ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2009 р. Справа № 2а-17957/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Димарчук Т.М.,
при секретарі судового засідання Курбай О.В.,
за участю представника позивачаОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області до ОСОБА_2про стягнення заборгованості по фінансових санкціях
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області ( далі РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області) звернулося з позовною заявою до ОСОБА_2про стягнення заборгованості по фінансових санкціях в сумі 1 700 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 13 серпня 2008 року посадовими особами РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області на підставі наказу № 140 від 12.08.2009 року та направлень № 303 та № 304 від 13.08.2008 року проведено перевірку торгового центру «Ірена», де здійснює торгівлю суб'єкт господарювання ОСОБА_2В ході перевірки встановлено, що у вказаному торговому центрі всупереч вимогам ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95 від 19.12.1995 року зафіксовано факт реалізації алкогольних напоїв без наявної ліцензії. За наслідками перевірки позивачем складено акт № 030225-0225/32-128 від 13.08.2008 року в якому зафіксоване вказане порушення. На підставі даного акту начальником РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області прийнято рішення № 030327-32 від 25.09.2008 року про застосування до ОСОБА_2фінансової санкції в розмірі 1700 грн., яка відповідачем на сплачена.
В судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги та просив стягнути з ОСОБА_2600 гривень заборгованості по фінансовій санкції, оскільки 1100 гривень відповідачем сплачено в добровільному порядку.
Відповідач двічі в судове засідання не з?явилася, про причину неявки суд не повідомила, пояснень з приводу заявлених позовних вимог не надала, у зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач здійснює підприємницьку діяльність згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи -підприємця № 086490 від 04.01.1995 року виданого виконавчим комітетом Володимир- Волинської міської ради.
Відповідно до ліцензії реєстраційний № 60320-64-08057 від 05.12.2006 року виданою РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області, ОСОБА_2дано дозвіл на проведення роздрібної торгівлі алкогольними напоями в період з 13.12.2006 року до 13.12.2007 року у торговому центрі «Ірена». Відповідно річний термін дії даної ліцензії розпочався 13.12.2006 року, а закінчився 12.12.2007 року о 24 год.00 хв.
13.08.2008 року ревізорами-інспекторами РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області Дацишиним А.А. та Ільюк О.М. на підставі наказу № 140 від 12.08.2009 року та направлень № 303 та № 304 від 13.08.2008 року проведено перевірку торгового центру «Ірена», що належить відповідачу з питань дотримання вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. За результатами перевірки вказаного торгівельного об'єкта складено акт № 030225-0225/32-128 від 13.08.2008 року. У зазначеному акті перевірки зафіксовано, що 13.12.2007 року у суб'єкта господарювання ОСОБА_2не було спеціального дозволу (ліцензії) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Однак, згідно пред'явленого Z-звіту денного № 3715 від 13.12.2007 року, 13.12.2007 року здійснювалась реалізація алкогольних напоїв.
Як вбачається із пояснення продавця ОСОБА_3. у торговому центрі «Ірена»13 грудня 2007 року реалізовувалися алкогольні напої.
Згідно з ч. 10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідно до ч. 14 ст. 15 цього ж Закону ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
Згідно ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Згідно із п. 6 «Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790, рішення про застосування фінансових санкцій приймаються керівником органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління). Відповідно до п. 10 вказаного Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
25 вересня 2008 року начальником РУ департаменту САТ ДПА України у Волинській області на підставі акту перевірки № 030225-0225/32-128 від 13.08.2008 року прийнято рішення № 030334-32 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень до ОСОБА_2 за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявної ліцензії.
Відповідно до п. 13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний строк в установленому законодавством порядку.
Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, копія вказаного рішення отримана особисто відповідачем 30.09.2008 року.
Враховуючи, що відповідач не оскаржила рішення про застосування фінансових санкцій в судовому порядку, частково сплатила фінансову санкцію у розмірі 1100 грн., що свідчить про визнання нею заборгованості, суд приходить до висновку, що позовні вимоги законні, обгрунтовані та підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 11, 17, 158,160 ч.3,162 ,163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2та зарахувати на р/р 31119106700003, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014 одержувач Держбюджет Володимир -Волинського району 210811100, ід.код 21740327 заборгованість по фінансових санкціях в розмірі 600 грн.(шістсот гривень).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 07 липня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий Т.М. Димарчук