ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
22 квітня 2015 року м. Київ № 826/1645/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Арсірія Р.О., суддів Амельохіна В.В., Кузьменка В.А. розглянув у письмовому провадженні клопотання про зупинення провадження у справі
За позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м.Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовами до відповідачів в яких просять визнати нечинним та скасувати наказ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві від 30.01.2015 року № 59 о/с, поновити їх на посаді.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 березня 2015 року об'єднано для спільного розгляду і вирішення адміністративні справи № 826/1645/15 зі справою № 826/1650/15, присвоєно об'єднаним справам загальний номер № 826/1645/15.
З матеріалів справи вбачається, що Наказом Головного управління МВС України в м. Києві від 30.01.2015 року № 59 о/с позивачів звільнено із займаних посад відповідно до вимог п. 10 ч. 2 ст. 3 Закону України "Про очищення влади" від 16.09.2014 року № 1682 та п. «а».п. 62 та п. 66 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) за скоєння вчинків, що дискредитують звання рядового і начальницького складу.
У судовому засіданні 14.04.2015 року представник позивачів заявив клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку із неможливістю її розгляду до вирішення іншої справи в порядку конституційного судочинства.
Представник відповідача 2 вирішення даного питання залишив на розсуд суду.
Представники відповідачів 1, 3 у судове засідання не з'явилися, причини неявки суду не повідомили, про розгляд справи повідомлялися належним чином.
Суд відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалив перейти до розгляду заявленого клопотання у письмовому провадженні.
Як вбачається з інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України (www.ccu.gov.ua), до Конституційного Суду України звернулися Верховний суд України із конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади" та 47 народних депутатів України із конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
19.03.2015 Колегія суддів прийняла ухвалу про об'єднання конституційних проваджень у цих справах в одне конституційне провадження.
Конституційний Суд України 16 квітня 2015 року відкрив пленарне засідання з розгляду справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII у формі усного слухання. Розгляд справи відкладено.
Конституційний Суд України - єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. Завданням Конституційного Суду України є гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.
Оскільки вирішення питання щодо конституційності нормативно-правового акту (окремих його положень) належить до виключної компетенції Конституційного Суду України, то до прийняття Конституційним Судом України рішення щодо конституційності норми частини 3 статті 1 та частини 2 статті 3 Закону України "Про очищення влади" від 16.09.2014 №1682-VІІ, Окружний адміністративний суд м. Києва не має можливості вирішити заявлені позивачами вимоги. Крім того, позивачі зазначають на порушення вимог, крім іншого, Конституції України під час їх звільнення з органів внутрішніх справ України на підставі частини 2 статті 3 Закону України "Про очищення влади".
У конституційному поданні Верховного Суду України наголошено на нормах, які регулюють питання перевірки суддів, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, членів Вищої ради юстиції та Державної судової адміністрації України, тоді як в поданні народних депутатів України питання щодо конституційності норм закону стосується всіх посад, зокрема посад в Генеральній прокуратурі України.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі до розгляду Конституційним Судом України об'єднаного конституційного провадження за конституційним поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади" та за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
Керуючись статтями 110, 121, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Зупинити провадження у справі № 826/1645/15 за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії до розгляду Конституційним Судом України об'єднаного конституційного провадження за конституційним поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади" та за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
2. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Р.О. Арсірій
Судді В.В. Амельохін
В.А. Кузьменко