КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
06 травня 2015 року 810/1892/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Волков А.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області, Броварського управління Державного казначейства Головного управління Державного казначейства України у Київській області, третя особа - Броварська районна державна адміністрація, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_2 з позовом до Реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області, Броварського управління Державного казначейства Головного управління Державного казначейства України у Київській області, третя особа - Броварська районна державна адміністрація, про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови добровільно у повному обсязі виконати рішення Апеляційного суду Київської області від 24.09.2004 у цивільній справі № 22а-2567, а також про зобов'язання відповідача виконати у повному обсязі судове рішення Апеляційного суду Київської області від 24.09.2004 у цивільній справі № 22а-2567.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за пред'явленим позовом, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно із статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач оскаржує до адміністративного суду дії відповідача щодо невиконання добровільно рішення колегії суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області від 24 вересня 2004 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Броварської районної державної адміністрації Київської області, треті особи: ТОВ «Фермой-КІ», компанія «Кланвест лімітед», ТОВ «Кіб-сервіс», ОСОБА_1, «Avango Enterprises Limited» про визнання недійсними рішень про державну реєстрацію змін до договору про діяльність підприємства з іноземною інвестицією у формі ТОВ «Фермой-КІ», залишеного без змін ухвалою Верховного Суду України від 22 лютого 2006 року, яким задоволено позов ОСОБА_2 до Броварської районної державної адміністрації про визнання незаконними затверджених головою Броварської районної державної адміністрації від 17.04.2001 р., 19.09.2001 р., 08.07.2002 р., змін та доповнень №1 від 23.03.2001 р., №2 від 24.03.2001 р., №3 від 29.06.2001 р. до договору про діяльність підприємства з іноземною інвестицією у формі ТОВ «Фермой-КІ». Рішення набрало законної сили, у зв'язку чим Броварським міськрайонним судом Київської області, було видано виконавчий лист. 4 жовтня 2004 року на виконання рішення суду державним виконавцем Броварського районного управління юстиції було відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа №2-104, яке пізніше було закрите на підставі листа ТОВ «Фермой-КІ», а сам оригінал виконавчого листа втрачено під час поштового відправлення. 6 грудня 2013 року за заявою стягувача ОСОБА_2 Броварським міськрайонним судом Київської області видано дублікат виконавчого листа.
Відповідно до статті 14 Цивільного процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Статтею 368 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що питання, пов'язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглянув справу.
Крім того, статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних відносин.
Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, судовий контроль за виконанням судових рішень також вирішуються судами загальної юрисдикції у порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України.
Як вже зазначалось, позивач оскаржує до адміністративного суду дії відповідачів щодо невиконання судового рішення у цивільній справі. Це означає, що спір між сторонами має цивільно-правову природу і не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, а має розглядатися Броварським міськрайонним судом Київської області у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до статті 7 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви, відмови у відкритті провадження у справі, залишення заяви або скарги без розгляду або закриття провадження у справі.
Позивач на підтвердження сплати судового збору додав до позовної заяви дві квитанції від 23.10.2014 № 0.0.310076534.1 на суму 73,08 грн. та від 23.10.2014 № 0.0.310076871.2 на суму 121,08 грн.
Проте, позивач вже подавав ці квитанції до Київського окружного адміністративного суду разом з іншою позовною заявою і питання щодо повернення судового збору, сплаченого позивачем на підставі цих платіжних документів, вирішено Київським окружним адміністративним судом ухвалою від 23.04.2015 про повернення позовної заяви в адміністративній справі № 810/1059/15.
Таким чином, підстави для вирішення питання про повернення судового збору позивачу повторно відсутні.
Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. У відкритті провадження за позовом ОСОБА_2 з позовом Реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області, Броварського управління Державного казначейства Головного управління Державного казначейства України у Київській області, третя особа - Броварська районна державна адміністрація, - відмовити.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Волков А.С.