УХВАЛА
28 квітня 2015 року Справа № 803/722/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
при секретарі Головатій І.В.,
за участю представника позивача Рудня Б.В.,
представника відповідача Власюка В.Ф.,
представників третьої особи Королік І.В., Магдисюка М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь-Кальвіс» до Державної фінансової інспекції у Волинській області, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Ратнівська центральна районна лікарня про визнання протиправним та скасування пункту вимоги,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Волинь-Кальвіс» (далі - позивач, ТзОВ «Волинь-Кальвіс») звернулося в суд з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції у Волинській області (далі - відповідач, ДФІ у Волинській області), третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Ратнівська центральна районна лікарня (далі - третя особа, Ратнівська ЦРЛ) про визнання протиправним та скасування пункту 9 вимоги «Про усунення порушень» від 24.12.2014 року №03-040-14-14/7904.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час ревізії Ратнівської ЦРЛ відповідачем було встановлено фінансові порушення, з метою усунення яких третій особі було направлено вимогу «Про усунення порушень» від 24.12.2014 року №03-040-14-14/7904, в пункті 9 якої зобов'язано Ратнівську ЦРЛ усунути порушення законодавства щодо оплати завищеної вартості ремонтно-будівельних робіт, виконаних ТзОВ «Волинь-Кальвіс».
До судового розгляду відповідач ДФІ у Волинській області подав письмове клопотання про закриття провадження у справі на підставі частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв'язку з тим, що даний спір не є публічно-правовим, оскаржуване рішення не порушує прав, свобод чи інтересів позивача.
Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, суд дійшов висновку, що в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною першою статті 2 КАС України визначено зміст прав, свобод і інтересів, захист яких є юрисдикцією адміністративних судів, а саме: права особи у сфері публічно-правових відносин, що порушені певними суб'єктами (органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, іншими суб'єктами) при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно частини першої частини 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Пунктом 1 частини другої статті 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, до адміністративних судів можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
З матеріалів справи вбачається, що предметом даного адміністративного позову є перевірка законності прийняття суб'єктом владних повноважень - ДФІ у Волинській області пункту 9 вимоги «Про усунення порушень» від 24.12.2014 року №03-040-14-14/7904, яким зобов'язано Ратнівську ЦРЛ усунути порушення законодавства щодо оплати завищеної вартості ремонтно-будівельних робіт, виконаних ТзОВ «Волинь-Кальвіс», на суму 6959,00 грн.
При цьому ж судом встановлено, що за наслідками проведеної ревізії Ратнівської ЦРЛ ДФІ у Волинській області звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з ТзОВ «Волинь-Кальвіс» коштів та ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 19.03.2015 року відкрито провадження у справі №803/490/15-а.
За таких обставин, суд вважає, що даний спір є публічно-правовим та його належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання ДФІ у Волинській області про закриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст.157, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Державної фінансової інспекції у Волинській області про закриття провадження у справі відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і не може бути оскаржена.
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій
Ухвала в повному обсязі складена 30 квітня 2015 року.