номер провадження справи 12/18/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.04.2015 Справа № 908/514/15-г
Суддя Господарського суду Запорізької області Смірнов О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні господарського суду справу № 908/514/15-г
за позовом: Комунального підприємства "Водоканал", м. Запоріжжя
до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Запоріжжя
про стягнення 10114,34 грн.
за участю представників:
від позивача - Дунаєнко О.О., довіреність № 5 від 05.01.15 р.
від відповідача - не з'явився
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 17.03.2015 року за клопотанням представника позивача строк розгляду справи був продовжений на підставі ст. 69 ГПК України на п'ятнадцять календарних днів до 14.04.2015 року.
СУТЬ СПОРУ: Комунальне підприємство "Водоканал" звернулося до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення за період з 08.09.2013 року по 09.10.2013 року в сумі 10114,34 грн.
17.03.2015 року до суду від позивача надійшов лист, за яким останній на виконання вимог суду надав копію листа ОСОБА_1 від 23.09.2013 року про направлення інспектора для розпломбування приладу обліку.
На адресу суду 19.03.2015 року від позивача надійшов лист, згідно якого останній в якості підтвердження надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача: 69002, АДРЕСА_1, надав до матеріалів справи опис вкладення у цінний лист від 18.03.2015 року та фіскальний чек № 7244 від 18.03.2015 року. Разом з цим, ухвалу суду від 17.03.2015 року було надіслано на вказану адресу відповідача.
Представник відповідача в судове засідання 09.04.2015 року не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.
На адресу суду від відповідача надійшло повідомлення пошти з позначкою "за закінченням терміну зберігання". Так, місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (стаття 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців").
Як вбачається зі Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 26.02.2015 року місцем проживання відповідача значиться: АДРЕСА_1. Так, ухвалою Господарського суду Запорізької області від 17.03.2015 року зобов'язано позивача надіслати на вказану адресу відповідача позовну заяву і додані до неї документи, та надати суду відповідні докази.
За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом (п. 3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").
Таким чином, відповідача було належним чином повідомлено про час та місце проведення судового засідання, тому судом з урахуванням вимог ст. ст. 42, 43 ГПК України створені всі необхідні умови для вирішення спору на принципах змагальності, рівності учасників процесу перед законом.
Неприбуття у судове засідання відповідача, який був належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання та неподання ним відзиву на позовну заяву не перешкоджає розгляду спору по суті, а тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами, згідно вимог ст. 75 ГПК України, оскільки до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій.
З'ясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи та правову норму, яка підлягає застосуванню, приймаючи до уваги доводи позивача, суд встановив:
Позов мотивовано тим, що 01.06.2007 року між Комунальним підприємством "Водоканал" (далі - Водоканал) та Суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 (далі - Абонент) був укладений договір № 8342 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації, далі Договір, за умовами якого (п. 1.1.) Водоканал забезпечує Абоненту подачу води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчикам АДРЕСА_3. При цьому умовами вказаного пункту передбачено, що сторони керуються Законом України «Про питну воду та водопостачання» від 10 січня 2002 року № 2918-111, діючими «Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення у містах та селищах України», затверджених наказом Держжиткомгоспу України від 01.07.1994 року № 65, далі Правила користування, «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України», затвердженими наказом Держбуду України від 19.02.2002 року № 37, далі за текстом цього Договору «Правила приймання», «Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів», зареєстрованою Міністерством юстиції України 26.04.2002 року № 402/6690 далі за текстом цього Договору «Інструкція», «Правилами приймання стічних вод у систему каналізування міста Запоріжжя», затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради № 167 від 29.05.2003 року далі за текстом цього Договору «Правила приймання …м. Запоріжжя», «Правилами експлуатації та технічними вимогами до приладів обліку питної, технічної води, промислових та госпфекальних стоків» від 20.12.1993 року, далі за текстом цього Договору «Правила експлуатації», ГОСТом на питну воду 2874-82, ДБН 360-92, СНІП 2.04.02-84, «Правилами технічної експлуатації систем комунального водопостачання і каналізації населених пунктів України» КДП 204-12 Укр. 242-95.
Пунктами 1.2, 1.3 Договору визначено тарифи на питну воду і стічні води, а також ліміти використання питної води. Загальна вартість послуг 50-40 грн.
Розділом 2 Договору встановлено, що Договір укладається з 01.06.2007 року по 31.12.2017 року. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну його дії про його припинення не було письмово заявлено однією із сторін.
Умовами п. 3.2.2. Договору Абонент зобов'язався для обліку спожитої питної та технічної води своїми силами та коштами у відповідності з «Правилами користування» обладнати вузол, а також встановити обліковий прилад діаметром вводу трубопроводу 15 мм, пред'явити його за актом представнику Водоканалу для перевірки технічного стану, пломбування та реєстрації. Знімати водолічильник, виконувати будь які зміни в його конструкції або положенні на водомірному вузлі, де він встановлений знімати пломби, накладені органами Держстандарту або представниками Водоканалу, абонент має право тільки після одержання письмового дозволу Водоканалу.
Згідно з п. 3.2.3. Договору при відсутності або не встановленому обліковому приладі, у встановлений Водоканалом термін або розміщенні Абонентом водолічильних вузлів чи то їх експлуатації з порушенням Правил користування, Правил експлуатації, водопостачання Абонента вважається безобліковим, а витрати води і об'єм стоків у такому випадку визначаються розрахунковим шляхом у пунктами 9.6. та 21.5 Правил користування, починаючи з дня виписки останнього акту до дня приймання в експлуатацію облікового приладу або водолічильного вузла.
Відповідно до п. 3.2.4. - 3.2.5. Договору для забезпечення постійного обліку води Абонент зобов'язаний мати резервні технічно придатні, держперевірені облікові прилади. При порушенні Абонентом Правил користування (пункти 2.17, 4.19, 6.6, 6.9, 6.11, 9.6, 9.8, 10.2, 12.14, 13.4 та інші) витрати питної води і об'єм стічних вод визначається розрахунковим шляхом у відповідності з пунктами 9.6. та 21.5 Правил користування. При виявленні представником Водоканалу в процесі контрольних перевірок порушень Правил користування за виключенням вказаних у п. 3.2.4а цього Договору, Абонент протягом 5 календарних днів зобов'язаний усунути всі порушення за актом, встановити резервний, технічно придатний держперевірений обліковий прилад, про що повідомити Водоканал у письмовому вигляді (рекомендованим листом з повідомленням чи посильним) не пізніше однієї доби після усунення зауважень або установки водолічильника. При виявленні представником Водоканалу в процесі повторної перевірки невиконаних зауважень за попереднім актом, витрати питної води та обсяг стічних вод визначаються розрахунковим шляхом у відповідності з п. п. 9.6, 21.5 Правил користування, з дня складання акту, в якому зафіксовані порушення. При відмові відповідальної за водопостачання особи підписати акт, він виписується представником Водоканалу із зазначенням прізвища та посади представника Абонента, який відмовився підписувати акт. Відповідальність за організацію обліку витрат питної води субабонентами покладається на Абонента.
На підставі умов укладеного договору представники КП "Водоканал" 07.10.2013 року в присутності відповідача - СПД-ФО ОСОБА_1 провели обстеження водопроводу Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 по майданчику - АДРЕСА_3, про що складено акт технічного обстеження водопроводу № б/н від 07.10.2013 року. Вказаним актом було встановлено, що між Комунальним підприємством "Водоканал" та Суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 був укладений договір № 8342, відповідно до якого об'єм водоспоживання становить 1 куб. м. за місяць, стоки - 1 куб. м. за місяць. Питна вода Абоненту поставляється з міської мережі водопостачання через ввід житлового будинку. На вводі у туалеті встановлено водомірний вузол холодної води. Витрати води визначаються за приладом обліку КВ-1,5 d - 15 мм., рік випуску - 2003 № 623733, д/п І кв./10. Прилад обліку знаходиться в робочому стані, припломбований до труби пломбою А6022. На момент перевірки пломби держповірки та представника КП «Водоканал» у схоронності. Разом з тим, за змістом вказаного акту зазначено, що у відповідності до Державного реєстру України для вимірювальної техніки зареєстровані водоміри КВ 1,5 (рік випуску 2003) та зазначено, що вказані прилади обліку випущені з виробництва до 2006 року підлягають державній повірці через кожні три роки. Відтак, строк держповірки приладу обліку КВ 1,5 № 623733 закінчився в І кварталі 2013 року та експлуатується із закінченим строком держповірки. Схема балансової приналежності водопровідних та каналізаційних мереж Абонентом надана, але не відповідає п. 14.2. Правил користування. Разом з тим у вказаному акті обстеження вказані приписи КП "Водоканал":
1. У відповідності із заявою Абонента (вх. № 16491 від 23.09.2013 року) дозволено здійснити держповірку приладу у строк до 12.10.2013 року. До встановлення приладу обліку та здачі його в експлуатацію водоспоживання Абонента вважається безобліковим (п. 3.2.3 Договору).
2. У строк до 07.11.2013 року надати до КП «Водоканал» схему балансової належності водопровідних та каналізаційних мереж, виконану у відповідності з п. 14.2. Правил користування.
В подальшому, актом технічного обстеження водопроводу від 09.10.2013 року визначено, що строк держповірки приладу обліку КВ - 1,5 № 623733 закінчився у І кварталі 2013 року та водолічильник експлуатується із закінченим строком держповірки, що є порушенням п. 5.14 Правил Користування та п. 3.2.3 Договору № 8342 від 01.06.2007 року. До установки та здачі в експлуатацію держповіреного приладу обліку водокористування вважається безобліковим (п. 3.2.3 Договору). Обсяги води та стоків визначаються розрахунковим шляхом у відповідності з п. 3.3, 3.4. Правил користування, починаючи з дня виписки останнього акта - рахунка - 07.09.2013 року.
На підставі акту технічного обстеження систем водопостачання та водовідведення від 09.10.2013 року позивачем був складений акт-рахунок № 8342/2, відповідно до якого здійснено розрахунок безоблікового водокористування за період з 08.09.2013 року по 09.10.2013 року та нараховано відповідачу до сплати за послуги водопостачання суму боргу в розмірі 10114,34 грн. разом з ПДВ. Зазначений акт був складений у присутності відповідача - ОСОБА_1, але останній від підпису відмовився, про що зроблено відповідний запис на акті.
Оскільки відповідач від підпису акту відмовився, позивач направив акт технічного обстеження водопроводу від 09.10.2013 року разом з актом-рахунком № 8342/2 від 09.10.2013 року на адресу відповідача поштою із супровідним листом № 18325 від 11.11.2013 року, що підтверджується описом вкладення від 12.11.2013 року, копія якого міститься в матеріалах справи. У вказаному листі позивач з посиланням на п. 5.1 Договору зазначив, що акт-рахунок є обов'язковим до оплати протягом 3-х банківських днів, та просив вжити заходів щодо сплати вказаної в акті суми.
Позивач в позові вказує, що відповідач заборгованість в сумі 10114,34 грн. за виставленим актом-рахунком № 8342/2 не оплатив, у зв'язку з чим намагається стягнути її з останнього в судовому порядку.
Надавши правову кваліфікацію правовідносинам сторін, дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши надані докази, проаналізувавши норми чинного законодавства України, заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги про стягнення заборгованості за безоблікове водокористування за період з 08.09.2013 року по 09.10.2013 року в сумі 10114,34 грн. задоволенню не підлягають, виходячи з наступного:
За своєю правовою природою між сторонами склалися правовідносини, які виникли в процесі виконання договору про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення і пов'язані з наданням і отриманням вказаних послуг, які регулюються Законом України «Про питну воду та питне водопостачання» № 2918-ІІІ від 10.01.2002 року, Законом України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-ІV від 24.06.2004 року, Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 190 від 27.06.2008 року (далі - Правила користування № 190).
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення.
Згідно з вимогами ст. 23 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" підприємства питного водопостачання мають право, зокрема, сприяти впровадженню засобів обліку та регулюванню споживання питної води.
Матеріали справи свідчать, що на час укладання договору його умовами зобов'язано абонента у визначений строк встановити засіб обліку води та передбачена відповідальність за недотримання абонентом прийнятих на себе зобов'язань, на підставі тих нормативно-правових актів, які діяли в той час, зокрема Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України», затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству № 65 від 01.07.1994 р., які введені в дію з 01.10.1994 року.
Разом з тим, станом на час проведення представниками КП "Водоканал" технічного обстеження систем водопостачання та водовідведення приміщення відповідача у 2013 році, порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення визначається та регулюється Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, які затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 року № 190, пунктом 1.1 яких, встановлено, що ці Правила визначають порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України і є обов'язковими для всіх юридичних осіб незалежно від форм власності і підпорядкування та фізичних осіб - підприємців, що мають у власності, господарському віданні або оперативному управлінні об'єкти, системи водопостачання та водовідведення, які безпосередньо приєднані до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення і з якими виробником укладено договір на отримання питної води, скидання стічних вод.
Відтак, Правила № 190 є обов'язковими для застосування та виконання, як учасниками правочину, так і судом під час розгляду спору, оскільки положення попередніх Правил 1994 року втратили чинність та не регулюють спірні правовідносини, які є предметом розгляду у даній справі.
Відповідно до п. 2.1. Правил № 190 договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги".
Умовами п. 3.1. Правил № 190 визначено, що розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються на основі показів засобів обліку.
Згідно з п. 5.1., 5.4. Правил № 190 облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється виробником і споживачами засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру або пройшли державну метрологічну атестацію. Періодична повірка, обслуговування та ремонт засобів обліку проводяться відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (113/98-ВР), а також інших нормативно-правових актів, які регулюють цю сферу діяльності.
Таким чином, враховуючи вимоги вказаних пунктів Правил № 190 наявність у споживача засобу обліку води є обов'язковим, при цьому засіб обліку повинен бути повіреним.
Матеріали справи свідчать, що 23.09.2013 року відповідач звернувся до позивача із заявою, в якій просив направити інспектора для розпломбування приладу обліку холодної води з метою його зняття на планову держповірку. Розглянувши вказану заяву представник КП "Водоканал" в присутності представника відповідача склав акт технічного обстеження водопроводу від 07.10.2013 року по майданчику відповідача за адресою: АДРЕСА_3, яким дозволив здійснити держповірку приладу у строк до 12.10.2013 року. При цьому у вказаному акті позивач зазначив, що до встановлення приладу обліку та здачі його в експлуатацію водоспоживання Абонента вважається безобліковим (п. 3.2.3 Договору).
Разом з тим, в матеріалах справи міститься акт від 03.03.2010 року, складений представником КП "Водоканал" в присутності відповідача - ОСОБА_1, згідно з яким представником КП "Водоканал" здійснено опломбування вільної лінії водолічильника КВ-1,5 № 623733 державна повірка І квартал 2010 року Абонента ПП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_3, шляхом прикріплення водолічильника до труби та накладення пломби А 6022, яка здана на збереження Абоненту під розписку. Акт був підписаний Абонентом - ОСОБА_1
Зі змісту вказаного акту вбачається, що встановлений у відповідача прилад обліку води КВ-1,5 № 623733 пройшов державну повірку у І кварталі 2010 року.
Згідно п. 10.3.7. Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству № 30 від 05.07.1995 року, прилади, які використовуються для обліку подачі та реалізації води, повинні в установлені строки проходити повірку і опломбовуватися з повірочним тавром.
Відповідно до ст. 1 Закону "Про метрологію та метрологічну діяльність" № 113/98-ВР від 11.02.1998 року, повірка засобів вимірювальної техніки - встановлення придатності засобів вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, до застосування на підставі результатів контролю їх метрологічних характеристик.
Як вбачається з акту технічного обстеження систем водопостачання та водовідведення від 09.10.2013 року КП "Водоканал" здійснено нарахування вартості за безоблікове водокористування на підставі п. 5.14. Правил користування № 190.
Умовами п. 5.14 Правил користування № 190 визначено, що усі засоби обліку в обумовлені законодавством строки підлягають періодичній повірці. Задовільні результати повірки підтверджують свідоцтвом про повірку або записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційної документації. Засоби обліку опломбовуються з нанесенням відбитка повірочного тавра в місцях, що передбачені експлуатаційною документацією. У випадку тривалості повірки понад місяць об'єм води визначається відповідно до п. 3.3 цих Правил до дня установки повіреного засобу обліку.
Так, з аналізу ст. 1 Закону "Про метрологію та метрологічну діяльність" та пункту 5.14 Правил користування № 190 вбачається, що повірка засобів вимірювальної техніки це - відповідний строк, у який встановлюється придатність засобів вимірювальної техніки, на які поширюються державний метрологічний нагляд.
Тобто п. 5.14 Правил користування № 190 передбачає відповідальність Абонента за порушення саме строків проведення повірки, а не строків здачі приладу обліку на держповірку. Таким чином відповідачем строк повірки не порушено, а отже, враховуючи, що строк повірки у даному випадку не перевищував одного місяця, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Разом з тим, пунктами 3.3, 3.4. Правил № 190, на які посилається позивач в обґрунтування своїх вимог, передбачено, що у разі безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу. Розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюється з дня початку такого користування. Якщо термін початку безоблікового водокористування виявити неможливо, розрахунковий період становить один місяць.
Умовами п. 3.2. Правил № 190 визначено, що водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними.
Самовільне водоспоживання - це користування питною водою з міського водопроводу без дозволу Виконавця та/або без оформлення необхідних документів (в т.ч. без реєстрації у Виконавця в якості Споживача, ухилення чи відмова від укладення договору на надання послуг з водопостачання тощо).
Самовільне приєднання до систем водопостачання - приєднання до мереж централізованого комунального водопостачання, здійснене без письмового дозволу Виконавця.
Матеріалами справи доведено наявність між сторонами спору господарських правовідносин з надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації, що оформлені договором № 8342 від 01.06.2007 року.
Стаття 33 ГПК України зобов'язує сторін довести ті обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень. Вимоги статті 34 ГПК України визначають, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Втім, ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили і оцінюються судом в розумінні вимог статті 43 ГПК України за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
За таких обставин, у задоволенні позову Комунального підприємства "Водоканал" до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення за період з 08.09.2013 року по 09.10.2013 року в сумі 10114,34 грн. слід відмовити, як необґрунтовано заявленого.
Витрати по сплаті судового збору в сумі 1827,00 грн. покладаються на позивача у справі - Комунальне підприємство "Водоканал", згідно вимог ст. ст. 44, 49 ГПК України.
У судовому засіданні, яке відбулося 09.04.2015 року згідно частини 2 статті 85 ГПК України було проголошено скорочений текст рішення, а саме його вступну та резолютивну частини.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 42, 43, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-84, ч. 2 ст. 85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
1. У задоволенні позовних вимог Комунального підприємства "Водоканал" до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення за період з 08.09.2013 року по 09.10.2013 року в сумі 10114,34 грн. - відмовити.
2. Витрати по сплаті судового збору в сумі 1827,00 грн. покладаються на Комунальне підприємство "Водоканал".
Повне рішення складено - 14.04.2015 року
Суддя О.Г. Смірнов
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.