У Х В А Л А
Справа № 817/1355/15
14 травня 2015 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Гломб Ю.О., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ФОП ОСОБА_1 доДубенської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області про визнання протиправними дій та скасування податкового повідомлення-рішення,В С Т А Н О В И В:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1.) до Дубенської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області про визнання протиправними дій щодо застосування штрафних санкцій та скасування податкового повідомлення-рішення форми "С" від 29.04.2015 №0000622200.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Згідно з ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається із позовної заяви, ФОП ОСОБА_1 просить визнати протиправними дії Дубенської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області, що є вимогою немайнового характеру.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 28.12.2014 №80-VIІІ, розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2015 року становить 1218,00грн.
Відтак, розмір судового збору за подання позивачем позовної вимоги немайнового характеру становить 73,08грн. (1218,00х0,06=73,08).
Крім того, у поданій позовній заяві ФОП ОСОБА_1 просить скасувати податкове повідомлення-рішення Дубенської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області форми "С" від 29.04.2015 №0000622200 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 17000,00грн.
Оспорюване податкове повідомлення-рішення може породжувати підстави для зміни майнового стану ФОП ОСОБА_1 Зокрема, реалізація такого рішення може призвести до зменшення або збільшення майна позивача.
Відтак, оспорення податкового повідомлення-рішення від 29.04.2015 №0000622200 спрямоване на захист порушеного права ФОП ОСОБА_1 у публічно-правових відносинах з метою збереження належного їй майна.
Так, 10.10.2010 у справі "Щокін проти України" Європейський Суд з прав людини констатував, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського Суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.
Разом з тим, згідно з ч.3 ст.4 Закону №3674-VI, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відтак, розмір судового збору за подання позивачем позовної вимоги майнового характеру становить 182,70грн. ((1218,00х1,5)х10%=182,70).
Отже, за подання даного адміністративного позову ФОП ОСОБА_1 належить сплатити 255,78грн. (73,08+182,70) судового збору.
Проте, з квитанцій від 13.05.2015 №147/КЗ та від 13.05.2015 №ПН5643 вбачається, що позивачем за подання адміністративного позову було сплачено лише 74,00грн.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, адміністративний позов слід залишити без руху та запропонувати ФОП ОСОБА_1 у строк до 28 травня 2015 року усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в сумі 181,78грн. (255,78-74,00) за такими реквізитами: одержувач -УДКСУ у м.Рівному (м.Рівне) 22030001, код ЄДРПОУ 38012714, рахунок №31211206784002, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Рівненській області, МФО банку 833017, призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329".
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ФОП ОСОБА_1 до Дубенської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області про визнання протиправними дій та скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
Встановити ФОП ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви до 28 травня 2015 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Гломб Ю.О.