ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
__________________
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" травня 2015 р.Справа № 923/568/14Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:
Головуючого судді: Воронюка О.Л.
Суддів: Лашина В.В., Мирошниченко М.А.
За участю у судовому засіданні від 31.03.2015:
Від Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона" - Глоба К.М.; довіреність №01/04-08/841; дата видачі: 18.04.2014;
Від Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона" - Прейден А.К.; довіреність № 01/04-08/1119; дата видачі: 27.05.2014;
Представник виконавчого комітету Херсонської міської ради та представник Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у судове засідання не з'явилися. Про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги повідомлені належним чином.
при секретарі Станковій І.М.
За участю у судовому засіданні від 05.05.2015:
Від Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона" - Глоба К.М.; довіреність №01/04-08/841; дата видачі: 18.04.2014;
Від Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона" - Прейден А.К.; довіреність № 01/04-08/1119; дата видачі: 27.05.2014;
Представник виконавчого комітету Херсонської міської ради та представник Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у судове засідання не з'явилися. Про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги повідомлені належним чином.
при секретарі: Кияшко Р.О.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу виконавчого комітету Херсонської міської ради
на рішення господарського суду Херсонської області від 24.07.2014 року
по справі № 923/568/14
за позовом Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
до відповідача Виконавчого комітету Херсонської міської ради
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона"
про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії ХОТВ АМК України від 27.12.2013р. №120/2-рш
Відповідно до ст.ст. 44, 811 ГПК України здійснювалась фіксація судового процесу технічними засобами
В судовому засіданні 05.05.2015р. відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Встановила:
28.04.2014 ухвалою господарського суду Херсонської області порушено провадження по справі за заявою Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Виконавчого комітету Херсонської міської ради про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії ХОТВ АМК України від 27.12.2013 № 120/2-рш.
24.07.2014 рішенням господарського суду Херсонської області припинено провадження у справі в частини позовних вимог про зобов'язання виконавчого комітету Херсонської міської ради виконати рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 120/2-рш від 27.12.2013р., шляхом скасування рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.12.2011р. № 564 "Про внесення змін до пунктів 1, 4 додатку 1 рішення № 504 від 19.12.2000р. "Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону".
В іншій частині позовні вимоги задоволено частково.
Зобов'язано виконавчий комітет Херсонської міської ради виконати рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 120/2-рш від 27.12.2013р., шляхом проведення розрахунку нормативів питного водопостачання, згідно з вимогами приписів п.3 та п.4 Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання при відсутності або тимчасовій несправності засобів обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004р. № 1107, та шляхом затвердження рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради розрахованих у такий спосіб нормативів питного водопостачання.
Відмовлено у задоволенні позовних вимог про зобов'язання виконавчого комітету Херсонської міської ради виконати рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 120/2-рш від 27.12.2013р., шляхом опублікування до 03.02.2014р. у газеті "Наддніпрянська правда плюс" в повному обсязі зазначеного рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
Стягнено з виконавчого комітету Херсонської міської ради до спеціального рахунку державного бюджету (р/р №31215206783002, МФО 852010, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 37959779, одержувач УДКСУ у місті Херсоні, Банк ГУДКСУ у Херсонській області) 812 (вісімсот дванадцять) грн. 04 коп. судового збору.
Припиняючи провадження у справі в частини позовних вимог про зобов'язання виконавчого комітету Херсонської міської ради виконати рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 120/2-рш від 27.12.2013р., шляхом скасування рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.12.2011р. № 564 "Про внесення змін до пунктів 1, 4 додатку 1 рішення № 504 від 19.12.2000р. "Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону", господарський суд Херсонської області обгрунтував свою позицію відсутністю предмета спору оскільки провадження у даній справі порушено згідно з ухвалою суду від 28.04.2014р. Після цієї дати, а саме, 30.04.2014р., Виконкомом прийняте рішення № 1362 "Про затвердження науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання та норм споживання населенням м. Херсона послуг централізованого питного водопостачання, а також, норм витрат води на поливання". Пунктом 2 цього рішення визнано такими, що втратили чинність, зокрема, п.1 та п.4 додатка 1 до рішення Виконкому № 504 від 19.12.2000р. "Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону", до яких рішенням Виконкому від 20.12.2011р. № 564 було внесено зміни.
Задовольняючи позовні вимоги в іншій частині, господарський суд Херсонської області послався на те, що Виконкомом не було доведено незаконності та/або необґрунтованості Рішення № 181 в судовому чи-то іншому передбаченому законом порядку.
Не погоджуючись із рішенням господарського суду Херсонської області від 24.07.2014 до Одеського апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою звернувся Виконавчий комітет Херсонської міської ради в якій просив скасувати рішення господарського суду Херсонської області від 24.07.2014 та прийняти нове рішення яким відмовити у задоволенні позову.
В обгрунтуванні своїх вимог скаржник послався на порушення господарським судом Херсонської області норм матеріального та процесуального права при прийнятті вищевказаного судового рішення.
04.11.2014 ухвалою Одеського апеляційного господарського суду залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - міське комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона».
25.11.2014 постановою Одеського апеляційного господарського рішення господарського суду Херсонської області від 24 липня 2014 року у справі №923/568/14 скасовано в частині зобов'язання виконавчого комітету Херсонської міської ради виконати рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №120/2-рш від 27.12.2013р. шляхом проведення розрахунку нормативів питного водопостачання, згідно з вимогами приписів п.3 та п.4 Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання при відсутності або тимчасовій несправності засобів обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004р. №1107 та шляхом затвердження рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради розрахованих у такий спосіб нормативів питного водопостачання.
Прийнято в цій частині нове рішення про припинення провадження у справі.
В іншій частині Рішення господарського суду Херсонської області від 24 липня 2014 року у справі №923/568/14 залишено без змін.
24.02.2015 постановою Вищого господарського суду України постанову Одеського апеляційного господарського суду від 25.11.2014 зі справи № 923/568/14 скасовано в частині припинення провадження у справі стосовно розгляду позовних вимог щодо зобов'язання виконавчого комітету Херсонської міської ради виконати рішення адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.12.2013 № 120/2-рш шляхом проведення розрахунку нормативів питного водопостачання згідно з вимогами приписів пунктів 3 та 4 Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання при відсутності або тимчасовій несправності засобів обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1107, та шляхом затвердження рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради розрахованих у такий спосіб нормативів питного водопостачання.
Справу в цій частині передано на новий розгляд до Одеського апеляційного господарського суду.
У решті зазначену постанову залишено без змін.
Скасовуючи постанову Одеського апеляційного господарського суду в частині припинення провадження у справі стосовно розгляду позовних вимог щодо зобов'язання виконавчого комітету Херсонської міської ради виконати рішення адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.12.2013 № 120/2-рш шляхом проведення розрахунку нормативів питного водопостачання згідно з вимогами приписів пунктів 3 та 4 Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання при відсутності або тимчасовій несправності засобів обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1107, та шляхом затвердження рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради розрахованих у такий спосіб нормативів питного водопостачання та передаючи в цій частині справу на новий розгляд до Одеського апеляційного господарського суду Вищий господарський суд України зазначив, що припиняючи провадження у справі (в зазначеній частині), апеляційний господарський суд не застосував (і не зазначив у постанові) жодної з норм цієї статті, тобто конкретного пункту її частини першої. Апеляційний господарський суд у повторному розгляді даної справи прийняв НДР як додатковий доказ у справі без будь-якого посилання на наявність обґрунтування Виконкомом неможливості подання ним цього доказу місцевому господарському суду з причин, що не залежали від нього. У такому розгляді суду необхідно вичерпно з'ясувати та відобразити в судовому рішенні обставини, пов'язані з наявністю або відсутністю підстав для припинення провадження зі справи у відповідній частині, а також для прийняття додаткового доказу у справі, дати цим обставинам та доводам сторін належну правову оцінку і розглянути справу (в тій же частині) відповідно до закону.
Відповідно до постанови Вищого господарського суду України від 24.02.2015, 06.03.2015 ухвалою Одеського апеляційного суду у складі колегії суддів ( головуючий суддя Воронюк О.Л., судді: Лашин В.В., Мирошниченко М.А.) прийнято до провадження апеляційну скаргу Виконавчого комітету Херсонської міської ради.
30.03.2015 до Одеського апеляційного господарського суду від Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника у зв'язку із відсутністю коштів на відрядження.
31.03.2015 до Одеського апеляційного господарського суду від Міського комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства м. Херсона» клопотання про залучення до матеріалів справи додаткових документів.
Відповідно до вимог статті 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
У судовому засіданні 05.05.2015 колегією суддів вищевказане клопотання задоволено та залучено до матеріалів справи копію звіту про науково - дослідну роботу за договором № ВК - 2/2013 від 01.08.2013 «Розробка нормативів питного водопостачання та норм питного водоспоживання населенням м. Херсона» адже Міське комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства м. Херсона» було позбавлене можливості надати зазначений звіт до господарського суду першої інстанції, оскільки лише на стадії апеляційного розгляду, а саме ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 04.11.2014 залучено його до участі у справі, а саме як третю особу на стороні відповідача.
05.05.2015 до Одеського апеляційного господарського суду від Виконавчого комітету Херсонської міської ради надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника, а також зі змісту даного клопотання вбачається, що Виконавчий комітет Херсонської міської ради підтримує подану ним апеляційну скаргу.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши присутніх представників Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона" колегія суддів дійшла наступних висновків.
Згідно зі ст. 35 Закону України «Про захист економічної конкуренції» від 11.01.2001р., розгляд справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції починається з прийняттям розпорядження про початок розгляду справи та закінчується прийняттям рішення у справі.
Статтею 48 Закону України «Про захист економічної конкуренції» передбачено, що за результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету України приймають рішення, зокрема, про: визнання вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» визначено, що рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
Як вбачається із матеріалів справи Виконкомом прийнято Рішення від 20.12.2011р. № 564 "Про внесення змін до пунктів 1, 4 додатку 1 рішення № 504 від 19.12.2000р. "Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону".
Відповідно до п.1 рішення від 20.12.2011р № 564 з 01.01.2012р. збільшено норми відпуску питної води споживачам у м.Херсоні (по будинках жилих квартирного типу, з водопроводом і каналізацією та по будинках жилих без водопроводу і каналізації), шляхом внесення відповідних змін у п.1 та п.4 додатку 1 до Рішення Виконкому від 19.12.2000р. № 504 "Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону".
Пунктом 2 рішення Виконкому від 20.12.2011р № 564 термін дії рішення Виконкому від 19.12.2000р. № 504 був продовжений до 31.12.2012р.
Рішенням адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 25.12.2012 № 181/П-1 у справі №145/1-12 визнано, що виконавчий комітет Херсонської міської ради, прийнявши рішення від 20.12.2011р. №564 «Про внесення змін до пунктів 1, 4 додатка 1 до рішення від 19.12.2000р. №504 «Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону та подовження терміну його дії», яким затвердив нормативи питного водопостачання, визначених в порушення приписів пунктів 3 та 4 Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання при відсутності або тимчасовій несправності засобів обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004р. №1107, що може призвести до порушення МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона» законодавства про захист економічної конкуренції, вчинив порушення, передбачене п.7 ст.50, ст.17 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді створення умов для вчинення таких порушень.
Відповідача зобов'язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом скасування рішення від 20.12.2011р. №564 та проведення розрахунку нормативів питного водопостачання, для подальшого їх затвердження, згідно з вимогами приписів п.3 та п. 4 вказаного Порядку.
Херсонське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України листом від 10.01.2013р. № 181-16/ж направило Виконавчому комітету Херсонської міської ради рішення №181/П-1 від 25.12.2012р., яке отримано останнім 11.01.2013р.
27.12.2013р. Адміністративною колегією Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення №120/2-рш за результатами розгляду справи №125/2-13 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції виконавчим комітетом Херсонської міської ради.
Пунктом 1 резолютивної частини рішення №120/2-рш від 27.12.2013р. визнано, що у зв'язку з невиконанням відповідачем рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №181/П-1 від 25.12.2012р. у справі №145/1-12, виконавчий комітет Херсонської міської ради вчинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене п.4 ст.50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді невиконання рішення органу Антимонопольного комітету України.
Згідно п.2 резолютивної частини рішення №120/2-рш від 27.12.2013р. відповідача зобов'язано виконати п.2 резолютивної частини рішення від 25.12.2012р. №181/П-1 у справі № 145/1-12 до 01.04.2014р. Також, пунктом 3 резолютивної частини рішення №120/2-рш від 27.12.2013р. відповідача зобов'язано до 03.02.2014р. опублікувати рішення №120/2-рш у повному обсязі у газеті «Наддніпрянська правда плюс».
Колегія суддів вважає, що господарський суд першої інстанції дійшов передчасного висновку щодо задоволення позовних вимог в частині зобов'язання виконавчого комітету Херсонської міської ради виконати рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 120/2-рш від 27.12.2013р., шляхом проведення розрахунку нормативів питного водопостачання, згідно з вимогами приписів п.3 та п.4 Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання при відсутності або тимчасовій несправності засобів обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004р. № 1107, та шляхом затвердження рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради розрахованих у такий спосіб нормативів питного водопостачання.
Основним завданням Антимонопольного комітету України, відповідно до ст.3 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» - є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині, зокрема, здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до п. 7 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" порушенням законодавства про захист економічної конкуренції є вчинення дій, заборонених згідно з ст. 17 цього ж Закону.
Відповідно до п. 4 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" порушенням законодавства про захист економічної конкуренції є невиконання рішень органу Антимонопольного комітету України.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" та ч. 2 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення органів Антимонопольного комітету України є обов'язковими для виконання у визначені ними строки.
Як вбачається із матеріалів справи, рішенням Виконкому від 19.12.2000 № 504 "Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону" (далі - Рішення № 504) було затверджено норми відпуску питної води, зокрема, населенню м. Херсона.
Як зазначено вище 20.12.2011 Виконкомом прийнято Рішення № 564 "Про внесення змін до пунктів 1, 4 додатку 1 рішення № 504 від 19.12.2000р. "Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону" яким збільшено норми відпуску питної води споживачам у м.Херсоні (по будинках жилих квартирного типу, з водопроводом і каналізацією та по будинках жилих без водопроводу і каналізації), шляхом внесення відповідних змін у п.1 та п.4 додатку 1 до Рішення Виконкому від 19.12.2000р. № 504 "Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону".
Рішенням Херсонської міської ради від 30.04.2014р. №1362 "Про затвердження науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання та норм споживання населенням м. Херсона послуг централізованого питного водопостачання, а також, норм витрат води на поливання" затверджено нові нормативи питного водопостачання, норми споживання та норми витрат води на поливання.
Зазначене рішення прийняте на підставі науково-дослідної роботи "Розробка нормативів питного водопостачання та норм питомого водоспоживання населенням м. Херсона", виконаної Науковим інститутом системних досліджень м. Київ та відповідно до ДБН В.2.5-64:2012 "Внутрішній водопровід та каналізація".
Пунктом 2 зазначеного рішення від 30.04.2014р. визнано такими, що втратили чинність пункти 1, 2, 4, 33, 34, 35, 36 та 37 додатка 1 до рішення №504 від 19.12.2000р. "Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону" та рішення Виконкому від 17.12.2013р. №318 "Про продовження терміну дії рішення №504 від 19.12.2000р.".
Судова колегія погоджується із твердженням скаржника у своїй скарзі про те, рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.12.2011 № 564 «Про внесення змін до пунктів 1,4 додатка 1 до рішення виконавчого комітету міської ради від 19.12.2000 № 504 «Про норми відпуску питної води споживачам по м. Херсону» є нечинним.
Отже, на момент розгляду справи судом першої інстанції та прийняття оскарженого рішення, рішенням виконавчого комітету від 30.04.2014р. № 1362 були вже затверджені нормативи питного водопостачання, які розраховано у відповідності до вимог п.3 та п.4 вказаного Порядку та на підставі науково-дослідної роботи "Розробка нормативів питного водопостачання та норм питомого водоспоживання населенням м. Херсона".
Відповідно до ч. 1-1 ч.1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження якщо відсутній предмет спору.
Пунктом 4.4 постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.2011 роз'яснено, що господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору (п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України), зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
Припинення провадження у справі на підставі зазначеної норми ГПК можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі розгляду справи.
Вищенаведене свідчить про неповне з'ясування судом першої інстанції фактичних обставин справи, що мають значення для правильного вирішення спору, що призвело до неправильного застосування до спірних правовідносин норм матеріального права, та відповідно до ст. 104 ГПК України є підставою для скасування рішення суду.
За таких обставин та з огляду на вищезазначені приписи чинного законодавства, судова колегія вважає що апеляційну скаргу виконавчого комітету Херсонської міської ради слід частково задовольнити, рішення господарського суду Херсонської області від 24.07.2014 року по справі № 923/568/14 в частині зобов'язання виконавчого комітету Херсонської міської ради виконати рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №120/2-рш від 27.12.2013р. шляхом проведення розрахунку нормативів питного водопостачання, згідно з вимогами приписів п.3 та п.4 Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання при відсутності або тимчасовій несправності засобів обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004р. №1107 та шляхом затвердження рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради розрахованих у такий спосіб нормативів питного водопостачання скасувати та в цій частині прийняти нове рішення яким припинити провадження у справі.
Керуючись ст. 85 п.1-1 ч. 1 ст. 80, 99, 103-105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів -
Постановила :
Апеляційну скаргу виконавчого комітету Херсонської міської ради задовольнити частково.
Рішення господарського суду Херсонської області від 24.07.2014 року
по справі № 923/568/14 в частині зобов'язання виконавчого комітету Херсонської міської ради виконати рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №120/2-рш від 27.12.2013р. шляхом проведення розрахунку нормативів питного водопостачання, згідно з вимогами приписів п.3 та п.4 Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання при відсутності або тимчасовій несправності засобів обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004р. №1107 та шляхом затвердження рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради розрахованих у такий спосіб нормативів питного водопостачання скасувати.
В цій частині прийняти нове рішення яким припинити провадження у справі.
Повний текст складено та підписано 07.05.2015
Головуючий суддя О.Л. Воронюк
Суддя В.В. Лашин
Суддя М.А. Мирошниченко