ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
23.07.2009 року. Справа 2а-21814/09/1270 Категорія 2.11.6.
Луганський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Чиркіна С.М. при секретарі Лисенко Є.М., за участю представника позивачаОСОБА_1, за довіреністю № 6/10-025 від 08.01.2009 року, представника відповідача ОСОБА_2, за довіреністю № 05-02 від 09.01.2009р., розглянувши у відкритому судовому засіданні, адміністративну справу за адміністративним позовом Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення податкового боргу у сумі 126015,73грн, шляхом звернення стягнення на активи, -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2009року Краснодонська об'єднана державної податкова інспекція Луганської області звернулась з позовом до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення податкового боргу у сумі 126015,73грн, шляхом звернення стягнення на активи.
Позивач обґрунтовуючи позовні вимоги зазначив, що відповідач є юридичною особою, має самостійний баланс, поточний рахунок в установі банку, печатку та штамп. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань, відповідно до п.5.4. ст..5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має податковий борг у сумі 126015,73грн. Просив стягнути податковий борг у сумі 126015,73грн, шляхом звернення стягнення на активи.
У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги щодо інформації приведеній в адміністративному позові від 10.04.2009р. № 6317/10-015 та просить стягнути з СПД - юридичної особи Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових та вуглепереробних підприємств» податковий борг шляхом звернення стягнення на його активи.
Представник відповідача з'явився позовні вимоги не визнав, просив в задоволення позову відмовити.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» зареєстрован як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Стахановської міської радою 10.03.2004 і внесено в Єдиний державний реєстр України юридичних та фізичних осіб - підприємців за № 1 392 120 0000 000010.
Згідно зі Статутом Державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» є юридичною особою, має самостійний баланс, поточний рахунок в установі банку, печатку та штамп.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків та зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законами терміни.
В порушення п.5.4. ст..5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач несвоєчасно сплатив податкові зобов'язання, у зв'язку з чим утворилась заборгованість у сумі 126015,73грн., яка складається з:
- Податок на землю м. Краснодон - 128,06грн.
- Штрафні санкції з податку на землю м. Краснодон - 43585,99грн.
- Штрафні санкції з податку на землю смт Урало-Кавказ - 48586, 38грн.
- Штрафні санкції з податку на землю смт. В. Суходіл - 26034,17грн.
- Штрафні санкції з податку на землю смт. В. Герасимівка - 6420, 64грн.
- Штрафні санкції з податку на землю смт. В. Шевирівка - 1260,49грн.
Згідно п.5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р № 2181, який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обов'язкових платежів, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до п.5.1.ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ, із врахуванням внесених змін та доповнень, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно п.п.5.4.1. п. 5.4. ст.. 5 Закону, погоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлений термін, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання, визнається сумою податкового боргу.
Вищевказане свідчить, що Краснодонською ОДПІ були застосовані всі можливі заходи з погашення податкового боргу платника податків - відповідача, передбачені Законом.
За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Своїми діями суб'єкт підприємства - Державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» завдає шкоду державному бюджету, порушуючи права та законні інтереси держави.
Згідно з п.п.3.1.1. п. 3.1.ст. 3 Закону № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податків за змістом п.1.7. ст.. 1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішення); суду.
Відповідно пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інші відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншім законами.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги Краснодонською ОДПІ до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення податкового боргу в сумі 126015,73,шляхом звернення на активи боржника суд вважає обґрунтованими і підлягаючими частковому задоволенню в частині стягнення боргу.
Частковість задоволення позовних вимог полягає в тому, що порядок звернення стягнення визначається в ході його виконання, тому необхідність стягнення шляхом звернення на активи підприємства є зайвим.
Невиконання таких зобов'язань є правопорушенням. Отже, нарахування санкцій, застосування заходів забезпечення за не виконання згаданих зобов'язань та примусове стягнення на підставі виконавчих документів коштів на виконання таких грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а також штрафних санкцій, ґрунтується на законі.
Питання про судові витрати не вирішується в зв'язку з їх відсутністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158-163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П ОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення податкового боргу у сумі 126015,73грн, шляхом звернення стягнення на активи задовольнити частково.
Стягнути з Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» код ЄДРПОУ 32449971 податок на землю м. Краснодон у сумі 43714,05грн на користь місцевого бюджету р/р 33215811700028 одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Стягнути з Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» код ЄДРПОУ 32449971 податок на землю смт. Урало-Кавказ у сумі 48586,38грн на користь місцевого бюджету р/р 33219811700035 одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Стягнути з Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» код ЄДРПОУ 32449971 податок на землю смт. В. Суходіл у сумі 26034,17грн на користь місцевого бюджету р/р 33214811700148 одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Стягнути з Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» код ЄДРПОУ 32449971 податок на землю смт. В. Герасимівка у сумі 6420,64грн на користь місцевого бюджету р/р 33210811700142 одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Стягнути з Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» код ЄДРПОУ 32449971 податок на землю смт. В. Шевирівка у сумі 1260,49грн на користь місцевого бюджету р/р 33219811700143 одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя