Справа № 755/8409/15-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" травня 2015 р. суддя Днiпровського районного суду м.Києва, Марченко М.В., розглянувши справу про адмiнiстративне правопорушення, що надiйшла з Державної податкової інспекції у Днiпровському районі Головного управління державної фіскальної служби в м.Києві про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi
ОСОБА_2,
громадянку України, генерального директора ТОВ "Регіон Ріелті Груп",
за ст.163-1 ч.1 КУпАП,-
встановив:
Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ХК №100408 від 16 лютого 2015 року, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту Прохватило Ю.М.: "При перевірці ТОВ "Регіон Ріелті Груп", що знаходиться за адресою: м.Київ, вулиця Володимира Сосюри,6, було виявлено ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження податку на додану вартість на прибуток на суму 168238 гривень, згідно акту перевірки від 16.02.2015 року №184/26-53-22-02-21-35316423", при цьому дії ОСОБА_2 кваліфіковано за ч.1 ст.163 КУпАП, що суперечить диспозиції ч.1 ст.163 КУпАП.
Так, як згідно ч.1 ст.163 КУпАП адміністративна відповідальність настає за: "Розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску в установленому законом порядку або порушення порядку здійснення емісії цінних паперів, вчинене уповноваженою особою".
Разом з тим, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_2: "порушено п.п.198.1, 198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (зі змінами та доповненнями) щодо ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження податку на додану вартість на прибуток на суму 168238 гривень.
ОСОБА_2, будучи повідомленою судовою повісткою про день, час та місце розгляду справи, до суду не з'явилася, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП в змісті протоколу про адміністративне правопорушення повинні бути зазначені посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків, пояснення правопорушника, інші відомості необхідні для вирішення справи. Крім того, протокол повинен бути підписаним особою, яка його склала та особою, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Однак, із матеріалів адміністративної справи вбачається, що при складанні вищезазначеного протоколу не були виконані вимоги, передбачені ст.256 КУпАП.
Зокрема, відсутні відомості щодо року, місця народження та проживання ОСОБА_2.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, відомості про те, чи піддавалася вона раніше адміністративному стягненню та підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підтвердження роз'яснення їй прав та обов'язків, передбачених ст.268 КУпАП та положень ст.63 Конституції України.
Крім того, відповідно до вимог ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, в матеріалах справи відсутні будь-які дані, що ОСОБА_2 в передбаченому законом порядку було вручено під розписку копію протоколу про адміністративне правопорушення на виконання вимог ч.2 ст.254 КУпАП.
Основних положень провадження в справах про адміністративні правопорушення, передбачених розділом IV КУпАП, повинні дотримуватись не тільки суди, але й посадові особи, уповноважені на складання протоколів про адміністративні правопорушення (ст.ст.254, 255 КУпАП).
А тому, на підставі викладеного, суд приходить до висновку, що невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП та недоліки, допущені при оформленні справи про адміністративне правопорушення тягнуть за собою повернення адміністративної справи Державній податковій інспекції у Днiпровському районі Головного управління державної фіскальної служби в м.Києві для належного оформлення, оскільки наявність таких порушень перешкоджає всебічному, повному і об'єктивному розгляду адміністративної справи з дотриманням гарантованих Конституцією України та передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в тому числі може призвести до неможливості виконання в подальшому постанови суду.
Вищенаведені недоліки, що були допущені при складанні адміністративного протоколу та при оформленні справи про адміністративне правопорушення, перешкоджають повному, об'єктивному та всебічному розгляду справи, прийняттю правильного рішення по справі, а тому суд, керуючись ст. 256, 278, 280 КУпАП, -
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення №755/8409/2015-п про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути Державній податковій інспекції у Днiпровському районі Головного управління державної фіскальної служби в м.Києві - для належного оформлення та усунення недоліків, викладених в мотивувальній частині даної постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: