Постанова № 44140771, 14.05.2015, Зміївський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
14.05.2015
Номер справи
621/959/15-п
Номер документу
44140771
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа№621/959/15-пПровадження№ 3/621/213/15

П О С Т А Н О В А

14 травня 2015 року Суддя Зміївського районного суду

Харківської області ОСОБА_1

за участю : секретаря Лацько А.С.

прокурора Забродіна А.О.

адвоката ОСОБА_2

розглянувши матеріал, який надійшов з прокуратури Зміївського району Харківської

області

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3,

ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилась у с. Дружелюбівка Борівського району

Харківської області, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, заміжньої, яка не працює,

зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

с. Черкаський Бишкин, вул. Радянська, 3

за ч. 1 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

23.04.2015 року прокурором Зміївського району Харківської області був

складений адміністративний протокол за ст. 172-4 ч. 1 КУпАП, а саме, за порушення

обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності відносно

ОСОБА_3 з тих підстав, що остання, перебуваючи на посаді лікаря ветеринарної медицини ветеринарно-санітарного експерта Зміївської районної державної лікарні ветеринарної медицини лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку смт. Комсомольське Зміївського району Харківської області з 29.11.2012 року порушила обмеження щодо заняття іншою оплачуваною діяльністю та отримала дохід, чим порушила ч. 1 ст.7 Закону України « Про засади запобігання і протидії корупції».

При розгляді матеріалу про адміністративне порушення особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, свою провину у скоєнні вказаного правопорушення повністю не визнала та пояснила, що 29.11.2012 року, на підставі її особистої заяви, вона була прийнята на посаду лікаря ветеринарної медицини ветсанексперта в Зміївську районну державну лікарню ветеринарної медицини в лабораторію ветсанекспертизи на ринку смт. Комсомольське Зміївського району Харківської області, при цьому вона виконувала роботу лаборанта, проводячи лабораторні дослідження. ЇЇ безпосереднім керівником був завідуючий лабораторією.

Також зазначила, що з 05.12.2007 року вона перебуває на обліку в ДПІ у Зміївському районі як фізична особа підприємець. Основним видом її діяльності є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями і тютюновими виробами.

З 05.12.2007 року вона знаходиться на загальній системі оподаткування.

У встановлені строки до податкового органу вона надавала податкові декларації про майновий стан і доходи.

Вважає, що вона не є субєктом адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-4 ч.1 КУпАП.

Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 адвокат ОСОБА_2 також вважає, що ОСОБА_3 не є субєктом адміністративного корупційного правопорушення, при цьому послався на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 125 від 22.02.2012 року « Про утворення територіальних органів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» створено як юридичні особи публічного права територіальні органи, до яких віднесено Управління ветеринарної медицини у Зміївському районі, а Зміївська районна державна лікарня ветеринарної медицини до територіальних органів не відноситься, а також не є державною установою ветеринарної медицини і не відноситься до органів державної влади.

Згідно ст.ст. 10,12 Закону України « Про ветеринарну експертизу» посадовими особами, які здійснюють державний ветеринарно-санітарний контроль та державний ветеринарно - санітарний нагляд є державні інспектори ветеринарної медицини, які повинні мати посвідчення, форму на службовий нагрудний знак.

Відповідно до ст. 1 Закону України « Про ветеринарну експертизу» спеціалістами ветеринарної медицини є лікарі та фельдшери ветеринарної медицини які мають відповідний диплом та здійснюють діяльність з профілактики, оздоровлення, діагностики та лікування тварин, проведення ветеринарно- санітарної експертизи або іншої ветеринарної діяльності.

Згідно вказаного Закону:

- державним інспектором ветеринарної медицини - є лікар ветеринарної медицини, який працює в державній службі ветеринарної медицини або уповноважений Департаментом, або у разі якщо це лікар іноземної країни, - її ветеринарною адміністрацією, на здійснення інспектування товарів, потужностей (об'єктів), засобів ветеринарної медицини та супутніх об'єктів з метою захисту здоров'я людей та/або здоров'я тварин і за необхідності - сертифікації їх ветеринарно-санітарного стану згідно з вимогами відповідних міжнародних організацій та здійснення інших функцій державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

- державним лікарем ветеринарної медицини - є лікар ветеринарної медицини, який працює в державних органах чи державних установах ветеринарної медицини.

Відповідно до витягу з Єдиного Державного Реєстру підприємств та організацій України та положення про Зміївську районну державну лікарню ветеринарної медицини, остання не є органом державної влади.

Зазначив, що таким чином, ОСОБА_3 не є державним службовцем та державним інспектором ветеринарної медицини.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_3, її представника адвоката ОСОБА_2, дослідивши матеріали, вважаю, що у діях ОСОБА_3 міститься склад адміністративного правопорушення,

передбаченого ст.1 72-4 ч.1 КУпАП, з наступних підстав

Встановлено, що адміністративний протокол за ст. 172-4 ч. 1 КУпАП відносно ОСОБА_3 складено 23.04.2015 року, тобто до набрання 26.04.2015 року чинності положень Закону України «Про запобігання корупції» повязаних з регулюванням суспільних відносин в антикорупційній сфері, а тому в протоколі міститься правильне посилання на Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» № 3206-VI від 07.04.2011 року.

Згідно диплому ТВ № 870813, виданого 05.02.1991 року на імя ОСОБА_3, остання має кваліфікацію ветеринарного лікаря. ( а.с. 42) Відповідно до наказу № 53 від 29.11.2012 ОСОБА_3 була прийнята на роботу до Зміївської районної державної лікарні ветеринарної медицини та призначена на посаду лікаря ветеринарної медицини ветсанексперта в Зміївський районній державній лікарні ветеринарної медицини в лабораторію ветсанекспертизи на ринку

смт. Комсомольське Зміївського району Харківської області. ( а.с. 48) Відповідно п.п. «ж» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 року № 3206-VI суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є посадові та службові особи інших державних органів, уповноважених на виконання функцій держави. Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 року № 3206-VI суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків у юридичних особах приватного права незалежно від організаційно-правової форми, відповідно до закону. У відповідності до ст. 10 Закону України «Про ветеринарну медицину» посадовими особами здійснюється державний ветеринарно-санітарний контроль. Відповідно до п. 1.2 Положення про державну лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, затвердженого наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 15.04.2002 року № 16 та зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 29.04.2002 року № 404/6692, а також Положення про Зміївську районну державну лікарню ветеринарної медицини, затвердженого начальником управління ветеринарної медицини у Харківській області 29.01.2005 року районна державна лабораторія ветеринарної медицини є структурним підрозділом державної установи ветеринарної медицини, а саме, Зміївської районної державної лікарні ветеринарної медицини. ( а.с. 8-13,14-39) Згідно п.п. 1.5,1.6 Положення про державну лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи на ринку лабораторія здійснює обов'язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпекою усієї підконтрольної продукції, що реалізується, у тому числі харчових продуктів тваринного походження, які призначаються для харчування людей, та дотриманням ветеринарно-санітарних правил торгівлі на ринках. Відповідно п. 1.4 вказаного Положення державний ветеринарно-санітарний контроль на ринках здійснюють лише спеціалісти ветеринарної медицини державних лабораторій або інших державних установ ветеринарної медицини. Згідно п. 1.8 вказаного Положення до посад спеціалістів лабораторії відноситься, у тому числі, лікар ветеринарно-санітарної експертизи. У відповідності до Закону України «Про ветеринарну медицину» спеціалістами ветеринарної медицини є лікарі та фельдшери ветеринарної медицини, які мають відповідний диплом та здійснюють діяльність з профілактики, оздоровлення, діагностики і лікування тварин, проведення ветеринарно-санітарної експертизи або іншу ветеринарну діяльність. Посадові права та обовязки спеціалістів лабораторії врегульовані розділами 3 та 4 зазначеного Положення. Згідно з п.п. 3.1-3.16 Положення обов'язками спеціалістів лабораторії , у тому числі, лікаря ветеринарно-санітарної експертизи, є державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за:

- дотриманням ветеринарно-санітарних вимог при торгівлі на ринку тваринами, м'ясом,

м'ясопродуктами, молоком, молокопродуктами, яйцями, рибою, рибопродуктами, медом,

іншою продукцією тваринного і рослинного походження; - наявністю і правильністю оформлення ветеринарних та інших супровідних документів

на тварин, продукцію тваринного і рослинного походження, що реалізується на ринку; - надходженням, зберіганням і реалізацією продукції тваринного та рослинного

походження торговельно-закупівельними підприємствами й іншими суб'єктами

господарювання (підприємствами) незалежно від форми власності, розташованими

на території ринку, та її ветеринарно-санітарна оцінка;

- проведення клінічних та інших обстежень тварин, що надходять для продажу на ринок,

а після встановлення захворювання їх направляють у відповідні лікувальні установи,

а на ринку здійснюють необхідні профілактичні заходи у встановленому порядку;

- проведення огляду і ветеринарно- санітарної експертизи мяса, інших продуктів забою

усіх видів сільськогосподарських і промислових тварин, тушок домашньої птиці та

пернатої дичини, риби, рибопродуктів, молока, молочних продуктів, меду, яєць, мясних

виробів, тваринних та рослинних жирів, консервів, грибів, ягід, овочів, солінь, борошна,

зернових, крупяних та іншої продукції тваринного і рослинного походження відповідно

до порядку, установленого діючими правилами ветеринарно- санітарної експертизи

та іншими нормативними документами;

- організація і проведення обов'язкової трихінелоскопії туш свійських та диких свиней,

борсуків, ведмедів, нутрій, коней та інших тварин, схильних до захворювання

трихінельозом, а також частин їхніх туш (півтуш, четвертин), сала незалежно від

результатів проведених досліджень до надходження продукції на ринок; - відбір проб продукції для органолептичних, фізико-хімічних, біохімічних,

бактеріоскопічних, радіологічних, паразитологічних та інших досліджень; - клеймування туш (півтуш, четвертин, тушок птиці тощо); - організація і проведення радіологічного контролю продукції тваринного і рослинного

походження відповідно до нормативно-правових актів; - проведення ветеринарно-санітарного контролю, огляду, органолептичної оцінки,

а за необхідності (сумнівне походження, незадовільна органолептична оцінка,

порушення цілісності упаковки тощо) лабораторного дослідження продукції

промислового виготовлення;

- видача експертних висновків установленої форми, які свідчать про якість та безпеку

кожної партії продукції тваринного та рослинного походження, тощо. Пунктами. 4.1-4.11 Положення спеціалісти лабораторії, у тому числі, лікар ветеринарно-санітарної експертизи, наділені правом, зокрема: - відвідувати безперешкодно об'єкти торгівлі, розташовані на території ринку, у тому

числі торгівельні павільйони, майданчики, холодильники, склади, торгівельно-

закупівельні й оптові бази, палатки, магазини тощо та проводити огляд і відбір проб

продукції тваринного і рослинного походження; - отримувати від адміністрації (власника) ринку та осіб, які торгують, інформацію й

необхідні документи для виконання поставлених завдань; - забороняти надходження продукції тваринного і рослинного походження на склади

й холодильники ринку та відпускання зі складу, а також допущення до місць торгівлі

без відповідних документів та висновку лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи,

а також такої, що визнана недоброякісною; - не допускати продаж тварин без ветеринарних документів; - призупиняти (затримувати) реалізацію тварин, продукції тваринного та рослинного

походження у разі порушення вимог, установлених правилами ветеринарно-санітарної

експертизи та іншими нормативно-правовими актами, визнаних непридатними для

споживання, або при незадовільному ветеринарно-санітарному стану ринку; - забороняти використання обладнання та інвентарю, що не відповідає санітарним

вимогам; - повідомляти відповідні державні установи ветеринарної медицини про надходження

на ринок тварин, продукції тваринного походження, уражених заразними хворобами:

сибіркою, трихінельозом, цистицеркозом тощо із зазначенням місця проживання їх

власника для проведення необхідних протиепідемічних та протиепізоотичних заходів; - установлювати відповідно до ветеринарно-санітарних правил порядок знезараження,

утилізації продукції тваринного і рослинного походження, визнаної непридатною до

споживання; - знезаражувати продукцію тваринного і рослинного походження, визнану непридатною

для харчування, із складанням відповідних актів. У випадках, передбачених правилами

ветеринарно-санітарної експертизи, інструкціями тощо, така продукція повинна

направлятися власниками торгівельних об'єктів на промислову переробку або

утилізацію;

- надавати адміністрації (власнику) ринку обов'язкові для виконання пропозиції, письмові

розпорядження тощо з питань ветеринарної медицини з метою забезпечення відповідних

умов реалізації продукції й дотримання належного ветеринарно-санітарного та

епізоотичного стану; - здійснювати контроль за роботою об'єктів ветеринарно-санітарного призначення,

проведенням санітарних днів, дезінфекції, дезінсекції та дератизації; - уживати заходів відповідно до чинного законодавства щодо власника (реалізатора)

тварин або продукції, власника ринку чи інших посадових осіб адміністрації ринку,

які допустили торгівлю недоброякісною продукцією тваринного і рослинного

походження, споживання якої може призвести до захворювання населення хворобами,

спільними для тварин та людей, або отруєнь, тощо Провинна ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення,

передбаченого ст. 172-4 ч.1 КУпАП підтверджується:

- Протоколом про адміністративне правопорушення від 23.04.2015 року; ( а.с. 1-4)

- Положенням про Зміївську районну державну лікарню ветеринарної медицини,

затвердженого начальником управління ветеринарної медицини у Харківській області

29.01.2005 року ( а.с. 8-13)

- ОСОБА_4 управління Державної казначейської служби України у Зміївському

районі Харківської області від 22.04.2015 року;( а.с. 66)

- Положення про державну лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи на ринку,

затвердженого наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства

аграрної політики України від 15.04.2002 року № 16 та зареєстрованого в Міністерстві

Юстиції України 29.04.2002 року № 404/6692; ( а.с. 14-39)

- ОСОБА_4 Управління Міндоходів у Харківській області від 21.04.2015 року;

( а.с. 68)

- Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця ОСОБА_3 від

04.12.2007 року; ( а.с. 69)

- Довідкою про взяття на обік платника податків ОСОБА_3 від 05.12.2007 року.

( а.с. 70)

Аналізуючи вищевикладене, приходу до висновку, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_3, працюючи на посаді лікаря ветеринарної медицини ветсанексперта в Зміївський районній державній лікарні ветеринарної медицини в лабораторії ветсанекспертизи на ринку смт. Комсомольське Зміївського району Харківської області відповідно до своїх функціональних обовязків є посадовою особою іншого державного органу. У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» № 3206-VI від 07.04.2011 року особам, зазначеним у п. 1 ч. 1 ст.4 ( у тому числі посадовим та службовим особам інших державних органів) забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України. Вважаю, що не заслуговує на увагу посилання представника ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_2 що районна державна лікарня ветеринарної медицини не є іншим державним органом.

Відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину», до державних органів ветеринарної медицини відносяться Департамент і його територіальні органи. Згідно Положення про Зміївську районну державну лікарню ветеринарної медицини, затвердженого начальником управління ветеринарної медицини у Харківській області 29.01.2005 року Зміївська районна державна лікарня ветеринарної медицини є державною установою ветеринарної медицини для здійснення профілактичних, діагностичних, лікувальних та інших протиепізоотичних заходів та підпорядковуються

управлінню ветеринарної медицини в Зміївському районі, є бюджетною установою та в повному обсязі фінансується з обласного бюджету. ( а.с. 8-13, 66)

Згідно листа ОСОБА_4 Управління Міндоходів у Харківській області від

21.04.2015 року ОСОБА_3 05.12.2007 року перебуває на обліку в ДПІ

у Зміївському районі як фізична особа підприємець.

Основним видом діяльності ОСОБА_3 є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями і тютюновими виробами.

З 05.12.2007 року ОСОБА_3 знаходиться на загальній системі оподаткування.

У встановлені строки до податкового органу ОСОБА_3 надавала податкові

декларації про майновий стан і доходи.

Згідно наданої до податкового органу податкової декларації про майновий стан

і доходи за 2014 рік сума отриманого ОСОБА_3 чистого оподаткованого доходу

становила 8124 гр.76 коп. ( а.с. 68)

Таким чином, в діях ОСОБА_3 містяться ознаки адміністративного

правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП, оскільки вона порушила

встановлені законом обмеження щодо зайняття підприємницькою діяльністю.

Вважаю на необхідне прийняти до уваги, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем останньої роботи.

За таких обставин, вважаю на необхідне накласти на ОСОБА_3 адміністративне стягнення, передбачене ст. 172-4 ч.1 КУпАП, у вигляді мінімального штрафу на користь держави у розмірі 50 (пятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гр., з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п.п. 5 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий

збір", з ОСОБА_3 також належить стягнути на користь держави судовий збір в розмірі

0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

На підставі викладеного,

керуючись ст.ст. 172-4 ч.1, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_3, яка має ідентифікаційний код № НОМЕР_1, визнати

винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП та накласти

на неї стягнення у виді штрафу у розмірі 850 гр. (вісімсот п'ятьдесят гр.),

які перерахувати на розрахунковий рахунок № 31118106700227, одержувач УДКСУ

у Зміївському районі Харківської області, код ЄДРПОУ 37754227, банк отримувача

ГУДКУ в Харківській області, код банку отримувача 851011, з конфіскацією отриманого

доходу від підприємницької діяльності в загальній сумі 8124 гр.76 коп..

Строк сплати штрафу 15 днів.

Стягнути з ОСОБА_3, яка має ідентифікаційний код

№ НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 36 гр. 54 коп. (тридцять

шість гр. 54 коп.), які перерахувати на розрахунковий рахунок № 31212206700227,

одержувач УДКСУ у Зміївському районі Харківської області, код ЄДРПОУ 37754227,

банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України

в Харківській області, код банку отримувача 851011.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Харківської області через

Зміївський районний суд Харківської області.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Суддя Зміївського районного суду Чигрина Л.Г.