ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.04.2015№910/7653/15-г
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА ПРОДЖЕКТ»до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації)третя особаТовариство з обмеженою відповідальністю "А+С УКРАЇНА"провизнання незаконним і скасування рішення
Суддя Літвінова М.Є.
Представники сторін:
Від позивача: не з»явились;
від відповідача: Рафальська І.Й. - представник за дов.;
від третьої особи: Овсій Д.Ю. - предст. за довір.
У судовому засіданні 27.04.2015, на підставі ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА ПРОДЖЕКТ» до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації), третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю "А+С УКРАЇНА" про визнання незаконним і скасування рішення.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 30.03.2015 порушено провадження у справі №910/7653/15-г, розгляд справи призначений на 15.04.2015.
15.04.2015 через Відділ діловодства господарського суду міста Києва від відповідача надійшли письмові заперечення на позов з додатками.
В судовому засіданні 15.04.2015 представник третьої особи подав суду письмові заперечення.
Ухвалою від 15.04.2015, відповідно до ст. 77 ГПК України, відкладено розгляд справи на 27.04.2015.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позову, посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість, та просив відмовити в його задоволенні в повному обсязі.
Представник третьої особи заперечував проти позовних вимог посилаючись на те, що відповідачем було проведено конкурсні торги у відповідності до чинного законодавства та визначено переможця торгів.
В судовому засіданні 27.04.2015, на підставі ч.2 ст.85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового процесу, господарський суд міста Києва,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА ПРОРДЖЕКТ» звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), третя особа товариство з обмеженою відповідальністю «А+С України» про визнання недійсним та скасування рішення тендерного комітету Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), оформленого в якості акцепту конкурсної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «А+С УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 35634432) при проведенні відкритих торгів на закупівлю: код 63.11.1 за ДК 016-2010 Послуги щодо обробляння даних, розміщування інформації на веб-узлах, щодо програмного застосування та інші послуги щодо забезпечення інформаційно-технологічною інфраструктурою (Розробка транспортної моделі м. Києва та його приміської зони. Формування бази даних інформації щодо транспортного попиту та транспортної пропозиції); код 62.01.2 за ДК 016-2010 Оригінали програмного забезпечення (Програмне забезпечення для створення транспортної моделі м. Києва та його приміської зони).
Відповідно до ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду зав захистом немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання незаконними рішення, дії чи бездіяльність органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Дана норма закону кореспондується зі ст..20 Господарського кодексу України.
Згідно п.3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №10 від 24.10.2011 «Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарськими судами» (із змінами та доповненнями) господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: участь у спорі суб'єкта господарювання; наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин; наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом; відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.
3.2. Таким чином, господарські суди на загальних підставах вирішують усі спори між суб'єктами господарської діяльності, а також спори у сфері містобудування, в тому числі за участю центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
24 жовтня 2014 року Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в інформаційному бюлетені «ВІСНИК ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ» №114 було розміщено оголошення про проведення відкритих торгів на розробку транспортної моделі м. Києва, його приміської зони, формування бази даних інформації щодо транспортного попиту та транспортної пропозиції та закупівлю програмного забезпечення для створення вищезазначеного.
Участь у конкурсних торгах взяли два підприємства Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА ПРОДЖЕКТ» та Товариство з обмеженою відповідальністю «А+С Україна», за результатами проведених торгів третя особа стала переможцем.
Посилаючись на порушення своїх прав та недотримання вимог закону з боку відповідача при проведенні конкурсних торгів, позивач звернувся до суду з позовом про визнання останніх недійними та скасування.
Як вбачається з матеріалів, Київською міською радою 23 жовтня 2013 року № 422/9910 було прийнято рішення «Про розробку інтегрованого плану розвитку транспортної інфраструктури міста Києва та його приміської зони», яким визначено Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) замовником робіт та відповідно до протоколу засідання комітету з конкурсних торгів від 21.10.2014 року №89 провести відкриті торги на розробку транспортної моделі м. Києва та його приміської зони.
На виконання вищезазначеного рішення Київської міської ради, Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 24 жовтня 2014 року розмістив оголошення №181196 в інформаційному бюлетені «ВІСНИК ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ» №114 на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та сайті Київської міської державної адміністрації про проведення відкритих торгів на закупівлю: послуг щодо обробляння даних, розміщування інформації на веб-вузлах, щодо програмного застосування та інші послуги щодо забезпечення інформаційно-технологічною інфраструктурою (розробка транспортної моделі м. Києва та його приміської зони. Формування бази даних інформації щодо транспортного попиту та транспортної пропозиції) - код 63.11.1 за ДК 016-2010 та оригіналів програмного забезпечення (програмне забезпечення для створення транспортної моделі м. Києва та його приміської зони) - код 62.01.2 за ДК 016-2010.
Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) були розроблені два примірники документації конкурсних торгів та Інструкції з підготовки пропозицій конкурсних торгів, затверджені Рішенням комітету з конкурсних торгів.
21 листопада 2014 року відбулося розкриття конкурсних пропозицій, за результатами чого складено протоколи розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій №№ 94 та 96, з яких вбачається, що для участі в торгах подали тендерні пропозиції два учасника, а саме: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА ПРОДЖЕКТ» та Товариство з обмеженою відповідальністю «А+С Україна».
У всіх учасників документи, передбачені тендерною документацією, були у наявності, що відображено в п.5 протоколів розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій №№ 94 та 96 від 21.11.2014 року.
28 листопада 2014 року Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було визначено переможця торгів шляхом акцепту пропозиції конкурсних торгів Товариства з обмеженою відповідальністю «А+С Україна».
Як зазначив представник відповідача в судовому засіданні 27.04.2015, в подальшому між Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Товариством з обмеженою відповідальністю «А+С Україна було укладено договори про закупівлю Предмету тендеру.
В обґрунтування своїх порушених прав, позивач, зокрема, посилається на те, що відповідачем при прийнятті рішення шляхом акцепту пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «А+С Україна» не було прийнято до уваги те, що згідно зі Звіту про результати проведення процедури відкритих і двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації № 128 та 130 від 18.12.2014 року, третя особа запропонувала нижчу ціну, ніж позивач, втім за іншими кваліфікаційними критеріями, такими як фаховий рівень, строк виконання, умови оплати значно поступався позивачу. Крім того, ТОВ «А+С України» взагалі не має досвіду виконання аналогічних робіт за останні 3 роки, таким чином, не повною мірою відповідає заявленим кваліфікаційним критеріям обом конкурсним торгам. Таким чином, на думку позивача, конкурсна пропозиція ТретТОВ «А+С України» повинна була бути відхилена відповідачем відповідно до ст.29 Закону України «Про здійснення державних закупівель».
Разом з тим, з такими твердженнями позивача суд не погоджується виходячи з наступного.
Згідно зі статтею 16 Закону «Про здійснення державних закупівель» (далі по тексту - Закон) замовник вимагає від учасників або учасників попередньої кваліфікації подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Замовник може встановлювати такі кваліфікаційні критерії:
наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів;
наявність фінансової спроможності (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами).
Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників або учасників попередньої кваліфікації про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в документації конкурсних торгів або кваліфікаційній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
Усі пропозиції конкурсних торгів або кваліфікаційні пропозиції, які відповідають кваліфікаційним критеріям, встановленим частиною другою цієї статті, та за відсутності інших, передбачених цим Законом, підстав для їх відхилення, допускаються до оцінки.
Відповідно до пункту 2 Розділу 3 Інструкції пропозиція конкурсних торгів, яка подається Учасником повинна містити:
реєстр документів;
форми пропозиції конкурсних торгів: «Пропозиції конкурсних торгів» (наведена у Додатку 1 до документації конкурсних торгів);
документи, що підтверджують повноваження посадової особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів пропозиції конкурсних торгів;
документальне підтвердження відповідності пропозиції конкурсних торгів учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим
замовником;
документально підтверджену інформацію про їх відповідність кваліфікаційним
критеріям;
забезпечення пропозиції конкурсних торгів;
листа - згоди (у довільній формі) про те, що Учасник погоджується та приймає до виконання всі основні умови договору про закупівлю, які визначені Додатком 3 до документації конкурсних торгів;
у разі закупівлі робіт або послуг - вимогу про зазначення учасником у пропозиції конкурсних торгів інформації (повне найменування та місцезнаходження) про кожного суб'єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю; інші документів передбачених цією документацією конкурсних торгів.
В Додатку 2 до документації конкурсних торгів Інструкції визначено необхідний досвід Виконавця, зокрема, він повинен мати досвід розробки транспортних моделей міст з населенням не менше 3 млн. мешканців та досвід виконання аналогічних проектів в галузі транспортного макромоделювання на обраному програмному забезпеченні. Наявність досвіду підтверджується актами виконаних робіт.
Для гарантії методично-правильного впровадження транспортного моделювання у Замовника та навчання фахівців Замовника, Виконавець повинен мати в штаті проекту не менше 2-х сертифікованих тренерів, кваліфікація яких підтверджується сертифікатом від Розробника обраного програмного забезпечення.
Виконавець повинен мати актуальні комерційні ліцензії на програмне забезпечення з транспортного моделювання, яке буде поставлено Замовникові. Наявність ліцензії підтверджується сертифікатом постачальника.
Як вбачається з наданих відповідачем суду матеріалів, що стали підставою для прийняття рішення щодо акцепту пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «А+С Україна», останнім було надало ряд документів, які засвідчили його досвід роботи в аналогічних роботах, зокрема:
гарантійний лист німецької компанії A+S ConsultGmbHFuE, яка впровадила транспортні моделі міст Росії, Великобританії ... Гарантійні листи німецької компанії, які свідчили про те, що ТОВ «А+С Україна» входить до групи компаній «А+С» та, що для впровадження цієї моделі буде створено спеціальне програмне забезпечення - інформаційна система «Транспортна модель Києва» (IC ТМК) на базі платформи PTV Visum. Крім того, до гарантійних листів було долучено перелік клієнтів «А+С», проекти яких були успішно реалізовані. Також, було надано сертифікати спеціалістів-тренерів PTV, які мають успішний досвід розробки транспортних моделей міст з населенням більше З мільйонів мешканців та інше.
Отже, доводи позивача про відсутність у третьої особи необхідного досвіду виконання аналогічних договорів є необгрунтованими.
Крім того, як вбачається із звітів про результати процедур відкритих і двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації № 128 № 130 від 18.12.2014 року переможець конкурсних торгів визначався за методикою оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій). Оцінка пропозицій конкурсних торгів здійснюється на основі наступних критеріїв: "Ціна", "Перелік аналогічних робіт, які виконуються за останні 3 роки", "Фаховий рівень", "Умови оплати", "Строк виконання", так:
За предметом закупівлі Код 63.11.1 за ДК 016-2010 Послуги щодо обробляння даних, розміщування інформації на веб-вузлах, щодо програмного застосування та інші послуги щодо забезпечення інформаційно-технологічною інфраструктурою (Розробка транспортної моделі м. Києва та його приміської зони. Формування бази даних інформації щодо транспортного попиту та транспортної пропозиції), згідно з технічними та іншими вимогами Замовника торгів Товариство з обмеженою відповідальністю "А+С Україна" набрало за критерієм:
„Ціна" 70 білів
"Перелік аналогічних робіт, які виконуються за останні 3 роки" 0 білів "Фаховий рівень" 3,2 білів "Умови оплати" 7 білів "Строк виконання" 7 білів
Товариство з обмеженою відповідальністю"ТЕРРА ПРОДЖЕКТ" набрало за критерієм:
„Ціна" набрало 47,64 бали
"Перелік аналогічних робіт, які виконуються за останні 3 роки" 8 "Фаховий рівень" 8 "Умови оплати" 7 "Строк виконання" 5,35.
Таким чином, рішення замовника про визнання пропозиції найбільш економічно вигідною, за результатами оцінки та підрахунків загальна кількість балів встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «А+С Україна» набрало 87, 20 балів, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ПРОДЖЕКТ" - 77, 99 балів.
За предмет закупівлі Код 62.01.2 за ДК 016-2010 Оригінали програмного забезпечення (Програмне забезпечення для створення транспортної моделі м. Києва та його приміської зони), згідно з технічними та іншими вимогами Замовника торгів Товариство з обмеженою відповідальністю "А+С Україна" набрало за критерієм:
„Ціна" 70 білів
"Перелік аналогічних робіт, які виконуються за останні 3 роки" 8 білів "Фаховий рівень" 3,2 білів "Умови оплати" 7 білів "Строк виконання" 7 білів
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ПРОДЖЕКТ" набрало за критерієм:
„Ціна" набрало 60 бали
"Перелік аналогічних робіт, які виконуються за останні 3 роки" 0 "Фаховий рівень" 8 "Умови оплати" 7 "Строк виконання" 2,16
Таким чином, рішення замовника про визнання пропозиції найбільш економічно вигідною, за результатами оцінки та підрахунків загальна кількість балів встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «А+С Україна» набрало 95, 20 балів, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ПРОДЖЕКТ" - 78,10 балів.
Отже, враховуючи вищезазначене, відповідачем було прийнято рішення відносно особи з пропозиціями найбільш економічно вигідними, а саме відносно ТОВ «А+С України», що також спростовує доводи позивача.
Порядок розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів визначений статтею 28 Закону, відповідно до якої замовник має право на виправлення арифметичних помилок, допущених у результаті арифметичних дій, виявлених у поданій пропозиції конкурсних торгів під час проведення її оцінки, у порядку, визначеному документацією конкурсних торгів, за умови отримання письмової згоди на це учасника, який подав пропозицію конкурсних торгів.
Замовник проводить оцінку пропозицій конкурсних торгів, які не було відхилено гідно з цим Законом.
Замовник визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено згідно з цим Законом (у кількості не менше двох), на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених у документації конкурсних торгів.
Критеріями оцінки є: у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна; у разі здійснення закупівлі, яка має складний або спеціалізований характер (у тому числі консультаційних послуг, наукових досліджень, експериментів або розробок, дослідно-конструкторських робіт), - ціна разом з іншими критеріями оцінки, зокрема такими, як: якість виконання робіт, послуг; умови оплати; строк виконання; гарантійне обслуговування; експлуатаційні витрати; передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, включаючи використання місцевих ресурсів, у тому числі засобів виробництва, робочої сили і матеріалів для виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг, що пропонуються учасником.
Якщо для визначення найбільш економічно вигідної пропозиції конкурсних торгів крім ціни застосовуються й інші критерії оцінки, у документації конкурсних торгів визначається їх вартісний еквівалент або питома вага цих критеріїв у загальній оцінці пропозицій конкурсних торгів. Питома вага цінового критерію не може бути нижчою ніж 50 відсотків.
За результатом розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів складається протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів за формою, встановленою Уповноваженим органом.
При цьому згідно зі статтею 1 Закону найбільш економічно вигідна пропозиція - пропозиція, що відповідає всім критеріям та умовам, визначеним у документації конкурсних торгів, та визнана найкращою за результатами оцінки конкурсних пропозицій відповідно до статті 28 цього Закону;
Згідно зі статтею 29 Закону замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів у разі, якщо:
1) учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим статтею 16 цього Закону; не погоджується з виправленням виявленої замовником арифметичної помилки, не надав забезпечення пропозиції конкурсних торгів, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; наявні підстави, зазначені у статті 17 та частині сьомій статті 28 цього Закону; пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів.
Таким чином, підстав для відхилення пропозиції конкурсних торгів у відповідача не було.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі у процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників та зобов'язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації) у разі, якщо: 1) він має незаперечні докази того, що учасник або учасник попередньої кваліфікації пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі; 2) службову (посадову) особу учасника або учасника попередньої кваліфікації, яку уповноважено учасником або учасником попередньої кваліфікації представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником або учасником попередньої кваліфікації, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення; 3) суб'єкт господарювання (учасник або учасник попередньої кваліфікації) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів); 4) фізична особа, яка є учасником або учасником попередньої кваліфікації, була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку; 5) службова (посадова) особа учасника або учасника попередньої кваліфікації, яку уповноважено учасником або учасником попередньої кваліфікації представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку; 6) пропозиція конкурсних торгів (кваліфікаційна, цінова пропозиція) подана учасником процедури закупівлі, який є пов'язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членом (членами) комітету з конкурсних торгів замовника.
Виходячи з наведеного, відповідачем було дотримано вимоги частини 1 статті 17 Закону при проведенні попередньої кваліфікації учасників.
Положеннями частини 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлені Законом України «Про здійснення державних закупівель».
Відповідно до статті 3 Закону закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів запобігання корупційним діям і зловживанням; вільного переміщення товарів; свободи надання послуг.
Згідно зі статтею 11 Закону комітет з конкурсних торгів утворюється замовником (генеральним замовником) для організації та проведення процедур закупівель.
Комітет з конкурсних торгів діє на засадах колегіальності та неупередженості членів комітету з конкурсних торгів. Членство в комітеті з конкурсних торгів не повинно створювати протиріччя між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників процедури закупівлі, наявність якого може вплинути на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі.
Склад комітету з конкурсних торгів та положення про комітет з конкурсних торгів затверджуються рішенням замовника (генерального замовника). До складу комітету з конкурсних торгів не можуть входити посадові особи та представники учасників, члени їх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради.
Комітет з конкурсних торгів: планує проведення процедур закупівель; складає та затверджує річний план державних закупівель; здійснює вибір процедури закупівлі;проводить процедури закупівель, попередню кваліфікацію учасників; забезпечує всі умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань державних закупівель, визначених цим Законом; здійснює інші дії, передбачені цим Законом.
Рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, який підписується всіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів. У разі відмови члена комітету з конкурсних торгів підписати протокол про це зазначається у протоколі із зазначенням причин відмови.
Відповідно до статті 20 Закону відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів пропозиції конкурсних торгів мають право подавати всі зацікавлені особи.
Згідно зі статтею 21 Закону оголошення про проведення процедури відкритих торгів безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.
Строк для подання пропозицій конкурсних торгів не може бути меншим, ніж 20 робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення процедури відкритих торгів на веб-порталі Уповноваженого органу.
Положеннями статті 22 Закону визначено, що після оприлюднення оголошення про доведення процедури закупівлі кожна фізична/юридична особа має право безоплатно отримати документацію конкурсних торгів.
Документація конкурсних торгів безоплатно надсилається або надається замовником протягом трьох робочих днів з дня отримання від фізичної/юридичної особи відповідного запиту.
Документація конкурсних торгів безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу і може бути безоплатно отримана кожною і і зичною/юридичною особою.
Документація конкурсних торгів повинна містити, зокрема, кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством; перелік критеріїв та методику оцінки пропозицій конкурсних торгів із зазначенням питомої ваги критеріїв;місце, дату і час розкриття пропозицій конкурсних торгів;у разі закупівлі робіт або послуг - вимогу про зазначення учасником у пропозиції конкурсних торгів інформації (повне найменування та місцезнаходження) про кожного суб'єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Відповідно до статті 27 Закону розкриття пропозицій конкурсних торгів здійснюється в день закінчення строку їх подання у час та в місці, що зазначені в оголошенні про проведення процедури закупівлі.
До участі у процедурі розкриття пропозицій конкурсних торгів замовником допускаються всі учасники або їх уповноважені представники, а також представники засобів масової інформації та уповноважені представники громадських об'єднань. Відсутність учасника або його уповноваженого представника під час процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів не є підставою для відмови в розкритті чи розгляді або для відхилення його пропозиції конкурсних торгів.
Під час розкриття пропозицій конкурсних торгів перевіряється наявність чи відсутність усіх необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів, а також оголошуються найменування та місцезнаходження кожного учасника, ціна кожної пропозиції конкурсних торгів або частини предмета закупівлі (лота). Зазначена інформація вноситься до протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів.
Протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів складається в день розкриття пропозицій конкурсних торгів за формою, встановленою Уповноваженим органом.
Протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів підписується членами комітету з конкурсних торгів та учасниками, які беруть участь у процедурі розкриття пропозицій конкурсних торгів.
Протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів оприлюднюється відповідно до статті 10 цього Закону.
Суд зазначає, що відповідно до статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства
Частина перша статті 1 ГПК України передбачає, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до ч.1 статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно з ч.1 статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 34 ГПК України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи вищевикладене, позивачем не було доведено суду належними та допустимими доказами порушення його прав з боку відповідача, дії відповідача щодо визначення переможцем конкурсних торгів товариства з обмеженою відповідальністю «А+С Україна», яке відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим статтею 16 цього Закону та враховуючи обґрунтованість найбільш економічно вигідної пропозиції, є правомірними та вчинені на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на позивача.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 32, 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата підписання
повного тексту рішення: 05.05.2015.
Суддя М.Є. Літвінова