ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.04.2015 3/425/151/15
425/1213/15-п
Суддя Рубіжанського міського суду Луганської області Томко В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Рубіжанського МВ ГУМВС України в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 1724 ч. 1 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентиф. номер НОМЕР_1, яка працює помічником лікаря-епідеміолога відділу епідеміологічного нагляду відокремленого структурного підрозділу Рубіжанського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області, зареєстрована і проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до наказу начальника Головного управління Держсанепідслужби в Луганській області № 78-к від 02.01.2013 р. ОСОБА_1 із вказаної дати прийнята на посаду помічника лікаря-епідеміолога відділу епідеміологічного нагляду відокремленого структурного підрозділу Рубіжанського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби в Луганській області, на якій вона працює по теперішній час.
Згідно з Законом України «Про забезпечення та епідеміологічного благополуччя» від 24.02.1994 р. та Положення «Про Державну санітарно-епідеміологічну службу України», затвердженого Указом Президента України № 400/2011 від 06.04.2011 р. Держсанепідслужба є центральним органом виконавчої влади. Головне управління Держепідслужби у Луганській області та Рубіжанське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області є відповідно територіальними органами Держсанепідслужби.
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» посадовими особами державної санітарно-епідеміологічної служби України є головні державні санітарні лікарі та їх заступники, інші працівники державної санітарно-епідеміологічної служби України, уповноважені здійснювати державний епідеміологічний нагляд згідно з цим Законом.
Відповідно до ст. 41 Закону іншим посадовим особам органів державної санітарно-епідеміологічної служби (лікарі-гігієністи, лікарі-епідеміологи, помічники лікарів) надаються повноваження, в тому числі і органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами санітарного законодавства.
До основних завдань, покладених посадовою інструкцією, затвердженою 03.01.2013 р. начальником епідеміологічного нагляду відокремленого структурного підрозділу Рубіжанського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Лугаській області, на помічника лікарі-епідеміолога відділу епідеміологічного нагляду ВПС Рубіжанського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області ОСОБА_1, з якою остання ознайомлена, входить, зокрема, здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду.
На підставі підпункту «ж» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 07.04.2011 р. субєктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави, посадові та службові особи інших державних органів.
Таким чином, ОСОБА_1, займаючи посаду помічника лікаря міськрайонного управління Головного управління Держсанепідемслужби у Луганській області є посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави на підставі ст.ст. 31, 41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» і, відповідно, є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 1724 КУпАП передбачена відповідальність за порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття підприємницькою чи іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
В порушення п. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» ОСОБА_1 займалася іншою оплачуваною діяльністю, а саме: на підставі договору № 15-42-14 «Про надання послуг» від 22.01.2014 р., укладеного з ТОВ «Луганське енергетичне обєднання» в особі начальника Сватівського РЕМ проводила передрейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів, за що в період часу з 01.06.2014 р. по 31.12.2014 р. відповідно до довідки про доходи, виданої Лисичанським РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне обєднання» отримала дохід в розмірі 2123 грн.
Надання послуг з передрейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів у Сватівському РЕМ не є медичною практикою, зайняття якою, як виняток, можливе у відповідності до вимог ст. 7 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», оскільки надання таких послуг відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених Наказом Міністерства охорони здоровя України № 49 від 02.02.2011 р., не відносяться до господарської діяльності з медичної практики.
Таким чином, ОСОБА_1, займаючи посаду помічника лікаря-епідеміолога відділу епідеміологічного нагляду ВПС Рубіжанського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області, будучи посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави на підставі ст.ст. 31, 41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» і відповідно до пп. «ж» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 07.04.2011 р. субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушила обмеження, встановлені п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 07.04.2011 р. щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, а саме неправомірно займалася іншою оплачуваною діяльністю, за що передбачена адміністративна відповідальність згідно з ч. 1 ст. 1724 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор Халявін С.В. в судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_1, яка є посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, неправомірно займалася іншою оплачуваною діяльністю, що не відноситься до медичної практики, своїми діями порушивши встановлені законодавством обмеження щодо сумісництва.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що не визнає себе винною у скоєнні зазначеного адміністративного правопорушення, оскільки вона не є державним службовцем, а тому не може бути субєктом вказаного адміністративного правопорушення. Крім того, її оплачувана діяльність за укладеним договором з ТОВ «Луганське енергетичне обєднання» від 22.01.2014 р., а саме передрейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів, на її думку, охоплюється поняттям медичної практики.
Захисник ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_1 не є державним службовцем, а також як помічник лікаря-епідеміолога відповідно до своїх службових обовязків не підпадає під поняття посадової чи службової особи, уповноваженої на виконання функцій держави в розумінні підпункту «ж» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 07.04.2011 р., а тому не є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом № 2 про вчинення адміністративного правопорушення від 16.04.2015 р.;
- посадовою інструкцією помічника лікаря-епідеміолога ОСОБА_3, відповідно до якої на останню покладався обовязок здійснювати державний санітарно-епідеміологічний нагляд, контроль виконання комплексу протиепідемічних і профілактичних заходів, спрямованих на попередження і зниження захворюваності серед населення гострими кишковими інфекціями;
- договором про надання послуг № 16-43-14 від 22.01.2014 р., згідно з яким ОСОБА_1 уклала договір з ТОВ «Луганське енергетичне обєднання» про надання послуг з передрейсового медичного огляду водіїв, машиністів екскаваторів і трактористів транспортної ділянки Сватівського району електричних мереж при виїзді на лінію з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р.;
- актами про надання послуг з передрейсового медичного огляду водіїв, машиністів екскаваторів і трактористів транспортної ділянки Сватівського району електричних мереж за червень-грудень 2014 року, відповідно до яких ОСОБА_4 надавала послуги з передрейсового медичного огляду, за який отримала дохід за період з червня по грудень 2014 року на загальну суму 2123 грн.;
- довідкою про доходи № 28 від 24.02.2015 р., згідно з якою ОСОБА_1 з липня по грудень 2014 року отримала дохід на суму 2123 грн.;
- постановою про закриття кримінального провадження стосовно ОСОБА_1 від 10.04.2015 р., відповідно якого в її діях відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366 ч. 1 КК України, проте вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1724 КУпАП;
- поясненням ОСОБА_1, яка визнала, що займаючи посаду помічника лікаря-епідеміолога відділу епідеміологічного нагляду відокремленого структурного підрозділу Рубіжанського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області, вона уклала договір про надання послуг № 16-43-14 від 22.01.2014 р. з ТОВ «Луганське енергетичне обєднання» щодо надання послуг з передрейсового медичного огляду водіїв, машиністів екскаваторів і трактористів транспортної ділянки Сватівського району електричних мереж при виїзді на лінію з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р., за виконання яких отримувала дохід відповідно до актів про надання послуг.
Суд не бере до уваги посилання ОСОБА_1 на те, що вона не є державним службовцем, оскільки Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 07.04.2011 р. чітко визначає коло субєктів відповідальності за корупційні правопорушення, зокрема в нього входять посадові та службові особи державних органів, уповноважені на виконання функцій держави під це визначення цілком підпадає ОСОБА_1, що вбачається з її посадової інструкції та ст.ст. 31, 41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».
Також суд не бере до уваги пояснення ОСОБА_1 стосовно того, що її оплачувана діяльність за укладеним договом з ТОВ «Луганське енергетичне обєднання» від 22.01.2014 р., а саме передрейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів охоплюється поняттям „медична практика, оскільки надання таких послуг відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених Наказом Міністерства охорони здоровя України № 49 від 02.02.2011 р., не відносяться до господарської діяльності з медичної практики.
Таким чином, суд вважає доведеною провину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1724 ч. 1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 401, 1724 ч. 1, 283, 284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1724 ч. 1 КУпАП та піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 5100 (пяти тисяч ста) гривень з конфіскацією винагороди, отриманої від роботи за сумісництвом в розмірі 2123 (двох тисяч ста двадцяти трьох) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 36 (тридцяти шести) гривень 54 (пятдесяти чотирьох) копійок на рахунок № 31211206700071, код ЄДРПОУ суду 05381449, код класифікації доходів 22030001, отримувач УДКСУ в м. Рубіжному, код ОКРО отримувача коштів 37904431, МФО отримувача коштів 804013, банк отримувача коштів ГУДКСУ в Луганській області.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги чи внесення протесту прокурора в десятиденний строк з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Рубіжанський міський суд Луганської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, внесення протесту прокурора, якщо таку скаргу чи протест не було подано (внесено). У разі подання апеляційної скарги чи внесення протесту прокурора постанова суду, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців. В разі оскарження або внесення на неї протесту прокурора перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги чи протесту.
Суддя В.В. Томко