ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2015 року 09год.30хв.Справа № 808/1463/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі судді Дуляницької С.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Пологівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Комунального підприємства "Оріхівський комунальник" Оріхівської міської ради Запорізької області
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Пологівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області - звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства "Оріхівський комунальник" Оріхівської міської ради Запорізької області про стягнення заборгованості.
Від позивача надійшло письмове клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Відповідач подав до суду клопотання про розгляд справи без участі його представника. Адміністративний позов визнає в повному обсязі.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши в порядку письмового провадження позовну заяву, дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
При цьому суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Оріхівський комунальник" Оріхівської міської ради Запорізької області зареєстроване 03.03.2005 року як юридична особа (а.с. 10).
За відповідачем станом на дату розгляду справи рахується податковий борг в сумі 593758,66 грн. з яких: за платежем "надходження збору за спеціальне водокористування від підприємств житлово - комунального господарства" в сумі 29126,18 грн. (податковий борг в сумі 27342,25 грн. та пеня в сумі 1783,93 грн.); за платежем "плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення" в сумі 31965,21 грн. (податковий борг в сумі 31539,87 грн. та пеня в сумі 425,34 грн.); за платежем "земельний податок з юридичних осіб" в сумі 236,96 грн.; за платежем "находження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти" в сумі 4583,26 грн.; за платежем "находження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях" в сумі 64451,07 грн.; за платежем "податок на додану вартість" в сумі 463395,98 грн. (податковий борг в сумі 441966,00 грн. та пеня в сумі 21429,98 грн.) (а.с. 6-9, 27-58).
Наявність сум податкового боргу з надходження збору за спеціальне водокористування від підприємств житлово - комунального господарства підтверджується наявними в матеріалах справи копіями: розрахунків від 28.07.2014 року № 9043167895 на суму 15164,94 грн. (а.с.12-13), від 29.10.2014 року № 9062344013 на суму 12177,31 грн. (а.с. 14-15).
Податковий борг з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення підтверджується наявними в матеріалах справи копіями: податкового розрахунку від 11.08.2014 року № 1400007765 (а.с.17); податкового повідомлення-рішення від 20.10.2014 №0001551500 року, яким відповідачу визначено штраф у розмірі 2406,63 грн. (а.с.16); розрахунком податкового зобов'язання від 29.10.2014 року № 9062343758 на суму 26302,79 (а.с.18).
Податковий борг з земельного податку з юридичних осіб підтверджується наявними в матеріалах справи копіями: податкового повідомлення-рішення від 20.10.2014 №0001551500 року, яким відповідачу визначено штраф у розмірі 236,96 грн. (а.с.16).
Податковий борг з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти підтверджується наявними в матеріалах справи копіями: податковими деклараціями від 28.07.2014 № 904317876 на суму 2291,63 грн. (а.с.20) та від 29.10.2014 № 9062343633 на суму 2291,63 (а.с.21).
Податковий борг з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях підтверджується наявними в матеріалах справи копіями: податкових декларацій від 10.04.2014 № 9019050890 на суму 14313,02 грн. (а.с.19), від 28.07.2014 № 9043167876 на суму 25880,42 (а.с.20) та від 29.10.2014 № 9062343633 на суму 24257,63 (а.с.21).
Податкова заборгованість з податку на додану вартість підтверджується наявними в матеріалах справи копіями: податкових декларацій від 19.06.2014 № 9035126712 на суму 60276,00 грн. (а.с.22), від 21.07.2014 № 9041727496 на суму 69632,00 (а.с.23), від 20.08.2014 № 9048334265 на суму 79711,00 (а.с.24), від 19.09.2014 № 9053915222 на суму 67214,00 (а.с.25), від 17.10.2014 № 9059860422 на суму 38107,00 (а.с.26), від 18.11.2014 № 9066898016 на суму 57226,00 (а.с.27) та від 19.12.2014 № 9073435724 на суму 69800,00 (а.с.28).
Податкові повідомлення-рішення вручені особисто представнику відповідача, що підтверджується підписами на корінцях податкових повідомлень-рішень. Відповідачем не надано суду доказів оскарження податкових повідомлень-рішень в адміністративному чи судовому порядку.
Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
В пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За приписами пп. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 57.3. ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Позивачем вживалися заходи для погашення заборгованості, а саме направлені податкові вимоги форми "Ю" від 03.02.2009 року № 1/25 та від 09.03.2009 року № 2/66 (а.с.11). Відповідачем не надано суду доказів оскарження податкових вимог у встановленому порядку.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що податковим органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, здійснено заходи щодо погашення податкового боргу платником податків, а відтак позов обґрунтований та підлягає до задоволення.
Суд приймає визнання позову відповідачем, оскільки таке не суперечить законодавству, не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 94, 112, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Комунального підприємства "Оріхівський комунальник" Оріхівської міської ради Запорізької області (код ЄДРПОУ 33377683) у банках, обслуговуючих такого платника податків, кошти в сумі податкового боргу в розмірі 593758,66 грн. (п'ятсот дев'яносто три тисячі сімсот п'ятдесят вісім гривень 66 коп.), з яких:
- з надходження збору за спеціальне водокористування від підприємств житлово - комунального господарства в сумі 29126,18 грн. (двадцять дев'ять тисяч сто двадцять шість гривень 18 коп.);
- з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 31965,21 грн. (тридцять одна тисяча дев'ятсот шістдесят п'ять гривень 21 коп.);
- з земельного податку з юридичних осіб в сумі 236,96 грн. (двісті тридцять шість гривень 96 коп.);
- з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 4583,26 грн. (чотири тисячі вісімдесят три гривні 26 коп.);
- з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 64451,07 грн. (шістдесят чотири тисячі чотириста п'ятдесят одна гривня 07 коп.);
- з податку на додану вартість в сумі 463395,98 грн. (чотириста шістдесят три тисячі триста дев'яносто п'ять гривень 98 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М.Дуляницька