платежу і 38662,36 грн. штрафної (фінансової) санкції, залишено без змін, а скаргу платника податків в зазначеній частині - без задоволення (а.с.81-87 т.1).

Позивач, вважаючи прийняті податкові повідомлення-рішення протиправними, звернувся до суду про їх скасування.

Суд першої інстанції, прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог та скасував повідомлення-рішення від 10.06.2013 №0000362200 про зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість на суму 12820,00 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6410,00 грн.; від 10.06.2013 №0000372200 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем "податок на прибуток іноземних юридичних осіб" на суму 134 966,18 грн., у тому числі за основним платежем на 96 303,82 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями на 38 662,36 грн. У задоволенні позову щодо скасування податкового повідомлення-рішення №0000342200 відмовив.

Колегія суддів погоджується з вказаним висновком з огляду на наступне.

Що стосується податкового повідомлення-рішення від 10.06.2013 №0000342200 по податку на прибуток на загальну суму 211557,00 грн.,

Відповідно до п.60.1 ст.60 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо:

60.1.1. сума податкового боргу самостійно погашається платником податків або органом стягнення;

60.1.2. контролюючий орган скасовує раніше прийняте податкове повідомлення-рішення про нарахування суми грошового зобов'язання або податкову вимогу;

60.1.3. контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання ран. прийнятого податкового повідомлення-рішення або суму податкового боргу, визначену податковій вимозі;

60.1.4. рішенням суду, що набрало законної сили, скасовується повідомлення-рішення контролюючого органу або сума податкового боргу, визначена в податковій вимозі;

60.1.5. рішенням суду, що набрало законної сили, зменшується сума грошового зобов'язання, визначена у податковому повідомленні-рішенні контролюючого органу, або сума податкового боргу, визначена в податковій вимозі.

Встановлено, що під час процедури адміністративного оскарження податкове повідомлення-рішення від 10.06.2013 № 0000342200 в частині штрафної (фінансової) санкції було скасоване, тобто визначена таким податковим повідомленням-рішенням сума грошового зобов'язання була зменшена.

За результатами адміністративного оскарження Костопільською ОДПІ ГУ Міндоходів у Рівненській області 14.08.2013 було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000592200, яким ВАТ Берестовецький спецкар'єр" було збільшено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток на загальну суму 184673 грн., у тому числі за основним платежем на 159177,00 грн., за штрафними (фінансовий санкціями на 25496,00 грн. Податкове повідомлення-рішення було вручено уповноваженій особі платника податків 27.08.2013, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 168 т.2).

Відповідно до п.60.4 ст.60 Податкового кодексу України у випадках, визначених підпунктами 60.1.3 і 60.1.5 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги, які містять зменшену суму грошового зобов'язання або податкового боргу.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки на час вирішення судом адміністративного спору податкове повідомлення-рішення від 10.06.2013 №0000342200 є відкликаним, не породжує правових наслідків для платника податків, не порушує його прав та законних інтересів, а тому вимога про визнання протиправним та скасування даного податкового повідомлення-рішення є безпідставною.

Що стосується податкового повідомлення-рішення від 10.06.2013 №000036220 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 12820 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6410,00 грн.

Відповідно до п.200.1-п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджет підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, не пізніше останнього дня строку, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує суми податку до бюджету.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така тума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні

звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього

Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в

разі відсутності податкового боргу -

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації,

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Таким чином, сума бюджетного відшкодування є розрахунковою величиною, яка визначається у вищевказаному порядку з урахуванням суми податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та суми податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Податковим органом в ході проведення перевірки (акт №371/22/05471856 від 24.05.2013) було встановлено, що ВАТ Берестовецький спецкар'єр" занижено податкові зобов'язання з ПДВ на суму 128407,00 грн. по операціях з отримання послуг від нерезидента на митній території України, а саме: не відображено у податкових зобов'язаннях суми ПДВ по операціях з отримання послуг від Транспортно-експедиційного республіканського дочірнього унітарного підприємства "Гомельжелдортранс" (далі - "ТЕП").

Цією ж перевіркою встановлено заниження ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" податкового кредиту за період з 01.04.2011 по 31.12.2012 на суму 114578,00 грн. (арк. акта 29, а.с.38 т.1). Зміст вказаних порушень у акті перевірки обґрунтовується:

завищенням ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" показника податкового кредиту на суму 8771,78 грн. в результаті безпідставного включення до його складу сум ПДВ по господарських операціях з придбання товарів у ПП ОСОБА_5;

завищенням ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" показника податкового кредиту на суму 21,00 грн. по господарських операціях з ТОВ "Золотий екватор" та МПП "Вік-Експо";

завищенням ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" показника податкового кредиту результаті невідповідності між податковим кредитом товариства та податковим зобов'язанням його контрагентів;

заниженням ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" показника податкового кредиту на суму 123371,00 грн. по операціях з отримання послуг від нерезидента ("ТЕП") на митній території України.

Відповідно до п.187.8 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Стаття 190. Порядок визначення бази оподаткування для товарів, які ввозяться на митну територію України, послуг, які поставляються нерезидентами на митній території України, визначений в статті 190 Податкового кодексу України, відповідно до п. 190.2 якої для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни постачання відповідно до законодавства. Визначена вартість перераховується в національну валюту за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на дату виникнення податкових зобов'язань. У разі отримання послуг від нерезидентів без їх оплати база оподаткування визначається, виходячи із звичайних цін на такі послуги без урахування податку.

Встановлено, що 04.06.2011 між "ТЕП" та ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" (Замовник) укладено договір № Д-264, предметом якого було здійснення "1ТЕП" господарських операцій з надання наступних послуг:

надання по заявці Замовника у використання думпкарних вагонів для транспортувань сипучих вантажів під завантаження на території країн-учасниць співдружності незалежних держав з подальшим розвантаженням на підвищеній колії виробничої дільниці станції Центроліт;

надання порожніх вагонів на станцію, завантаження і доставка навантажених думпкарних вагонів до станції розвантаження (т.а.с. 107-109 т.1).

Здійснення "ТЕП" господарських операцій з надання вищевказаних послуг для ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" підтверджується актами звірки та банківськими виписками, які надані позивачем на вимогу судового експерта та долучені до адміністративної справи (додатки т.т. 1,2,3,4,5,6,18,20,43,44,46).

Дослідженням реєстрів виданих податкових накладних та податкової звітності з ПДВ ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" документально підтверджується відсутність декларування підприємством у складі податкових зобов'язань вартісних показників від проведених господарських операцій з "ТЕП" на загальну суму 128405,09 грн. (а.с. 1-86 т.2; додатки т.т. 16, 17,18).

Висновком судово-економічної експертизи № 2589 від 31.01.2015 підтверджується документально встановлене в акті перевірки №371/22/05471856 від 24.05.2013 заниження ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" податкових зобов'язань з ПДВ на загальну суму 128405,09 грн., що відповідає встановленим судом обставинам справи.

Щодо завищення ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" показника податкового кредиту на суму 8771,78 грн. в результаті безпідставного включення до його складу сум ПДВ від господарських операцій з придбання товарів у ПП ОСОБА_5

Відповідно до п. "а" п. 198.1 ст.198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Пунктом 198.2 ст.198 Податкового кодексу України встановлено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податком накладною.

Відповідно до п. 198.3 ст.198 Податкового кодексу України право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Встановлено, що 18.05.2012 між ПП ОСОБА_5 (продавець) та ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" (покупець) укладено договір купівлі-продажу № 117 (а.с. 102 г.1).

ПП ОСОБА_5 для ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" виписані податкові накладні да загальну суму 52630,67 грн., в тому числі ПДВ - 8771,78 грн., а саме: № 65 від 01.06.2012 на суму 17200,00 грн., в тому числі ПДВ - 2866,67 грн. № 85 від 18.07.2012 на суму 35430,67 грн., в тому числі ПДВ - 5905,11 грн. (а.с.103 т.1, додатки т.23), які відповідають вимогам закону, на неналежність оформлення податкових накладних контролюючий орган не вказує.

Отже, зазначені податкові накладні є належною підставою для відображення зазначених у них показників ПДВ у складі податкового кредиту.

Фактичне одержання позивачем товарів від ПП ОСОБА_5 підтверджується видатковими накладними № 65 від 01.06.2012 на суму 17200,00 грн., в т.ч. ПДВ 2866.00 № 85 від 18.07.2012 на суму 35430,67 грн., у т.ч. ПДВ 5905,11 грн., журналом обліку виданих довіреностей (а.с. 104-106 т.1, додатки т.3).

Висновок перевірки щодо завищення ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" валових витрат по зазначених господарських операціях з ПП ОСОБА_5 спростований також проведеною судово-економічною експертизою.

Відтак доводи відповідача щодо невикористання придбаних товарів в господарській діяльності ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" є необґрунтованими..

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що висновки відповідача щодо завищення податкового кредиту на суму 8771,78 грн. від господарських операцій з ПП ОСОБА_5 є безпідставними та спростовуються матеріалами справи.

Встановлено також, що відповідачем не надані суду докази на підтвердження завищення ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» податкового кредиту на суму 5,57 грн. по господарських операціях з ТОВ «Золотий екватор».

Запитувані докази відповідачем надані не були на клопотання експерта про вставлення податкової звітності контрагентів товариства, яка може бути досліджена на предмет відповідності показників податкових зобов'язань продавця та податкового кредиту покупця.

Щодо завищення ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» податкового кредиту по господарських операціях з МПП «Вік-Експо».

Встановлено, що МПП «Вік-Експо» для ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» виданий рахунок Сч-00091 від 15.11.2011 на суму 92,00 грн., в тому числі ПДВ - 15,33 грн.

Відповідно до квитанції №ПН66512 від 15.11.2011 грошові кошти для МПП «Вік- Експо» в сумі 92,00 грн. в якості оплати вартості запчастин згідно рахунку Сч-0009178 від 15.11.2011 оплачені ОСОБА_6 (а.с.168 т.1).

За даними реєстрів отриманих податкових накладних та податкової звітності ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» товариством включено до складу податкового кредиту суму ПДВ в розмірі 15,33 грн. по господарській операції з МПП «Вік- Експо» (додатки т.16).

Оплату вартості даних запчастин здійснено не позивачем, а іншою особою, що не відповідає вимогам ст.198 Податкового кодексу України, згідно з якою право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання товарів та послуг.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстацнії, що висновок документальної перевірки в частині завищення ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» податкового кредиту на суму 15,33 грн. по господарській операції з МПП «Вік-Експо» є правомірним, відповідає обставинам справи та підтверджений судовою експертизою.

Щодо завищення товариством податкового кредиту за результатами автоматизованого співставлення податкового кредиту ВАТ «Берестовецькиі спецкар'єр» з податковими зобов'язаннями його контрагентів за період з квітня 2011р. по грудень 2012р.

Суд першої інстанції встановив, що зазначений висновок не знайшов свого підтвердження.

Ні в ході судового розгляду справи, ні за клопотанням судового експерта належні та допустимі докази, які б підтверджували виявлене перевіркою порушення в зазначеній частині, надані не були.

Відтак колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про безпідставність висновку податкового органу про завищення товариством податкового кредиту за зазначений період.

Щодо встановленого документальною перевіркою заниження податкового кредиту на «суму 123371,00 грн. по операціях з отримання послуг від нерезидента («ТЕП») на митній території України .

Порядок оподаткування податком на додану вартість господарських операцій з отримання послуг від нерезидента на митній території України встановлено статтею 198 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент здійснення господарської операції), відповідно до п. 198.2 якої для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є д сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду.

Отже, відповідно до зазначеної норми податкового законодавства, підприємство має право відобразити у складі податкового кредиту суми ПДВ по операціях з отримання послуг від нерезидента на митній території України у періоді, наступному за періодом нарахування і сплати) податкових зобов'язань по даній операції.

В ході судово-економічної експертизи позивачем на дослідження представлено акти звірки та банківські виписки (додатки т.т.1,2,3,4,5,6,18,20,43,44,46), у яких задокументовано здійснення господарських операцій між «ТЕП» та ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» на загальну суму 642025,47 грн. Дослідженням зазначених документів, реєстрів отриманих податкових накладних та податкової звітності з ПДВ ВАТ «Берестовецький спецкар'єр», з урахуванням встановленого документальною перевіркою та підтвердженого експертним шляхом донарахування ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» податкових зобов'язань по операціях з отримання послуг від нерезидента («ТЗП»), судово-економічною експертизою підтверджено документально встановлене в акті перевірки заниження ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» податкового кредиту на суму 123369,50 грн.

Висновки щодо повноти декларування та своєчасності сплати податку на додану вартість, правомірності декларування сум податку, що підлягають бюджетному відшкодуванню, відображені в розділі 3.2.3 акта перевірки № 371/22/05471856 від 24.05.2013 (арк. акта 41 а.с.50 т.1).

Так, перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01.04.2011 по 31.12.2012 встановлено його:

заниження всього у сумі 21918 грн., у тому числі за липень місяць 2011 року в сумі 2971 грн.. за серпень місяць 2011 року в сумі 951 грн., за вересень місяць 2011 року в сумі 1068 грн., за червень місяць 2012 року в сумі 2958 грн., за липень місяць 2012 року в сумі 1453 грн., за жовтень місяць 2012 року в сумі 12517 грн.,

завищення всього у сумі 7074 грн., у тому числі за вересень місяць 2012 року в сумі 7074грн.,

завищення суми податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, всього у сумі 12820 грн., у тому числі за грудень місяць 2011 року в сумі 2023 грн., за березень місяць 2012 року в сумі 2031 грн., за квітень місяць 2012 року в сумі 368 грн., за липень місяць 2012 року в сумі 1700 грн. за серпень місяць 201 2 року в сумі 6698 грн.,

занижено значення рядка 20.2 "Зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного податкового) періоду" Декларації з ПДВ за грудень 2012 року всього у сумі 1007 грн.,

занижено значення рядка 21 «Залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду: значення рядка 20.2 декларації попереднього звітного (податкового) періоду» Декларації з ПДВ за грудень 2012 року всього у сумі 12828 грн.

Вимоги щодо розрахунку вищевказаних показників встановлено Порядком заповнення декларації з податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011№ 1492, в редакції, чинній на час заповнення декларацій перевіреного періоду, (далі Порядок).

Відповідно до пп.4.6.3 п.4.6 Розділу III Порядку «Розрахунки за звітний період» якщо за результатами поточного звітного (податкового) періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту (заповнено рядок 19 декларації), така сума:

у декларації 0110 враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди з податку на додану вартість, у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу (відображається у рядку 20.1 декларації), а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 20.2 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду);

у деклараціях 0121-0123/0130/0140 зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 20.2 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду).

Згідно з пп.4.6.4 Порядку якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення (ряд 22 декларації), до декларації 0110 подається (Д2) (додаток 2).

Підпунктом 4.6.5 Порядку встановлено, що платники, які заповнили рядок 22 декларації 0110 та відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають до декларації 0110 (ДЗ) (додаток 3).

Значення рядка З (ДЗ) (додаток 3) переноситься до рядка 23 декларації 0110 за поточний звітний (податковий) період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в, рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 податкової декларації 0110.

При цьому платники податку, які мають право на отримання бюджетного відшкодування та прийняли рішення про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок у банку (заповнено рядок 23.1 декларації 0110), подають до декларації 0110 (Д4) (додаток 4).

У податкових деклараціях 0121-0123/0130/0140 рядки 23, 23.1, 23.2 не заповнюються.

Відповідно до пп.4.6.6 Порядку залишок від'ємного значення (для декларації 0110 -після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 24 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.2 декларації наступного звітного (податкового) періоду).

Підпункт 4.6.7 Порядку визначає, що рядок 21.3 передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який (для декларації 0110 - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби.

Згідно з пп.4.6.8 Порядку у рядку 25 декларації вказується сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду.

Отже, відповідно до вищевказаних вимог законодавства, показники, описані у розділі 3.2.3 акту перевірки (у тому числі й щодо завищення суми податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню), встановлюються розрахунковим методом з врахуванням щомісячного розміру податкового зобов'язання та податкового кредиту.

В ході судово-економічної експертизи розрахунковим методом документально підтверджено заниження ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» податку на додану вартість:

за липень 2011 року в сумі 2971,00 грн. (на суму донарахованого та документально підтвердженого податкового зобов'язання 1517,56 грн. +1453,91 грн.);

за серпень 2011 року в сумі 951,00 грн. (на різницю між донарахованим та документально підтвердженим податковим зобов'язанням за серпень в сумі 3921,78 грн. та податковим кредитом в сумі 2971,00 грн.).

Показник податкового кредиту ВАТ «Берестовецький спецкар'єр», донарахований в акті документальної перевірки за вересень 2011 року, не надалось за можливе документально підтвердити, а показники за червень та липень 2012 року документально не підтверджуються.

Оскільки дані показники беруть участь у розрахунках суми податку на додану вартість наступних періодів, відповідно, експертним шляхом не надалось за можливе підтвердити й подальші висновки розділу 3.2.3 акту перевірки (у тому числі й щодо завищення суми податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню).

Таким чином, відповідачем належними та допустимими доказами не підтверджено висновки документальної перевірки в частині завищення ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" суми бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 12820,00 грн.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що податкове повідомлення-рішення від 10.06.2013 №0000362200 про зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість на суму 12820,00 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6410,00 грн. є протиправним та таким, що підлягає до скасування.

Що стосується донарахування документальною перевіркою ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» податку з доходів нерезидентів, отриманих із джерелом їх походження України.

В акті перевірки №371/22/05471856 від 24.05.2013 встановлено заниження ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» податку з доходів нерезидентів, отриманих із джерелом їх походження з України, по операціях з «ТЕП» на суму 96303,82 грн. при оплаті послуг по доставці думпкарних вагонів за зовнішньоекономічним контрактом № Д-264 від 04.07.2011.

Порядок нарахування та сплати податку з доходів нерезидентів, отриманих із джерелом їх походження з України, встановлено статтею 160 Податкового кодексу України, відповідно до п. 160.1 якої будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею.

Для цілей цього пункту під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, розуміються:

а) проценти, дисконтні доходи, що сплачуються на користь нерезидента, у тому числі проценти за позиками та борговими зобов'язаннями, випущеними (виданими) резидентом;

б) дивіденди, які сплачуються резидентом;

в) роялті;

г) фрахт та доходи від інжинірингу;

ґ) лізингова/орендна плата, що сплачується резидентами або постійними представництвами на користь нерезидента - лізингодавця/орендодавця за договорами оперативного лізингу/оренди;

д) доходи від продажу нерухомого майна, розташованого на території України, яке належить нерезиденту, у тому числі майна постійного представництва нерезидента;

е) прибуток від здійснення операцій із торгівлі цінними паперами, деривативами або іншими корпоративними правами, визначений відповідно до норм цього розділу;

є) доходи, отримані від провадження спільної діяльності на території України, доходи від здійснення довгострокових контрактів на території України;

ж) винагорода за провадження нерезидентами або уповноваженими ними особами культурної, освітньої, релігійної, спортивної, розважальної діяльності на території України;

з) брокерська, комісійна або агентська винагорода, отримана від резидентів або постійних представництв інших нерезидентів стосовно брокерських, комісійних або агентських послуг, наданих нерезидентом або його постійним представництвом на території

України на користь резидентів;

и) внески та премії на страхування або перестрахування ризиків в Україні (у тому числі

страхування ризиків життя) або страхування резидентів від ризиків за межами України;

і) доходи, одержані від діяльності у сфері розваг (крім діяльності з проведення державної грошової лотереї);

ї) доходи у вигляді благодійних внесків та пожертв на користь нерезидентів;

й) інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, за винятком доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів/виконаних робіт/наданих послуг, переданих/виконаних/наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

В акті перевірки відсутнє обґрунтування, до якого саме виду оподатковуваного доходу в розумінні п. 160.1 ст.160 Податкового кодексу України перевіряючими віднесено операції між ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» та «ТЕП» договором № Д-264 від 04.07.2011.

Однак, як встановлено судом, предметом обумовленого договору було виконання "ТЕП» робіт та послуг з надання у використання вагонів.

Відповідно до п. "й" п. 160.1 ст.160 Податкового кодексу України встановлено винятки з доходів, що підлягають оподаткуванню, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, до яких відносяться й доходи у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості виконаних робіт/наданих послуг, які виплачені позивачем нерезиденту "ТЕП" за договором № Д-264 від 04.07.2011.

Крім цього, відповідно до п. 160.2 ст.160 Податкового кодексу України резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отримай таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), крім доходів, зазначених у пунктах і 160.7 цієї статті, зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 160.1 цієї статті, за ставкою в розмірі 15 відсотків їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України встановлено в статті 103 Податкового кодексу.

Відповідно до п. 103.1 ст.103 Податкового кодексу України застосування правил міжнародного договору України здійснюється шляхом звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або шляхом повернення різниці між сплаченою сумою податку і сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору України.

Згідно з п. 103.2 ст.103 Податкового кодексу України особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання резидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами пункту 103.4 цієї статті.

Пунктом 103.3 ст.103 Податкового Кодексу України визначено, що бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу для цілей застосування пониженої ставки податку згідно з правилами міжнародного договору України до дивідендів, процентів, роялті, винагород тощо нерезидента, отриманих із джерел в Україні, вважається особа, що має право на отримання таких доходів.

При цьому бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може б) юридична або фізична особа, навіть якщо така особа має право на отримання доходу агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого доходу.

Відповідно до п. 103.4 ст.103 Податкового кодексу України підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 103.5 і 103.6 цієї статті, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.

Згідно з п. 103.5 ст.103 Податкового кодексу України довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.

Пунктом 103.6 ст.103 Податкового кодексу України встановлено, що у разі потреби така довідка може бути затребувана у нерезидента особою, яка виплачує йому доходи, або органом державної податкової служби під час розгляду питання про повернення сум надміру, сплачених грошових зобов'язань на іншу дату, що передує даті виплати доходів.

У разі потреби особа, яка виплачує доходи нерезидентові, може звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) щодо здійснення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, запиту до компетентного органу країни, з якою укладено міжнародний договір України, про підтвердження зазначеної у довідці інформації.

Згідно з п. 103.8 ст.103 Податкового кодексу України особа, яка виплачує доходи нерезидентові у звітному (податковому) році, у разі подання нерезидентом довідки з інформацією за попередній звітний податковий період (рік) може застосувати правила міжнародного договору України, зокрема щодо звільнення (зменшення) від оподаткування, у звітному (податковому) році з отриманням довідки після закінчення звітного (податкового) року.

Таким чином, відповідно до вищевказаних норм податкового законодавства застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України. Особа, яка виплачує доходи нерезидентові у звітному періоді, у разі подання нерезидентом довідки з інформацією за попередній звітний період може застосувати правила міжнародного договору України, зокрема щодо звільнення (зменшення) від оподаткування, у звітному (податковому) році з отриманням довідки після закінчення звітного (податкового) року.

Міжнародним нормативним документом, що регулює порядок оподаткування резидентів України та Республіки Білорусь, є Угода між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухилення від сплати податків стосовно податків на доходи і майно від 30.01.1995, відповідно до статті 20 якої установлено, що види доходів резидента Договірної Держави, незалежно від місця їх виникнення, про які спеціально не йдеться в попередніх статтях цієї Угоди, оподатковують тільки в цій Договірній Державі.

Відповідно до довідок № 03.1-09/2562 від 04.06.2013, виданих Інспекцією Міністерства по доходах і зборах Республіки Білорусь, стверджено, що Транспортно-експедиційне республіканське дочірнє унітарне підприємство «Гомельжелдортранс» у 2011, 2012, 2013 роках було особою з постійним місцем перебування в Республіці Білорусь в значенні статті 4 Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Республікою Білорусь та Україною (а.с.112-114т.1).

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що висновки контролюючого органу в частині заниження ВАТ «Берестовецький спецкар'єр» податку з доходів нерезидентів, отриманих із джерелом їх походження з України, по операціях з «ТЕП» на суму 96303,82 грн., є необґрунтованими, такими, що не підтверджені належними та допустимими доказами та не відповідають вимогам матеріального закону, а також спростовані висновком судово-економічної експертизи.

Відтак податкове повідомлення-рішення №0000372200 підлягає скасуванню.

В силу вимог ч.2 ст. 71 КАС України відповідачем не доведено правомірність прийнятих рішень.

Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 10.06.2013 №0000362200 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 12820,00 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6410,00 грн.; від 10.06.2013 №0000372200 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем "податок на прибуток іноземних юридичних осіб" на суму 134 966,18 грн., у тому числі за основним платежем на 96303,82 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями на 38662,36 грн. та відмову у задоволенні решти позову, з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційних скарг не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції.

За таких підстав апеляційні скарги підлягають залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційні скарги Відкритого акціонерного товариства "Берестовецький спецкар'єр", Костопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "02" березня 2015 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя В.В. Євпак

судді: М.М. Капустинський

В.Б. Шидловський

Повний текст cудового рішення виготовлено "14" травня 2015 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу: Відкрите акціонерне товариство "Берестовецький спецкар'єр" с.Берестовець,Костопільський район, Рівненська область,35043

3- відповідачу: Костопільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області вул.С.Руданського,5,м.Костопіль,Рівненська область,35000

- ,