ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2015 р. Справа № 804/2638/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіБарановського Р. А. при секретаріКанівець К.В. за участю: представника позивача представника відповідача Демінова О.І. Колупаєва О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Дніпродзержинська теплоелектроцентраль" до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
11.02.2015р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду на виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 29.12.2014р. надійшла адміністративна справа №2а/0470/11357/12 за позовом Публічного акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області про скасування податкового повідомлення-рішення від 25.06.2012 р. №0002661502 в частині застосування штрафу у розмірі 20% у сумі 2377086,13 грн. Справі присвоєно новий номер №804/2638/15.
У зазначеній справі Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.10.2012 року позов Публічного акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» задоволено частково, визнано протиправним та скасовано повідомлення - рішення Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби від 25.06.2012 р. №0002661502 в частині зобов'язання Публічного акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» сплатити штраф у розмірі 20% за січень 2011 , лютий 2011р., березень 2011р., квітень 2011р. в загальному розмірі 613125,09грн., в іншій частині залишено без змін.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013 року апеляційну скаргу залишено без задоволення, а вищевказану постанову суду першої інстанції залишено без змін.
Не погодившись с даним рішенням Позивач звернувся з касаційної скаргою до Вищого адміністративного суду України.
Вищезазначеною ухвалою Вищого адміністративного суду України від 29.12.2014р. касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» задоволено частково, ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013 року та постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.10.2012 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.02.2015 року справу прийнято до провадження та призначено до судового розгляду.
В ході судового розгляду, за клопотанням відповідача, усною ухвалою суду від 16.03.2015 р. здійснено заміну відповідача по справі - Дніпродзержинську об'єднану державну податкову інспекцію ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, на належного відповідача - Дніпродзержинську об'єднану державну податкову інспекцію Головне Управління ДФС у Дніпропетровській області.
У судовому засіданні представник позивача, надав пояснення аналогічні доводам викладеним у позовній заяві та ухвалі Вищого адміністративного суду від 29.12.2014р., просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача надав пояснення аналогічні доводам викладеним у запереченнях на адміністративний позов, у яких щодо штрафних санкцій застосованих до позивача з червня 2010 року по грудень 2010 року додатково зазначив, що на момент сплати позивачем заборгованості з ПДВ та надходження коштів, існували не сплачені суми грошових зобов'язань, самостійно визначених у податкових деклараціях. Враховуючи наявну у позивача суму податкового боргу, податковий орган здійснив зарахування коштів, сплачених згідно з платіжним дорученням в рахунок погашення наявного податкового боргу, згідно з черговістю його виникнення, незважаючи на призначення платежу, визначеного платником податків. Крім того, відповідач спираючись на п.7.7 ст.7 Закону України №2181 та податкове роз'яснення щодо черговості погашення окремих питань стягнення сум податкового боргу затвердженого Наказом ДПА України від 13.11.2022 року №540, зазначив, що п.5.3 ст. 5 Закону України №2181-111 встановлено обов'язок платника податків сплатити узгоджену суму податкового зобов'язання та терміни її погашення. Відстрочення термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань відповідно до Закону здійснюється, у порядку передбаченому ст.14 шляхом розстрочення (відстрочення) податкових зобов'язань. Іншої можливості сплати платником податків податкових зобов'язань наступного періоду до сплати податкових зобов'язань попереднього періоду Закон не передбачає. Тому застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань є правомірним. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Судом встановлено, що 12.06.2012 р. головним державним податковим ревізор-інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість та акцизного податку управління оподаткування юридичних осіб Ріпкою С.Б. було проведено камеральну перевірку податкових декларацій Публічного акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» з податку на додану вартість за березень 2011 р., лютий 2011 р., квітень 2011 р., липень 2010 р., серпень 2011 р., серпень 2010 р., вересень 2010 р., грудень 2011 р., жовтень 2010 р., січень 2012 р., листопад 2011 р., жовтень 2011 р., листопад 2010 р., уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість за червень 2010 р., за результатами якої складено акт №1582/174/15-230 від 12.06.2012 р. Акт перевірки направлено поштою 12.06.2012 р. та отримано підприємством 19.06.2012 р.
Перевіркою встановлено порушення термінів сплати самостійно визначених грошових зобов'язань з податку на додану вартість протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
Суд зазначає, що оскільки перевірка позивача проводилась вже після набрання чинності Податковим кодексом України, а частина періоду, який перевірся - до набрання таким чинності, то в даному випадку, при розгляді справи, слід застосовувати, також норми раніше діючого законодавства. При цьому, згідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
На підставі Акта перевірки № 1582/174/15-230 від 12.06.2012 р. Дніпродзержинською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002661502 від 25.06.2012 р., яким за затримку на 251 календарний день з сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 11885430,71 грн. Публічне акціонерне товариство «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 2377086,13 грн. Податкове повідомлення-рішення направлено поштою 26.06.2012 р. та отримано підприємством 03.07.2012 р.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України (далі - ПК України) органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Згідно п. 76.1 ст. 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Пунктом 200.10 ст. 200 ПК України передбачено, що протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Як свідчать матеріали справи, Позивач подавав Відповідачу:
1) уточнюючий розрахунок за червень 2010 р. (№96789 від 12.08.2010 р.);
2) податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2010 р. (№9004378174 від 19.10.2010 р.);
3) податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2010 р. (№9005323191 від 22.11.2010 р.);
4) податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2010 р. (№9005638772 від 17.12.2010 р.);
5) податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2011 р. (№9000688058 від 21.02.2011 р.);
6) податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2011 р. (№9001535325 від 21.03.2011 р.);
7) податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2011 р. (№9002422985 від 20.04.2011 р.);
8) податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2011 р. (№9003606756 від 20.05.2011 р.);
9) податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2011 р. (№99104 від 20.08.2011 р.);
10) податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2011 р. (№9008029775 від 20.09.2011 р.);
11) податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2011 р. (№9011921319 від 01.12.2011 р.);
12) податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2011 р. (№9013059505 від 03.01.2012 р.);
13) податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2011 р. (№9014193878 від 20.01.2012 р.);
14) податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2012 р. (№9006909079 від 20.02.2012 р.), у яких самостійно визначені суми податку на додану вартість, які підлягають сплаті до бюджету.
Згідно п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно облікової картки платника, по податку на додану вартість по вітчизняних товарах станом на 31.12.2010 року у Публічного акціонерного товариства «Дніпродзержинська ТЕЦ» обліковувався податковий борг за 2010 рік.
Судом встановлено, відповідачем не спростовано, що впродовж 2011-2012 р. р. позивачем сплачувались кошти в рахунок погашення самостійно визначених джерел погашення узгоджених податкових зобов'язань за 2010 рік -2011 рік, які були визначені ним в вищезазначених податкових деклараціях. Такі кошти зараховувались Відповідачем із зміною призначення платежу в рахунок погашення наявного податкового боргу згідно з черговістю його виникнення, незважаючи на призначення платежу, визначене платником податку.
Щодо таких дій відповідача по розподілу коштів та зміни призначення платежів за платіжними дорученнями спрямованими в рахунок погашення податкових зобов'язань за 2010 рік, судова колегія Вищого адміністративного суду України в ухвалі від 13.01.2015 року по даній справі, зазначила, що право визначити призначення платежу відповідно до законодавства України, чинного до 01.01.2011 року, належало виключно платнику.
Встановлена п.7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» рівність бюджетних інтересів (яка зводиться до того, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях) не позбавляла платника як права самостійно визначити джерела погашення узгоджених податкових зобов'язань відповідно до п.7.1 ст. 7 Закону, так і обов'язку самостійно сплатити суму податкового зобов'язання відповідно до пп. 5.3.1 п.5.3 ст.5 цього Закону.
Тому суми податкових зобов'язань (або податкового боргу). З урахуванням положень пп.16.5.2 п.16.5 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», слід вважати сплаченими у день реєстрації банківською установою платіжного документа із зазначеним у ньому призначенням платежу на сплату відповідних податкових зобов'язань або податкового боргу, визначених платником податків.
Разом з тим, Податковим кодексом України, який набрав чинності з 01.01.2011 (п.87.9 ст.87 цього Кодексу), на відміну від Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», передбачено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Таким чином, Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Податковий кодекс України по-різному визначають порядок погашення податкового боргу, наявного у платника податку.
Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Отже обставини встановлені Вищим адміністративним судом України в даній справі, щодо протиправності та безпідставності дій відповідача по розподілу коштів та зміни призначення платежів за платіжними дорученнями спрямованими в рахунок погашення податкових зобов'язань, що виникли до 01.01.2011 року, не потребують доказування, є встановленими і приймаються до уваги судом під час розгляду даної справи. Відтак, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0002661502 від 25.06.2012 року в частині зобов'язання позивача сплатити штраф за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків у розмірі 20%: за вересень 2010 року, за жовтень 2010 року, за листопад 2010 року, за листопад 2010 року на загальну суму 173690,41 грн. підлягають задоволенню, оскільки Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» серед заходів, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу, не передбачено зміну призначення платежу, самостійно визначеного платником податку.
Враховуючи наведене, суд приходить висновку, що штрафні санкції за 2010 рік прийняті поза межами закону, що діяв на момент подання звітності.
Щодо періоду з 01.01.2011 р. по 30.06.2011 р. суд зазначає наступне.
Що стосується податкової декларації №9000688058 від 21.02.2011 р. за січень 2011 р. на суму 2094532,00 грн., то замість 01.03.2011 р. підприємством сплачено суму боргу у розмірі 100313,20 грн. лише 04.04.2011 р., тому за затримку у 33 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 20062,64 грн.
Що стосується податкової декларації №9001535325 від 21.03.2011 р. за лютий 2011 р. на суму 1928939,00 грн., то замість 30.03.2011 р. підприємством сплачувалась сума боргу:
- 01.12.2011 р. у розмірі 151662,85 грн. - за затримку у 246 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 30332,57 грн.;
- 30.11.2011 р. у розмірі 59142,95 грн. - за затримку у 245 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 11828,59 грн.;
- 17.11.2011 р. у розмірі 6240,70 грн. - за затримку у 232 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 1248,14 грн.;
- 07.11.2011 р. у розмірі 25898,15 грн. - за затримку у 222 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 5179,63 грн.;
- 04.11.2011 р. у розмірі 33333,35 грн. - за затримку у 219 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 6666,67 грн.;
- 03.11.2011 р. у розмірі 28581,00 грн. - за затримку у 218 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 5716,20 грн.;
- 01.11.2011 р. у розмірі 93980,05 грн. - за затримку у 216 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 18796,01 грн.;
- 31.10.2011 р. у розмірі 38,00 грн. - за затримку у 215 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 7,60 грн.;
- 21.10.2011 р. у розмірі 0,35 грн. - за затримку у 205 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 0,07 грн.;
- 20.10.2011 р. у розмірі 43734,00 грн. - за затримку у 204 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 8746,80 грн.;
- 15.09.2011 р. у розмірі 1000,00 грн. - за затримку у 169 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 200,00 грн.;
- 15.09.2011 р. у розмірі 3000,00 грн. - за затримку у 169 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 600,00 грн.;
- 13.09.2011 р. у розмірі 2190,00 грн. - за затримку у 167 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 438,00 грн.;
- 12.09.2011 р. у розмірі 315,90 грн. - за затримку у 166 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 63,18 грн.;
- 12.09.2011 р. у розмірі 3000,00 грн. - за затримку у 166 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 600,00 грн.;
- 09.09.2011 р. у розмірі 113,60 грн. - за затримку у 163 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 22,72 грн.;
- 08.09.2011 р. у розмірі 2000,00 грн. - за затримку у 162 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 400,00 грн.;
- 05.09.2011 р. у розмірі 463,45 грн. - за затримку у 159 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 92,69 грн.;
- 02.09.2011 р. у розмірі 949,80 грн. - за затримку у 156 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 189,96 грн.;
- 29.08.2011 р. у розмірі 444,80 грн. - за затримку у 152 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 88,96 грн.;
- 22.08.2011 р. у розмірі 431,30 грн. - за затримку у 145 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 86,26 грн.;
- 22.08.2011 р. у розмірі 431,30 грн. - за затримку у 145 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 86,26 грн.;
- 20.10.2011 р. у розмірі 1940,00 грн. - за затримку у 204 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 388,00 грн.;
- 11.10.2011 р. у розмірі 630,45 грн. - за затримку у 195 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 126,09 грн.;
- 10.10.2011 р. у розмірі 22,10 грн. - за затримку у 194 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 4,42 грн.;
- 05.10.2011 р. у розмірі 4,25 грн. - за затримку у 189 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 0,85 грн.;
- 03.10.2011 р. у розмірі 186,30 грн. - за затримку у 187 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 37,26 грн.;
- 03.10.2011 р. у розмірі 200,00 грн. - за затримку у 187 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 40,00 грн.;
- 03.10.2011 р. у розмірі 1404,00 грн. - за затримку у 187 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 280,80 грн.;
- 22.09.2011 р. у розмірі 1185,10 грн. - за затримку у 176 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 237,02 грн.;
- 19.09.2011 р. у розмірі 1405,65 грн. - за затримку у 173 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 281,13 грн.;
- 16.09.2011 р. у розмірі 847,75 грн. - за затримку у 170 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 169,55 грн.;
- 15.09.2011 р. у розмірі 5000,00 грн. - за затримку у 169 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 1000,00 грн.;
- 22.08.2011 р. у розмірі 13314,00 грн. - за затримку в 145 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 2662,80 грн.;
- 16.08.2011 р. у розмірі 623,65 грн. - за затримку у 139 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 124,73 грн.;
- 11.08.2011 р. у розмірі 13,20 грн. - за затримку у 134 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 2,64 грн.;
- 08.08.2011 р. у розмірі 552,80 грн. - за затримку у 131 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 110,56 грн.;
- 26.07.2011 р. у розмірі 253,45 грн. - за затримку у 118 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 50,69 грн.;
- 21.07.2011 р. у розмірі 229,85 грн. - за затримку у 113 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 45,97 грн.;
- 20.07.2011 р. у розмірі 45343,00 грн. - за затримку у 112 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 9068,60 грн.;
- 18.07.2011 р. у розмірі 306,45 грн. - за затримку у 110 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 61,29 грн.;
- 14.07.2011 р. у розмірі 720,70 грн. - за затримку у 106 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 144,14 грн.;
- 11.07.2011 р. у розмірі 531,40 грн. - за затримку у 103 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 106,28 грн.;
- 06.07.2011 р. у розмірі 312,00 грн. - за затримку у 98 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 62,40 грн.;
- 04.07.2011 р. у розмірі 50,65 грн. - за затримку у 96 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 10,13 грн.;
- 29.06.2011 р. у розмірі 487,90 грн. - за затримку у 91 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 97,58 грн.;
- 24.06.2011 р. у розмірі 5390,95 грн. - за затримку у 86 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 1078,19 грн.;
- 22.06.2011 р. у розмірі 575,95 грн. - за затримку у 84 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 115,19 грн.;
- 22.06.2011 р. у розмірі 574,30 грн. - за затримку у 84 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 114,86 грн.;
- 20.06.2011 р. у розмірі 60181,00 грн. - за затримку у 82 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 12036,20 грн.;
- 20.06.2011 р. у розмірі 568,80 грн. - за затримку у 82 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 113,76 грн.;
- 16.06.2011 р. у розмірі 1118,30 грн. - за затримку у 78 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 223,66 грн.;
- 16.06.2011 р. у розмірі 42,65 грн. - за затримку у 78 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 8,53 грн.;
- 16.06.2011 р. у розмірі 374,65 грн. - за затримку у 78 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 74,93 грн.;
- 14.06.2011 р. у розмірі 40800,00 грн. - за затримку у 76 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 8160,00 грн.;
- 10.06.2011 р. у розмірі 542,30 грн. - за затримку у 72 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 108,46 грн.;
- 09.06.2011 р. у розмірі 51000,00 грн. - за затримку у 71 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 10200,00 грн.;
- 09.06.2011 р. у розмірі 18,95 грн. - за затримку у 71 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 3,79 грн.;
- 08.06.2011 р. у розмірі 11000,00 грн. - за затримку у 70 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 2200,00 грн.;
- 08.06.2011 р. у розмірі 405,95 грн. - за затримку у 70 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 81,19 грн.;
- 07.06.2011 р. у розмірі 177,90 грн. - за затримку у 69 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 35,58 грн.;
- 06.06.2011 р. у розмірі 3705,35 грн. - за затримку у 68 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 741,07 грн.;
- 03.06.2011 р. у розмірі 233,70 грн. - за затримку у 65 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 46,74 грн.;
- 02.06.2011 р. у розмірі 8291,15 грн. - за затримку у 64 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 1658,23 грн.;
- 02.06.2011 р. у розмірі 306,50 грн. - за затримку у 64 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 61,30 грн.;
- 12.05.2011 р. у розмірі 47052,30 грн. - за затримку у 43 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 9410,46 грн.;
- 31.05.2011 р. у розмірі 442,25 грн. - за затримку у 62 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 88,45 грн.;
- 27.05.2011 р. у розмірі 250,00 грн. - за затримку у 58 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 50,00 грн.;
- 26.05.2011 р. у розмірі 8132,20 грн. - за затримку у 57 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 1626,44 грн.;
- 26.05.2011 р. у розмірі 150690,25 грн. - за затримку у 57 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 30138,05 грн.;
- 26.05.2011 р. у розмірі 3990,70 грн. - за затримку у 57 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 798,14 грн.;
- 18.04.2011 р. у розмірі 306963,50 грн. - за затримку у 19 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 30696,35 грн.;
- 14.04.2011 р. у розмірі 54269,10 грн. - за затримку у 15 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 5426,91 грн.;
- 13.04.2011 р. у розмірі 64118,10 грн. - за затримку у 14 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 6411,81 грн.;
- 12.04.2011 р. у розмірі 236162,00 грн. - за затримку у 13 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 23616,20 грн.;
- 07.04.2011 р. у розмірі 48608,20 грн. - за затримку у 8 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 4860,82 грн.;
- 06.04.2011 р. у розмірі 103960,80 грн. - за затримку у 7 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 10396,08 грн.;
- 04.04.2011 р. у розмірі 186906,70 грн. - за затримку у 5 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 18690,67 грн.
Наведене підтверджується платіжними дорученнями, які містяться у справі, а саме: №287 від 09.02.2011 р. в сумі 114688,63 грн.; №295 від 10.02.2011 р. в сумі 64801,68 грн.; №301 від 11.02.2011 р. в сумі 120103,04 грн.; №302 від 14.02.2011 р. в сумі 147526,91 грн.; №311 від 15.02.2011 р. в сумі 134358,40 грн.; №319 від 16.02.2011 р. в сумі 284624,27 грн.; №346 від 24.02.2011 р. в сумі 51426,68 грн.; №351 від 25.02.2011 р. в сумі 51115,13 грн.; №367 від 28.02.2011 р. в сумі 49886,42 грн.; №378 від 01.03.2011 р. в сумі 245742,53 грн. на загальну суму - 1264273,69 грн. (січень 2011 р.), а також платіжними дорученнями: №383 від 02.03.2011 р. сума 874600,47 грн.; №407 від 03.03.2011 р. сума 83464,16 грн.; №414 від 04.03.2011 р. сума 73326,56 грн.; №423 від 09.03.2011 р. сума 41540,59 грн.; №433 від 10.03.2011 р. сума 119320,19 грн.; №444 від 14.03.2011 р. сума 413381,94 грн.; №465 від 16.03.2011 р. сума 393265,52 грн.; №486 від 18.03.2011 р. сума 4,67 грн.; №489 від 22.03.2011 р. сума 0,13 грн.; №518 від 28.03.2011 р. сума 0,93 грн.; №522 від 29.03.2011 р. сума 83671,06 грн.; №544 від 30.03.2011 р. сума 28755,06 грн.; №554 від 31.03.2011 р. сума 30545,35 грн. на загальну суму - 2141876,63 грн. (лютий 2011 р.).
Що стосується податкової декларації №9002422985 від 20.04.2011 р. за березень 2011 р. на суму 1520830,00 грн., то замість 30.04.2011 р. підприємством сплачувалась сума боргу:
- 06.01.2012 р. у розмірі 324476,37 грн. - за затримку у 251 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 64895,27 грн.;
- 04.01.2012 р. у розмірі 279563,66 грн. - за затримку у 249 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 55912,73 грн.;
- 27.12.2011 р. у розмірі 6336,00 грн. - за затримку у 241 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 1267,20 грн.;
- 23.12.2011 р. у розмірі 14529,20 грн. - за затримку у 237 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 2905,84 грн.;
- 16.12.2011 р. у розмірі 304000,00 грн. - за затримку у 230 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 60800,00 грн.;
-12.12.2011 р. у розмірі 110203,45 грн. - за затримку у 226 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 22040,69 грн.;
- 09.12.2011 р. у розмірі 50685,85 грн. - за затримку у 223 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 10137,17 грн.;
- 08.12.2011 р. у розмірі 86901,80 грн. - за затримку у 222 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 17380,36 грн.;
- 06.01.2012 р. у розмірі 126571,95 грн. - за затримку у 220 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 26314,39 грн.;
- 01.12.2011 р. у розмірі 217561,70 грн. - за затримку у 215 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 43512,34 грн.
Проте, Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.05.2011 р., стягнуто до Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість за березень 2011 р. в сумі 1520830,00 грн., згідно платіжних доручень, але зазначена сума податковою зарахована на погашення заборгованості лютого 2011 року.
Що стосується податкової декларації №9003606756 від 20.05.2011 р. за квітень 2011 р. на суму 11055,00 грн., то замість 30.05.2011 р. підприємством сплачувалась сума боргу:
- 10.01.2012 р. у розмірі 1736,32 грн. - за затримку у 225 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 347,26 грн.;
- 06.01.2012 р. у розмірі 9318,68 грн. - за затримку у 221 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 1863,74 грн.
Підсумовуючи наведене, загальна сума штрафних санкцій за січень 2011 р., лютий 2011 р., березень 2011 р. та квітень 2011 р. складає - 613129,09 грн.
Проте, згідно пункту 7 підрозділу 10 розділу XX Інші перехідні положення штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Таким чином, за порушення Позивачем строків сплати грошових зобов'язань за такі звітні періоди як січень 2011 р., лютий 2011 р., березень 2011 р. та квітень 2011 р. застосований штраф має дорівнювати 1,00 грн. за кожний відповідний період, тобто 4,00 грн.
Отже, нарахування Позивачу штрафу за несвоєчасну сплату сум грошових зобов'язань за період січень 2011р., лютий 2011р., березень 2011р. та квітень 2011р. в загальній сумі більше ніж 4,00 грн. є неправомірним.
Що стосується податкової декларації №99104 від 20.08.2011 р. за липень 2011 р., то замість 30.08.2011 р. підприємством сплачувалась сума боргу:
- 16.12.2011 р. у розмірі 2428,18 грн. - за затримку у 108 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 1214,09 грн.;
- 15.12.2011 р. у розмірі 26977,10 грн. - за затримку у 107 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 13488,55 грн.;
- 14.12.2011 р. у розмірі 51636,96 грн. - за затримку у 106 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 25818,48 грн.;
- 13.12.2011 р. у розмірі 9361,76 грн. - за затримку у 105 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 4680,89 грн.
Що стосується податкової декларації №9008029775 від 20.09.2011 р. за серпень 2011 р., то замість 30.09.2011 р. підприємством сплачувалась сума боргу:
- 10.01.2012 р. у розмірі 52133,00 грн. - за затримку у 102 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 10426,60 грн. ;
- 06.01.2012 р. у розмірі 31028,35 грн. - за затримку у 98 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 6205,67 грн.;
- 05.01.2012 р. у розмірі 28452,75 грн. - за затримку у 97 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 5690,55 грн.;
- 30.12.2011 р. у розмірі 14733,90 грн. - за затримку у 91 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 7366,95 грн.
Позивачем на підтвердження своєчасної сплати податку на додану вартість у сумі 52133,00 грн., який визначено у податковій декларації №9008029775 від 20.09.2011 р. було надано суду платіжне доручення №48 від 13.01.2012 р. на суму 52133,00 грн., яке зараховане Відповідачем як сплата за податковою декларацією серпня 2011 р. на виконання Постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.10.2011 р., якою стягнуто з підприємства податковий борг з податку на додану вартість за серпень 2011 р. в сумі 52133,00 грн., отже затримка сплати грошового зобов'язання підтверджується Позивачем.
Що стосується податкової декларації №9011921319 від 01.12.2011 р. за жовтень 2011 р., то замість 01.12.2011 р. підприємством сплачувалась сума боргу:
- 16.01.2012 р. у розмірі 342506,13 грн. - за затримку у 46 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 68501,23 грн.;
- 13.01.2012 р. у розмірі 52133,00 грн. - за затримку у 43 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 10426,60 грн.;
- 13.01.2012 р. у розмірі 158312,36 грн. - за затримку у 43 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 31662,47 грн.;
- 13.01.2012 р. у розмірі 47700,90 грн. - за затримку у 43 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 9540,18 грн.;
- 12.01.2012 р. у розмірі 133522,71 грн. - за затримку у 42 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 26704,54 грн.;
- 11.01.2012 р. у розмірі 263364,62 грн. - за затримку у 41 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 52672,92 грн.;
- 10.01.2012 р. у розмірі 112798,28 грн. - за затримку у 40 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 22559,66 грн.
Позивачем на підтвердження своєчасної сплати податку на додану вартість у сумі 1110338,00 грн., який визначено у податковій декларації №9011921319 від 01.12.2011 р. надано суду платіжні доручення, які містяться у справі, а саме: №89 від 01.11.2011 р. сума 93980,03 грн.; №97 від 03.11.2011 р. сума 28580,98 грн.; №107 від 04.11.2011 р. сума 33333,33 грн.; №116 від 07.11.2011 р. сума 25898,17 грн. Загальна сума сплати боргу за жовтень 2011 р. у період з 01.11.2011 р. по 07.11.2011 р. склала - 181792,51 грн.
Крім того, на виконання Постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.12.2011 р., якою стягнуто до Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість за жовтень 2011 р. кошти в сумі 1 110 338, 00 грн., Позивачем проведені наступні платежі: платіжним дорученням №7204_8 від 11.01.2012р. сума 263 364, 62 грн.; платіжним дорученням №7204_4 від 12.01.2012р. сума 133 522, 71 грн.; платіжним дорученням №59 від 13.01.2012р. сума 47 700, 90 грн., які зараховані Відповідачем як сплата за податковою декларацією жовтня 2011 р.
Що стосується податкової декларації №9013059505 від 03.01.2012р. за листопад 2011р., то замість 03.01.2012р. підприємством сплачувалась сума боргу:
- 27.02.2012р. у розмірі 579 163, 50 грн. - за затримку у 55 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 115 832, 70 грн.;
- 27.02.2012р. у розмірі 482 460, 84 грн. - за затримку у 55 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 96492,17 грн.;
- 24.02.2012р. у розмірі 79 127, 00 грн. - за затримку у 52 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 15 825, 40 грн.;
- 21.02.2012р. у розмірі 0,16 грн. - за затримку у 49 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 0,03 грн.;
- 16.02.2012р. у розмірі 155 150, 60 грн. - за затримку у 44 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 31 030, 12 грн.;
- 07.02.2012р. у розмірі 10 000, 00 грн. - за затримку у 35 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 2000, 00 грн.;
- 06.02.2012 р. у розмірі 96792,00 грн. - за затримку у 34 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 19358,40 грн.;
- 03.02.2012 р. у розмірі 173665,00 грн. - за затримку у 31 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 34733,00 грн.;
- 02.02.2012 р. у розмірі 102850,00 грн. - за затримку у 30 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 10285,00 грн.;
- 15.02.2012 р. у розмірі 64137,57 грн. - за затримку у 43 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 12827,51 грн.;
- 03.02.2012 р. у розмірі 246028,58 грн. - за затримку у 41 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 49205,72 грн.;
- 10.02.2012 р. у розмірі 87703,00 грн. - за затримку у 38 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 17540,60 грн.;
- 09.02.2012 р. у розмірі 130434,07 грн. - за затримку у 37 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 26086,81 грн.;
- 08.02.2012 р. у розмірі 83019,00 грн. - за затримку у 36 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 16603,80 грн.;
- 01.02.2012 р. у розмірі 573449,35 грн. - за затримку у 29 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 57344,94 грн.;
- 31.01.2012 р. у розмірі 155062,10 грн. - за затримку у 28 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 15506,21 грн.;
- 30.01.2012 р. у розмірі 465301,50 грн. - за затримку у 27 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 46530,13 грн.;
- 27.01.2012 р. у розмірі 173,79 грн. - за затримку у 24 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 17,38 грн.
Позивачем на підтвердження своєчасної сплати податку на додану вартість у сумі 3611853,00 грн., який визначено у податковій декларації №9013059505 від 03.01.2012 р. було надано суду платіжні доручення: №7204_8 від 03.02.2012 р. на суму 173665,00 грн.; №7204_9 від 06.02.2012 р. на суму 96792,00 грн.; №7204_3 від 07.02.2012 р. на суму 10000,00 грн.; №7204_6 від 08.02.2012 р. на суму 83019,00 грн.; №7204_10 від 09.02.2012 р. на суму 130434,07 грн.; №7204_6 від 10.02.2012 р. на суму 87703,00 грн.; №7204_10 від 13.02.2012 р. на суму 246028,58 грн.; №7204_3 від 15.02.2012 р. на суму 64137,57 грн.; №7204_3 від 16.02.2012 р. на суму 155150,60 грн.; №7204_3 від 21.02.2012 р. на суму 0,16 грн.; №274 від 27.02.2012 р. на суму 579163,50 грн., які зараховані Відповідачем як сплата на виконання Постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.01.2012 р., якою стягнуто з підприємства податковий борг з податку на додану вартість в сумі 3611853,00 грн.
Що стосується податкової декларації №9014193878 від 20.01.2012 р. за грудень 2011 р., то замість 30.01.2012 р. підприємством сплачувалась сума боргу:
- 14.03.2012 р. у розмірі 324686,00 грн. - за затримку у 44 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 64937,20 грн.;
- 03.04.2012 р. у розмірі 1631109,57 грн. - за затримку у 64 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 326221,91 грн.;
- 30.03.2012 р. у розмірі 370000,00 грн. - за затримку у 60 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 74000,00 грн.;
- 29.03.2012 р. у розмірі 365000,00 грн. - за затримку у 59 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 73000,00 грн.;
- 07.03.2012 р. у розмірі 300000,00 грн. - за затримку у 37 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 60000,00 грн.;
- 28.02.2012 р. у розмірі 201718,00 грн. - за затримку у 29 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 20171,80 грн.;
- 27.02.2012 р. у розмірі 579020,43 грн. - за затримку у 28 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 57902,04 грн.
Що стосується податкової декларації №9006909079 від 20.02.2012 р. за січень 2012 р., то замість 01.03.2012 р. підприємством сплачувалась сума боргу:
- 27.04.2012 р. у розмірі 50000,00 грн. - за затримку у 57 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 10000,00 грн.;
- 26.04.2012 р. у розмірі 250000,00 грн. - за затримку у 56 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 50000,00 грн.;
- 03.04.2012 р. у розмірі 327209,33 грн. - за затримку у 33 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 65441,87 грн.;
- 13.04.2012 р. у розмірі 300000,00 грн. - за затримку у 43 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 60000,00 грн.;
- 12.04.2012 р. у розмірі 700000,00 грн. - за затримку у 42 календарні дня податковою нараховані штрафні санкції у сумі 140000,00 грн.
Відповідно до ст. 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Виходячи з викладеного, а також згідно з даними зворотного боку облікової картки платника податків - Позивача на момент сплати останнім заборгованості з податку на додану вартість та надходження вищезазначених коштів існували несплачені суми грошових зобов'язань, самостійно визначені у податкових деклараціях. Враховуючи наявну у Позивача суму податкового боргу, Відповідач здійснював зарахування коштів, сплачених згідно з наведеним платіжними дорученнями в рахунок погашення наявного податкового боргу згідно з черговістю його виникнення, незважаючи на призначення платежу, визначене платником податків.
Згідно з п. 87.9 ст.87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Аналіз наведених положень Кодексу дає підстави констатувати, що після набрання чинності ПК України, тобто після 01.01.2011 р., податковий орган наділений обов'язком зараховувати кошти платника податків в рахунок погашення податкового боргу який виник після набрання кодексом чинності.
За викладених обставин, враховуючи факт наявності у платника податків податкового боргу на момент сплати переліченими вище платіжними дорученнями, що підтверджується даними зворотного боку облікової картки Позивача, суд дійшов висновку про правомірність дій Відповідача щодо зарахування поточних коштів в рахунок податкового боргу, який виник раніше, окрім штрафних (фінансових) санкцій нарахованих за вересень 2010 р., жовтень 2010 р., листопад 2010 р.,січень 2011 р., лютий 2011 р., березень 2011 р. та квітень 2011 р. в сумі 613129,09 грн., тому, що такі дії суперечать п. 11 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України та законодавству, яке діяло на час узгодження податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги за заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За таких обставин, суд вважає, що дії Відповідача щодо розподілу коштів та зміни призначення платежів, за платіжними дорученнями які призначенні на погашення податкового боргу за 2010 рік, не узгоджуються з вимогами законодавства, що діяло до набрання чинності ПК України, тому оскаржуване податкове-повідомлення рішення підлягає визнанню противоправним та скасуванню в частині зобов'язання Позивача сплатити за вересень 2010 р., жовтень 2010 р., листопад 2010 р. штраф в загальному розмірі (173690,41 грн.), також в частині зобов'язання Позивача сплатити за січень 2011 р., лютий 2011 р., березень 2011 р., квітень 2011 р. штраф в загальному розмірі (613129,09 грн. - 4,00 грн.) -613125,09 грн., оскільки відповідно ПК України сума такого штрафу безпідставно перевищує суму штрафу, визначену законодавством, отже позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Суд, проаналізувавши встановлені в судовому засіданні обставини та вищезазначені норми діючого законодавства, враховуючи положення ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби від 25.06.2012 року № 0002661502 в частині зобов'язання Публічного акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» сплатити штраф у розмірі 20% за 2010 рік, за січень 2011 р., лютий 2011р., березень 2011р., квітень 2011р. в загальному розмірі 786815,50 грн. (сімсот вісімдесят шість тисяч вісімсот п'ятнадцять грн. 50 коп.), а в іншій частині залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 23 березня 2015 року
Суддя Р.А. Барановський