Постанова № 43993071, 26.12.2011, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2011
Номер справи
0670/9912/11
Номер документу
43993071
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 0670/9912/11

категорія 8.2.6

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2011 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Панкеєвої В.А. ,

при секретарі - Антощук Є.С.,

за участю представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Фокстрот-Житомир-Трейдінг" до Державної податкової інспекції у м.Житомирі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 28.09.2011 р. № НОМЕР_1, № НОМЕР_2,-

встановив:

Позивач звернувся з позовом до суду, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_2, НОМЕР_1 від 28.09.2011 р. В обґрунтування позову зазначає, що державною податковою інспекцією в м.Житомирі була проведена планова виїзна перевірка ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдінг" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2009 р. по 30.06.2011 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2009 р. по 30.06.2011 р. За результатами перевірки складений акт № 3994/23-1/34687462/0110 від 07.09.2011 р. За результатами розгляду заперечення до акту перевірки, Державною податковою інспекцією у м.Житомирі позивачу направлено лист № 48956/10/23-1 від 23.09.2011 р., в якому зазначено порушення ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдінг" п.4.1, п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4, п.п.11.3.1 п.11.3 ст.11, п.п.1.22.2 п.1.22 ст.1, п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4, п.5.1, п.п.5.2.1, п.5.2, п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5, п.п.11.2.1 п.11.2 ст.11, п.5.1, п.п.5.2.1 п.5.2, п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5, п.п.11.2.1 п.11.2 ст.11, п.5.9 ст.5, п.п.5.6.1 п.5.6 ст.5, п.п.8.1.1 п.8.1, п.п.8.2.2 п.8.2, п.п.8.3.1 п.8.3 ст.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" № 283/97-ВР від 22.05.1997 р. (із змінами та доповненнями), в результаті чого підприємством занижено податок на прибуток в період, що перевірявся, на загальну суму 3442628 грн. Також зазначено порушення п.п.7.2.3, п.п.7.2.6 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4, п.п. 7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р.(зі змінами та доповненнями), в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість в сумі 2631706 грн. На підставі відповіді відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 28.09.2011 р., яким позивачу збільшено грошове зобовязання з податку на додану вартість в сумі 3394605 грн., в т.ч. 2715684 грн. за основним платежем та 678921 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями та податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 28.09.2011 р., яким позивачу збільшено грошове зобовязання з податку на прибуток в сумі 4303285 грн, в т.ч. 3442628 грн. за основним платежем та 860657 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями. Позивач не погоджується з зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями, вважає їх не законними та просить скасувати.

Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у письмових запереченнях, які приєднані до матеріалів справи.

Вислухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає до задовлення, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдінг" 27.11.2006 р. зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Житомирської міської ради та з 30.11.2006 р. перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м.Житомирі.

Державною податковою інспекцією у м.Житомирі було проведено планову виїзну перевірку ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдінг" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2009 р. по 30.06.2011 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2009 р. по 30.06.2011 р., за результатами якої складено акт № 3994/23-1/34687462/0110 від 07.09.2011 р.

Позивачем до вказаного акту перевірки подано заперечення, за результатами розгляду яких Державною податковою інспекцією у м.Житомирі позивачу направлено лист № 48956/10/23-1 від 23.09.2011 р., в якому зазначено порушення ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдінг" п.4.1, п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4, п.п.11.3.1 п.11.3 ст.11, п.п.1.22.2 п.1.22 ст.1, п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4, п.5.1, п.п.5.2.1 п.5.2, п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5, п.п.11.2.1 п.11.2 ст.11, п.5.1, п.п.5.2.1 п.5.2, п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5, п.п.11.2.1 п.11.2 ст.11, п.5.9 ст.5, п.п.5.6.1 п.5.6 ст.5, п.п.5.7.1 п.5.7 ст.5, п.п.8.1.1 п.8.1, п.п.8.2.2 п.8.2, п.п.8.3.1 п.8.3 ст.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" № 283/97-ВР від 22.05.1997 р. (із змінами та доповненнями), в результаті чого підприємством занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 3442628 грн., в т.ч.: ІV кв. 2009 р. - 1851709 грн.; І кв. 2010 р. - 1301918 грн.; І півріччя 2010 р. - 1590919 грн.; 9 місяців 2010 р. - 1590919 гн.; 2010 р. - 1590919 грн. Також зазначено порушення п.п.7.2.3, п.п.7.2.6 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4, п.п.7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р. (зі змінами та доповненнями) в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість в сумі 2631706 грн., в т.ч. по періодах: 2009 р.: жовтень - 314772 грн.; листопад - 394195 грн.; грудень - 645809 грн.; 2010 р.: січень - 343119 грн.; лютий - 245582 грн.; березень - 454029 грн.; квітень - 234200 грн.

На підставі відповіді відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 28.09.2011 р., яким позивачу збільшено грошове зобовязання по податку на додану вартість в сумі 3394605 грн., в т.ч. за основним платежем в сумі 2715684 грн. та 678921 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями та податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 28.09.2011 р., яким позивачу збільшено грошове зобовязання по податку на прибуток в сумі 4303285 грн., в т.ч. 3442628 грн. за основним платежем та 860657 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Дані податкові повідомлення-рішення суд вважає протиправними, виходячи з наступного.

Відповідно до підпунктів 7.2.3., 7.2.6 пункту 7.2. статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, із змінами і доповненнями (чинного на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закону), податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань. Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків. Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.

У разі відмови з боку постачальника товарів (послуг) надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг).

Отримання такої скарги є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки такого постачальника для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з цього податку за такою цивільно-правовою операцією.

Підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної також є:

- транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, за винятком тих, в яких форма встановлена міжнародними стандартами;

- касові чеки, які містять суму поставлених товарів (послуг), загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера, але без визначення податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума поставлених товарів (послуг) не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку на додану вартість).

Датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

- або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;

- або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку (підпункт 7.3.1. пункту 7.3 статті 7 даного Закону).

Відповідно до підпунктів 7.4.1., 7.4.5 пункту 7.4. статті 7 Закону податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 % від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.6.1 ст.6 та ст.81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Якщо у подальшому такі товари (послуги) починають використовуватися в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі ст.3 цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі ст.5 цього Закону, чи основні фонди переводяться до складу невиробничих фондів, то з метою оподаткування такі товари (послуги), основні фонди вважаються проданими за їх звичайною ціною у податковому періоді, на який припадає початок такого використання або переведення, але не нижче ціни їх придбання (виготовлення, будівництва, спорудження).

Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Для банківських установ при одержані ними права власності на заставлене майно з метою подальшого продажу таке право зберігається до моменту продажу такого заставленого майна.

Згідно підпункту 7.5.1. пункту 7.5. статті 7 Закону датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:

- або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;

- або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Перевіркою встановлено, що позивачем включено до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість по придбаним товарам у постачальників, придбання яких, згідно наданих для перевірки документів, не підтверджено в сумі 2631706 грн.

Судом встановлено, що за господарським договором поставки № 06/01-03 від 01.06.2007 р. товариство з обмеженою відповідальністю "КЕМПУС" зобов'язалося передати (поставити) у зумовлені строки (строк) ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдинг" товар (товари), а останнє зобов'язалося прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму. Предметом поставки є визначені родовими ознаками вироби з найменуванням, зазначеним у товарознавчому довіднику. Право власності на поставлені товари переходить до покупця в момент отримання товару від постачальника (перевізника) за видатково-прибутковою накладною. Загальна кількість товарів, що підлягають поставці, їх часткове співідношення (асортимент, сортамент, номенклатура) за сортами, групами, підгрупами, видами, марками, типами, розмірами визначаються спеціфікацією за згодою сторін, якщо інше не передбачено законом (п.1.1.,1.3., 2.3, 3.1 договору). До договору укладено Додатки № № 1, 2, 3 від 01.06.2007 р., Додатки № № 4/1, 4/2 від 02.06.2008 р., Додатки № № 5/1, 5/2 від 01.06.2009 р. яким сторони погодили асортимент та загальну кількість товару, що постачається по договору, у спеціфікації, строки поставки у графіку поставок та перелік стандартів, технічних умов або документації про якість товарів. Згідно Додатку № 4 від 02.06.2008 р. сторонами продовжено дію вказаного договору до 31.05.2009 р., а Додатком № 5 від 01.06.2009 р. - до 31.05.2010 р.

Факт поставки товарів підтверджується також податковими накладними: № 10/02-21 від 02.10.2009 р. на суму 18382,09 грн., в т.ч. ПДВ 3063,68 грн.; № 10/07-09 від 07.10.2009 р. на суму 85036,25 грн., в т.ч. ПДВ 14172,71 грн.; № 10/14-06 від 14.10.2009 р. на суму 32207,7 грн., в т.ч. ПДВ 5367,95 грн.; № 10/16-21 від 16.10.2009 р. на суму 31041,6 грн., в т.ч. ПДВ 5173,6 грн.; № 10/28-04 від 28.10.2009 р. на суму 16047,6 грн., в т.ч. ПДВ 2674,6 грн.; № 11/02-45 від 02.11.2009 р. на суму 50077,8 грн., в т.ч. ПДВ 8346,3 грн.; № 11/06-23 від 06.11.2009 р. на суму 44070,24 грн., в т.ч. ПДВ 7345,04 грн.; № 11/16-22 від 16.11.2009 р. на суму 29782,8 грн., в т.ч. ПДВ 4963,8 грн.; № 11/26-06 від 26.11.2009 р. на суму 27350,10 грн., в т.ч. ПДВ 4558,35 грн.; № 12/03-26 від 03.12.2009 р. на суму 45599,4 грн., в т.ч. ПДВ 7599,9 грн.; № 12/07-12 від 07.12.2009 р. на суму 50223,6 грн., в т.ч. ПДВ 8370,6 грн.; № 12/15-10 від 15.12.2009 р. на суму 43427,7 грн., в т.ч. ПДВ 7237,95 грн.; № 12/17-08 від 17.12.2009 р. на суму 117711,9 грн., в т.ч. ПДВ 19618,65 грн.; № 12/23-05 від 23.12.2009 р. на суму 51329,7 грн., в т.ч. ПДВ 8554,95 грн.; № 12/29-02 від 29.12.2009 р. на суму 40748,7 грн., в т.ч. ПДВ 6791,45 грн.; № 01/13-05 від 13.01.2010 р. на суму 45637,2 грн., в т.ч. ПДВ 7606,2 грн.; № 01/19-28 від 19.01.2010 р. на суму 33922,8 грн., в т.ч. ПДВ 5653,8 грн.; № 01/28-04 від 28.01.2010 р. на суму 11980,2 грн., в т.ч. ПДВ 1996,7 грн.; № 020317 від 03.02.2010 р. на суму 13608,3 грн., в т.ч. ПДВ 2268,05 грн.; № 020412 від 04.02.2010 р. на суму 26271,9 грн., в т.ч. ПДВ 4378,65 грн.; № 021011 від 10.02.2010 р. на суму 38368,8 грн., в т.ч. ПДВ 6394,8 грн.; № 021649 від 16.02.2010 р. на суму 48850,5 грн., в т.ч. ПДВ 8141,75 грн.; № 022311 від 23.02.2010 р. на суму 38863,5 грн., в т.ч. ПДВ 6477,25 грн.; № 030323 від 03.03.2010 р. на суму 9530,1 грн., в т.ч. ПДВ 1588,35 грн.; № 030448 від 04.03.2010 р. на суму 23539,06 грн., в т.ч. ПДВ 3923,18 грн.; № 031026 від 10.03.2010 р. на суму 14652,46 грн., в т.ч. ПДВ 2422,08 грн.; № 031110 від 11.03.2010 р. на суму 6752,7 грн., в т.ч. ПДВ 1125,45 грн.; № 031639 від 16.03.2010 р. на суму 18078,6 грн., в т.ч. ПДВ 3013,1 грн.; № 031815 від 18.03.2010 р. на суму 30016,5 грн., в т.ч. ПДВ 5002,75 грн.; № 032604 від 26.03.2010 р. на суму 30547,5 грн., в т.ч. ПДВ 5091,25 грн.; № 033005 від 30.03.2010 р. на суму 12430,8 грн., в т.ч. ПДВ 2071,8 грн.; № 033006 від 30.03.2010 р. на суму 13872,6 грн., в т.ч. ПДВ 2312,1 грн.; № 040803 від 08.04.2010 р. на суму 9178,2 грн., в т.ч. ПДВ 1529,7 грн.; № 041308 від 13.04.2010 р. на суму 18950,1 грн., в т.ч. ПДВ 3158,35 грн.; № 041405 від 14.04.2010 р. на суму 9667,8 грн., в т.ч. ПДВ 1611,3 грн.; № 042213 від 22.04.2010 р. на суму 27751,5 грн., в т.ч. ПДВ 4625,25 грн.; № 042710 від 27.04.2010 р. на суму 7217,1 грн., в т.ч. ПДВ 1202,85 грн., на загальну суму 1172725,4 грн., в т.ч. ПДВ 195453,24 грн., про, що зазначено в акті.

За господарським договором поставки № 01/12/03 від 01.12.2008 р. товариство з обмеженою відповідальністю "МЕДІС-ТОРГ" зобов'язалося передати (поставити) у зумовлені строки (строк) ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдинг" товар (товари), а останнє зобов'язалося прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму. Предметом поставки є визначені родовими ознаками вироби з найменуванням, зазначеним у прейскурантах постачальника, тобто товариство з обмеженою відповідальністю "МЕДІС-ТОРГ". Загальна кількість товарів, що підлягають поставці, їх часткове співідношення (асортимент, сортамент, номенклатура) за сортами, групами, підгрупами, видами, марками, типами, розмірами визначаються спеціфікацією за згодою сторін, якщо інше не передбачено законом (п.1.1.,1.3., 3.1 даного Договору). До договору укладено Додатки № № 1, 2, 3 від 01.12.2008 р., Додатки № № 5, 6 від 01.12.2009 р. яким сторони погодили асортимент та загальну кількість товару, що постачається по договору, у спеціфікації, строки поставки у графіку поставок та перелік стандартів, технічних умов або документації про якість товарів. Згідно Додатку № 4 від 01.12.2009 р. сторонами продовжено дію вказаного договору до 30.11.2010 р.

Факт поставки товарів підтверджується також податковими накладними № 2204-19/116 від 22.04.2009 р. на суму 260092,7 грн., в т.ч. ПДВ 43348,78 грн.; № 2204-20/116 від 22.04.2009 р. на суму 21428,75 грн., в т.ч. ПДВ 3571,46 грн.; № 2704-03/262 від 27.04.2009 р. на суму 5919,3 грн., в т.ч. ПДВ 986,55 грн.; № 2704-05/265 від 27.04.2009 р. на суму 15839,7 грн., в т.ч. ПДВ 2639,95 грн.; № 2904-07/118 від 29.04.2009 р. на суму 92308,34 грн., в т.ч. ПДВ 15384,72 грн.; № 0210-25 від 02.10.2009 р. на суму 24776,16 грн., в т.ч. ПДВ 4129,36 грн.; № 0210-26 від 02.10.2009 р. на суму 29445,36 грн., в т.ч. ПДВ 4907,56 грн.; № 0210-27 від 02.10.2009 р. на суму 385313,8 грн., в т.ч. ПДВ 64218,97 грн.; № 0710-05 від 07.10.2009 р. на суму 17614,88 грн., в т.ч. ПДВ 2935,81 грн.; № 0710-05 від 07.10.2009 р. на суму 17614,88 грн., в т.ч. ПДВ 2935,81 грн.; № 0710-09 від 07.10.2009 р. на суму 381677,12 грн., в т.ч. ПДВ 63612,85 грн.; № 1410-05 від 14.10.2009 р. на суму 914 грн., в т.ч. ПДВ 152,33 грн.; № 1410-06 від 14.10.2009 р. на суму 29152,26 грн., в т.ч. ПДВ 4858,71 грн.; № 1410-07 від 14.10.2009 р. на суму 392354,66 грн., в т.ч. ПДВ 65392,44 грн.; № 1610-05 від 16.10.2009 р. на суму 226987,79 грн., в т.ч. ПДВ 37831,3 грн.; № 1610-10 від 16.10.2009 р. на суму 23205,12 грн., в т.ч. ПДВ 3867,52 грн.; № 2310-09 від 23.10.2009 р. на суму 28148,84 грн., в т.ч. ПДВ 4691,47 грн.; № 2310-10 від 23.10.2009 р. на суму 370640,6 грн., в т.ч. ПДВ 61773,43 грн.; № 2810-02 від 28.10.2009 р. на суму 15459,6 грн., в т.ч. ПДВ 2576,6 грн.; № 2810-03 від 28.10.2009 р. на суму 211303,18 грн., в т.ч. ПДВ 35217,2 грн.; № 0211-45 від 02.11.2009 р. на суму 34679,7 грн., в т.ч. ПДВ 5779,95 грн.; № 0211-46 від 02.11.2009 р. на суму 168 грн., в т.ч. ПДВ 28 грн.; № 0211-47 від 02.11.2009 р. на суму 14553,9 грн., в т.ч. ПДВ 2425,65 грн.; № 0211-48 від 02.11.2009 р. на суму 410303,1грн., в т.ч. ПДВ 68383,85 грн.; № 0611-24 від 06.11.2009 р. на суму 428373,6 грн., в т.ч. ПДВ 71395,6 грн.; № 1111-23 від 11.11.2009 р. на суму 36118,8 грн., в т.ч. ПДВ 6019,8 грн.; № 1111-24 від 11.11.2009 р. на суму 503010 грн., в т.ч. ПДВ 83835 грн.; № 1611-28 від 16.11.2009 р. на суму 14029,2 грн., в т.ч. ПДВ 2338,2 грн.; № 1611-29 від 16.11.2009 р. на суму 16626,3 грн., в т.ч. ПДВ 2771,05 грн.; № 1611-30 від 16.11.2009 р. на суму 331049,4 грн., в т.ч. ПДВ 55174,9 грн.; № 1911-10 від 19.11.2009 р. на суму 13583,1 грн., в т.ч. ПДВ 2263,85 грн.; № 1911-11 від 19.11.2009 р. на суму 258485,1 грн., в т.ч. ПДВ 43080,85 грн.; № 2611-06 від 26.11.2009 р. на суму 428024,7 грн., в т.ч. ПДВ 71337,45 грн.; № 2611-07 від 26.11.2009 р. на суму 11639,4 грн., в т.ч. ПДВ 1939,9 грн.; № 2611-08 від 26.11.2009 р. на суму 278345,7 грн., в т.ч. ПДВ 46390,95 грн.; № 0312-17 від 03.12.2009 р. на суму 256669,2 грн., в т.ч. ПДВ 42778,2 грн.; № 0312-18 від 03.12.2009 р. на суму 3578,4 грн., в т.ч. ПДВ 596,4 грн.; № 0312-19 від 03.12.2009 р. на суму 14462,4 грн., в т.ч. ПДВ 2410,4 грн.; № 0312-20 від 03.12.2009 р. на суму 587225,4 грн., в т.ч. ПДВ 97870,9 грн.; № 0712-06 від 07.12.2009 р. на суму 17563,2 грн., в т.ч. ПДВ 2927,2 грн.; № 0712-07 від 07.12.2009 р. на суму 31006,2 грн., в т.ч. ПДВ 5167,7 грн.; № 0712-08 від 07.12.2009 р. на суму 505314,6 грн., в т.ч. ПДВ 84219,1 грн.; № 0912-15 від 09.12.2009 р. на суму 441531,9 грн., в т.ч. ПДВ 73588,65 грн.; № 1512-14 від 15.12.2009 р. на суму 18351 грн., в т.ч. ПДВ 3058,5 грн.; № 1512-15 від 15.12.2009 р. на суму 317417,4 грн., в т.ч. ПДВ 52902,9 грн.; № 1712-01 від 17.12.2009 р. на суму 13453,2 грн., в т.ч. ПДВ 2242,2 грн.; № 1712-02 від 17.12.2009 р. на суму 37853,7 грн., в т.ч. ПДВ 6308,95 грн.; № 1712-03 від 17.12.2009 р. на суму 441408 грн., в т.ч. ПДВ 73568 грн.; № 1712-14 від 17.12.2009 р. на суму 2233,8 грн., в т.ч. ПДВ 372,3 грн.; № 1812-08 від 18.12.2009 р. на суму 278941,8 грн., в т.ч. ПДВ 46490,3 грн.; № 2312-02 від 23.12.2009 р. на суму 3120 грн., в т.ч. ПДВ 520 грн.; № 2312-03 від 23.12.2009 р. на суму 21971,1 грн., в т.ч. ПДВ 3661,85 грн.; № 2312-04 від 23.12.2009 р. на суму 492634,2 грн., в т.ч. ПДВ 82105,7 грн.; № 2912-01 від 29.12.2009 р. на суму 323452,8 грн., в т.ч. ПДВ 53908,8 грн.; № 2912-02 від 29.12.2009 р. на суму 452335,2 грн., в т.ч. ПДВ 75389,2 грн.; № 2912-03 від 29.12.2009 р. на суму 21998,4 грн., в т.ч. ПДВ 3666,4 грн.; № 0401-30 від 04.01.2010 р. на суму 1479,3 грн., в т.ч. ПДВ 246,55 грн.; № 0401-31 від 04.01.2010 р. на суму 252032,4 грн., в т.ч. ПДВ 42005,4 грн.; № 1301-07 від 13.01.2010 р. на суму 2227,2 грн., в т.ч. ПДВ 371,2 грн.; № 1301-08 від 13.01.2010 р. на суму 291705,3 грн., в т.ч. ПДВ 48617,55 грн.; № 1501-11 від 15.01.2010 р. на суму 9754,5 грн., в т.ч. ПДВ 1625,75 грн.; № 1501-12 від 15.01.2010 р. на суму 4728,9 грн., в т.ч. ПДВ 788,15 грн.; № 1501-13 від 15.01.2010 р. на суму 383397 грн., в т.ч. ПДВ 63899,5 грн.; № 1901-23 від 19.01.2010 р. на суму 7067,1 грн., в т.ч. ПДВ 1177,85 грн.; № 1901-24 від 19.01.2010 р. на суму 240 грн., в т.ч. ПДВ 40 грн.; № 1901-25 від 19.01.2010 р. на суму 251453,1 грн., в т.ч. ПДВ 41908,85 грн.; № 2801-14 від 28.01.2010 р. на суму 15548,1 грн., в т.ч. ПДВ 2591,35 грн.; № 2801-15 від 28.01.2010 р. на суму 283629,9 грн., в т.ч. ПДВ 47271,65 грн.; № 030207 від 03.02.2010 р. на суму 264 грн., в т.ч. ПДВ 44 грн.; № 030208 від 03.02.2010 р. на суму 9623,7 грн., в т.ч. ПДВ 1603,95 грн.; № 030209 від 03.02.2010 р. на суму 166441,8 грн., в т.ч. ПДВ 27740,3 грн.; № 040216 від 04.02.2010 р. на суму 13558,8 грн., в т.ч. ПДВ 2259,8 грн.; № 040217 від 04.02.2010 р. на суму 231397,8 грн., в т.ч. ПДВ 38566,3 грн.; № 100209 від 10.02.2010 р. на суму 18360,9 грн., в т.ч. ПДВ 3060,15 грн.; № 100210 від 10.02.2010 р. на суму 233850 грн., в т.ч. ПДВ 38975 грн.; № 160226 від 16.02.2010 р. на суму 274635 грн., в т.ч. ПДВ 45772,5 грн.; № 160227 від 16.02.2010 р. на суму 18 грн., в т.ч. ПДВ 3 грн.; № 160228 від 16.02.2010 р. на суму 28835,1 грн., в т.ч. ПДВ 4805,85 грн.; № 160229 від 16.02.2010 р. на суму 333964,5 грн., в т.ч. ПДВ 55660,75 грн.; № 230223 від 23.02.2010 р. на суму 8136,3 грн., в т.ч. ПДВ 1356,05 грн.; № 230224 від 23.02.2010 р. на суму 221400,48 грн., в т.ч. ПДВ 36900,08 грн.; № 030333 від 03.03.2010 р. на суму 3776,7 грн., в т.ч. ПДВ 629,45 грн.; № 030334 від 03.03.2010 р. на суму 284960,4 грн., в т.ч. ПДВ 47493,4 грн.; № 030335 від 03.03.2010 р. на суму 1219,2 грн., в т.ч. ПДВ 203,2 грн.; № 040336 від 04.03.2010 р. на суму 265059,6 грн., в т.ч. ПДВ 44176,6 грн.; № 040337 від 04.03.2010 р. на суму 5760,3 грн., в т.ч. ПДВ 960,05 грн.; № 100328 від 10.03.2010 р. на суму 6682,8 грн., в т.ч. ПДВ 1113,8 грн.; № 100329 від 10.03.2010 р. на суму 171085,62 грн., в т.ч. ПДВ 28514,27 грн.; № 110310 від 11.03.2010 р. на суму 3361,5 грн., в т.ч. ПДВ 560,25 грн.; № 110311 від 11.03.2010 р. на суму 127575 грн., в т.ч. ПДВ 21262,5 грн.; № 160349 від 16.03.2010 р. на суму 8924,4 грн., в т.ч. ПДВ 1487,4 грн.; № 160350 від 16.03.2010 р. на суму 10577,7 грн., в т.ч. ПДВ 1762,95 грн.; № 160351 від 16.03.2010 р. на суму 287964 грн., в т.ч. ПДВ 47994 грн.; № 180308 від 18.03.2010 р. на суму 18 грн., в т.ч. ПДВ 3 грн.; № 180309 від 18.03.2010 р. на суму 15072,3 грн., в т.ч. ПДВ 2512,05 грн.; № 180310 від 18.03.2010 р. на суму 165856,8 грн., в т.ч. ПДВ 27642,8 грн.; № 260308 від 26.03.2010 р. на суму 147777,6 грн., в т.ч. ПДВ 24629,6 грн.; № 260309 від 26.03.2010 р. на суму 185554,8 грн., в т.ч. ПДВ 30925,8 грн.; № 300308 від 30.03.2010 р. на суму 1381,5 грн., в т.ч. ПДВ 230,25 грн.; № 300309 від 30.03.2010 р. на суму 25245,9 грн., в т.ч. ПДВ 4207,65 грн.; № 300310 від 30.03.2010 р. на суму 2688,9 грн., в т.ч. ПДВ 448,15 грн.; № 300311 від 30.03.2010 р. на суму 95868,9 грн., в т.ч. ПДВ 15978,15 грн.; № 060421 від 06.04.2010 р. на суму 2349,0 грн., в т.ч. ПДВ 391,5 грн.; № 060422 від 06.04.2010 р. на суму 162185,4 грн., в т.ч. ПДВ 27030,9 грн.; № 080410 від 08.04.2010 р. на суму 66032,4 грн., в т.ч. ПДВ 11005,4 грн.; № 130420 від 13.04.2010 р. на суму 4803,6 грн., в т.ч. ПДВ 800,6 грн.; № 130421 від 13.04.2010 р. на суму 157536,6 грн., в т.ч. ПДВ 26256,1 грн.; № 140407 від 14.04.2010 р. на суму 8995,2 грн., в т.ч. ПДВ 1499,2 грн.; № 140408 від 14.04.2010 р. на суму 189811,2 грн., в т.ч. ПДВ 31635,2 грн.; № 160429 від 16.04.2010 р. на суму 9087,3 грн., в т.ч. ПДВ 1514,55 грн.; № 210409 від 21.04.2010 р. на суму 6487,2 грн., в т.ч. ПДВ 1081,2 грн.; № 210410 від 21.04.2010 р. на суму 84314,4 грн., в т.ч. ПДВ 14052,4 грн.; № 210411 від 21.04.2010 р. на суму 15679,8 грн., в т.ч. ПДВ 2613,3 грн.; № 220411 від 22.04.2010 р. на суму 15325,8 грн., в т.ч. ПДВ 2554,3 грн.; № 220412 від 22.04.2010 р. на суму 171150 грн., в т.ч. ПДВ 28525,15 грн.; № 270403 від 27.04.2010 р. на суму 5919,3 грн., в т.ч. ПДВ 986,55 грн.; № 270404 від 27.04.2010 р. на суму 96383,4 грн., в т.ч. ПДВ 16063,9 грн.; № 270405 від 27.04.2010 р. на суму 15839,7 грн., в т.ч. ПДВ 2639,95 грн.; № 270406 від 27.04.2010 р. на суму 268236,9 грн., в т.ч. ПДВ 44706,15 грн.

В акті перевірки посадовими особами відповідача зазначено, що у накладних від постачальників ТОВ "КЕМПУС" та ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" не вказано місце складання накладних, місце навантаження та розвантаження товарів та не вказано, хто відвантажував товари у постачальника, акти приймання-передачі товарів від постачальника покупцю для перевірки не надавались. У накладних відсутні такі реквізити: код підприємства за ЄДРПОУ, адреса підприємства, місце складання документу, відсутні розшифровки підписів особи, яка була вантажовідправником.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996-XIV, із змінами і доповненнями, первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

ОСОБА_1 заповнення податкової накладної та її форма, затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 р. N 165, із змінами і доповненнями, чинним на момент виникнення спірних відносин. ОСОБА_1 не передбачено, зазначення у податковій накладній місця складання документу, місця навантаження та розвантаження товарів, отже вказаний висновок відповідача є помилковим.

Що стосується посилання відповідача на те, що у податкових накладних відсутні розшифровки підписів особи, яка була вантажовідправником, то вказаним порядком передбачено, що податкова накладна має містити "підпис і прізвище особи, яка склала податкову накладну", зі змісту досліджених судом вказаних податкових накладних, виданих ТОВ "КЕМПУС" вбачається, що відвантажила товар директор ОСОБА_2, з проставленням підпису та печатки, згідно податкових накладних ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" товар відвантажив директор ОСОБА_3 Крім того, у досліджених накладних контрагентів зазначені індивідуальні податкові номери продавця та покупця, місце знаходження продавця і покупця (а.с.175-211 т.1; а.с.27-250 т.2; а.с.1-194 т.3).

Крім того, допущені помилки при формленні податкових накладних, на думку суду, не свідчать про відсутність господарських операцій.

Що стосується актів приймання-передачі товарів то вказаними договорами такі документи не передбачені, отже висновок відповідача про те, що операції не підтверджуються нилежним чином оформленими первинними документами є безпідставним.

Перевіряючими зазначено, що в ході перевірки встановлено, що позивач не має на балансі власних транспортних засобів. Товарно-транспортні накладні від ТОВ "КЕМПУС" та ТОВ "МЕДІС-ТОРГ", які б підтверджували транспортування, відвантаження та оприбуткування товару для перевірки не надавалися. Товарно-транспортні накладні при перевезенні товарів за рахунок постачальників не надавалися, товар отримувався від постачальників за видатковими накладними, завантажувальні роботи здійснювались за рахунок постачальника, вартість яких входила до вартості отриманого товару. Розвантажувальні роботи здійснювались вантажниками та техніками позивача, які отримували заробітну плату за виконану роботу згідно штатного розкладу. Згідно отриманого пояснення, товари від постачальників отримував директор особисто на складах постачальників, товари оприбутковувались на склад позивача. Передача товару зі складу в роздрібну мережу здійснювалась на підставі внутрішніх накладних на переміщення, в магазинах товари отримувались керівниками або товарознавцями магазинів.

В процесі розгляду справи представник відповідача зазначив, що товарно-трансопртні накладні були надані представникам відповідача під час перевірки, чому вони не відображені в аткі йому не відомо.

Надані представником відповідача копії запитів до ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдінг" від 16.08.2011 р. № 42682/10/23-1, від 22.08.2011 р. № 43642/10/23-1, від 29.08.2011 р. № 44421/10/23-1 свідчать, що дійсно контролюючим органом від позивача вимагались для перевірки, зокрема, і товарно-транспортні накладні з таким суб'єктом господарської діяльності як ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" .

Надана представником позивача копія повторного запиту відповідача від 31.08.2011 р. № 44877/10/23-1 свідчить, що відповідачем повторно не вимагалась товарно-транспортні накладні від контрагентів позивача ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" та ТОВ "КЕМПУС".

Доказів про те, що позивачем під час перевірки не надано товарно-транспортні накладні від ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" та ТОВ "КЕМПУС" відповідачем не надано, хоча відповідно до ч.2 ст.71 КАС України це його обов'язком.

Транспортування зазначених товарно-матеріальних цінностей від ТОВ "КЕМПУС" на адресу позивача підтверджується товарно-транспортними накладними від 02.10.2009 р. № 17 на суму 18382,09 грн. згідно накладної № 10/02-21 від 02.10.2009 р.; від 07.10.2009 р. № 07 на суму 85036,25 грн. згідно накладної № 10/07-09 від 07.10.2009 р.; від 14.10.2009 р. № 04 на суму 32207,7 грн. згідно накладної № 10/14-06 від 14.10.2009 р.; від 16.10.2009 р. № 16 на суму 31041,6 грн. згідно накладної № 10/16-21 від 16.10.2009 р.; від 28.10.2009 р. № 02 на суму 16047,6 грн. згідно накладної № 10/28-04 від 28.10.2009 р.; від 02.11.2009 р. № 29 на суму 50077,8 грн. згідно накладної № 11/02-45 від 02.11.2009 р.; від 06.11.2009 р. № 18 на суму 44070,24 грн. згідно накладної № 11/06-23 від 06.11.2009 р.; від 16.11.2009 р. № 17 на суму 29782,8 грн. згідно накладної № 11/16-22 від 16.11.2009 р.; від 26.11.2009 р. № 04 на суму 27350,1 грн. згідно накладної № 11/26-06 від 26.11.2009 р.; від 03.12.2009 р. № 19 на суму 45559,4 грн. згідно накладної № 12/03-26 від 03.12.2009 р.; від 07.12.2009 р. № 10 на суму 50223,6 грн. згідно накладної № 12/07-12 від 07.12.2009 р.; від 15.12.2009 р. № 09 на суму 43427,7 грн. згідно накладної № 12/15-10 від 15.12.2009 р.; від 17.12.2009 р. № 06 на суму 117711,9 грн. згідно накладної № 12/17-08 від 17.12.2009 р.; від 23.12.2009 р. № 04 на суму 51329,7 грн. згідно накладної № 12/23-05 від 23.12.2009 р.; від 29.12.2009 р. № 02 на суму 40748,7 грн. згідно накладної № 12/29-02 від 29.12.2009 р.; від 13.01.2010 р. № 08 на суму 45637,2 грн. згідно накладної № 01/13-05 від 13.01.2010 р.; від 19.01.2010 р. № 16 на суму 33922,8 грн. згідно накладної № 01/19-28 від 19.01.2010 р.; від 28.01.2010 р. № 06 на суму 11980,2 грн. згідно накладної № 01/28-04 від 28.01.2010 р.; від 03.02.2010 р. № 15 на суму 13608,3 грн. згідно накладної № 020317 від 03.02.2010 р.; від 04.02.2010 р. № 11 на суму 26271,9 грн. згідно накладної № 020412 від 04.02.2010 р.; від 10.02.2010 р. № 10 на суму 38368,8 грн. згідно накладної № 021011 від 10.02.2010 р.; від 16.02.2010 р. № 35 на суму 48850,5 грн. згідно накладної № 021649 від 16.02.2010 р.; від 23.02.2010 р. № 09 на суму 38863,5 грн. згідно накладної № 022311 від 23.02.2010 р.; від 03.03.2010 р. на суму 9530,1 грн. згідно накладної № 030323 від 03.03.2010 р.; від 04.03.2010 р. № 36 на суму 23539,06 грн. згідно накладної № 030448 від 04.03.2010 р.; від 10.03.2010 р. № 21 на суму 14652,46 грн. згідно накладної № 031026 від 10.03.2010 р. від 16.03.2010 р. № 33 на суму 18078,6 грн. згідно накладної № 031639 від 16.03.2010 р.; від 18.03.2010 р. № 12 на суму 30016,5 грн. згідно накладної № 031815 від 18.03.2010 р.; від 30.03.2010 р. № 04 на суму 26303,4 грн. згідно накладної № 033005 033006 від 30.03.2010 р.; від 13.04.2010 р. № 07 на суму 18950,1 грн. згідно накладної № 041308 від 13.04.2010 р.; від 22.04.2010 р. на суму 27751,5 грн. згідно накладної № 042213 від 22.04.2010 р.; від 27.04.2010 р. № 08 на суму 7217,1 грн. згідно накладної № 042710 від 27.04.2010 р.

Суд не приймає до уваги надану представником відповідача копію рапорту ст.оперуповноваженого ГВПМ ДПІ у м.Житомирі, майора податкової міліції ОСОБА_4 про відсутність складських приміщень ТОВ "КЕМПУС" за адресою: м.Київ, пр-т Перемоги,67, оскільки відповідно до положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р. № 755-IV, із змінами і доповненнями, відомості про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням можуть бути внесені лише державним реєстратором. Відповідачем не надано доказів про внесення державним реєстратором відомовостей до Єдиного державного реєстру відомостей про вістуність ТОВ "Кемпус" за місцезнаходженням.

Транспортування зазначених товарно-матеріальних цінностей від ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" на адресу позивача підтверджується товарно-транспортними накладними від 02.10.2009 р. № 16 на суму 439535,32 грн. згідно накладних № 0210-25, 0210-26, 0210-27 від 02.10.2009 р.; від 07.10.2009 р. № 07 на суму 399292,00 грн. згідно накладних № 0710-08, 0710-09 від 07.10.2009 р.; від 14.10.2009 р. № 07 на суму 422420,92 грн. згідно накладних № 1410-05, 1410-06, 1410-07 від 14.10.2009 р.; від 16.10.2009 р. № 03 на суму 250192,91 грн. згідно накладних № 1610-04, 1610-05 від 16.10.2009 р.; від 23.10.2009 р. № 08 на суму 398789,44 грн. згідно накладних № 2310-09, 2310-10 від 23.10.2009 р.; від 28.10.2009 р. № 03 на суму 226762,78 грн. згідно накладних № 2810-02, 2310-03 від 28.10.2009 р.; від 02.11.2009 р. на суму 459704,7грн. згідно накладних № 0211-45, 0211-46, 0211-47, 0211-48 від 02.11.2009 р.; від 06.11.2009 р. № 19 на суму 428373,6грн. згідно накладних № 0611-254 від 06.11.2009 р.; від 11.11.2009 р. № 18 на суму 539128,8 грн. згідно накладних № 1111-23, 1111-24 від 11.11.2009 р.; від 16.11.2009 р. на суму 361704,9 грн. згідно накладних № 1611-28, 1611-29, 1611-30 від 16.11.2009 р.; від 19.11.2009 р. на суму 272068,2 грн. згідно накладних № 1911-10, 1911-11 від 19.11.2009 р.; від 26.11.2009 р. на суму 718009,8 грн. згідно накладних № 2611-06, 2611-07, 2611-08 від 26.11.2009 р.; від 03.12.2009 р. на суму 861935,4 грн. згідно накладних № 0312-17, 0312-18, 0312-19, 0312-20 від 03.12.2009 р.; від 07.12.2009 р. на суму 555884 грн. згідно накладних № 0712-06, 0712-07, 0712-08 від 07.12.2009 р.; від 09.12.2009 р. на суму 441531,9 грн. згідно накладних № 0912-29 від 09.12.2009 р.; від 15.12.2009 р. на суму 335768,4 грн. згідно накладних № 1512-14, 1512-15 від 15.12.2009 р.; від 17.12.2009 р. на суму 494948,7 грн. згідно накладних № 1712-01, 1712-02, 1712-03, 1712-14 від 17.12.2009 р.; від 18.12.2009 р. на суму 278941,8 грн. згідно накладної № 1812-08 від 18.12.2009 р.; від 23.12.2009 р. на суму 517725,3 грн. згідно накладних № 2312-02, 2312-03, 2312-04 від 23.12.2009 р.; від 29.12.2009 р. на суму 323452,8 грн. згідно накладної № 2412-01 від 24.12.2009 р.; від 29.12.2009 р. на суму 474333,6 грн. згідно накладних № 2912-02, 2912-03 від 29.12.2009 р.; від 04.01.2010 р. на суму 253511,7 грн. згідно накладних № 0401-30, 0401-31 від 04.01.2010 р.; від 13.01.2010 р. на суму 293932,5 грн. згідно накладних № 1301-07, 1301-08 від 13.01.2010 р.; від 15.01.2010 р. на суму 397880,4 грн. згідно накладних № 1501-11, 1501-12, 1501-13 від 15.01.2010 р.; від 19.01.2010 р. на суму 258769,2 грн. згідно накладних № 1901-23, 1901-24, 1901-25 від 19.01.2010 р.; від 28.01.2010 р. на суму 299178 грн. згідно накладних № 2801-14, 2801-15 від 28.01.2010 р.; від 03.02.2010 р. на суму 176329,5 грн. згідно накладних № 030207, 030208, 030209 від 03.02.2010 р.; від 04.02.2010 р. на суму 244956,6 грн. згідно накладних № 040216, 040217 від 04.02.2010 р.; від 10.02.2010 р. на суму 252210,9 грн. згідно накладних № 100209, 100210 від 10.02.2010 р.; від 16.02.2010 р. на суму 637452,6 грн. згідно накладних № 160226, 160227, 160228, 160229 від 16.02.2010 р.; від 23.02.2010 р. на суму 229536,78 грн. згідно накладних № 230223, 230224 від 23.02.2010 р.; від 03.03.2010 р. на суму 288373,1 грн. згідно накладних № 030333, 030334 від 03.03.2010 р.; від 04.03.2010 р. на суму 272039,1 грн. згідно накладних № 040335, 040336, 040337 від 04.03.2010 р.; від 10.03.2010 р. на суму 177768,42 грн. згідно накладних № 100328, 100329 від 10.03.2010 р.; від 11.03.2010 р. на суму 130936,5 грн. згідно накладних № 110310, 110311 від 11.03.2010 р.; від 18.03.2010 р. на суму 180947,1 грн. згідно накладних № 180308, 180309, 180310 від 18.03.2010 р.; від 26.03.2010 р. на суму 147777,6 грн. згідно накладної № 260308 від 26.03.2010 р.; від 26.03.2010 р. на суму 185554,8 грн. згідно накладної № 260309 від 26.03.2010 р.; від 30.03.2010 р. на суму 125185,2 грн. згідно накладних № 300308, 30309, 300310, 300311 від 30.03.2010 р.; від 06.04.2010 р. на суму 164534,4 грн. згідно накладної № 060421 від 06.04.2010 р.; від 08.04.2010 р. на суму 66032,4 грн. згідно накладної № 080410 від 08.04.2010 р.; від 13.04.2010 р. на суму 162340,2 грн. згідно накладних № 130420, 130421 від 13.04.2010 р.; від 14.04.2010 р. на суму 8995,2 грн. згідно накладної № 140407 від 14.04.2010 р.; від 14.04.2010 р. на суму 198811,2 грн. згідно накладної № 140408 від 14.04.2010 р.; від 16.04.2010 р. на суму 9087,3 грн. згідно накладної № 160429 від 16.04.2010 р.; від 21.04.2010 р. на суму 106481,4 грн. згідно накладних № 210409, 210410, 210411 від 21.04.2010 р.; від 22.04.2010 р. на суму 186476,7 грн. згідно накладних № 220411, 270412 від 22.04.2010 р.; від 27.04.2010 р. на суму 386379,3 грн. згідно накладних № 270403, 270404, 270405, 270406 від 27.04.2010 р.

Крім того, спільним наказом Міністерства транспорту України та Міністерства статистики України „Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля від 29.12.1995 № 488/346 затверджена типова форма товарно-транспортної накладної.

Проте судом встановлено, що даний документ не було внесено до Державного реєстру нормативно-правових актів, у зв'язку з чим його норми носять лише рекомендаційний характер.

Крім того, наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 22.05.2006 р. N 493 було виключено п.11.2 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 N 363, згідно якого товарно-транспортні накладні і дорожні листи вантажного автомобіля належать до документів суворої звітності, які виготовляються друкарським способом з обліковою серією та номером.

А тому документи, що підтверджують факт транспортування товару (подорожні листи, товарно-транспортні накладні, квитанції від перевізників) не є первинними документами в розумінні ст.1 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні.

Перевіркою також встановлено, що за період з 01.10.2009 р. по 30.06.2011 р. позивачем перераховано грошові кошти від ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдинг" на розрахунковий рахунок ТОВ "КЕМПУС" на загальну суму 1323821,29. Розрахунки між постачальником і покупцем станом на 30.06.2011 р. проведені в повному обсязі.

Згідно ст.203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Відповідно до ст.204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Згідно ст.215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами 1 - 3, 5 та 6 статті 203 цього Кодексу. Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. У випадках, встановлених цим Кодексом, нікчемний правочин може бути визнаний судом дійсним. Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним. У разі недодержання вимоги щодо відповідності правочину інтересам держави і суспільства, його моральним засадам такий правочин може бути визнаний недійсним. Якщо визнаний судом недійсний правочин було вчинено з метою, що завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, то при наявності умислу у обох сторін - в разі виконання правочину обома сторонами - в дохід держави за рішенням суду стягується все одержане ними за угодою, а в разі виконання правочину однією стороною з іншої сторони за рішенням суду стягується в дохід держави все одержане нею і все належне - з неї першій стороні на відшкодування одержаного. При наявності умислу лише у однієї із сторін все одержане нею за правочином повинно бути повернуто іншій стороні, а одержане останньою або належне їй на відшкодування виконаного за рішенням суду стягується в дохід держави (ст.228 ЦК України).

Як розяснив Пленум Верховного Суду України у п.18 постанови „Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними від 06.11.2009 N 9 перелік правочинів, які є нікчемними як такі, що порушують публічний порядок, визначений ст.228 ЦК: 1) правочини, спрямовані на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина; 2) правочини, спрямовані на знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Такими є правочини, що посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави, зокрема: правочини, спрямовані на використання всупереч закону комунальної, державної або приватної власності; правочини, спрямовані на незаконне відчуження або незаконне володіння, користування, розпорядження об'єктами права власності українського народу - землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами (ст.14 Конституції України); правочини щодо відчуження викраденого майна; правочини, що порушують правовий режим вилучених з обігу або обмежених в обігу об'єктів цивільного права тощо. Усі інші правочини, спрямовані на порушення інших об'єктів права, передбачені іншими нормами публічного права, не є такими, що порушують публічний порядок. При кваліфікації правочину за ст.228 ЦК має враховуватися вина, яка виражається в намірі порушити публічний порядок сторонами правочину або однією зі сторін. Доказом вини може бути вирок суду, постановлений у кримінальній справі, щодо знищення, пошкодження майна чи незаконного заволодіння ним тощо. Наслідки вчинення правочину, що порушує публічний порядок, визначаються загальними правилами.

Аналіз вищенаведених норм свідчить про те, що відповідно до презумпції правомірності правочину всі укладені між сторонами правочини є чинними, якщо їх недійсність прямо не встановлена законом (нікчемні правочини). В усіх інших випадках питання про недійсність правочину має бути встановлено судом на підставі заяви зацікавленої особи після повного та всебічного розгляду питання про недійсність такого правочину. Про недійсність правочину ухвалюється судове рішення.

Щодо висновків податкового органу про нікчемність правочинів, укладенихо позивачем із вищезазначеними контрагентами ТОВ „КЕМПУС та ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" , суд встановив, що при визнанні угод нікчемними податковим органом не дотримано вимог ст. ст.215, 228 ЦК України, тобто не встановлено вини та умислу позивача, спрямованих на заволодіння державним майном, порушення публічного порядку, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено умислу укладення угод між позивачем та контрагентом з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства.

Укладені між ТОВ "Фокстрот-Житомир-Трейдінг" та ТОВ „КЕМПУС і ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" договори не віднесено законом до нікчемних, при цьому до справи відповідачем не надано рішення суду у цивільній чи господарській справі, вироку суду у кримінальній справі або іншого належного доказу на підтвердження "безтоварності" здійснених позивачем господарських операцій або судових рішень про визнання його недійсним. Висновок відповідача про "безтоварність" господарської операції носить характер припущення, який не підтверджено належними доказами. Здійснення господарських операцій з контрагентами ТОВ „КЕМПУС і ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" підтверджено належним чином оформленими видатковими і податковими накладними.

Акт перевірки не містить жодних доказів, які б підтверджували, що зміст договорів не відповідає дійсним намірам сторін щодо набуття цивільних прав і обовязків чи свідчить про намір сторін ухилитися від оподаткування доходів, отриманих внаслідок виконання господарських зобовязань, що виникли на підставі цих договорів.

Таким чином, правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Відповідно до підпунктів 4.1.1., 4.1.6 пункту 4.1. статті 4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР, із змінами і доповненнями (далі - Закону) валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами. Валовий доход включає загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (за винятком операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом відповідно до закону).

Доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді:

- сум безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, вартості товарів (робіт, послуг), безоплатно наданих платнику податку у звітному періоді, крім їх надання неприбутковим організаціям згідно з п.7.11 ст.7 цього Закону та у межах таких операцій між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи, крім випадків, визначених у ч.4 ст.3 Закону України "Про списання вартості несплачених обсягів природного газу";

- сум поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із законодавством мають пільги з цього податку, включаючи право застосовувати ставку податку нижчу, ніж установлена п.7.2 ст.7 або ст.10 цього Закону. У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму валових витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками податкового періоду, в якому відбулося таке повернення. При цьому валові доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів, а податкові зобов'язання особи, що надала поворотну фінансову допомогу, не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні. Як виняток з правила, визначеного цим абзацом, операції з отримання (надання) фінансової допомоги між платником податку та його філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, розташованими на території України, не призводять до зміни їх валових витрат або валових доходів;

- сум невикористаної частини коштів, що повертаються із страхових резервів у порядку, передбаченому п.12.2 цього Закону;

- сум заборгованості, що підлягає включенню до валових доходів згідно з пунктами 12.3 та 12.4 цього Закону;

- сум коштів страхового резерву, використаних не за призначенням;

- вартості матеріальних цінностей, переданих платнику податку згідно з договорами схову (у відповідальне зберігання) та використаних ним у власному виробничому чи господарському обороті;

- сум штрафів та/або неустойки чи пені, фактично одержаних за рішенням сторін договору або за рішенням відповідних державних органів, суду;

- сум державного мита, попередньо сплаченого позивачем, що повертається на його користь за рішенням суду;

- сум акцизного збору, сплачених (нарахованих) покупцями підакцизних товарів (за їх рахунок) на користь платника такого акцизного збору, уповноваженого законом вносити його до бюджету, та рентних платежів, а також сум збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію;

- доходів від продажу електричної енергії (включаючи реактивну);

- сум дотацій і субсидій з фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або бюджетів, отриманих платником податку.

Датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

- або дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку - день їх видачі з каси платника податку;

- або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (послуг).

Датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

- або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку - дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

- або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку (п.п.11.2.1. п.11.2., п.п.11.3.1. п.11.3. ст.11 Закону).

Підпункт 1.22.2. пункту 1.22. статті 1 Закону визначає, що поворотна фінансова допомога - це сума коштів, передана платнику податку у користування на визначений строк відповідно до договорів, які не передбачають нарахування процентів або надання інших видів компенсацій як плати за користування такими коштами.

Згідно п.5.1, п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності. До складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті.

В процесі розгляду справи відповідачем не надано доказів того, що договори поставки, укладені між позивачем та ТОВ "КЕМПУС" від 01.06.2007 р. № 06/01-03 та ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" від 01.12.2008 р. № 01/12/03 виконані виключно з метою здійснення законної господарської діяльності досягнення сторонами реальних економічних результатів підприємницької діяльності.

Докази на спростування факту поставки від ТОВ „КЕМПУС та ТОВ "МЕДІС-ТОРГ" відповідачем не надані, хоча відповідно до ч.2 ст.71 КАС України це є його обовязком.

Отже висновок відповідача про завищення валових витрат по постачальниках є безпідставним.

Таким чином позивачем правомірно віднесено до складу валових витрат витрати у сумі 3442628 грн. по постачальниках ТОВ „КЕМПУС та ТОВ "МЕДІС-ТОРГ", оскільки ці витрати були здійснені у зв'язку з фактичним, реальним, виконанням вищевказаних господарських операцій, підтвверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку і нарахування податку, заниження податку на прибуток на загальну суму 3442628 грн. не мало місця.

Незначні недоліки в заповненні податкових накладних, одержаних від постачальника, не є підставою для висновку про неправомірність віднесення понесених покупцем витрат до податкового кредиту та про обґрунтованість рішення податкової інспекції щодо нарахування фінансових санкцій. Підставою для відповідальності платника податку є не підтвердження сум податку, включеного до податкового кредиту, на момент перевірки платника податку. При цьому відповідальність за правильність виписування податкової накладної покладена не на покупця, а на продавця товарів.

Таким чином, коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, відповідають зазначеним у податкових накладних, податковий кредит покупця вважається підтвердженим податковими накладними, незважаючи на те, що такі накладні могли мати незначні недоліки в заповненні, за умови, що вони не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка видала податкову накладну, містять, зокрема, відомості про придбані товари (роботи, послуги), їх вартість, дату здійснення операції та відповідну суму податку на додану вартість.

Позивачем правомірно віднесено до складу податкового кредиту суми сплаченого податку на додану вартість в розмірі 2631706 грн. та доведено реальність операцій з вказаними контрагентами, крім того, він не може нести відповідальність за дії своїх контрагентів за відсутності своєї вини, а тому нарахування податковим органом грошових зобов'язань та штрафних (фінансових) санкцій є неправомірним, що є підставою для задоволення позову та скасування податкових повідомлень-рішень.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Отже, сплачений судовий збір в розмірі 06,80 грн., що підтверджується платіжними дорученнями, підлягає відшкодуванню на користь позивача з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, 159-163, 167, 254 КАС України, суд, -

постановив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м.Житомирі від 28.09.2011 р. № НОМЕР_1, № НОМЕР_2.

Відшкодувати з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Фокстрот-Житомир-Трейдінг" 06,80 грн. понесених судових витрат.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:В.А. Панкеєва