Справа 2-а-243/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" червня 2011 р. Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі
головуючий, суддя Сухоруков А.О.,
при секретарі Сядро Г.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м.Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Самарської районної у м.Дніпропетровську ради до ОСОБА_1, про стягнення коштів, надміру виплачених за допомогою по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку та державною соціальною допомогою малозабезпеченим сімям,
В С Т А Н ОВ И В:
04 січня 2011 року представник Управління праці та соціального захисту населення Самарської районної у м. Дніпропетровську ради звернулося до Самарського районного суду м. Дніпропетровська із цим позовом.
Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що ОСОБА_1, 22.02. ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: вул. Мальовнича, буд. 30, звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Самарської районної у м. Дніпропетровську ради 12 листопада 2007 р. із заявою на призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.
15 листопад 2007 р. відповідачу була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сімї як непрацюючій особі, з 12 листопада 2007 року по 12 вересня 2010 року.
02 квітня 2009 року та 13 жовтня 2009 року відповідач зверталася до позивача за перерахунком державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сімї.
Так, ОСОБА_1 було виплачено з 12 по 30 листопада 2007 року 68,23 грн. щомісячно, з 1 жовтня 2007 року по 31 березня 2009 року 130,00 грн. щомісячно, з 01 квітня по 30 вересня 2009 року 476,75 грн. щомісячно, з 01 по 31 жовтня 2009 року 397,13 грн. щомісячно, з 01 листопада по 31 грудня 2009 року 453,38 грн. щомісячно, з 01 січня по 31 березня 2010 року 764,38 грн. щомісячно, з 01 квітня по 30 червня 2010 року 130,00 грн. щомісячно.
При поданні заяв про призначення та перерахунок даного виду допомоги, відповідача під підпис попереджалося про необхідність повідомляти достовірні дані.
Проте з 01 квітня 2008 року по 29 вересня 2008 року ОСОБА_1 у першому і другому кварталі 2009 року працювала у товаристві з обмеженою відповідальніст Омега, на посаді продавця продовольчих товарів з 23 січня 2009 року, отримувала дохід за основним місцем роботи.
Через те, що відповідач своєчасно не повідомила про своє працевлаштування, їй були надміру виплачені бюджетні кошти за призначеною допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 23 січня 2009 року по 30 червня 2010 року у сумі 7145,28 грн.
Крім того, з 01 квітня по 30 вересня 2009 року відповідач перебувала на обліку в управління як одержувач державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям і отримувала таку допомогу згідно Закону України Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімямвід 01 червня 2000 року №1768-ІІІ, та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. №250 із змінами і доповненнями.
В період з 01 квітня 2009 року по 30 вересня 2009 року відповідачу було надміру виплачено 629,52 грн. даного виду допомоги.
На теперішній час ОСОБА_1 надміру виплачені кошти за призначеною допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до бюджету не повернула.
На підставі вищевикладеного, просить суд стягнути з відповідача на користь Управління праці та соціального захисту населення Самарської районної у м.Дніпропетровську ради 7145грн. 28 коп. надміру виплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та 629 грн. 52 коп. надміру виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям (а.с.а.с. 1-6).
Представник позивача у судовому засіданні заявлений позов підтримала, просила його задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно розпорядження № 410639 від 15 листопада 2007 року відповідачу, за її заявою була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку непрацюючим жінкам у розмірі 90,00 грн. щомісячно (а.с.а.с. 7, 9).
Двічі, 10 квітня 2009 року та 20 жовтня 2009 року за заявами відповідача їй була перерахована допомога по догляду за дитиною (а.с.а.с. 10, 18, 20, 24).
Згідно розрахунку коштів, надміру виплачених ОСОБА_1 за призначеною допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, які підлягають поверненню зясовано, що сума заборгованості складає 7145,28 грн. (а.с. 36).
Зазначена сума переплаченої соціальної допомоги підтверджується також актом перевірки від 13.07.2010 року, проведеного спільно з Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська (а.с. 34).
Рішенням від 13.04.2009 р. УПСЗН Самарської районної у м. Дніпропетровську ради відповідачу була призначена допомога малозабезпеченим сімям у розмірі 159,25 грн. щомісячно (а.с. 17).
Згідно розрахунку коштів, надміру виплачених ОСОБА_1 за призначеною допомогою малозабезпеченим сімям, які підлягають поверненню зясовано, що сума заборгованості складає 629,52 грн. (а.с. 37).
Зазначена сума переплаченої соціальної допомоги підтверджується також актом перевірки від 13.07.2010 року, проведеного спільно з Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська (а.с. 35).
Відповідно до витягу із наказу № 10-КП від 23 січня 2009 року, з цієї ж дати вона була прийнята на посаду продавця продовольчих товарів ТОВ Омега(а.с. 26), за цей період їй нараховувалася та виплачувалася заробітна плата (а.с. 27).
За вимогами п.4 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом. Відповідно ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування.
Згідно ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ст. 22 Закону України Про державну допомогу сімям з дітьми, п.49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751, одержувачі державної допомоги зобовязані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.
Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сімї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Статтею 7 Закону України Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімямвизначено, якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Отже, з моменту працевлаштування ОСОБА_1 втратила право на отримання зазначених видів соціальних допомог в призначеному розмірі, і надміру виплачені кошти підлягають відшкодуванню в повному обсязі.
Керуючись ст. 22 Закону України Про державну допомогу сімям з дітьми, ст. 7 Закону України Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям, ст. ст. 8, 9, 17-19, 39, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Самарської районної у м.Дніпропетровську ради 7145 (сім тисяч сто сорок пять) грн. 28 коп. надміру виплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (код ЄДРПОУ 05425365, рахунок №35415005008861 в Головному управління Державного казначейства України в Дніпропетровській області, МФО 805012) та 629 (шістсот двадцять девять) грн. 52 коп. надміру виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям (код ЄДРПОУ 05425365, рахунок №35411009008861 в Головному управління Державного казначейства України в Дніпропетровській області, МФО 805012).
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 77 грн. 75 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Самарський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення постанови, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.О. Сухоруков