Ухвала суду № 44142824, 12.05.2015, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
12.05.2015
Номер справи
334/2994/14-ц
Номер документу
44142824
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 12.05.2015

Справа № 334/2994/14-ц

Провадження № 4-с/334/49/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2015 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді Колесник С.Г.,

при секретарі Манюхіні О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» в особі Правобережного районного відділення електричних мереж на дії державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції,

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» в особі Правобережного районного відділення електричних мереж звернулося до суду зі скаргою на дії державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції, вказавши в скарзі, що постановою державного виконавця Ленінського ВДВС Запорізького МУЮ від 05.02.2015 р. було відмовлено у відкритті виконавчого провадження ВП № 46399283 відносно боржника ОСОБА_1 за виконавчим листом, виданим 03.12.2014 р. на підставі заочного рішення Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 12.06.2014р. по цивільній справі №334/2994/14-ц (пров. №2/334/1571/14) за позовом ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Правобережного районного відділення електричних мереж до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про стягнення вартості електричної енергії не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, згідно з яким з відповідачів солідарно на користь ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Правобережного районного відділення електричних мереж було стягнуто вартість не облікованої електроенергії у розмірі 633 грн. 15 коп. та витрати по оплаті судового збору в сумі 243 грн. 60 грн., у звязку з тим, що у вказаному виконавчому листі був відсутній ідентифікаційний код боржника ОСОБА_1

В скарзі просить визнати дії державного виконавця Ленінського ВДВС Запорізького МУЮ ОСОБА_3 щодо відмови на підставі п. 6 ч. 1 ст. 26 ЗУ «Про виконавче провадження» у прийнятті та відкритті виконавчого провадження по виконавчому листу №334/2994/14-ц, виданим 03.12.2014р. Ленінським районним судом м. Запоріжжя щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості в сумі 633 грн. 15 коп. та витрат по оплаті судового збору в сумі 243 грн. 60 грн. неправомірними, визнати незаконною та скасувати вказану постанову та зобовязати державного виконавця вирішити питання про відкриття виконавчого провадження.

Представник Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» в особі Правобережного районного відділення електричних мереж в судове засідання не зявився, надав суду письмову заяву про розгляд скарги без його участі, на задоволенні скарги наполягає.

Державний виконавець Ленінського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції в судове засідання не зявився, надав суду письмову заяву про розгляд скарги без його участі, проти задоволення скарги заперечує.

Вивчивши надані суду матеріали, проаналізувавши їх у сукупності, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Положеннями ст. 383 ЦПК України передбачено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Статтею 385 ЦПК України передбачено, що скаргу може подано до суду в десятиденний строк,

коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення свого права.

Судом встановлено, що заочним рішенням Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 12 червня 2014 року по цивільній справі №334/2994/14-ц провадження №2/334/1571/14 позов Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» в особі Правобережного районного відділення електричних мереж задоволено. Стягнуто солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_1 на користь ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Правобережного районного відділення електричних мереж вартість не облікованої електроенергії у розмірі 633 грн. 15 коп. та витрати по оплаті судового збору в сумі 243 грн. 60 грн.

03.12.2014 р. по вказаній справі був виданий виконавчий лист щодо боржника ОСОБА_1, який 08.12.2014 року для примусового виконання був отриманий Ленінським ВДВС ЗМУЮ.

05.02.2015 р. державним виконавцем Ленінського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції ОСОБА_3 винесена постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП №46399283 щодо боржника ОСОБА_1 за зазначеним заочним рішенням суду, на підставі п. 6 ч.1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження», у звязку з тим, що у вказаному виконавчому листі був відсутній ідентифікаційний код боржника ОСОБА_1

Частина 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» містить вимоги до виконавчого документа, у якому зокрема має бути зазначено й індивідуальний ідентифікаційний номер боржника (фізичної особи). Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 26 цього Закону у разі невідповідності змісту виконавчого листа вимогам ст. 18 державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження.

Разом з тим, спеціальним законом, який визначає умови та порядок виконання рішень судів, що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню, у разі невиконання їх у добровільному порядку, є Закон України «Про виконавче провадження», згідно ст. 11 якого, виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів.

Крім того, відповідно до ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», з метою захисту інтересів стягувача, державний виконавець має право одержувати безоплатно від органів установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі конфіденційну. ВАТ «Запоріжжяобленерго» право одержувати зазначену інформацію не має.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в ст. З цього Закону.

Положеннями ст. 3 Закону передбачено, що примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону державною виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи, як виконавчі листи, що видаються судом.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі повинні бути зазначені також повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до відділу державної

виконавчої служби за,належним місцем виконання рішення.

Згідно ч. 2 ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження» у заяві про відкриття виконавчого провадження стягувач вправі зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, місцезнаходження його майна тощо), а також шляхи отримання ним коштів, стягнутих з боржника.

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 32 Конституції України й ч. 1 ст. 302 ЦК України, не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом.

Офіційне тлумачення вказаного положення Конституції України міститься в Рішенні Конституційного Суду України від 20 січня 2012 року №2-рп/2012, відповідно до п. 1 якого збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя, таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Крім того, п. 3 ч. 3 ст. 11 Закону надає право державному виконавцю при здійсненні виконавчого провадження з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі й конфіденційну.

Виконавчий лист по цивільній справі №334/2994/14-ц провадження №2/334/1571/14 у встановлений законодавством строк було предявлено до Ленінського ВДВС Запорізького МУЮ, у заяві стягувача додатково була прописана дата народження боржника, однак не зважаючи на вказаний факт, державний виконавець Калякіна Л.Ф. відмовила у відкритті виконавчого провадження та повернула вищезазначений виконавчий лист стягувачеві.

Відповідно до ст.ст. 10, 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

В силу положень ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

З огляду на вищевказане, суд приходить до висновку, що державним виконавцем не були використані в повному обсязі надані йому права та обов'язки, передбачені Законом України «Про виконавче провадження», а відомості про ідентифікаційний номер або номер та серію паспорта (що по своїй природі є конфіденційною інформацією) боржника можуть бути надані лише на вимогу державного органу, яким ВАТ «Запоріжжяобленерго» не є.

Тому відсутність у виконавчому листі ідентифікаційного номера боржника не є підставою для відмови державним виконавцем у відкритті виконавчого провадження.

За таких обставин, суд приходить до висновку про законність та обґрунтованість вимог скарги ВАТ «Запоріжжяобленрго» в особі ПРВЕМ на дії державного виконавця.

На підставі ст. 88 ЦПК України, судові витрати покласти за рахунок держави.

Керуючись ст.ст. 10. 60, 212, 213, 373, 384-387 ЦПК, Закону України «Про виконавче провадження», суд

УХВАЛИВ:

Скаргу задовольнити.

Визнати неправомірними дії державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції ОСОБА_3 з приводу винесення 05.02.2015 р. постанови ВП №46399283, якою в прийнятті до провадження виконавчого документу та у відкритті виконавчого провадження за виконавчим листом №334/2994/14-ц провадження №2/334/1571/14, виданим згідно заочного рішення Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 12.06.2014 р. було відмовлено на підставі п. 6 ч.1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» а саме: відсутній ідентифікаційний код боржника ОСОБА_1.

Визнати незаконною та скасувати постанову від 05.02.2015 р. державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції ОСОБА_3 про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП №46399283.

Зобов'язати Ленінський відділ державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції вирішити питання про відкриття виконавчого провадження про примусове стягнення вартості не облікованої електроенергії у розмірі 633,15 грн. (шістсот тридцять три гривні 15 коп.) та витрат по оплаті судового збору в сумі 243 грн. 60 грн. (двісті сорок три гривні 60 коп.) з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Правобережного районного відділення електричних мереж.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її проголошення. Особа, без участі якої було постановлено ухвалу, має право подати апеляційну скаргу протягом пяти днів з дня отримання її копії.

Суддя: