Ухвала суду № 43882955, 15.04.2015, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2015
Номер справи
804/13005/14
Номер документу
43882955
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

"15" квітня 2015 р.справа № 804/13005/14

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Баранник Н.П.

суддів: Малиш Н.І. Щербака А.А.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2014 року у справі № 804/13005/14 за адміністративним позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного акціонерного товариства "Хімдивізіон" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2014 року Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Приватного акціонерного товариства "Хімдивізіон" (далі - відповідач), в якому просить стягнути адміністративно-господарські санкції у сумі 222 237 грн. 55 коп. та пені у сумі 66 грн. 67коп..

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2014 року в задоволенні позовних вимог Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів відмовлено.

Позивач, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2014 року та прийняти нову про задоволення позовних вимог.

В апеляційній скарзі позивач вказує на те, що відповідно до звіту відповідача за 2013 рік, ним не виконано норматив з працевлаштування інвалідів, у кількості 5 чоловік.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи 28.02.2014р. відповідачем подано до Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2013 рік, згідно якого середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить 341 осіб з середньорічною заробітною платою штатного працівника у розмірі44 447грн. 51коп. Кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», становить 14 осіб.

У 2013 році відповідачем не було працевлаштовано 5 осіб, яким встановлена інвалідність, що є порушенням вимог Закону.

За не працевлаштування 5 інвалідів на підприємстві за 2013 рік відповідачу нараховані адміністративно-господарські санкції у сумі 222 237грн. 55коп. та пеня у сумі 66 грн. 67 коп.

Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.

У відповідності з ч.1, 2 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно ч.1 ст.217 Господарського кодексу України, господарськими санкціями визначаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та\або правові наслідки.

Відповідно до ч.1 ст.218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Частиною 2 наведеної статті встановлено, зокрема, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобовязання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для порушення господарського правопорушення.

Так, відповідачем надані копії звітів про наявність вакансій за 2013 рік з відповідними відмітками про отримання Дніпродзержинським міським центром зайнятості, які долучені до матеріалів справи (а.с.40-51).

Крім того, відповідачем вживалися заходи з пошуку інвалідів за власною ініціативою, що підтверджується копіями оголошень у пресі (а.с.26-37), доказами розповсюдження оголошень у людних місцях (а.с.38-39), копіями звернень: до Дніпропетровського міського товариства інвалідів (а.с.52), до Управління соціального захисту населення (а.с.53, 55), обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (а.с.54), Фонду соціального захисту інвалідів України (а.с.77), та відповідями на звернення (а.с.74-76).

Адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до учасника господарських відносин за порушення ним правил, встановлених законодавчими актами, при наявності в діях субєкта господарювання вини у вчиненні такого порушення та якщо ним не приймались заходи, спрямовані на недопущення господарського правопорушення.

Судом першої інстанції встановлено, і з цим погоджується колегія суддів апеляційної інстанції, що відповідачем вживалися всі можливі заходи, направлені на виконання вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», проте виконання нормативу не відбулося не з вини останнього.

Мотивація та доводи, наведені у апеляційній скарзі позивача, не дають колегії суддів підстав для постановлення висновків, які б спростовували правову позицію суду першої інстанції, а тому рішення суду першої інстанції у даній справі слід залишити без змін.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, п.1 ч.1 ст. 200, ст.ст.205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2014 року у справі № 804/13005/14 - залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через пять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.

Головуючий: Н.П. Баранник

Суддя: Н.І. Малиш

Суддя: А.А. Щербак