ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про заміну сторони у виконавчому провадженні
06 травня 2015 року Справа 813/4093/13-а
11 год. 50 хв. зал судових засідань № 6
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
секретар судового засідання Павлишин Ю.І.,
за участю:
представника позивача Водолазького Д.Д.,
представника відповідача Збитковської І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Львівського міського центру зайнятості від 27.04.2015р. про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Львівського міського центру зайнятості до Львівської митниці про стягнення коштів, -
в с т а н о в и в :
Львівський міський центр зайнятості звернувся до суду з заявою від 27.04.2015р. про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Львівського міського центру зайнятості до Львівської митниці про стягнення коштів у розмірі 13176,16грн.
Заява мотивована тим, що ГУ ДКС України у Львівській області повернено стягувачу виконавчий документ без виконання, оскільки, у зв'язку з реорганізацією Львівська митниця Міндоходів не знаходиться на розрахунково-касовому обслуговуванні у ГУ ДКС України у Львівській області та не має відкритих рахунків. З огляду на наведене, просить суд замінити боржника у виконавчому листі №813/4093/13-а, виданому 15.12.2014р. Львівським окружним адміністративним судом у справі №813/4093/13-а з «Львівська митниця Міндоходів код ЄДРПОУ 38700759» на процесуального правонаступника «Львівська митниця ДФС код ЄДРПОУ 39420875».
Представник позивача у судовому засіданні заяву про заміну сторони виконавчого провадження підтримав з підстав, наведених у ній.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення заяви представника позивача та заміни сторони у виконавчому провадженні не заперечив.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов висновку, що вказана заява підлягає задоволенню повністю, виходячи з такого.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16.07.2013р. у справі №813/4093/13-а задоволено адміністративний позов Львівського міського центру зайнятості до Львівської митниці про стягнення коштів та стягнуто з Львівської митниці на користь Львівського міського центру зайнятості кошти в сумі 13176,16грн.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2014р. №876/10868/13 постанову Львівського окружного адміністративного суду від 16.07.2013р. у справі №813/4093/13-а залишено без змін.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 12.11.2014р. у справі №813/4093/13-а здійснено заміну у виконавчому провадженні з виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/4093/13-а боржника Львівську митницю (код ЄДРПОУ - 35775617) на Львівську митницю Міндоходів (код ЄДРПОУ - 38700759).
15.12.2014р. Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №813/4093/13-а про стягнення з Львівської митниці на користь Львівського міського центру зайнятості кошти в сумі 13176,16грн.
З метою виконання виконавчого листа Львівський міський центр зайнятості звернувся до ГУ ДКС України у Львівській області із заявою про відкриття виконавчого провадження.
Листом ГУ ДКС України у Львівській області від 10.03.2015р. №15-10/2444 виконавчий лист від 15.12.2014р. №813/4093/13-а повернено заявнику як такий, що не підлягає виконанню органами казначейства, оскільки на розрахунково-касовому обслуговуванні казначейства не знаходиться та не має відкритих рахунків зазначений у виконавчому листі боржник - Львівська митниця Міндоходів, натомість має відкриті рахунки Львівська Митниця ДФС.
Суд вирішуючи питання про заміну сторони виконавчого провадження виходить з такого.
Згідно з ч. 1 ст. 264 КАС України та ч. 5 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням (заявою) державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до ч.2 ст. 264 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2014р. №160 «Про утворення Державної фіскальної служби» визначено, що Міністерство доходів і зборів реорганізовано шляхом перетворення у Державну фіскальну службу.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014р. №311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» територіальні органи Міністерства доходів і зборів реорганізовано шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служб . Таким чином, утворено Львівську митницю ДФС до якої приєднано Львівську митницю Міндоходів.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про проведення державної реєстрації юридичної особи Львівської митниці ДФС 01.10.2014р. номер запису:14151020000035421.
Відповідно до Положення про Львівську Митницю ДФС, затвердженого наказом від 26.08.2014р. №78 Львівська митниця ДФС є територіальним органом Державної фіскальної служби України.
Згідно з повідомленням про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи від 16.04.2015р. до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців 16.04.2015р. внесено запис №14151120008029345 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Львівська митниця Міндоходів (код ЄДРПОУ - 38700759).
Щодо заміни стягувача при виконанні виконавчого листа у разі відсутності виконавчого провадження, суд зазначає таке.
Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012р. встановлено гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та особливості їх виконання.
Відповідно до ст. 2 вказаного Закону держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація (далі - державне підприємство); юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства.
Відповідно до ч.2 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Згідно з п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №845 від 03.08.2011 року «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» (надалі Порядок №845) боржником є визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах казначейства. Стягувачами згідно з положеннями зазначеної постанови є фізичні та юридичні особи, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів.
Пунктом 3 вказаного вище Порядку №845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Міністерства фінансів України, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
З наведених положень випливає висновок, що виконання рішень суду про стягнення коштів з місцевих бюджетів, здійснює Державна казначейська служба на підставі, зокрема, виконавчого листа, при цьому, виконавче провадження за такими виконавчими листами не відкривається.
Суд також зазначає, що право на судовий захист було б ілюзорним, якби правова система держави дозволяла, щоб остаточно зобов'язувальне рішення залишилось бездієвим на шкоду одній із сторін; виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має вважатися невід'ємною частиною судового процесу. Вказана позиція суду узгоджується з правовими позиціями, викладеними у рішеннях Європейського суду з прав людини у справах «Бурдов проти Росії» від 07.05.2002р., «Ромашов проти України» від 27.07.2004р., «Шаренюк проти України» від 22.02.2004р.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що виконання судового рішення у справі №813/4093/13-а в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» є неможливим. З огляду на те, що боржником у справі є Львівська митниця ДФС - виконання судового рішення повинне здійснюватись в порядку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».
Таким чином, суд дійшов висновку, що існують достатні правові підстави для заміни стягувача у виконавчому листі №813/4093/13-а, виданому 15.12.2014р. Львівським окружним адміністративним судом у справі №813/4093/13-а з Львівської митниці Міндоходів (код ЄДРПОУ 38700759) на Львівську митниця ДФС (код ЄДРПОУ 39420875), а тому заява про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 КАС України, суд,-
у х в а л и в :
Заяву Львівського міського центру зайнятості від 27.04.2015р. про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Львівського міського центру зайнятості до Львівської митниці про стягнення коштів задовольнити повністю.
Замінити боржника у виконавчому листі №813/4093/13-а, виданому 15.12.2014р. Львівським окружним адміністративним судом у справі №813/4093/13-а з Львівської митниці Міндоходів (код ЄДРПОУ 38700759) на Львівську митниця ДФС (код ЄДРПОУ 39420875).
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст ухвали суду складений і підписаний 07.05.2015 р.
Суддя А.Г. Гулик