Копія
Справа № 822/25/15
У Х В А Л А
30 квітня 2015 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду О.К. Ковальчук, розглянувши у письмовому провадженні заяву Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В :
Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області звернулось в суд з заявою про відстрочення виконання постанови Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №822/25/15 від 30.01.2015 року, якою у задоволенні позовних вимог управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та скасування постанов старшого державного виконавця від 18.12.2014 року про накладення штрафу в розмірі 680,0 грн., про стягнення виконавчого збору в сумі 1360,0 грн. та про стягнення витрат на проведення виконавчих дій в сумі 52,0 грн. відмовлено.
Представник заявника в судове засідання не з'явився, про розгляд заяви повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд зави без його участі.
Представник відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області, в судове засідання не з'явився, про розгляд заяви повідомлений належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно ч.6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони до суду не з'явились, технічний запис на звукозаписуючий пристрій, відповідно до вимог ст.41 КАС України, не проводився.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про відстрочення виконання судового рішення по справі №822/25/15 не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 30.01.2015 року в задоволенні позовних вимог управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та скасування постанов старшого державного виконавця від 18.12.2014 року про накладення штрафу в розмірі 680,0 грн., про стягнення виконавчого збору в сумі 1360,0 грн. та про стягнення витрат на проведення виконавчих дій в сумі 52,0 грн. відмовлено.
Постанова суду набрала законної сили 09.04.2015 року.
Згідно з ч.5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ч.1 ст.255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до частин 1, 2 статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 №14 "Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження" при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст. 263 КАС України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).
Отже, підставою для розстрочення або відстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим судом способом.
Наявність таких обставин повинна бути доведена заявником.
Намір заявника оскаржити постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 30.01.2015 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 09.04.2015 року в касаційному порядку не можуть бути підставою для відстрочення виконання судового рішення. Доказів наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, заявник не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заява про відстрочення виконання судового рішення по справі №822/25/15 не підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.160, 165, 263, 254, 255 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі №822/25/15 за позовом Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та скасування постанови залишити без задоволення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/О.К. Ковальчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.К. Ковальчук