Постанова № 44034588, 05.05.2015, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.05.2015
Номер справи
806/1281/15
Номер документу
44034588
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2015 року Житомир справа № 806/1281/15

категорія 8.2.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Лавренчук О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до Романівського комунального підприємства "Сервіс" про стягнення 47917,63 грн.,-

встановив:

Новоград-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області звернулась до суду з позовом про стягнення з Романівського комунального підприємства "Сервіс" податкового боргу в розмірі 47917,63грн.

05 травня 2015 року через відділ документального забезпечення суду представник Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області подав заяву про зменшення позовних вимог у якій просить стягнути з Романівського комунального підприємства "Сервіс" заборгованість в розмірі 5917,63 грн, з яких: ПДВ в сумі 3215,92 грн, земельний податок в розмірі 1377,43 грн та податок на прибуток в розмірі 1324,28 грн шляхом стягнення коштів з рахунків у банках.

Представник позивача у заяві про зменшення позовних вимог просить справу розглядати у порядку письмового провадження.

Представник відповідача до суду не прибув. Надіслав клопотання, у якому зазначає, що протягом січня - квітня 2015 року підприємством сплачено податку на додану вартість в сумі 42000,00 грн та просить справу розглядати у відсутності представника Романівського комунального підприємства "Сервіс"

У відповідності до ч.6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з таких підстав.

Встановлено, що Романівське комунальне підприємство "Сервіс" є платником податків та зборів та перебуває на обліку в Романівському відділенні Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області

Романівське комунальне підприємство "Сервіс" має податковий борг у сумі 5917,63 грн.

Відповідно до пункту 57.3. статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

З податку на додану вартість податковий борг утворився за рахунок визначених Романівським комунальним підприємством "Сервіс" грошових зобов'язань за податковими деклараціями та винесеними контролюючим органом податковими повідомленнями-рішеннями, які після отримання відповідачем не оскаржувались в адміністративному чи в судовому порядку та у повному обсязі не сплачені у десятиденний термін, а враховуючи інформацію, надану відповідачем, заборгованість у розмірі 3215,92 грн є узгодженою.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з абзацом 1 пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Романівське комунальне підприємство "Сервіс" є платником податку на прибуток. Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток та складено акт № 572/151-34841924 від 01.09.2014. Перевіркою встановлено, що платник порушує терміни подання податкової звітності з податку на прибуток. На підставі даного Акту податковим органом сформовано податкове повідомлення - рішення № 000289609 від 01.09.2014 та визначено суму грошового зобов'язання 1020,00 грн (а.с. 86).

Окрім того, податковим органом було здійснено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток підприємств, за результатами якої складено акт №366/151-34841924 від 21.05.2014 (а.с. 87). На підставі даного акту сформовано податкове повідомлення - рішення № 000014606 від 23.05.2014 яким визначено суму штрафу в розмірі 328,80 грн (а.с. 88).

Відповідно до пункту 54.1. статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з абзацом 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи часткову сплату, сума боргу Романівського комунального підприємства "Сервіс" із податку на прибуток підприємств становить 1324,28 грн

Окрім того, Романівське комунальне підприємство "Сервіс" є платником земельного податку.

Встановлено, що 07.03.2014 відповідачем до Романівського відділення Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області було подано податкову декларацію з плати за землю, у якій платник самостійно визначив суму грошових зобов'язань у 2014 року в розмірі 77,44 грн щомісячно. Однак, відповідачем не сплачено у встановлені законодавством строки узгодженої суми за квітень - серпень 2014 року, що призвело до виникнення податкового боргу в розмірі 387,20 грн.

Відповідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Встановлено, що за результатами камеральної перевірки податкової звітності складено акт від 21.05.2014 № 359/152-34841924 встановлено несвоєчасність подання податкової декларації з плати за землю. На підставі даного акту винесено податкове повідомлення - рішення № 0001331500 від 21.05.2014, яким визначено суму штрафу 1020,00 грн.

23.07.2014 контролюючим органом під час перевірки, наслідки якої відображено в Акті № 515/152-34841924, встановлено, що підприємством допущено затримку в розрахунках з бюджетом. За результатами перевірки винесено податкове повідомлення - рішення № 0001671500 від 23.07.2014, яким визначено суму штрафу в розмірі 7,74 грн.

Отже, враховуючи часткову сплату, податковий борг із земельного податку становить 1377,43 грн.

Відповідно до абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Романівським відділення Новоград - Волинської ОДПІ відповідно до положень статті 59 Податкового кодексу України на адресу відповідача надіслано податкову вимогу форми Ю № 88 від 20.08.2012 року, за якою сума податкового боргу платника податків становить 2855,62 грн, яку не було сплачено у встановлені терміни. (а.с.98).

Податкова вимога № 88 від 20 серпня 2012 року була отримана відповідачем.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1. статті 16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до підпункту 20.1.34. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 95.3 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

З наведених вище підстав та з урахуванням того, що відповідачем на момент розгляду справи не сплачено у повному обсязі заборгованість, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог Новоград - Волинської ОДПІ.

Керуючись статями 71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Романівського комунального підприємства "Сервіс" (код ЄДРПОУ 34841924) на користь Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області податковий борг в розмірі 5917,63

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Лавренчук