ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Потапова Т.М.
Суддя-доповідач:ОСОБА_1
УХВАЛА
іменем України
"20" грудня 2012 р. Справа № 0603/1824/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Франовської К.С.
суддів: Капустинського М.М.
ОСОБА_2,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від "11" вересня 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської ради Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2012 року ОСОБА_3 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_4 міської ради Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 11 вересня 2012 року позов ОСОБА_3 залишено без розгляду внаслідок пропуску строку звернення до суду.
В апеляційній скарзі позивач порушує питання про скасування ухвали у зв"язку з порушенням судом норм процесуального права. Так, зазначає у апеляційній скарзі ОСОБА_3, усі дії, які він просить суд зобов"язати відповідача виконати носять характер триваючого порушення його прав, а тому, на його думку, суд не мав правових підстав для наведеного висновку про звернення до суду поза межами встановленого законом строку.
Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку про те, що апеляційна скарга підлягає до задоволення, з таких підстав.
Залишаючи позов без розгляду, суд першої інстанції виходив з того, що шестимісячний строк звернення до суду з адміністративним позовом позивачем пропущено без поважних причин, а підстав для його поновлення не вбачається.
Проте, з таким висновком суду першої інстанції погодитись неможливо, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною 2 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як встановлено, 15 березня 2012 року ОСОБА_3 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_4 міської ради, в якому просив :
- визнати неправомірною бездіяльність відповідача щодо нерозгляду його звернення про надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою для відведення земельної ділянки і для оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку в м.Бердичеві, вул.Шевченка,18/1 ;
- визнати неправомірним зняття відповідачем його звернення з порядку денного сесії міськради;
- зобов"язати міськраду розглянути звернення про надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою для відведення земельної ділянки;
- зобов"язати міськраду укласти з ним договір оренди на земельну ділянку.
Залишаючи позов ОСОБА_3 без розгляду, суд першої інстанції виходив з того, що про порушення свого права, а саме- відмову ОСОБА_4 міської ради внести звернення на розгляд сесії, позивачу стало відомо на підставі листа від 21 березня 2011 року(а.с.45), а тому, до моменту звернення із даним позовом до суду 15.03.2012 року встановлений законом шестимісячний строк закінчився.
Проте з таким висновком не може погодитись суд апеляційної інстанції, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до ОСОБА_4 міської ради щодо передачі земельної ділянки у користування. Однак, наведене клопотання позивача було залишено без розгляду.
Відповідно ч.2 до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 123 Земельного кодексу України передбачено порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування.
Відповідно до ч.3 ст.123 цього Кодексу відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем наведене питання не розглядалося та рішення по ньому не приймалося.
Отже, висновки суду першої інстанції щодо порядку обчислення строку звернення до суду є помилковими.
За таких обставин постановлена ухвала підлягає скасуванню, справа- направленню до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 199, 204, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити.
Ухвалу Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від "11" вересня 2012 р. скасувати, справу направити до того ж суду для продовження розгляду.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя К.С. Франовська
судді: ОСОБА_5
ОСОБА_2
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Іщук Михайло Васильович пров.2-й Матеріальний, 12,м.Бердичів,Житомирська область,13300
3- відповідачу ОСОБА_4 міська рада Житомирської області пл. Жовтнева, 1,м.Бердичів,Житомирська область,13300