Справа № 761/10153/15-а
Провадження № 2-а/761/239/2015
У Х В А Л А
Іменем України
10 квітня 2015 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Кондратенко О.О. розглянула справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, Департаменту земельних ресурсів КМДА, третя особа: ОСОБА_2 про скасування рішення, поділ земельної ділянки та будинку
В С Т А Н О В И В :
В квітні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просив: відмінити рішення Київської міської ради від 27.02.2003 року; розділити землю згідно заповіту 50% на 50 %; переглянути розподіл будинку " А ", в рівних долях згідно заповіту.
Заява ОСОБА_1 в частині позовних вимог до КМР про скасування рішення КМР від 27.02.2003 року подана до Шевченківського районного суду м. Києва з порушення правил предметної підсудності.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно - правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії ), дій чи бездіяльності; ( п.1 ч.2 ст.17 КАС України ).
Так, відповідно до ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам ( п.1 ч.2 ст.18 КАС України ).
Як вбачається із заяви ОСОБА_1, він просить скасувати рішення КМР, а такі справи не підсудні місцевим адміністративним судам, яким є Шевченківський районний суд м. Києва; справа підсудна окружному адміністративному суду м. Києва.
Згідно п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
В частині позовних вимог ОСОБА_1 про поділ земельної ділянки згідно заповіту 50 % на 50 % та поділ будинку " А", в рівних долях згідно заповіту, суд, відмовляє у відкритті провадження у справі, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Із заяви позивача та доданих до неї документів вбачається спір про право.
Відповідно до ч.1 ст.15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Позивач має право об'єднати в одній позовній заяві кілька вимог, які пов'язані між собою ( ч.2 ст.118 ЦПК України ).
Не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом ( ст.16 ЦПК України ).
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем, не відносяться до сфери публічно - правових і підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1. ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ч.2 ст.18, п.6 ч.3 ст.ст.108, 109 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Київської міської ради, Департаменту земельних ресурсів КМДА, третя особа: ОСОБА_2 в частині позовних вимог про скасування рішення повернути позивачу для подання до належного суду.
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, Департаменту земельних ресурсів КМДА, третя особа: ОСОБА_2 в частині позовних вимог про поділ земельної ділянки та будинку.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя: