Справа № 570/1373/15-п
Номер провадження 3/570/465/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 квітня 2015 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Коробов С.О., розглянувши матеріали, які надійшли від спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБ України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2, офіційно зареєстрованої ІНФОРМАЦІЯ_3, директора КЗ "Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів", паспорт серії КР 3 134729, виданий 09.10.1996 року Ленінським РВ УМВС України в Чернівецькій області
за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, будучи директором КЗ "Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів" відповідно до укладеного контракту № 232/18-2013 від 29.07.2013 року, згідно п.а ч.1 ст.4 Закону України Про засади запобігання та протидії корупції є суб"єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді директора КЗ "Рівненського обласного центру професійної реабілітації інвалідів" одноосібно приймала рішення щодо визначення розміру власних премій, виходячи з наявного фонду заробітної плати та економії коштів, та в подальшому давала вказівку провідному бухгалтеру комунального закладу щодо її нарахування у відповідній сумі. В період часу з квітня по грудень 2014 року ОСОБА_1 отримала 28 524 гривні. При прийнятті ОСОБА_1 вищевказаних рішень, пов'язаних з прийняттям рішень щодо визначення розміру власних премій, виникла суперечність між майновими та немайновими інтересами ОСОБА_1 та її службовими повноваженнями, наявність якої могла вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.14 закону України Про засади запобігання та протидії корупції встановлено вимогу для посадових та службових осіб інших державних органів щодо невідкладного повідомлення у письмовій чи іншій формі безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
ОСОБА_1, будучи належним чином ознайомлена із вимогами вказаного Закону, щоразу при прийнятті рішень щодо визначення розміру власних премій протягом 2014 року ні письмово, ні усно не повідомила безпосереднього керівника в особі директора департаменту соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації ОСОБА_2
Свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КпАП України, правопорушник визнала та показала, що повністю переосмислила свої вчинки, кається у вчиненому, зауваживши, що в подальшому подібних порушень не допускатиме, за місцем роботи та проживання характеризується позитивно.
Крім цього, її вина підтверджується матеріалами справи, та протоколом про корупційне правопорушення, складеним 02.04.2015 року старшим оперуповноваженним відділу по боротьбі з корупцією УБОЗ УМВС України в Рівненській області ОСОБА_3, який підтримав прокурор Лукасевич А.І. в суді.
Оскільки ОСОБА_1, будучи директором КЗ "Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів" в порушення вимог ст.14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" не повідомила про конфлікт інтересів при винесенні своїх рішення, її дії необхідно кваліфікувати за ст.172-7 КпАП України.
При визначенні розміру адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро кається. За таких умов суд вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі. На думку суду, такий вид адміністративного стягнення у відповідності до ст.23 КпАП України буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суд вирішує питання про стягнення судового збору згідно ст.40-1 КпАП України.
З огляду на викладене, згідно ст.14 Закону України Про засади запобігання та протидії корупції, ст.172-7 КУпАП, керуючись Законом України Про судовий збір, ст.ст.40-1, 283, 284 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 ( сто сімдесят ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УДКСУ у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012756. Банк отримувача ГУДКСУ в Рівненській області. Код банку отримувача (МФО) 833017. Рахунок отримувача 31217206700295. Код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Коробов С.О.