ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.02.07
Справа №АС4/816-06.
За позовом Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Сумиоблагроліс”
до відповідача Державної податкової інспекції в м.Суми
про визнання нечинним рішення
Суддя ЛУГОВА Н.П.
Представники:
від позивача Лук”яненко В.В., довіреність б/н від 25.01.2007р.
від відповідача Ануфрієва В.В., довіреність №314/9/10-009 від 11.01.2007р.
У засіданні брали участь: секретар судового засідання Будко О.В.
У судовому засіданні, що відбулося 25.01.2007р. на підставі ст.150 КАС України було оголошено перерву на 01.02.2007р.
Суть спору: позивач просить визнати нечинним рішення ДПІ в м.Суми №44912/10/15-106 від 03.07.2006р. про скасування свідоцтва про право сплати єдиного податку Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Сумиоблагроліс” №1819008591 від 14.03.2006р.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти позовних вимог, посилаючись на те, що відповідач не є суб”єктом малого підприємництва і дія Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998р. “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб”єктів малого підприємництва” на його підприємство не поширюється.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників позивача та відповідача, оцінивши та дослідивши наявні в справі докази, суд встановив:
Рішенням ДПІ в м.Суми №44912/10/15-106 від 03.07.2006р. було скасовано свідоцтво про право сплати єдиного податку позивача №1819008591 від 14.03.2006р. та переведено Сумське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Сумиоблагроліс” на загальну систему оподаткування.
В обгрунтування вимог викладених в позовній заяві позивач посилається на те, що діючим законодавством не передбачено жодних підстав для скасування органами ДПА України свідоцтв про право сплати єдиного податку.
В відзиві на позовну заяву відповідач вказує на те, що ним було скасовано свідоцтво про право сплати єдиного податку позивача та переведено його на загальну систему оподаткування, оскільки Сумське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Сумиоблагроліс” засноване на державній формі власності і належить до сфери управління Міністерства транспорту та зв”язку України і підпорядковане Державному департаменту автомобільного транспорту.
14.03.2006р. ДПА у м.Суми було видано позивачеві Свідоцтво про право сплати єдиного податку суб»єктом малого підприємництва – юридичною особою за №44912/10/15-106 зі строком дії до 31.12.2006р.
Згідно п.7 Порядку видачі свідоцтва про право сплати єдиного податку суб»єктом малого підприємництва – юридичною особою, затвердженого наказом ДПА України №476 від 13.10.98р. передбачено, що свідоцтво про сплату єдиного податку видається суб»єкту малого підприємництва на один рік і є документом суворої звітності.
В пункті 9 вказаного Порядку, наведено повний перелік підстав для повернення свідоцтва до органу державної податкової служби, а саме:
- закінчення дії свідоцтва;
- відмова від застосування спрощеної системи в разі подання відповідної заяви;
- порушення вимог п.1 Порядку видачі Свідоцтва, тобто перевищення середньооблікової чисельності працюючих або обсягу виручки.
Матеріали справи свідчать, що заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування позивач не подавав; перевищення середньооблікової чисельності працюючих або обсягу виручки на підприємстві не було, тобто підстави для повернення свідоцтва до органу державної податкової служби, визначених в п.9 Порядку у позивача були відсутні.
У листі Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва №8255 від 16.11.2006р. зазначено, що у разі коли суб»єктом підприємницької діяльності отримано свідоцтво про право сплати єдиного податку на 2006 рік, то такий суб»єкт може працювати за спрощеною системою оподаткування до кінця 2006 року.
Згідно п.п.4.4.1 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-Ш від 21.12.2000р., у разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акту, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов»язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Наказом ДПА України №352 від 23.06.2006р., затверджене Узагальнююче податкове роз»яснення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб»єктами малого підприємництва з державною, комунальною та іншими формами власності, норми якого можуть бути враховані при видачі свідоцтва про право сплати єдиного податку суб»єктом малого підприємництва – юридичною особою на наступний рік.
Отже, відмова від застосування спрощеної системи оподаткування може здійснюватись лише у добровільному порядку за відповідним рішенням суб»єкта малого підприємництва, а не за рішенням органів державної податкової служби.
Крім того, чинне законодавство не передбачає скасування свідоцтва, а лише відмову в його видачі.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача щодо визнання нечинним рішення ДПІ в м.Суми №44912/10/15-106 від 03.07.2006р. про скасування свідоцтва про право сплати єдиного податку Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Сумиоблагроліс” №1819008591 від 14.03.2006р. є правомірними обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України витрати по сплаті судового збору в сумі 3 грн. 40 коп. покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати нечинним рішення ДПІ в м.Суми №44912/10/15-106 від 03.07.2006р. про скасування свідоцтва про право сплати єдиного податку Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Сумиоблагроліс” №1819008591 від 14.03.2006р.
3. Стягнути з Державної податкової інспекції в м.Суми (м.Суми, Червона площа, 2) на користь Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Сумиоблагроліс” (м.Суми, вул.Першотравнева, 29, код 31066784) 3 грн. 40 коп. витрат по сплаті судового збору.
4. Видати виконавчий документ після набрання постановою законної сили за заявою особи, на користь якої ухвалена дана постанова.
5. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
6. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 дні після подання заяви про апеляційне оскарження.
7. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Н.П. ЛУГОВА
У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови підписано 06.02.2007р.