Ухвала суду № 43973795, 05.05.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.05.2015
Номер справи
826/6941/15
Номер документу
43973795
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

05 травня 2015 рокум. Київ№ 826/6941/15Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Нагорянський С.І., ознайомившись з позовною заявою

ОСОБА_1 доКабінету Міністрів України провизнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, ВСТАНОВИВ :

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просить:

1) визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України у приведенні у відповідність до ст. 43 Конституції України, прийнятих Законів України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", "Про Державний бюджет України на 2015 рік", "Про оплату праці", "Про державну службу"(16.12.1993), зокрема Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" в частині схем посадових окладів державних службовців.

2) визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України у виконанні пп.2 п.13 розділу ХІІ Закону України "Про прокуратуру" в частині внесення на розгляд Верховної Ради України пропозицій щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Законом, у тому числі з метою : забезпечення збільшення видатків Державного бюджету України на діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у розмірі, необхідному для забезпечення здійснення ним своїх повноважень ; забезпечення збільшення видатків Державного бюджету України на оплату праці працівників апаратів судів та встановлення їм посадових окладів в розмірі, не меншому за передбачені Законом України "Про судоустрій і статус суддів" у період з 26.10.2014 р. по 25.12.2014 р. (включно).

3) визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України по виконанню пп.1 п.13 розділу ХІІ Закону України "Про прокуратуру" в частині, зокрема, у приведенні у відповідність до Закону України "Про прокуратуру" Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".

4) зобов'язати Кабінет Міністрів України в розумний строк, що не перевищує двох місяців, з дня набрання Постановою законної сили привести у відповідність Постанову Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" до ст. 43 Конституції України, прийнятих Законів України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", "Про Державний бюджет України на 2015 рік", "Про оплату праці", "Про державну службу"(16.12.1993) в частині посадових окладів державних службовців.

5) зобов'язати Кабінет Міністрів України в розумний строк, що не перевищує двох місяців, з дня набрання Постановою законної сили привести у відповідність свої нормативні акти, зокрема, додатки №№ 11,11-1,42,43,43-1,43-2,44,45,46,47 до Постанови Кабінет Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" із пп.59 п.5 розділу ХІІ Закону України "Про прокуратуру", із ч.1 ст.144 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Спір між сторонами виник з публічно-правових відносин, в яких відповідач є суб`єктом владних повноважень.

Зазначений спір згідно з вимогами ст.17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатись в порядку адміністративного судочинства.

З урахуванням поданих документів суддя визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись колегіально суддею Нагорянським С.І.

2. Призначити попереднє судове засідання на 15 травня 2015 року о 12:00 год.

3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А, зал судового засідання № 120.

4. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.

5. Витребувати від позивача та надати до 12 травня 2015 року:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

- всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності;

- власні письмові пояснення - на захист яких саме порушених прав, свобод та інтересів позивача подано адміністративний позов до адміністративного суду.

6. Запропонувати відповідачу до 12 травня 2015 року подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача, всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги, з приводу яких подано позов.

Суддя С.І. Нагорянський

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.