Постанова № 4404603, 22.06.2009, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2009
Номер справи
2-а-28184/08
Номер документу
4404603
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

h

справа №  2-а-28184/08 

категорія  2.11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 22 червня 2009 р.                                                                                        м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Попової О. Г. ,

при секретарі -       Снігіровій О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

запозовом  Відкритого акціонерного товариства "Родючість"  

до   Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції   

про  визнання нечинним рішення,-

встановив:

 Позивач звернувся до адміністративного суду з вказаним позовом. В позові зазначає, що Бердичівською об”єднаною податковою інспекцією проведена позапланова виїзна документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період діяльності з 01.04.2005 року по 20.05.2008 року, про що складено акт від 31.05.2008 року за № 1383/23-01/05488466. За наслідками перевірки прийнято рішення № 0000522302 від 31.05.2008 року про застосування до позивача штрафної (фінансової) санкції на суму 12 367 грн. за порушення вимог п. 1 ст. 3, п.1 ст. 17 Закону  України "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Вказує, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийнято без врахування припису ст. 250 Господарського кодексу України поза межами встановлено строку для застосування штрафних (фінансових) санкцій. Просить скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та пояснив, що хоча порушення, зафіксоване в акті перевірки і мало місце, однак, податкова інспекція застосувала штрафні санкції поза межами строків, визначених ст.250 ГК України.

Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали. Подали суду заперечення проти позовних вимог.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено:  працівниками  Бердичівської ОДПІ проведена позапланова виїзна документальна перевірка ВАТ "Родючість"  з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства, про що складено акт №1383/23-01/05488466 від 31.05.2008 року.

На підставі акту перевірки прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31.05.2008 року за  № 0000522302, яким за порушення п. 1 ст. 3, п.1 ст. 17 Закону  України " Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" позивачу  нараховано штрафні санкції в сумі 12 367 грн.

В акті перевірки вказано, що перевіркою питання по виконанню вимог Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що в порушення п.1 ст.3 вказаного закону позивач не проводив розрахункові операції через РРО при реалізації продукції не власного виробництва на суму 2473,50 грн., а саме: прибутковий касовий ордер № 11 від 27.04.2006 року на суму 120, 00 грн. за сейф; прибутковий касовий ордер № 12 від 27.04.2006 року на суму 2293,50 грн. за металобрухт; прибутковий касовий ордер № 14 від 28.04.2006 року  на суму 60,00 грн. за стільці (акт стор. 19).

Відповідно до п.1 ст. 3 Закону України "Про застосування  реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:  проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до  п.1 ст. 17 вказаного Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції  у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

За приписами ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади (до яких віднесені також і податкові органи) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 4 ч.1 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу” визначено, що податковий орган  при здійсненні контролю за законністю валютних операцій повинен діяти тільки в межах своїх повноважень, визначених законодавством.

Факт порушення, передбаченого п.1 ст. 3 Закону України "Про застосування  реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", позивачем не оспорюється.

Згідно положення статті 239 ГК України передбачено, що однією з адміністративно-господарських санкцій може бути адміністративно-господарський штраф, який стягується з господарюючого суб"єкта до державного бюджету за порушення визначених законодавством України правил здійснення господарської діяльності.

 Відповідно до ст.250 ГУ України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб"єкта господарювання протягом 6 місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб"єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.

Як зазначено в акті перевірки, реалізація продукції без застосування реєстраторів розрахункових операцій здійснювалась позивачем, згідно прибуткових касових ордерів  №11, №12, №14 27.04.2006 року, 27.04.2006 року та 28.04.2006 року відповідно. Виявлено порушення податковими інспекторами 31.05.2008 року та застосовано штрафні (фінансові) санкції 31.05.2008 року. Тобто, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийнято поза межами річного строку застосування таких санкцій з дня порушення  суб"єктом встановлених правил здійснення господарської діяльності.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що застосування штрафних санкцій до  ВАТ " Родючість" за продаж товарів не власного виробництва без застосування реєстратора розрахункових операцій, які відбулись 27 та 28 квітня 2006 року, проведено з порушенням строків застосування адміністративного-господарських санкцій, а тому задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

Керуючись Конституцією України, Законами України „Про державну податкову службу”, " Про застосування  реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265, ст.250 ГК України, ст. ст. 86,  158-162 КАС України, суд, -

                                                     

                                                                   постановив:

 Позов задовольнити.

Визнати неправомірним рішення Бердичівської ОДПІвід 31.05.2008 року № 0000522302 в повному обсязі.

 

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Головуючий суддя:                                                                                                                           О.Г. Попова

Постанова виготовлена в повному обсязі 26.06.2009 року.