ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
(в порядку письмового провадження)
12 травня 2015 року м. Київ № 826/5441/15
Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві
до
Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві
про
визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії
Суддя: Кротюк О.В.
Обставини справи:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася Державна податкова інспекція у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві (далі – позивач) до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві та просить суд:
- визнати протиправним дії відповідача щодо прийняття постанов про накладення штрафу за невиконання рішення суду;
- скасувати постанову державного виконавця від 05.02.2015 про накладення штрафу;
- скасувати постанову державного виконавця від 03.03.2015 про накладення штрафу;
- визнати незаконною постанову державного виконавця про закінчення виконавчого провадження;
- визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню;
- зобов'язати закрити виконавче провадження.
В судовому засіданні на підставі ч. 6 ст. 128 КАС України судом ухвалено про перехід до подальшого розгляду справи в порядку письмового провадження.
Так, при вирішенні адміністративного позову, суд виходить з огляду на таке.
Статтею 99 КАС України передбачено наступне.
Адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Статтею 181 КАС України передбачено наступне.
Учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду:
- у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В той же час, відповідно до ч. 2 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.
Зважаючи на те, що позивач є учасником виконавчого провадження № 32552072 та є боржником за виконавчим документом, строк звернення до суду становить десять днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
У позовній заяві зазначено, що про постанови про накладення штрафу ВП №43561563 від 03.03.2015 та про закінчення виконавчого провадження ВП №43561563 від 04.03.2015 позивач дізнався 11.03.2015 (згідно відбитку на супровідному листі №811/7 від 03.03.2015 та №136/7 від 04.03.2015 відповідно).
Як вбачається судом, з постанови про накладення штрафу від 03.03.2015 ВП №43561563 постанову державного виконавця від 05.02.2015 отримано позивачем 09.02.2015. В той же час, згідно листа №919-2650-09-01 від 17.02.2015 судом вбачається, що позивач знав про існування постанови про накладення штрафу від 05.02.2015.
Враховуючи вищезазначене, про порушення своїх прав позивач дізнався 09.02.2015 відносно постанови про накладення штрафу від 05.02.2015) та 11.03.2015 (відносно постанови про накладення штрафу від 03.03.2015 та про закінчення виконавчого провадження від 03.03.2015). Зважаючи на те, що позов подано до суду 30.03.2015, суд констатує, що позивачем пропущено десятиденний строк звернення до суду.
Згідно статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Позивачем не висвітлено жодних пояснень та не надано доказів, які б вказували на існування об’єктивних та незалежних від волі позивача обставин, що зумовили пропуск ним строку звернення до суду, а судом таких обставин та причин не встановлено. В той же час, надані документи до позову свідчать про зворотне.
Клопотання про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду позивачем не подано.
Таким чином, з огляду на те, що позивачем пропущено строк звернення до суду та враховуючи відсутність поважних причин пропуску такого строку, суд дійшов висновку про застосування статті 100 КАС України – залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог.
Керуючись ст. 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві в частині позовних вимог про визнання протиправним дій відповідача щодо прийняття постанов про накладення штрафу за невиконання рішення суду, скасування постанови від 05.02.2015 ВП №43561563 про накладення штрафу, скасування постанови державного виконавця відділу примусового виконання Головного управління юстиції у місті Києві ВП 43561563 від 03.03.2015, скасування постанови державного виконавця відділу примусового виконання Головного управління юстиції у місті Києві ВП 43561563 від 04.03.2015 залишити без розгляду.
У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Кротюк