Рішення № 44123775, 02.04.2015, Господарський суд Полтавської області

Дата ухвалення
02.04.2015
Номер справи
917/1781/14
Номер документу
44123775
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.04.2015 р. Справа №917/1781/14

За позовом Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради, пров. Г. Бреста, 35А, м. Кременчук, 39602 до Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго", вул. Старий Поділ, 5, м. Полтава, 36022 про врегулювання розбіжностей, що виникли при укладенні договору, та за зустрічним позовом Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго", вул. Старий Поділ, 5, м. Полтава до Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради, пров. Г. Бреста, 35А, м. Кременчук про викладення договору постачання питної води у редакції ПАТ "Полтаваобленерго"

Суддя Сірош Д.М.

Представники:

від позивача: Лукачина А.В., довіреність № 23/28 від 06.01.20105р.

від відповідача: Ковтун Ю.І., довіреність № 01-11/16061 від 31.12.20104р.

Суть спору: Розглядається позов про укладення договору на послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення № 1277 від 10 липня 2014 року в редакції КП «Кременчукводоканал» та зустрічний позов ПАТ «Полтавалбленерго» про викладення договору на постачання питної води від 10 липня 2014 року № 1655 у редакції ПАТ «Полтаваобленерго».

13.01.2015 р. від КП "Кременчукводоканал" надійшла заява про уточнення позовних вимог, у якій позивач доповнив п. 3.20 договору та просить вкласти його в наступній редакції: « 3.20. Перелік допустимих концентрацій для даного підприємства: в мг/л:

за наступними адресами:

Управління Кременчуцької філії ПАТ «Полтаваобленерго» -

просп. Полтавський, буд. 277, м. Кременчук

Адмінбудинок Кременчуцької філії ПАТ «Полтаваобленерго» -

вул. 60 років Жовтня,буд.8, м. Кременчук

1.Завислі речовини - 150,0 7. Сульфати - 80,0 13. рН-6,5-9,0од.рН

2. БСК 5-150,0 8. Залізозагальне - 1,0

3. ХСК - 350,0 9. Фосфати - 5,0

4. Амоній сольовий - 20,0 10. Нафтопродукти - 0,5

5. Мінералізація - 600,0 11. АПАР - 1,0

6. Хлориди - 100,0 12. Жири -5,0»

Суд розцінює вищевказану заяву, як заяву про зміну предмету позову та приймає її до розгляду, оскільки її подано до початку розгляду справи по суті.

30.03.2015 р. представник ПАТ «Полтаваобленерго» подав клопотання про колегіальний розгляд справи № 917/1781/14, посилаючись на складність справи та необхідність досліджувати значний обсяг письмових доказів та перевірку великої кількості розрахунків.

Розглянувши доводи заявника про призначення колегіального розгляду справи № 917/1781/14, суд не вбачає підстав для задоволення вказаної заяви, виходячи з наступного:

Питання щодо колегіального розгляду справ у судах першої інстанції врегульовано статтею 15 Закону України № 2453-VІ "Про судоустрій України і статус суддів" від 07.07.2010р. Даною нормою, зокрема, встановлено, що справи в судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, - колегією суддів, а також за участю народних засідателів і присяжних.

Законодавчий припис щодо колегіального розгляду справ у судах першої інстанції кореспондується із частиною 1 статті 4-6 Господарського процесуального кодексу України, згідно вимог якої справи у місцевих господарських судах розглядаються суддею одноособово. Будь-яку справу, що відноситься до підсудності цього суду, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі трьох суддів.

Таким чином, питання про необхідність та доцільність призначення колегіального розгляду конкретної справи вирішується судом з урахуванням категорії спору та обґрунтованості клопотання про призначення колегіального розгляду справи, а також з огляду на конкретні обставини, що свідчать про складність кожної конкретної справи.

Заява про призначення колегіального розгляду справи повинна бути обґрунтованою та мотивованою, повинні бути вказані конкретні обставини, що свідчать про складність конкретної справи або про складність певної категорії спору. Заява також повинна бути підтверджена фактичними обставинами та ґрунтуватися на певних конкретних доказах.

З поданого клопотання про призначення колегіального розгляду справи вбачається, що заявник не навів жодної конкретної обставини на підтвердження складності справи або складності спору, не надав жодного доказу на підтвердження заяви, не зазначив жодного нормативного обґрунтування, обмежившись при цьому лише безпідставним проханням розглядати справу колегіально.

За наведених обставин, відсутні підстави для задоволення клопотання про колегіальний розгляд справи.

Відповідач проти позову заперечує та 16.01.2015 р. звернувся до суду із зустрічно позовною заявою, яка прийнята до розгляду 19.01.2015 р., про викладення договору постачання питної води у редакції ПАТ «Полтаваоблнерго».

Розглянувши матеріали позову КП "Кременчукводоканал" суд встановив:

10 липня 2014 року комунальним підприємством «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради у зв'язку із внесеними змінами до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а саме до статті 19, якою законодавець визначив виконавців у сфері надання житлово-комунальних послуг, та приведення договірних відносин у відповідність до чинного законодавства України, надіслано на адресу публічного акціонерного товариства «Полтаваобленерго» договір на послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення № 1277.

Даний Договір ПАТ «Полтаваобленерго» отримало 17 липня 2014 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

При цьому, листом № 23/5072 від 14.07.2014 р. позивач повідомив ПАТ «Полтаваобленерго», що з моменту підписання договору від 10.07.2014 р. на послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення № 1277, договір від 01 січня 2004 року на послуги водопостачання та водовідведення вважати розірваним.

07 серпня 2014 року позивачем отримано від відповідача за первісним позовом підписаний договір разом із двома примірниками протоколу розбіжностей від 06 серпня 2014 року до договору, про що відповідачем, у відповідності до ч. 4 ст. 181 ГК України, зроблено застереження в договорі.

Відповідно до ч. 5 ст. 181 ГК України, сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

Згідно ч. 7 ст. 181 ГК України, якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.

Позивач зазначає, що укладання договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення є обов'язком відповідача відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Таким чином, на виконання вимог вищезазначених статей Господарського кодексу України та для належної процедури укладення договору, позивач звернуся до суду з даним позовом.

Суть спору полягає в наступному:

Як зазначає позивач за первісним позовом, 06 серпня 2014 року відповідач за первісним позовом склав протокол розбіжностей до договору, яким виклав «Договір на послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення» в новій редакції, змінивши назву самого договору, виклавши його в наступній редакції: «Договір постачання питної води», на інших умовах, змінивши предмет договору, виключивши з предмету договору послугу з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення для його господарсько-питних потреб та технологічних потреб, залишивши лише послугу з постачання питної води, яку відповідач використовуватиме на потреби послуги гарячого водопостачання для надання її споживачу, чим порушив низку статей Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України та законів у сфері надання житлово-комунальних послуг.

Частина 1 ст. 642 ЦК України, встановлює, що відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною.

Частина 4 ст. 181 ГК України, передбачає, що за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Як стверджує позивач за первісним позовом, відповідач у протоколі розбіжностей виклав не заперечення на окремі пункти договору, а виклав зміст нового договору.

З протоколом розбіжностей відповідача за первісним позовом позивач не погоджується з підстав його необґрунтованості, тому наполягає на викладенні умов договору в своїй редакції, а саме:

Д О Г О В І Р №1277/1655

на послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення

м.Кременчук "10" липня 2014 року

Комунальне підприємство "Кременчукводоканал", що є виробником послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, в особі генерального директора Солодяшкіна Віктора Івановича, надалі Водоканал, що діє на підставі статуту, з одного боку та ПАТ "Полтаваобленерго", що є виконавцем послуг з гарячого водопостачання, в особі голови правління Засіменка Євгена Юрійовича та фінансового директора Мартинюка Сергія Івановича, що діють на підставі статуту, надалі Споживач, з іншого боку, уклали цей Договір про наступне:

І. Предмет договору.

1.1. Водоканал зобов'язується надати Споживачу послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення, для його господарсько-питних потреб та технологічних потреб, в тому числі на потреби гарячого водопостачання, та прийняти від Споживача каналізаційні стоки, а Споживач зобов'язується розрахуватись за вищезазначені послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, які визначені цим договором.

1.2. Послуги вказані в пункті 1.1. Договору надаються Споживачу безперебійно, виключно за винятком часу перерв визначених Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

1.3. Цей договір укладається відповідно до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", Постанови Кабінету Міністрів від 21 липня 2005 року № 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" (надалі - Правила надання), Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року № 190 "Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" (надалі - Правила користування), Наказу Держжитлокомунгоспу України від 05 липня 1995 року № 30 "Про затвердження Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України" (надалі - Правила експлуатації), Наказу Держбуду України від 19.02.02 року №37 про затвердження "Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" (надалі - Правила приймання), Наказу Держбуду України від 19.02.02 року №37 про затвердження "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів" (надалі - Інструкція), "Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука", затверджені рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 22 грудня 2003 року № 1197 (надалі - місцеві Правила) та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг .

ІІ. ТАРИФИ НА ПОСЛУГИ

2.1. Споживач розраховується з Водоканалом в грошовій формі відповідно до діючих тарифів. На момент укладення договору діє тариф:

На централізоване водопостачання 2,94 грн. за 1 м куб., крім того ПДВ.

На централізоване водовідведення 3,63 грн. за 1 м куб., крім того ПДВ.

У разі зміни тарифів, Споживач здійснює оплату за надані послуги за новими цінами з часу їх введення, без змін інших умов договору. Водоканал інформує Споживача про розмір тарифів у платіжних документах, які надаються Споживачу для оплати щомісячно.

2.2. Водоканал надає Споживачу послуги визначені п.1.1. Договору для його господарсько-питних потреб в розмірі встановленого ліміту:

32,47 м.куб/добу, 777,0 м.куб/місяць, 9324,0 м.куб/рік,

визначеного розрахунком (паспортом водного господарства), виконаними на підставі опитувальних листів, технічних умов на приєднання, індивідуальних норм водоспоживання та водовідведення на одиницю продукції чи послуг. Розрахунок (паспорт водного господарства) є невід'ємною частиною договору.

2.3. Ліміти водоспоживання та водовідведення підлягають перегляду в разі змін у діяльності Споживача, якщо вони ведуть до змін обсягів споживання питної води та скиду стічних вод, а в разі відсутності приладів обліку - щорічно.

ІІІ. ОПЛАТА СПОЖИТИХ ПОСЛУГ.

3.1. Розрахунковим періодом оплати послуг, визначених пунктом 1.1. Договору, є один умовний місяць.

3.2. Розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюється на основі показів засобів обліку.

3.3. Розрахунки за використану воду згідно з показами засобів обліку здійснюються з моменту опломбування їх з'єднувальних частин до вузла обліку представником Водоканалу.

3.4. Зняття показів засобів обліку здійснюється щомісяця самим Споживачем. Споживач зобов'язаний не пізніше 25 числа звітного місяця подавати до Водоканалу інформацію про спожиті послуги централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення по кожному об'єкту, в якій зазначаються попередні та поточні покази засобів обліку, об'єм відпущеної питної води (скинутих стоків) за звітний період. Інформацію підписує керівник Споживача та особа, відповідальна за водопостачання (водовідведення). Керівник Споживача несе відповідальність за достовірність інформації.

Контрольна звірка показань засобів обліку проводиться представником Водоканалу в присутності особи Споживача, відповідальної за водопостачання (водовідведення), не рідше одного разу на квартал. Результати контрольної звірки показань засобів обліку оформлюються актом.

3.5. Інформація про спожиті послуги централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення по кожному об'єкту Споживача приймається представником Водоканалу під розпис і є документом, на підставі якого Водоканалом в день подання інформації виписується рахунок

3.6. Рахунки за надані послуги, визначені п. 1.1. Договору, виписуються Водоканалом Споживачу. Якщо субспоживач має особисті рахунки, то він самостійно розраховується з Водоканалом за надані послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення. Розподіл суми рахунку між субспоживачами, на яких не відкрито окремих особових рахунків, здійснюється Споживачем самостійно.

3.7. Споживач самостійно отримує рахунки за спожиті послуги визначені пунктом 1.1. Договору. Оплата наданого рахунку за отримані послуги проводиться Споживачем протягом 3-х банківських днів з дати отримання рахунку. Представник Споживача, відповідальний за водопостачання (водовідведення), який подає до Водоканалу інформацію про спожиті послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення по кожному об'єкту, отримує під розпис рахунок, податкову накладну та акт виконаних робіт.

3.8. Фактом прийняття-передачі послуг з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення є акт виконаних робіт, який Споживач отримує разом з рахунком за надані послуги. Споживач зобов'язаний в 10-тиденний строк оформити належним чином акт виконаних робіт та повернути один примірник Водоканалу.

3.9. Представник Споживача не може відмовитися від прийняття рахунку та інших документів. В разі відмови про це робиться запис в інформації, засвідчений 3-ма представниками Водоканалу, а виписаний рахунок та інші документи не пізніше наступного дня направляються Споживачу поштою з повідомленням про вручення. Датою вручення рахунку в такому випадку вважається дата відмови.

3.10. Споживач, у якого теплові пункти (котельні) перебувають на балансі або передані в управління, повне господарське відання, користування, концесію, здійснює розрахунок з Водоканалом за весь обсяг питної води, яка відпущена з систем водопостачання і використана на потреби гарячого водопостачання та інші потреби, а також розраховується за власний обсяг водовідведення.

Обсяг питної води, поданої до теплових пунктів (котелень), фіксується засобом обліку, який встановлений на межі балансової належності.

Обсяг гарячого водопостачання, переданий споживачам виконавцем послуг з постачання гарячої води, ураховується в загальному обсязі стічних вод споживачів і оплачується ним за договором з виробником на підставі показів засобів обліку або в порядку, обумовленому договором.

3.11. На час відсутності приладів обліку у Споживача, Водоканал проводить облік наданих послуг передбачених пунктом 1.1. Договору, відповідно до технічних умов, розрахунку (паспорта водного господарства) або індивідуальних норм водоспоживання та водовідведення, але не більше 2-ох місяців. За цей період Споживач зобов'язаний встановити водолічильник. У разі невиконання цієї умови, в подальшому Водоканал має право вести розрахунки згідно методики, викладеної в п. 3.3. Правил користування за пропускною спроможністю труби вводу.

3.12. За скид об'ємів стічних вод, які перевищують указані в пункті 2.2. договору, Споживач сплачує Водоканалу у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу відповідно до умов договору.

3.13. Фактичні обсяги водоспоживання та водовідведення визначаються по кількості води, яка надходить з комунального водопроводу та власних джерел відповідно до показників приладів обліку, а на період їх відсутності, - відповідно до Правил користування.

3.14. У разі відсутності у Споживача засобів обліку на каналізаційних випусках, кількість стічних вод визначається за кількістю води, що надходить з мереж централізованого водопостачання та з інших джерел.

3.15. Середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій (далі - поверхневі стічні води), і неорганізовано потрапляє в мережі водовідведення Споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території Споживача, у мережі водовідведення Водоканалу, як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, визначається відповідно до пунктів 4.10 - 4.13 Правил користування.

3.16. Обсяги води, що входять до складу продукції, використовуються на полив вулиць та зелених насаджень, на заповнення водоймищ, заливання ковзанок та т.п., визначаються відповідно до Правил користування.

3.17. Приймання в каналізацію стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Споживача, здійснюється тільки через зливні станції Водоканалу. Споживач сплачує Водоканалу за їх транспортування та очистку згідно з договором

3.18. Для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення Споживачу надаються технічну умови. Форма технічних умов наведена в Додатку 1 до Правил користування. Виконання технічних умов є обов'язковим при розробленні проектів на об'єкти будівництва. Для підключення закінченого будівництвом об'єкта, прийнятого в експлуатацію, та для укладення Договору Споживач надає Водоканалу зареєстровану декларацію про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат.

3.19. Розмір та порядок плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями (з перевищенням ДК забруднюючих речовин) визначається згідно Інструкції. Період, за який стягується плата за скид Споживачем стічних вод з перевищенням ДК визначається з моменту встановлення порушення до наступного контрольного аналізу і до усунення порушення, але не більше одного календарного місяця. Підвищена плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих Споживачем за цей період.

3.20. Перелік допустимих концентрацій для даного підприємства: в мг/л

Майстерні вул. 60 років Жовтня, 8

1.Завислі речовини - 150,0 7.Сульфати-80,0

2. БСК 5-150,0 8. Залізозагальне -1,0

3. ХСК - 350,0 9. Фосфати - 5,0

4. Амоній сольовий - 20,0 10. Нафтопродукти - 0,5

5. Мінералізація - 600,0 11. АПАР - 1,0

6. Хлориди - 100,0 12. Жири -5,0

13.рН-6,5-9,0од.рН

3.21. При влаштуванні випусків стічних вод від кількох Споживачів в одному колодязі, розрахунки за скид наднормативних забруднень проводяться пропорційно до об'ємів скинутих стічних вод від кожного Споживача. Акт відбору проб стічної води дійсний при наявності підпису одного із Споживачів або їх представників. У разі неявки уповноваженого представника Споживача або при його відмові підписати акт останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника абонента, який відмовився підписати акт.

ІV. ОБЛІК ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

4.1. Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру або пройшли державну метрологічну атестацію.

4.2. Споживач організовує окремий облік споживання послуг централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення для його господарсько-питних потреб (Додаток 1) та технологічних потреб, в тому числі на потреби гарячого водопостачання (Додаток 2).

4.3. Вузли обліку повинні розташовуватись на мережі Споживача, на межі балансової належності мереж Водоканалу та Споживача, або за згодою Водоканалу в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу.

4.4. Обладнання вузла обліку здійснюється за рахунок Споживача.

4.5. Періодична повірка, обслуговування та ремонт засобів обліку проводяться відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", а також інших нормативно-правових актів, які регулюють цю сферу діяльності.

Засоби обліку, які виключені з державного реєстру в період експлуатації засобів обліку, можуть використовуватись до закінчення встановленого граничного строку служби, після чого здійснюється їх заміна.

4.6. Проектування, монтаж та експлуатація вузлів обліку виконуються відповідно до вимог державних будівельних норм. Приймання в експлуатацію вузла обліку та реєстрація засобів обліку здійснюються за участю представника Водоканалу.

4.7. До початку розробки технічної документації вузла обліку Споживач повинен отримати від Водоканалу вихідні дані, а також рекомендації щодо типу засобів обліку.

4.8. Установка засобів обліку здійснюється відповідно до проекту, погодженого Водоканалом.

4.9. Прилад обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником Водоканалу і захищені від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані Водоканалом. Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються.

4.10. Усі засоби обліку в обумовлені законодавством строки підлягають періодичній повірці. Задовільні результати повірки підтверджують свідоцтвом про повірку або записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційної документації. Засоби обліку опломбовуються з нанесенням відбитка повірочного тавра в місцях, що передбачені експлуатаційною документацією. У випадку тривалості повірки понад місяць об'єм води визначається відповідно до п. 3.3 Правил користування до дня установки повіреного засобу обліку.

4.11. Повірка, ремонт та обслуговування засобів обліку, що належать Споживачу, виконуються за його рахунок.

4.12. У разі виникнення у Споживача обґрунтованих сумнівів щодо правильності показів засобу обліку він може звернутися до Водоканалу або спеціалізованої організації з заявою про його позачергову повірку.

4.13. У разі порушення цілісності пломб на засобах обліку, а також на їх з'єднувальних частинах, накладених представником Водоканалу, виявлення фактів штучного впливу на роботу засобів обліку Водоканал має право вимагати від Споживача проведення позачергової їх повірки до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.

У таких випадках позачергова повірка засобів обліку виконується за рахунок Споживача.

4.14. Якщо вести облік води за показами засобу обліку неможливо з причин, що не залежать від Споживача та зафіксовані в установленому порядку (зняття засобу обліку Водоканалом, пошкодження скла, корозія циферблата, припинення нормальної роботи засобу обліку через несправності, що виникли в його механізмі, тощо), кількість використаної води за термін відсутності засобу обліку (але не більше 2-х місяців) визначається за середньодобовою витратою за попередні два розрахункові місяці. У разі тривалості роботи засобу обліку менше 2-х місяців кількість води визначається за середньодобовою витратою за період роботи засобу обліку не менше 15 днів.

Після закінчення зазначеного терміну, якщо вести облік води неможливо з вини Водоканалу, подальше визначення обсягів водоспоживання здійснюється за нормами споживання.

V. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН.

5.1. Споживач має право:

5.1.1. на забезпечення питною водою, якість якої відповідає державним стандартам, а кількість і режим подачі якої встановлено цим договором.

5.1.2. одержання в установленому порядку повної, достовірної, своєчасної інформації про якість питної води, режим її подачі, про зміну тарифів на послуги водопостачання та водовідведення.

5.1.3. на відшкодування збитків, завданих внаслідок постачання неякісної питної води, що не відповідає державним стандартам, іншими порушеннями законодавства у сфері питної води та питного водопостачання.

5.1.4. на участь представників громадськості у перевірках, які проводяться органами виконавчої влади, з дотриманням встановленого режиму перебування на території об'єктів питного водопостачання; організацію та проведення громадських слухань щодо прийняття рішень з питань якості питної води та питного водопостачання.

5.1.5. на перерахунок розміру плати за послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

5.2. Споживач зобов'язаний :

5.2.1. своєчасно оплачувати послуги визначені пунктом 1.1. Договору.

5.2.2. виконувати вимоги Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про питну воду та питне водопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність», Правил користування, Правил приймання, місцевих Правил та інших нормативно-правових актів.

5.2.3. своєчасно (з урахуванням установлених законодавством міжповірочних інтервалів) виконувати в термін зазначений в акті приймання вузла обліку споживання води на комерційний облік за власний рахунок повірку, а також ремонт та обслуговування приладів обліку води.

5.2.4. дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на своїх каналізаційних випусках.

5.2.5. оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.

5.2.6. забезпечувати умови охорони праці представника Водоканалу при виконанні робіт на території Споживача.

5.2.7. надавати перелік об'єктів (Додатки 1, 2 до договору) з представленням технічної документації на них, а також інформацію про субспоживачів, яким подається вода та приймаються стоки.

5.2.8. при зміні кількості належних йому об'єктів водоспоживання та водовідведення, Споживач в семиденний строк з моменту підписання акту прийому-передачі майна, письмово сповіщає про це Водоканал для внесення відповідних змін до договору, а нового власника об'єкту водоспоживання попереджує про необхідність обов'язкового укладення договору з Водоканалом.

5.2.9. утримувати в належному технічному і санітарному стані водопровідні мережі та обладнання, відповідати за цілісність та збереження водолічильників, пломб, приєднань водолічильника, запірної арматури, водомірних вузлів незалежно від місця їх розташування.

5.2.10. споживати воду згідно встановленого ліміту, раціонально використовувати питну воду, утримувати зовнішні та внутрішньобудинкові водопровідні та каналізаційні системи, які він обслуговує, в справному стані, не допускати нераціональних витрат, втрат та витоків води.

5.2.11. виділяти представника для проведення перевірок системи водопостачання та водовідведення Споживача, наявності нераціональних витрат, витоків води, зняття показань засобів обліку, відбору проб стічних вод.

5.2.12. не допускати забруднення, засмічення та виснаження джерел питного водопостачання і пошкодження об'єктів питного водопостачання і водовідведення. Повідомляти Водоканал про виявлені пошкодження на об'єктах централізованого питного водопостачання та водовідведення, які їм належать або якими вони користуються.

5.2.13. забезпечувати безперешкодний доступ представнику Водоканалу до водолічильних приладів, запірної арматури, а також до контрольних каналізаційних колодязів для відбору проб на ГДК. У разі недопущення представника Водоканалу до приладів обліку Споживача, водоспоживання вважається безобліковим, а нарахування проводяться за пропускною здатністю труби відповідно до методики, викладеної в п. 3.3 Правил користування; при недопущенні до контрольних колодязів для відбору проб, сплата за скидання стічних вод проводиться в п'ятикратному розмірі основного тарифу (як і за приховання фактів скидання). Про недопущення представника Водоканалу складається відповідний акт, який підписується обома сторонами. При відмові Споживача від підпису, в акті робиться про це запис. Акт вважається дійсним та відправляється Споживачу замовленою поштою, та подальші дії Водоканалу регулюються нормативними актами згідно п.1.3. даного договору.

5.2.14. вести облік витрат води та скидання стоків у спеціальних журналах.

5.2.15. здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які він скидає до системи міської каналізації. Перелік забруднень, на наявність яких проводиться аналіз, та періодичність контролю встановлюються Водоканалом.

За наявності локальних очисних споруд Споживач повинен здійснювати кількісний та якісний контроль стічних вод, що надходять, очищених стічних вод та враховувати об'єми видалених із стічних вод осадів. На вивіз та утилізацію осадів повинні бути оформлені відповідні документи (акти, накладні, рахунки), які зберігаються у Споживача не менше трьох років.

5.2.16. щомісяця, разом з поданням показів засобів обліку води, подавати до Водоканалу інформацію про об'єми та якісний склад стічних вод, які він скидає до міської каналізації. Інформацію підписує керівник Споживача та особа, відповідальна за водовідведення. Керівник Споживача несе відповідальність за достовірність інформації. У випадку ненадання Споживачем інформації про обсяги стічних вод плата нараховується за визначеними обсягами водовідведення, зазначеними у договорі.

5.2.17. відповідати за цілісність та збереження засобів обліку, пломб і деталей пломбування, встановлених представниками територіальних органів Держспоживстандарту та Водоканалом в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби, накладені органами Держспоживстандарту або Водоканалом, має право лише Водоканал або Споживач за дозволом Водоканалу.

У разі самовільних дій Споживач сплачує витрату води згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил користування.

5.3. Водоканал має право:

5.3.1. здійснювати контроль за технічним станом мереж, інженерного обладнання будівель та споруд, вимагати термінового усунення витоків з водопровідних мереж та обладнання; при виявленні витоку води в мережах Споживача виконувати розрахунки витрат води згідно п.3.3 Правил користування.

5.3.2. здійснювати раптовий (у будь яку годину доби), не погоджений з Споживачем заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод від Споживача. Пред'являти в установленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень.

5.3.3. допускати тимчасове відхилення якості питної води від вимог державного стандарту на питну воду за умови наявності дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері стандартизації, виданого на підставі висновків центрального органу виконавчої влади з питань державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

5.3.4. обмежувати або припиняти роботу об'єктів централізованого питного водопостачання у разі виникнення необхідності оперативного реагування на погіршення якості води в джерелах питного водопостачання і неможливості доведення її до вимог державних стандартів з повідомленням про таке відключення та його причини органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади та органів державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

5.3.5. встановлювати Споживачу режим та нормативи скиду забруднюючих речовин у систему комунальної каналізації; вимагати від Споживача встановлення на випусках стічних вод у контрольних колодязях гратків для утримання сміття, пристроїв для регулювання режиму скиду і визначення кількості та якості стічних вод; вимагати від Споживача влаштування окремих випусків з обов'язковим влаштуванням контрольних колодязів, розташованих за межами території Споживача в місцях, що мають під'їздні дороги. Вимагати від Споживача встановлення приладів обліку на всіх вводах і випусках, обладнання запірними пристроями (з можливістю накладання пломб у закритому стані) випусків стічних вод до комунальної каналізації.

5.3.6. Водоканал має право проводити нарахування за надані ним послуги згідно методики, викладеної в п. 3.3 Правил користування у разі надання несвоєчасно та/або недостовірної інформації щодо кількості об'єктів водоспоживання та їх місцезнаходження.

5.3.7. сприяти впровадженню засобів обліку та регулювати споживання питної води.

5.3.8. Водоканал має право відключати Споживача від мереж водопроводу та каналізації:

- після письмового попередження у разі:

- відсутності договору або ухиленні від укладання або продовження (переукладання) договору;

- несплати або несвоєчасної оплати послуг водовідведення;

- невиконання Споживачем умов договору, Правил приймання, місцевих Правил та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;

- проведення ремонтних і профілактичних робіт Водоканалом за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно з нормативними документами (не пізніш як за 10 днів).

- самовільного підключення до мереж водопроводу та каналізації.

- негайно після усного попередження у разі:

- загрози виходу з ладу мереж або споруд каналізації, порушення технологічного режиму роботи очисних споруд;

- ліквідації наслідків аварій або дії обставин непереборної сили;

5.3.9. застосовувати в разі порушень умов договору передбачені договором санкції та розірвання договірних відносин.

5.4. Водоканал зобов'язаний:

5.4.1. забезпечувати Споживача питною водою, яка відповідає чинному стандартові або дозволу Держстандарту України, Міністерства охорони здоров'я України на відхилення від стандарту, в об'ємах, встановлених в пункті 2.2. цього договору.

5.4.2. здійснювати водопостачання під тиском води на вводі в будівлю згідно ДБН В.2.5-74:2013.

5.4.3. забезпечувати приймання, відведення і очистку стічних вод у межах, які не перевищують допустимі концентрації шкідливих речовин, які вказані в п. 3.20. даного договору.

VІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН.

6.1. За недотримання сторонами умов цього договору до Водоканалу та Споживача застосовуються санкції відповідно до чинного законодавства України.

6.2. У разі несвоєчасного виконання умов оплати Споживач сплачує Водоканалу пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми простроченого платежу за кожний день затримки (Закон України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань").

6.3. Споживач сплачує Водоканалу за нераціональні витрати та витоки води відповідно до пунктів 3.3, 3.4 Правил користування.

6.4. Споживач несе встановлену законодавством відповідальність за порушення Правил користування, Правил приймання, місцевих Правил та за аварійні ситуації, що виникають на мережах та спорудах Водоканалу з вини Споживача.

VІІ. ТОЧКИ РОЗПОДІЛУ, В ЯКИХ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПЕРЕДАЧА ПОСЛУГ.

7.1. Точками розподілу, в яких здійснюється передача послуг централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення від Водоканалу Споживачеві є:

1) в разі перебування зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення на балансі Споживача - місце підключення відповідної інженерної мережі будівлі Споживача до мережі Водоканалу;

2) в разі перебування зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення на балансі Водоканалу

для водопроводу - зовнішній зріз фундаменту будівлі Споживача;

для каналізації - перший контрольний чи оглядовий колодязь на випуску з будівлі Споживача. Колодязь належить Водоканалу і ним експлуатується.

7.2. Водоканал не несе відповідальності за аварійну ситуацію, якщо вона сталася на мережах Споживача.

7.3. Проведення ремонту на мережах, що належать Сторонам проводиться самостійно за власний рахунок.

7.4. У разі аварійної ситуації, що сталася на мережах Водоканалу, які проходять через земельну ділянку Споживача, Споживач зобов'язаний надати безперешкодний доступ Водоканалу до цих мереж для ліквідації аварійної ситуації.

VІІІ. ПОРЯДОК РОЗВ"ЯЗАННЯ СПОРІВ.

8.1. Усі питання, не передбаченні цим Договором, регулюються Законами України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про питну воду та питне водопостачання», Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Правилами користування, Правилами приймання, місцевими Правилами, Правилами експлуатації та чинним законодавством..

8.2. Спори, що виникають між Водоканалом і Споживачем вирішуються шляхом переговорів. В разі недосягнення згоди вирішуються в судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.

8.3. У випадку прийняття органами влади, НБУ або органами місцевого самоврядування нормативних актів, якими регулюються відносини з надання послуг за цим договором, прийняття рішень щодо змін порядку розрахунків між суб'єктами господарювання, нове законодавство та новий порядок поширюється на умови цього договору без узгодження його сторонами та внесення додаткових змін.

8.4. В разі, якщо Споживач використовує лише послуги з приймання стічних вод, умови цього договору в частині водопостачання не застосовуються. В разі відновлення Споживачем послуг з водопостачання договір діє в повному обсязі.

ІХ. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ.

9.1. Сторони звільняються від відповідальності згідно з цим договором у разі настання дії непереборної сили, яка унеможливлює надання відповідної послуги згідно з умовами договору.

9.2. Під непереборною силою розуміються дії надзвичайної ситуації техногенного, природного або екологічного характеру, які унеможливлюють надання відповідної послуги відповідно до умов договору.

Х. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ.

10.1. Цей договір укладається з "10"липня 2014 р. по "31" грудня 2014 р. Проект договору Споживач зобов'язаний у 20-денний строк розглянути, оформити належним чином та повернути Водоканалу один примірник. Договір вважається переукладений на новий строк на таких же умовах, якщо за один місяць до його припинення жодна із сторін письмово не заявить про закінчення строку його дії.

10.2. Сторона, що бажає змінити умови договору має письмово попередити про це другу сторону за один місяць.

10.3. Договір може бути розірвано достроково у разі:

- зникнення потреби в отриманні послуги або відмови Споживача від користування послугами Водоканалу;

- переходу права власності (користування) на об`єкт Споживача до іншої особи;

- невиконання умов договору Сторонами договору.

10.4. Договір укладається в двох примірниках, один зберігається у Водоканалу, а інший у Споживача.

ХІ. ІНШІ УМОВИ.

11.1. Споживач зобов'язаний письмово повідомити Водоканал про перекриття ним водопровідних вводів водоспоживання або припинення водоспоживання з інших джерел не пізніше як за 10 днів до моменту виконання перекриття. Термін припинення водокористування рахується з моменту встановлення Водоканалом пломби на запірну арматуру на вводі або на запірну арматуру інших джерел. В противному разі претензії по розрахунках за послугу по цих вводах чи інших джерелах Водоканалом не приймаються.

11.2. У разі зміни організаційно-правової форми, керівництва або уповноваженої особи, найменування, реорганізації, адреси, кількості належних об'єктів, банківських реквізитів, Сторони зобов'язані в семиденний термін повідомити один одного письмово. При отриманні відомостей про те, що Споживач втратив право власності, користування на його об'єкти або припинив підприємницьку діяльність, Водоканал має право в односторонньому порядку розірвати договір на ці об'єкти , про що повідомляє Споживача за 5 днів до дати розірвання договору.

11.3. Сторони договору погодились, що їх персональні дані, які стали відомі Сторонам у зв'язку з укладанням цього Договору включаються до баз персональних даних Сторін. Підписуючи даний договір Сторони дають згоду (дозвіл) на обробку їх персональних даних з метою підтвердження повноважень суб'єкта на укладання, зміну та розірвання договору, забезпечення реалізації податкових відносин, відносин у сфері бухгалтерського обліку та статистики, а також для забезпечення реалізації інших передбачених законодавством відносин. Сторони підписанням цього договору підтверджують, що вони повідомлені про свої права відповідно до ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних».

11.4. Водоканал та Споживач є платниками податку на прибуток на загальних умовах, згідно Податкового Кодексу України.

ДОВІДКОВІ ВІДОМОСТІ

Телефони спеціального виклику у разі виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій:

74-70-70 - диспетчерська служба; 77-97-01 - приймальна; 77-97-18, 5-64-08 - служба обліку і реалізації води.

Органи, які відповідно до законодавства здійснюють контроль за дотриманням правил надання послуг постачання холодної води і водовідведення:

Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел/факс (0532) 56-39-77.

Кременчуцька філія Державного підприємства "Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації: м. Кременчук , вул. Чапаєва, 73, тел. 2-00-52.

Управління житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради: м. Кременчук, площа Перемоги, 2, тел. 2-12-06.

ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН:

ВОДОКАНАЛ:СПОЖИВАЧ: КП "Кременчукводоканал" 39602, м. Кременчук Полтавської обл. провулок Героїв Бресту, 35а р/рахунок 26005300002068 в відділенні ПАТ "Діамантбанк" МФО 320854 код підприємства 03361655 тел. 77-97-01ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» 36022, м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5 п/р 26009173285071 в ПРУ КБ «Приватбанк» м. Полтава МФО 331401, Код ЄДРПОУ 00131819 Свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ № 100337640, ІПН 1318116330 Отримувач послуг: Кременчуцька філія ПАТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО", м. Кременчук, вул. 60-річчя Жовтня, 8, р/р 26038301373 Філія ПОУ ПАТ "Ощадбанк" м. Полтава МФО 331467, Код ЄДРПОУ 25717118 ________ В.І.Солодяшкін_______ Є.Ю.Засіменко _______ С.І.Мартинюк

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку задовольнити позов КП «Кременчукводоканал» частково, виходячи з наступного:

Позивач згідно свого статуту (а.с. 33-39) та Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» є підприємством питного водопостачання, яке здійснює діяльність з надання послуг з централізованого водопостачанням та водовідведення.

На підставі статуту та ч. 5 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», позивач є одночасно виробником та виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення.

Відповідно до ст. ст. 1, 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» постачання холодної води та водовідведення є комунальними послугами.

Як встановлено в п. 2 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630, централізоване постачання холодної та гарячої води - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у холодній та гарячій воді, яка надається виконавцям з використанням внутрішньобудинкових систем холодного та гарячого водопостачання. Централізоване водовідведення - послуга спрямована на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод, яка надається виконавцям з використанням внутрішньобудинкових систем водовідведення.

Згідно з ч. 1 ст. 19 вищевказаного Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Таким чином, договір на послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення є обов'язковим в силу вказаного закону.

Відповідно до ст. 19 ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з:

підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням;

підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення;

об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об'єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення на підставі укладених ними договорів;

власниками будинків, що перебувають у приватній власності.

Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті.

Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» законодавство України у сфері житлово-комунальних послуг базується на Конституції України і складається з нормативно-правових актів у галузі цивільного, житлового законодавства, цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері житлово-комунальних послуг.

Згідно ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Відповідно до ч. 4 ст. 179 ГК України, при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі:

типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови;

Відповідно до ч. 3 ст. 184 ГК України, укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

Статтею 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та ст. 20 Закону «Про питну воду та питне водопостачання», визначено істотні умови договору на надання послуг з питного водопостачання.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" істотними умовами договору про надання послуг з питного водопостачання є: режим надання послуг; обсяги питного водопостачання за нормативами питного водопостачання; порядок надання послуг з водовідведення; розмір та порядок оплати послуг централізованого водопостачання і водовідведення; права та обов'язки сторін договору; відповідальність сторін договору. За згодою сторін договору про надання послуг з питного водопостачання у ньому можуть бути зазначені інші умови.

Згідно зі статтею 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» істотними умовами договору на надання житлово-комунальних послуг є: 1) найменування сторін; 2) предмет договору; 3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг;4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги; 5) порядок перерахунків розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості; 6) права та обов'язки сторін; 7) порядок контролю та звіту сторін; 8) порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг; 9) визначення точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від виконавця/виробника споживачу; 10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту); 11) умови доступу в квартиру, будинок, приміщення, на земельну ділянку для усунення аварій, неполадок, огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку; 12) порядок здійснення ремонту; 13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору; 14) порядок вирішення спорів; 15) перелік форс-мажорних обставин; 16) строк дії договору; 17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору;18) дата і місце укладення договору.

Крім істотних договір може містити інші умови за згодою сторін. Договір не може містити умов, що вводять додаткові види оплати послуг, не передбачені типовими договорами на надання житлово-комунальних послуг, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається із заперечення та доповнення до заперечення, наданих на первісний позов, (а.с. 216-220, 245-255) ПАТ «Полтааобленерго» не погодилося з наступними пунктами договору, запропонованих позивачем: п.п. 1.1 - 1.3, 2.1 - 2.3, 3.1 - 3.21, 4.1 - 4.14, 5.2-6.4, 7.1- 10.4.

Таким чином, ПАТ «Полтааобленерго» не погодилося з жодним пунктом договору, запропонованим позивачем.

Проаналізувавши умови договору № 1277/1655 вд 10.07.2014 р. на послуги з централізованого постачання холодної вводи та централізованого водовідведення Суд дійшов висновку, що договір запропонований у редакції позивача відповідає не повній мірі істотним умовам договору у сфері надання послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення, зокрема містить умови, які не є істотними для даного договору відповідно до Закону.

Так, суд не погоджується з п. 3.1, викладеним у редакції позивача («Розрахунковим періодом оплати послуг, визначених пунктом 1.1. договору, є один умовний місяць).

Відповідно до ст. 20 ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання» істотними умовами договору про надання послуг з питного водопостачання є: розмір та порядок оплати послуг централізованого водопостачання і водовідведення

Згідно з п. 4. ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» істотною умовою договору є порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Відповідно до п. 18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (п. 9), затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630 розрахунковим періодом є календарний місяць.

Таким чином, суд вважає за необхідне викласти п. 3.1 договору в наступній редакції: «Розрахунковим періодом оплати послуг, визначених пунктом 1.1. договору, є один календарний місяць».

Пункт 3.17. договору («Приймання в каналізацію стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Споживача, здійснюється тільки через зливні станції Водоканалу. Споживач сплачує Водоканалу за їх транспортування та очистку згідно з договором») підлягає виключенню з договору, оскільки не відповідає істотним умовам договору, викладеним у ст. 20 ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання» та ст. 26 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» і щодо зазначеного пункту сторонами не досягнуто згоди.

Крім того, обов'язковість внесення даного пункту в договір у судовому порядку позивачем не доведена.

Інші умови договору, викладені позивачем, відповідають істотним умовам, передбаченим ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», Правилам надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типовому договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630.

На підставі вищевикладеного позов КП "Кременчукводоканал" підлягає задоволенню частково.

В обґрунтування зустрічного позову про викладення договору в редакції ПАТ «Полтаваобленерго», позивач за зустрічним позовом зазначає, що проект договору, запропонований КП "Кременчукводоканал", не відображає реальні правовідносини щодо постачання ПАТ «Полтаваобленерго» гарячої води споживачам.

Також, позивач за зустрічним позовом вказує, що у зв'язку з внесеними змінами до ст. 19 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», якими законодавець визначив виконавців у сфері надання житлово-комунальних послуг, та приведення договірних відносин у відповідність до чинного законодавства України, постачання гарячої води споживачам - це окремий вид послуг, тому ПАТ «Полтаваобленерго» стало виконавцем послуг з централізованого постачання гарячої води споживачам м. Кременчука.

Таким чином, як стверджує позивач за зустрічним позовом, ПАТ «Полтаваобленерго» необхідно оримувати холодну воду від КП "Кременчукводоканал", здійснювати її підігрів, та в подальшому забезпечувати постачання гарячої води споживачам м. Кременчука.

З урахуванням викладеного, позивач за зустрічним позовом вважає, що наданий КП "Кременчукводоканал" проект договору не відображає цих особливостей, оскільки відповідно до договірних відносин КП "Кременчукводоканал" повинен надавати ПАТ «Полтаваобленерго» холодну воду для її підігріву.

У задоволенні зустрічного позову ПАТ «Полтаваобленерго», суд відмовляє, виходячи з наступного.

Свобода договору, закріплена у ст.ст. 6, 627 ЦК, яка полягає у праві сторін вільно вирішувати питання укладення договору, вибору контрагентів та погодження умов договору, не є безмежною.

У тих випадках, коли актом цивільного законодавства передбачена обов'язковість положень цього акта для сторін договору, сторони не мають права відступати від їх положень ч. 3 ст. 6 ЦК ).

Так, ст. ст. 19, 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачають обов'язок споживача послуг укласти письмовий договір з виконавцем послуг на основі типового договору.

Частиною 3 статті 184 Господарського кодексу України встановлено, що укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

Крім того, як вже зазначалось ч. 3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що проект договору готується виконавцем (у даному випадку - це КП «Кременчукводоканал»), а не споживачем.

Тобто у даних правовідносинах у ПАТ «Полтаваобленерго» відсутнє право пропонувати власний проект договору.

Тому до правовідносин сторін ч. 2 ст. 181 Господарського кодексу України, відповідно до якої проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін, не застосовується.

До того ж, проект, запропонований позивачем (за зустрічним позовом) не відповідає типовому договору. При цьому, ця невідповідність не є наслідком конкретизації певних умов, а є доповненням цього проекту умовам, що взагалі не передбачені типовим договором, а також виключення з проекту договору умов, які навпаки передбачені типовим договором, що, зокрема, звужує обсяг прав та обов'язків сторін.

Крім того, запропонований проект навіть має іншу, ніж передбачено Типовим договором, назву: «Договір постачання питної води».

До того ж, слід зазначити, що позивачем за зустрічним позовом невірно обраний спосіб захисту. Належним способом захисту на підставі п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України є: «визнання договору укладеним в редакції…», а не «викласти договір в редакції…».

Відповідно до частини 2 статті 4-3 Господарського процесуального кодексу України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (стаття 34 Господарського процесуального кодексу України).

За таких обставин, господарський суд не вбачає підстав для задоволення зустрічного позову.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається при частковому задоволенні первісного позову на обидві сторони пропорційно розміру задоволених вимог; при відмові в зустрічному позові - на позивача за зустрічним позовом.

Керуючись ст. ст. 32 - 33, 43 - 44, 49, 82-85 ГПК України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позов Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради задовольнити частково.

2. Вважати укладеним договір у наступній редакції:

Д О Г О В І Р №1277/1655

на послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення

м. Кременчук "10" липня 2014 року

Комунальне підприємство "Кременчукводоканал", що є виробником послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, в особі генерального директора Солодяшкіна Віктора Івановича, надалі Водоканал, що діє на підставі статуту, з одного боку та ПАТ "Полтаваобленерго", що є виконавцем послуг з гарячого водопостачання, в особі голови правління Засіменка Євгена Юрійовича та фінансового директора Мартинюка Сергія Івановича, що діють на підставі статуту, надалі Споживач, з іншого боку, уклали цей Договір про наступне:

І. Предмет договору.

1.1. Водоканал зобов'язується надати Споживачу послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення, для його господарсько-питних потреб та технологічних потреб, в тому числі на потреби гарячого водопостачання, та прийняти від Споживача каналізаційні стоки, а Споживач зобов'язується розрахуватись за вищезазначені послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, які визначені цим договором.

1.2. Послуги вказані в пункті 1.1. Договору надаються Споживачу безперебійно, виключно за винятком часу перерв визначених Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

1.3. Цей договір укладається відповідно до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", Постанови Кабінету Міністрів від 21 липня 2005 року № 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" (надалі - Правила надання), Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року № 190 "Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" (надалі - Правила користування), Наказу Держжитлокомунгоспу України від 05 липня 1995 року № 30 "Про затвердження Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України" (надалі - Правила експлуатації), Наказу Держбуду України від 19.02.02 року №37 про затвердження "Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" (надалі - Правила приймання), Наказу Держбуду України від 19.02.02 року №37 про затвердження "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів" (надалі - Інструкція), "Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука", затверджені рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 22 грудня 2003 року № 1197 (надалі - місцеві Правила) та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг .

ІІ. ТАРИФИ НА ПОСЛУГИ

2.1. Споживач розраховується з Водоканалом в грошовій формі відповідно до діючих тарифів. На момент укладення договору діє тариф:

На централізоване водопостачання 2,94 грн. за 1 м куб., крім того ПДВ.

На централізоване водовідведення 3,63 грн. за 1 м куб., крім того ПДВ.

У разі зміни тарифів, Споживач здійснює оплату за надані послуги за новими цінами з часу їх введення, без змін інших умов договору. Водоканал інформує Споживача про розмір тарифів у платіжних документах, які надаються Споживачу для оплати щомісячно.

2.2. Водоканал надає Споживачу послуги визначені п.1.1. Договору для його господарсько-питних потреб в розмірі встановленого ліміту:

32,47 м.куб/добу, 777,0 м.куб/місяць, 9324,0 м.куб/рік,

визначеного розрахунком (паспортом водного господарства), виконаними на підставі опитувальних листів, технічних умов на приєднання, індивідуальних норм водоспоживання та водовідведення на одиницю продукції чи послуг. Розрахунок (паспорт водного господарства) є невід'ємною частиною договору.

2.3. Ліміти водоспоживання та водовідведення підлягають перегляду в разі змін у діяльності Споживача, якщо вони ведуть до змін обсягів споживання питної води та скиду стічних вод, а в разі відсутності приладів обліку - щорічно.

ІІІ. ОПЛАТА СПОЖИТИХ ПОСЛУГ.

3.1. Розрахунковим періодом оплати послуг, визначених пунктом 1.1. Договору, є один календарний місяць.

3.2. Розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюється на основі показів засобів обліку.

3.3. Розрахунки за використану воду згідно з показами засобів обліку здійснюються з моменту опломбування їх з'єднувальних частин до вузла обліку представником Водоканалу.

3.4. Зняття показів засобів обліку здійснюється щомісяця самим Споживачем. Споживач зобов'язаний не пізніше 25 числа звітного місяця подавати до Водоканалу інформацію про спожиті послуги централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення по кожному об'єкту, в якій зазначаються попередні та поточні покази засобів обліку, об'єм відпущеної питної води (скинутих стоків) за звітний період. Інформацію підписує керівник Споживача та особа, відповідальна за водопостачання (водовідведення). Керівник Споживача несе відповідальність за достовірність інформації.

Контрольна звірка показань засобів обліку проводиться представником Водоканалу в присутності особи Споживача, відповідальної за водопостачання (водовідведення), не рідше одного разу на квартал. Результати контрольної звірки показань засобів обліку оформлюються актом.

3.5. Інформація про спожиті послуги централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення по кожному об'єкту Споживача приймається представником Водоканалу під розпис і є документом, на підставі якого Водоканалом в день подання інформації виписується рахунок

3.6. Рахунки за надані послуги, визначені п. 1.1. Договору, виписуються Водоканалом Споживачу. Якщо субспоживач має особисті рахунки, то він самостійно розраховується з Водоканалом за надані послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення. Розподіл суми рахунку між субспоживачами, на яких не відкрито окремих особових рахунків, здійснюється Споживачем самостійно.

3.7. Споживач самостійно отримує рахунки за спожиті послуги визначені пунктом 1.1. Договору. Оплата наданого рахунку за отримані послуги проводиться Споживачем протягом 3-х банківських днів з дати отримання рахунку. Представник Споживача, відповідальний за водопостачання (водовідведення), який подає до Водоканалу інформацію про спожиті послуги з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення по кожному об'єкту, отримує під розпис рахунок, податкову накладну та акт виконаних робіт.

3.8. Фактом прийняття-передачі послуг з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення є акт виконаних робіт, який Споживач отримує разом з рахунком за надані послуги. Споживач зобов'язаний в 10-тиденний строк оформити належним чином акт виконаних робіт та повернути один примірник Водоканалу.

3.9. Представник Споживача не може відмовитися від прийняття рахунку та інших документів. В разі відмови про це робиться запис в інформації, засвідчений 3-ма представниками Водоканалу, а виписаний рахунок та інші документи не пізніше наступного дня направляються Споживачу поштою з повідомленням про вручення. Датою вручення рахунку в такому випадку вважається дата відмови.

3.10. Споживач, у якого теплові пункти (котельні) перебувають на балансі або передані в управління, повне господарське відання, користування, концесію, здійснює розрахунок з Водоканалом за весь обсяг питної води, яка відпущена з систем водопостачання і використана на потреби гарячого водопостачання та інші потреби, а також розраховується за власний обсяг водовідведення.

Обсяг питної води, поданої до теплових пунктів (котелень), фіксується засобом обліку, який встановлений на межі балансової належності.

Обсяг гарячого водопостачання, переданий споживачам виконавцем послуг з постачання гарячої води, ураховується в загальному обсязі стічних вод споживачів і оплачується ним за договором з виробником на підставі показів засобів обліку або в порядку, обумовленому договором.

3.11. На час відсутності приладів обліку у Споживача, Водоканал проводить облік наданих послуг передбачених пунктом 1.1. Договору, відповідно до технічних умов, розрахунку (паспорта водного господарства) або індивідуальних норм водоспоживання та водовідведення, але не більше 2-ох місяців. За цей період Споживач зобов'язаний встановити водолічильник. У разі невиконання цієї умови, в подальшому Водоканал має право вести розрахунки згідно методики, викладеної в п. 3.3. Правил користування за пропускною спроможністю труби вводу.

3.12. За скид об'ємів стічних вод, які перевищують указані в пункті 2.2. договору, Споживач сплачує Водоканалу у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу відповідно до умов договору.

3.13. Фактичні обсяги водоспоживання та водовідведення визначаються по кількості води, яка надходить з комунального водопроводу та власних джерел відповідно до показників приладів обліку, а на період їх відсутності, - відповідно до Правил користування.

3.14. У разі відсутності у Споживача засобів обліку на каналізаційних випусках, кількість стічних вод визначається за кількістю води, що надходить з мереж централізованого водопостачання та з інших джерел.

3.15. Середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій (далі - поверхневі стічні води), і неорганізовано потрапляє в мережі водовідведення Споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території Споживача, у мережі водовідведення Водоканалу, як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, визначається відповідно до пунктів 4.10 - 4.13 Правил користування.

3.16. Обсяги води, що входять до складу продукції, використовуються на полив вулиць та зелених насаджень, на заповнення водоймищ, заливання ковзанок та т.п., визначаються відповідно до Правил користування.

3.17. Для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення Споживачу надаються технічну умови. Форма технічних умов наведена в Додатку 1 до Правил користування. Виконання технічних умов є обов'язковим при розробленні проектів на об'єкти будівництва. Для підключення закінченого будівництвом об'єкта, прийнятого в експлуатацію, та для укладення Договору Споживач надає Водоканалу зареєстровану декларацію про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат.

3.18. Розмір та порядок плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями (з перевищенням ДК забруднюючих речовин) визначається згідно Інструкції. Період, за який стягується плата за скид Споживачем стічних вод з перевищенням ДК визначається з моменту встановлення порушення до наступного контрольного аналізу і до усунення порушення, але не більше одного календарного місяця. Підвищена плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих Споживачем за цей період.

3.19. Перелік допустимих концентрацій для даного підприємства: в мг/л:

за наступними адресами:

Управління Кременчуцької філії ПАТ «Полтаваобленерго» -

просп. Полтавський, буд. 277, м. Кременчук

Адмінбудинок Кременчуцької філії ПАТ «Полтаваобленерго» -

вул. 60 років Жовтня, буд. 8, м. Кременчук

1.Завислі речовини - 150,0 7. Сульфати - 80,0 13. рН-6,5-9,0од.рН

2. БСК 5-150,0 8. Залізозагальне - 1,0

3. ХСК - 350,0 9. Фосфати - 5,0

4. Амоній сольовий - 20,0 10. Нафтопродукти - 0,5

5. Мінералізація - 600,0 11. АПАР - 1,0

6. Хлориди - 100,0 12. Жири -5,0»

3.20. При влаштуванні випусків стічних вод від кількох Споживачів в одному колодязі, розрахунки за скид наднормативних забруднень проводяться пропорційно до об'ємів скинутих стічних вод від кожного Споживача. Акт відбору проб стічної води дійсний при наявності підпису одного із Споживачів або їх представників. У разі неявки уповноваженого представника Споживача або при його відмові підписати акт останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника абонента, який відмовився підписати акт.

ІV. ОБЛІК ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

4.1. Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру або пройшли державну метрологічну атестацію.

4.2. Споживач організовує окремий облік споживання послуг централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення для його господарсько-питних потреб (Додаток 1) та технологічних потреб, в тому числі на потреби гарячого водопостачання (Додаток 2).

4.3. Вузли обліку повинні розташовуватись на мережі Споживача, на межі балансової належності мереж Водоканалу та Споживача, або за згодою Водоканалу в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу.

4.4. Обладнання вузла обліку здійснюється за рахунок Споживача.

4.5. Періодична повірка, обслуговування та ремонт засобів обліку проводяться відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", а також інших нормативно-правових актів, які регулюють цю сферу діяльності.

Засоби обліку, які виключені з державного реєстру в період експлуатації засобів обліку, можуть використовуватись до закінчення встановленого граничного строку служби, після чого здійснюється їх заміна.

4.6. Проектування, монтаж та експлуатація вузлів обліку виконуються відповідно до вимог державних будівельних норм. Приймання в експлуатацію вузла обліку та реєстрація засобів обліку здійснюються за участю представника Водоканалу.

4.7. До початку розробки технічної документації вузла обліку Споживач повинен отримати від Водоканалу вихідні дані, а також рекомендації щодо типу засобів обліку.

4.8. Установка засобів обліку здійснюється відповідно до проекту, погодженого Водоканалом.

4.9. Прилад обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником Водоканалу і захищені від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані Водоканалом. Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються.

4.10. Усі засоби обліку в обумовлені законодавством строки підлягають періодичній повірці. Задовільні результати повірки підтверджують свідоцтвом про повірку або записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційної документації. Засоби обліку опломбовуються з нанесенням відбитка повірочного тавра в місцях, що передбачені експлуатаційною документацією. У випадку тривалості повірки понад місяць об'єм води визначається відповідно до п. 3.3 Правил користування до дня установки повіреного засобу обліку.

4.11. Повірка, ремонт та обслуговування засобів обліку, що належать Споживачу, виконуються за його рахунок.

4.12. У разі виникнення у Споживача обґрунтованих сумнівів щодо правильності показів засобу обліку він може звернутися до Водоканалу або спеціалізованої організації з заявою про його позачергову повірку.

4.13. У разі порушення цілісності пломб на засобах обліку, а також на їх з'єднувальних частинах, накладених представником Водоканалу, виявлення фактів штучного впливу на роботу засобів обліку Водоканал має право вимагати від Споживача проведення позачергової їх повірки до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.

У таких випадках позачергова повірка засобів обліку виконується за рахунок Споживача.

4.14. Якщо вести облік води за показами засобу обліку неможливо з причин, що не залежать від Споживача та зафіксовані в установленому порядку (зняття засобу обліку Водоканалом, пошкодження скла, корозія циферблата, припинення нормальної роботи засобу обліку через несправності, що виникли в його механізмі, тощо), кількість використаної води за термін відсутності засобу обліку (але не більше 2-х місяців) визначається за середньодобовою витратою за попередні два розрахункові місяці. У разі тривалості роботи засобу обліку менше 2-х місяців кількість води визначається за середньодобовою витратою за період роботи засобу обліку не менше 15 днів.

Після закінчення зазначеного терміну, якщо вести облік води неможливо з вини Водоканалу, подальше визначення обсягів водоспоживання здійснюється за нормами споживання.

V. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН.

5.1. Споживач має право :

5.1.1. на забезпечення питною водою, якість якої відповідає державним стандартам, а кількість і режим подачі якої встановлено цим договором.

5.1.2. одержання в установленому порядку повної, достовірної, своєчасної інформації про якість питної води, режим її подачі, про зміну тарифів на послуги водопостачання та водовідведення.

5.1.3. на відшкодування збитків, завданих внаслідок постачання неякісної питної води, що не відповідає державним стандартам, іншими порушеннями законодавства у сфері питної води та питного водопостачання.

5.1.4. на участь представників громадськості у перевірках, які проводяться органами виконавчої влади, з дотриманням встановленого режиму перебування на території об'єктів питного водопостачання; організацію та проведення громадських слухань щодо прийняття рішень з питань якості питної води та питного водопостачання.

5.1.5. на перерахунок розміру плати за послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

5.2. Споживач зобов'язаний:

5.2.1. своєчасно оплачувати послуги визначені пунктом 1.1. Договору.

5.2.2. виконувати вимоги Законів України "Про житлово-комунальні послуги", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про метрологію та метрологічну діяльність", Правил користування, Правил приймання, місцевих Правил та інших нормативно-правових актів.

5.2.3. своєчасно (з урахуванням установлених законодавством міжповірочних інтервалів) виконувати в термін зазначений в акті приймання вузла обліку споживання води на комерційний облік за власний рахунок повірку, а також ремонт та обслуговування приладів обліку води.

5.2.4. дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на своїх каналізаційних випусках.

5.2.5. оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.

5.2.6. забезпечувати умови охорони праці представника Водоканалу при виконанні робіт на території Споживача.

5.2.7. надавати перелік об'єктів (Додатки 1, 2 до договору) з представленням технічної документації на них, а також інформацію про субспоживачів, яким подається вода та приймаються стоки.

5.2.8. при зміні кількості належних йому об'єктів водоспоживання та водовідведення, Споживач в семиденний строк з моменту підписання акту прийому-передачі майна, письмово сповіщає про це Водоканал для внесення відповідних змін до договору, а нового власника об'єкту водоспоживання попереджує про необхідність обов'язкового укладення договору з Водоканалом.

5.2.9. утримувати в належному технічному і санітарному стані водопровідні мережі та обладнання, відповідати за цілісність та збереження водолічильників, пломб, приєднань водолічильника, запірної арматури, водомірних вузлів незалежно від місця їх розташування.

5.2.10. споживати воду згідно встановленого ліміту, раціонально використовувати питну воду, утримувати зовнішні та внутрішньобудинкові водопровідні та каналізаційні системи, які він обслуговує, в справному стані, не допускати нераціональних витрат, втрат та витоків води.

5.2.11. виділяти представника для проведення перевірок системи водопостачання та водовідведення Споживача, наявності нераціональних витрат, витоків води, зняття показань засобів обліку, відбору проб стічних вод.

5.2.12. не допускати забруднення, засмічення та виснаження джерел питного водопостачання і пошкодження об'єктів питного водопостачання і водовідведення. Повідомляти Водоканал про виявлені пошкодження на об'єктах централізованого питного водопостачання та водовідведення, які їм належать або якими вони користуються.

5.2.13. забезпечувати безперешкодний доступ представнику Водоканалу до водолічильних приладів, запірної арматури, а також до контрольних каналізаційних колодязів для відбору проб на ГДК. У разі недопущення представника Водоканалу до приладів обліку Споживача, водоспоживання вважається безобліковим, а нарахування проводяться за пропускною здатністю труби відповідно до методики, викладеної в п. 3.3 Правил користування; при недопущенні до контрольних колодязів для відбору проб, сплата за скидання стічних вод проводиться в п'ятикратному розмірі основного тарифу (як і за приховання фактів скидання). Про недопущення представника Водоканалу складається відповідний акт, який підписується обома сторонами. При відмові Споживача від підпису, в акті робиться про це запис. Акт вважається дійсним та відправляється Споживачу замовленою поштою, та подальші дії Водоканалу регулюються нормативними актами згідно п.1.3. даного договору.

5.2.14. вести облік витрат води та скидання стоків у спеціальних журналах.

5.2.15. здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які він скидає до системи міської каналізації. Перелік забруднень, на наявність яких проводиться аналіз, та періодичність контролю встановлюються Водоканалом.

За наявності локальних очисних споруд Споживач повинен здійснювати кількісний та якісний контроль стічних вод, що надходять, очищених стічних вод та враховувати об'єми видалених із стічних вод осадів. На вивіз та утилізацію осадів повинні бути оформлені відповідні документи (акти, накладні, рахунки), які зберігаються у Споживача не менше трьох років.

5.2.16. щомісяця, разом з поданням показів засобів обліку води, подавати до Водоканалу інформацію про об'єми та якісний склад стічних вод, які він скидає до міської каналізації. Інформацію підписує керівник Споживача та особа, відповідальна за водовідведення. Керівник Споживача несе відповідальність за достовірність інформації. У випадку ненадання Споживачем інформації про обсяги стічних вод плата нараховується за визначеними обсягами водовідведення, зазначеними у договорі.

5.2.17. відповідати за цілісність та збереження засобів обліку, пломб і деталей пломбування, встановлених представниками територіальних органів Держспоживстандарту та Водоканалом в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби, накладені органами Держспоживстандарту або Водоканалом, має право лише Водоканал або Споживач за дозволом Водоканалу.

У разі самовільних дій Споживач сплачує витрату води згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил користування.

5.3. Водоканал має право:

5.3.1. здійснювати контроль за технічним станом мереж, інженерного обладнання будівель та споруд, вимагати термінового усунення витоків з водопровідних мереж та обладнання; при виявленні витоку води в мережах Споживача виконувати розрахунки витрат води згідно п.3.3 Правил користування.

5.3.2. здійснювати раптовий (у будь яку годину доби), не погоджений з Споживачем заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод від Споживача. Пред'являти в установленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень.

5.3.3. допускати тимчасове відхилення якості питної води від вимог державного стандарту на питну воду за умови наявності дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері стандартизації, виданого на підставі висновків центрального органу виконавчої влади з питань державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

5.3.4. обмежувати або припиняти роботу об'єктів централізованого питного водопостачання у разі виникнення необхідності оперативного реагування на погіршення якості води в джерелах питного водопостачання і неможливості доведення її до вимог державних стандартів з повідомленням про таке відключення та його причини органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади та органів державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

5.3.5. встановлювати Споживачу режим та нормативи скиду забруднюючих речовин у систему комунальної каналізації; вимагати від Споживача встановлення на випусках стічних вод у контрольних колодязях гратків для утримання сміття, пристроїв для регулювання режиму скиду і визначення кількості та якості стічних вод; вимагати від Споживача влаштування окремих випусків з обов'язковим влаштуванням контрольних колодязів, розташованих за межами території Споживача в місцях, що мають під'їздні дороги. Вимагати від Споживача встановлення приладів обліку на всіх вводах і випусках, обладнання запірними пристроями (з можливістю накладання пломб у закритому стані) випусків стічних вод до комунальної каналізації.

5.3.6. Водоканал має право проводити нарахування за надані ним послуги згідно методики, викладеної в п. 3.3 Правил користування у разі надання несвоєчасно та/або недостовірної інформації щодо кількості об'єктів водоспоживання та їх місцезнаходження.

5.3.7. сприяти впровадженню засобів обліку та регулювати споживання питної води.

5.3.8. Водоканал має право відключати Споживача від мереж водопроводу та каналізації:

- після письмового попередження у разі:

- відсутності договору або ухиленні від укладання або продовження (переукладання) договору;

- несплати або несвоєчасної оплати послуг водовідведення;

- невиконання Споживачем умов договору, Правил приймання, місцевих Правил та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;

- проведення ремонтних і профілактичних робіт Водоканалом за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно з нормативними документами (не пізніш як за 10 днів).

- самовільного підключення до мереж водопроводу та каналізації.

- негайно після усного попередження у разі:

- загрози виходу з ладу мереж або споруд каналізації, порушення технологічного режиму роботи очисних споруд;

- ліквідації наслідків аварій або дії обставин непереборної сили;

5.3.9. застосовувати в разі порушень умов договору передбачені договором санкції та розірвання договірних відносин.

5.4. Водоканал зобов'язаний:

5.4.1. забезпечувати Споживача питною водою, яка відповідає чинному стандартові або дозволу Держстандарту України, Міністерства охорони здоров'я України на відхилення від стандарту, в об'ємах, встановлених в пункті 2.2. цього договору.

5.4.2. здійснювати водопостачання під тиском води на вводі в будівлю згідно ДБН В.2.5-74:2013.

5.4.3. забезпечувати приймання, відведення і очистку стічних вод у межах, які не перевищують допустимі концентрації шкідливих речовин, які вказані в п. 3.20. даного договору.

VІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН.

6.1. За недотримання сторонами умов цього договору до Водоканалу та Споживача застосовуються санкції відповідно до чинного законодавства України.

6.2. У разі несвоєчасного виконання умов оплати Споживач сплачує Водоканалу пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми простроченого платежу за кожний день затримки (Закон України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань").

6.3. Споживач сплачує Водоканалу за нераціональні витрати та витоки води відповідно до пунктів 3.3, 3.4 Правил користування.

6.4. Споживач несе встановлену законодавством відповідальність за порушення Правил користування, Правил приймання, місцевих Правил та за аварійні ситуації, що виникають на мережах та спорудах Водоканалу з вини Споживача.

VІІ. ТОЧКИ РОЗПОДІЛУ, В ЯКИХ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПЕРЕДАЧА ПОСЛУГ.

7.1. Точками розподілу, в яких здійснюється передача послуг централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення від Водоканалу Споживачеві є:

1) в разі перебування зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення на балансі Споживача - місце підключення відповідної інженерної мережі будівлі Споживача до мережі Водоканалу;

2) в разі перебування зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення на балансі Водоканалу

для водопроводу - зовнішній зріз фундаменту будівлі Споживача;

для каналізації - перший контрольний чи оглядовий колодязь на випуску з будівлі Споживача. Колодязь належить Водоканалу і ним експлуатується.

7.2. Водоканал не несе відповідальності за аварійну ситуацію, якщо вона сталася на мережах Споживача.

7.3. Проведення ремонту на мережах, що належать Сторонам проводиться самостійно за власний рахунок.

7.4. У разі аварійної ситуації, що сталася на мережах Водоканалу, які проходять через земельну ділянку Споживача, Споживач зобов'язаний надати безперешкодний доступ Водоканалу до цих мереж для ліквідації аварійної ситуації.

VІІІ. ПОРЯДОК РОЗВ"ЯЗАННЯ СПОРІВ.

8.1. Усі питання, не передбаченні цим Договором, регулюються Законами України "Про житлово-комунальні послуги", Законом України "Про питну воду та питне водопостачання", Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність", Правилами користування, Правилами приймання, місцевими Правилами, Правилами експлуатації та чинним законодавством..

8.2. Спори, що виникають між Водоканалом і Споживачем вирішуються шляхом переговорів. В разі недосягнення згоди вирішуються в судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.

8.3. У випадку прийняття органами влади, НБУ або органами місцевого самоврядування нормативних актів, якими регулюються відносини з надання послуг за цим договором, прийняття рішень щодо змін порядку розрахунків між суб'єктами господарювання, нове законодавство та новий порядок поширюється на умови цього договору без узгодження його сторонами та внесення додаткових змін.

8.4. В разі, якщо Споживач використовує лише послуги з приймання стічних вод, умови цього договору в частині водопостачання не застосовуються. В разі відновлення Споживачем послуг з водопостачання договір діє в повному обсязі.

ІХ. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ.

9.1. Сторони звільняються від відповідальності згідно з цим договором у разі настання дії непереборної сили, яка унеможливлює надання відповідної послуги згідно з умовами договору.

9.2. Під непереборною силою розуміються дії надзвичайної ситуації техногенного, природного або екологічного характеру, які унеможливлюють надання відповідної послуги відповідно до умов договору.

Х. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ.

10.1. Цей договір укладається з "10"липня 2014 р. по "31" грудня 2014 р. Проект договору Споживач зобов'язаний у 20-денний строк розглянути, оформити належним чином та повернути Водоканалу один примірник. Договір вважається переукладений на новий строк на таких же умовах, якщо за один місяць до його припинення жодна із сторін письмово не заявить про закінчення строку його дії.

10.2. Сторона, що бажає змінити умови договору має письмово попередити про це другу сторону за один місяць.

10.3. Договір може бути розірвано достроково у разі:

- зникнення потреби в отриманні послуги або відмови Споживача від користування послугами Водоканалу;

- переходу права власності (користування) на об`єкт Споживача до іншої особи;

- невиконання умов договору Сторонами договору.

10.4. Договір укладається в двох примірниках, один зберігається у Водоканалу, а інший у Споживача.

ХІ. ІНШІ УМОВИ.

11.1. Споживач зобов'язаний письмово повідомити Водоканал про перекриття ним водопровідних вводів водоспоживання або припинення водоспоживання з інших джерел не пізніше як за 10 днів до моменту виконання перекриття. Термін припинення водокористування рахується з моменту встановлення Водоканалом пломби на запірну арматуру на вводі або на запірну арматуру інших джерел. В противному разі претензії по розрахунках за послугу по цих вводах чи інших джерелах Водоканалом не приймаються.

11.2. У разі зміни організаційно-правової форми, керівництва або уповноваженої особи, найменування, реорганізації, адреси, кількості належних об'єктів, банківських реквізитів, Сторони зобов'язані в семиденний термін повідомити один одного письмово. При отриманні відомостей про те, що Споживач втратив право власності, користування на його об'єкти або припинив підприємницьку діяльність, Водоканал має право в односторонньому порядку розірвати договір на ці об'єкти , про що повідомляє Споживача за 5 днів до дати розірвання договору.

11.3. Сторони договору погодились, що їх персональні дані, які стали відомі Сторонам у зв'язку з укладанням цього Договору включаються до баз персональних даних Сторін. Підписуючи даний договір Сторони дають згоду (дозвіл) на обробку їх персональних даних з метою підтвердження повноважень суб'єкта на укладання, зміну та розірвання договору, забезпечення реалізації податкових відносин, відносин у сфері бухгалтерського обліку та статистики, а також для забезпечення реалізації інших передбачених законодавством відносин. Сторони підписанням цього договору підтверджують, що вони повідомлені про свої права відповідно до ст. 8 Закону України "Про захист персональних даних".

11.4. Водоканал та Споживач є платниками податку на прибуток на загальних умовах, згідно Податкового Кодексу України.

ДОВІДКОВІ ВІДОМОСТІ

Телефони спеціального виклику у разі виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій:

74-70-70 - диспетчерська служба; 77-97-01 - приймальна; 77-97-18, 5-64-08 - служба обліку і реалізації води.

Органи, які відповідно до законодавства здійснюють контроль за дотриманням правил надання послуг постачання холодної води і водовідведення:

Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел/факс (0532) 56-39-77.

Кременчуцька філія Державного підприємства "Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації: м. Кременчук , вул. Чапаєва, 73, тел. 2-00-52.

Управління житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради: м. Кременчук, площа Перемоги, 2, тел. 2-12-06.

ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН:

ВОДОКАНАЛ:СПОЖИВАЧ: КП "Кременчукводоканал" 39602, м. Кременчук Полтавської обл. провулок Героїв Бресту, 35а р/рахунок 26005300002068 в відділенні ПАТ "Діамантбанк" МФО 320854 код підприємства 03361655 тел. 77-97-01ПАТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" 36022, м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5 п/р 26009173285071 в ПРУ КБ "Приватбанк" м. Полтава МФО 331401, Код ЄДРПОУ 00131819 Свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ № 100337640, ІПН 1318116330 Отримувач послуг: Кременчуцька філія ПАТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО", м. Кременчук, вул. 60-річчя Жовтня, 8, р/р 26038301373 Філія ПОУ ПАТ "Ощадбанк" м. Полтава МФО 331467, Код ЄДРПОУ 25717118 ________ В.І.Солодяшкін_______ Є.Ю.Засіменко _______ С.І.Мартинюк

2. Стягнути з публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вул. Старий Поділ, 5, м. Полтава, 36022, р/р 26009173285071 в ПРУ КБ «Приватбанк», м. Полтава, МФО 331401, код ЄДРПОУ 00131819 на користь комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради, пров. Г. Бреста, 35А, м. Кременчук, 39602, р/р 26005300002068 судовий збір в сумі 609,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

3. У задоволенні зустрічного позову публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" відмовити повністю.

Повне рішення складено 06 квітня 2015 року.

Суддя Сірош Д.М.