ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2015 р. Справа № 804/1424/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Жукової Є.О.
при секретарі судового засідання - Риженко О.В.
за участю:
представника відповідача - Хоруженко О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» Дніпропетровської обласної ради про стягнення штрафу за порушення законодавства України в галузі електроенергетики в сумі 5 100,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
17 січня 2014 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» Дніпропетровської обласної ради про стягнення штрафу за порушення законодавства України в галузі електроенергетики в сумі 5 100,00 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує наступним.
28.05.2014 року державним інспектором було проведено перевірку Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» Дніпропетровської обласної ради на предмет виконання припису від 24.02.2014 року №01/11-68-006, під час якої встановлено факт ухилення від виконання Припису Держенергонагляду від 24.02.2014 р. №01/11-68-006, ст. 31 ЗУ «Про теплопостачання», ст.27 ЗУ «Про електроенергетику», про що складено акт перевірки (протокол) від 28.05.2014 р. №01/11-68-029/13. На підставі зазначених обставин старший державний інспектор, начальник Криворізького відділення інспекції Держенергонагляду в Дніпропетровській області Корчевський Андрій Валерійович виніс постанову від 29.05.2014 р. №01/11-90-032 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання на Комунальний заклад «Криворізька міська лікарня №7» Дніпропетровської обласної ради у розмірі 1 700 грн.
Зважаючи на викладене, позивач вважає, що з огляду на те, що Комунальний заклад «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» Дніпропетровської обласної ради не сплатив у встановлені чинним законодавством строки штраф, нарахований постановою від 29.05.2014 р. №01/11-90-032, зазначений штраф підлягає стягненню у судовому порядку.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.01.2015 р. провадження по справі було відкрито та справа призначена до розгляду у судовому засіданні на 02.02.2015 р.
31.01.2015 р. за вх.№6526/15 повноважним представником позивача через канцелярію Дніпропетровського окружного адміністративного суду було подано заяву про відкладення розгляду справи на іншу дату, із зазначенням про підтримання позовних вимог в повному обсязі, обгрунтовану тим, що представник ВП «Держенергонагляд в Дніпровському районі» перебуває у щорічній основній відпустці, в підтвердження чого до поданої заяви було додано копію наказу №48 про надання відпустки.
У зв'язку із зазначеним вище, у відповідності до ч.2. ст.128 КАС України, якою передбачено, що за клопотанням сторони та з урахуванням обставин у справі суд може відкласти її розгляду, судом було відкладено розгляд справи до 16.02.2015 р.
В судове засідання призначене, на 16.02.2015 р., з'явився відповідач, позивач до зали судового засідання свого представника не направив, відомості про вручення судової повістки в матеріалах справи наявні, причини неявки невідомі
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти адміністративного позову та просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на заперечення від 02.02.2015 року, в яких зазначив наступне.
Всі фінансові та господарські витрати на утримання Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» отримуються з обласних бюджетів, які формуються один раз на рік, і в продовж року не переглядаються.
Предстаник відповідача зазначає, що припис від 24.02.2014 р. за №01/00-68-006 було отримано Комунальним закладом «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» вже після того, коли річне фінансування закладу було сформовано на поточний рік.
В переліку з 17 пунктів, які зазначені в приписі від 24.02.2014 р. за №01/00-68-006 Комунальним закладом «Криворізька міська лікарня №7», як зазначає представник відповідача було виконано в кількості 13 пунктів, саме тих, які не потребували фінансування, інші 4 пункти заклад не мав можливості виконати в зв'язку із відсутністю фінансування, про що було письмово повідомлено позивача у даній справі.
У разі закладенння в бюджетні кошти витрат на фінансування закладу, відповідач зазначає, що вказані у приписі від 24.02.2014 р. за №01/00-68-006 недоліки, відповідач виконає їх вимоги терміново.
З огляду на те, що відповідач фінансується тільки бюджетними коштами, а накладення штрафу тягне стягнення бюджетних коштів до бюджету, є недоцільним та не має законодавчого обґрунтування.
З урахуванням зазначеного вище, відповідач просить у задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, заслухавши пояснення представника відповідача, судом встановлено, матеріалами справи підтверджено наступне.
Державним інспектором з енергетичного нагляду - Беззубченко Г.В., відносно Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» винесено обов'язковий до виконання припис від 24.02.2014 р. за №01/00-68-006, зі змісту якого вбачається, що відповідачу необхідно здійснити наступні дії та вказано термін виконання: пункт 1. провести періодичну перевірку знань «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж» особи відповідальної за теплове господарство та робітників, які задіяні в експлуатації теплового господарства лікувального закладу відповідно до п.5.3.16 ПТЕ ТУ і М до 21.05.2014 р.; пункт 2. Скласти графік, програму тренувань, розробити журнал обліку та провести протиаварійні тренування персоналу, який обслуговує теплове господарство відповідно до п.5.4.18 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.3. усунути пряме з'єднання устаткування вузла керування системи опалення з водопроводом відповідно до п.7.9.2.4 ПТЕ ТУ і М до 25.02.2014 р.; 4. на шкалі манометрів встановлених на вузлі керування системою опалення вказати червонною позначкою або додатковою (контрольною) червонною стрілкою максимально доступний тиск відповідно до п. 7.2.19 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.5. залити оливу в гільзи під термометрии на вузлі керування системою опалення відповідно до п.7.2.21 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.6. встановити грязьовики на подавальному та зворотньому трубопровадах вузла керування системою опалення відповідно до п.7.7.3 ПТЕ ТУ і М до 21.05.2014 р.; п.7. врізати гільзи відповідно до Правил на вузлі керування системою опалення та встановити контрольно-вимірювальні прилади температури на зворотньому і подавальному трубопроводах вузла керування системи опалення лікувального закладу відповідно до п.7.7.4. ПТЕ ТУ і М до 21.05.2014 р.; п.8 скласти графік обходів системи теплоспоживання відповідно до п.6.3.74 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.9. провести випробування на рівномірність прогрівання опалювальни приладів та визначення фактичних витрат на системі опалення лікувального закладу відповідно до п.7.7.23 ПТЕ ТУ і М до 21.05.2014 р.; п.10. обладнати штучним освітленням приміщення теплового пункту відповідно до п.6.4.3 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.11. виконання фарьування трубопроводів системи опалення відповідно до правил п.6.3.36 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.12 розробити схему системи опалення вузла керування лікувального закладу та вивісити її в приміщенні теплового пункту відповідно до п.6.4.5 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.13. переглянути інструкцію з ліквідації аварій на системі теплоспоживання відповідно до п.5.1.2., п.5.5.1, п.5.5.6 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.14 переглянути інструкцію з обслуговування теплового пункту відповідно до п. 5.5.6 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.14. переглянути інструкцію з обслуговування теплового пункту відповідно до п.5.5.6 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.; п.15. переглянути межу відповідальності між лікувальним закладом і теплопостачальною організацією КПТМ «Криворіжтепломережа» та оформити відповідний акт відповідно до п.6.3.3 ПТЕ ТУ і М до 10.03.2014 р.; п.16. визначити режими роботи системи опалення (перепад тиску, розрахункова витрата теплоносія, характеристика дроселюючих пристроїв), температурний графік відповідно до п.6.2.2, п. 6.4.5 ПТЕ ТУ і М до 10.03.2014 р.; п.17. розробити журнал та вести контроль за гідравлічними режимами теплопостачання відповідно до п. 5.2.7., п.5.6.2 ПТЕ ТУ і М до 03.03.2014 р.
Зазначений вище припис від 24.02.2014 р. за №01/00-68-006 було отримано Комунальним закладом «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» 24.02.2014 р., що підтверджується власним підписом керівника закладу - Д.А. Ніконенко та завірено печаткою закладу на примірнику данного припису.
У період з 28.05.2014 р. по 28.05.2014 р. державним інспектором з енергетичного нагляду - Беззубченко Г.В. було проведено перевірку Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» на предмет виконання припису вимог припису від 24.02.2014 р. №01/11-68-006, під час якої встановлено факт невиконання пунктів, зазначених в приписі, а саме: провести періодичну перевірку знань «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж» особи відповідальної за теплове господарство та робітників, які задіяні в експлуатації теплового господарства лікувального закладу відповідно до п.5.3.16 ПТЕ ТУ і М до 21.05.2014 р.; п.6. встановити грязьовики на подавальному та зворотньому трубопровадах вузла керування системою опалення відповідно до п.7.7.3 ПТЕ ТУ і М до 21.05.2014 р.; п.7. врізати гільзи відповідно до Правил на вузлі керування системою опалення та встановити контрольно-вимірювальні прилади температури на зворотньому і подавальному трубопроводах вузла керування системи опалення лікувального закладу відповідно до п.7.7.4. ПТЕ ТУ і М до 21.05.2014 р.; п.9. провести випробування на рівномірність прогрівання опалювальни приладів та визначення фактичних витрат на системі опалення лікувального закладу відповідно до п.7.7.23 ПТЕ ТУ і М до 21.05.2014 р., про що складено акт перевірки (протокол) від 28.05.2014 р. за №01/11-68-029/13 та протокол від 28.05.2014 р. №01/11-68-029. На підставі зазначених обставин старший державний інспектор -начальник Криворізького відділення інспекції Держенергонагляду в Дніпропетровській області Корчевський А.В. виніс постанову від 29.05.2014 р. №01/11-90-032 про накладання штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 5 100 грн., яка отримана Комунальним закладом «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» 04.06.2014 р., що підтверджується копією рекомендованого поштового повідомлення про вручення, яке міститься в матеріалах справи.
Вищезазначена постанова від 29.05.2014 р. №01/11-90-032 відповідачем у судовому порядку не оскаржувалась.
Правовідносини сторін, що виникають у сфері енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, регулювання відносин, пов`язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцію та захист прав споживачів і працівників галузі, накладення на суб`єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, регулюються нормами Конституції України від 28.06.1996 р. № 254к/96-ВР, Законом України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 р. №575/97-ВР, Постановою «Про затвердження положень про порядок накладення на суб`єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання» від 21.07.1999 р. №1312, тощо.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст. 7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст. 9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст.10, 11 КАС України усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом, а розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За змістом частин 4, 5 ст. 11 КАС України суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів. Суд дійшов висновку, що поданих сторонами доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про електроенергетику" до принципів державної політики в енергетиці належать: державне регулювання діяльності в електроенергетиці; створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; забезпечення раціонального споживання палива і енергії; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів усіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії; створення умов для розвитку і підвищення технічного рівня електроенергетики; підвищення екологічної безпеки об'єктів електроенергетики; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії; збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку електричної енергії; забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації для електроенергетики; створення умов для перспективних наукових досліджень; забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів; сприяння розвитку альтернативної енергетики як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики шляхом встановлення "зеленого" тарифу та оплати електростанціям, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише малими гідроелектростанціями), всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості із розрахунків за електроенергію.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Відповідно до абзаців 3, 4, 8 ч. 5 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» передбачено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Відповідно до части 4 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" передбачена відповідальність суб'єктів господарської діяльності за порушення в електроенергетиці, а саме: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.
Відповідно до п.6 Порядку накладення на суб`єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику та сфері теплопостачання встановлено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи:
за правопорушення, передбачені в абзаці другому пункту 2 цього Положення, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення, - у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 8 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання.
Як вбачається із вищевикладеного, позивач діяв у відповідності до вимог чинного законодавства та у межах визначеної законом компетенції.
Судом встановлено, що у встановлені законодавством строки відповідач не сплатив нарахований йому, за порушення вимог чинного законодавства, штраф в розмірі 5 100,00 грн., згідно постанови від 29.05.2014 р. №01/11-90-032, із дотриманням граничних розмірів штрафів, передбачених законодавством України та Положеннями про порядок накладення на суб`єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів від 21.07.1999 р. №1312, а саме у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та з чітким дотриманням процесуального порядку накладення штрафу, передбаченого цим Положенням - на підставі акту перевірки (протоколу) від 28.05.2014 р. №01/11-68-029/13.
Крім того, суд зазначає, що при розгляді даної справи було встановлено, що будь-яких дій щодо оскарження припису №01/11-68-006 від 24.02.2014 р. відповідачем вчинено не було, щодо посилань відповідача на лист про продовження виконання припису, який начебто було направлено на адресу позивача, матеріали справи не містять, а відтак у суду достатньо підстав вважати, що такого листа по факту складено та направлено не було.
Також матеріали справи не містять будь-яких належних доказів в розумінні ст.70 КАС України, які б свідчили про факт оскарження з боку відповідача постанов №01/11-90-032 від 29.05.2014 року про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання щодо накладення на Комунальним закладом «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» Дніпропетровської обласної ради штрафу у розмірі 5 100,00 грн., яка, як вбачається з матеріалів справи, була отримана відповідачем 04.06.2014 р., що підтверджується копією рекомендованого поштового повідомлення про вручення, яке міститься в матеріалах справи.
Зазначене додатково підтверджує законність та обґрунтованість винесеної постанови від 29.05.2014 р. №01/11-90-032 та не ставить під сумнів обов`язковий характер її виконання.
Під час судового розгляду даної справи, судом було поставлено відповідачу питання щодо визнання факту порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, на яке повноважним представником відповідача було надано відповідь, що «проти факту порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання не заперечуємо», однак у КЗ «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» ДОР бракує коштів у розмірі 5 100,00 грн. в кошторисі підприємства, що унеможливлює виконання вимог припису позивача від 24.02.2014 р. №01/11-68-006.
Однак суд не бере до уваги, посилання відповідача на брак коштів у розмірі 5 100,00 грн., оскільки зазначені вище по тексту пункти припису від 24.02.2014 р. №01/11-68-006, у відповідності до норм чинного законодавства України є обов'язковими до виконання в зазначений даним приписом термін, а обов'язок такого виконання не ставиться в залежність від наявності чи відсутності коштів у відповідача.
Враховуючи викладене вище, позивачем була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» Дніпропетровської обласної ради штрафу за порушення законодавства України в галузі електроенергетики в сумі 5 100,00 грн.
За таких підстав, суд вважає адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» Дніпропетровської обласної ради про стягнення штраф за порушення законодавства України в галузі електроенергетики в сумі 5 100,00 грн. таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Так як в матеріалах справи містяться докази понесених позивачем судових витрат у розмірі 182,70 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 06 листопада 2014 р. №2004, яке міститься в матеріалах справи, сплаченого судового збору, суд враховуючи задоволення адміністративного позову в повному обсязі, вважає за необхідне стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» судові витрати у розмірі 182,70 грн.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» Дніпропетровської обласної ради про стягнення штрафу за порушення законодавства України в галузі електроенергетики в сумі 5 100,00 грн., - задовольнити.
Стягнути з Комунального закладу «Криворізька стоматологічна поліклініка №7» Дніпропетровської обласної ради 5 100,00 грн. (п'ять тисяч сто грн.) 00 коп. штрафу до Державного бюджету України на п/р №31111106700021 у банк ГУДКСУ у Дніпроетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 38032510, одержувач - УДКСУ Довгинцевського району у м.Кривому Розі Дніпропетровської області, код бюджетної класифікації 21081100.
Стягнути на користь Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» з Державного бюджету суму сплаченого судового збору в розмірі 182 грн.70 коп.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 20 лютого 2015 року.
Суддя Є.О. Жукова