ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.04.15р. Справа № 904/5594/14
За заявою: Комунальної установи "Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради", м. Дніпропетровськ
про відстрочку та розстрочку виконання судового рішення від 09.12.2014р
у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альк", м. Дніпропетровськ
до Комунальної установи "Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради", м. Дніпропетровськ
про стягнення 9318433 грн. 14 коп.
Головуючий колегії ЗАГИНАЙКО Т.В.
Судді СОЛОВЙОВА А.Є.
НІКОЛЕНКО М.О.
Представники:
від стягувача : Логвіненко Ю.В. - представник, дов. від 10.10.2014р. б/н;
від боржника (заявника) : Корнієнко О.Ю. -представник, дов. від 15.04.2015р. №07;
від боржника (заявника): Лупашко Д.А.- представник, дов. від 07.04.2015р. №51-3;
від прокурора: Карюк Д.О.- прокурор відділу прокуратури, посв. від 29.07.2014р. №027559.
СУТЬ СПОРУ:
Розглядається в порядку статті 121 Господарського процесуального кодексу України за заявою Комунальної установи "Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради" про відстрочку та розстрочку виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14.
Боржник - Комунальна установа "Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради" звернувся до господарського суду з заявою (вх. №20814/15 від 07.04.2015р.) про відстрочку та розстрочку виконання судового рішення, в якій просить відстрочити виконання судового рішення від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14 до 31.07.2015р. та розстрочити виконання судового рішення від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14 до 31.07.2015р. з липня по грудень 2015 року.
В обґрунтування заяви боржник зазначає наступне: - боржник перебуває у складному фінансовому становищі; - боржник є неприбутковою організацією, яка фінансується за рахунок обласного бюджету; - сплата всієї заборгованості одразу може призвести до зупинки діяльності боржника та звільнення працівників.
Стягувач у відзиві (вх. №23458/15 від 17.04.2015р.) проти задоволення заяви заперечує, посилаючись на те, що: - у заяві боржник просить одночасно відстрочити і розстрочити виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14, однак статтею 121 Господарського процесуального кодексу України не передбачено одночасне відстрочення і розстрочення рішення господарського суду; - боржник не наводить конкретних періодів (з якої саме дати до якої) розстрочки та в якій конкретній сумі; - в заяві боржник посилається лише на рішення сесії Дніпропетровської обласної ради від 23.01.2015р. №605-29/VI, яким передбачено план асигнувань спеціального фонду бюджету на 2015 рік, який не стосується виключно погашення боргу перед ТОВ „АЛЬК"; - інших доказів неможливості своєчасного виконання рішення суду боржник не наводить.
Прокурор у судовому засіданні підтримав вимоги заяви боржника.
Приймаючи до уваги, що:
- рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14 з Комунальної установи "Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Альк" стягнено основний борг у розмірі 9 318 433 грн. 14 коп., три відсотки річних у сумі 81 951 грн. 30 коп., інфляційні втрати у сумі 382 055 грн. 76 коп. та 73 080 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору, а разом 9 855 520 грн. 20 коп.;
- 26.12.2014р. на виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14 було видано відповідний наказ;
- відповідно до вимог статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України;
- статтею 115 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження";
- відповідно до частини 1 статті 121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання;
- відповідно до пункту 7.1.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 року №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" відстрочка - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом;
- розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі; строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом; при цьому слід мати на увазі, що розстрочка можлива при виконанні рішення, яке стосується предметів, що діляться (гроші, майно, не визначене індивідуальними ознаками; декілька індивідуально визначених речей тощо) (пункт 7.1.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 року №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України");
- підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом; при цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення; проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо (пункт 7.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України");
- отже, відстрочка та розстрочка виконання рішення суду можлива у виняткових випадках у разі наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим;
- згідно з рішенням ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська від 14.03.2006р. №11 „Про внесення до Реєстру неприбуткових організацій (установ)" Комунальну установу "Адміністративне управління Дніпропетровської облради" внесено до Реєстру неприбуткових організацій (установ) за структурною ознакою 0004;
- відповідно до пункту 14.1.121 статті 14 Податкового кодексу України неприбуткові підприємства, установи та організації - підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством;
- відповідно до пункту 5.1 Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013р. №37, за структурною ознакою „0004" у Реєстрі неприбуткових установ та організацій зареєстровано установи, організації, створені органами місцевого самоврядування, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів;
- згідно з Планом асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) соціального фонду бюджету на 2015 рік 04011638 КУ „Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради" на асигнування інших видатків на 2015 рік передбачено 17 000 000 грн. 00 коп. по періодам;
- отже, як вбачається з Плану асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) соціального фонду бюджету на 2015 рік, можливе виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14 по періодам;
- суд вважає за необхідне також зазначити, що боржник в своїй заяві просить суд одночасно відстрочити та розстрочити виконання рішення господарського суду, проте господарське процесуальне законодавство надає суду право відстрочити або розстрочити виконання судового рішення, але не передбачає вчинення згаданих процесуальних дій одночасно. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого господарського суду України від 23.05.2012р. у справі №9/5005/17724/2011.
Враховуючи обставини справи та інтереси сторін, суд вважає за можливе частково задовольнити заяву Комунальної установи "Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради" та розстрочити виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14 до 31.10.2015р. на шість місяців шляхом сплати наступним чином:
до 31.05.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 30.06.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 31.07.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 31.08.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 30.09.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 31.10.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.
Приймаючи до уваги вищевказане, керуючись статтями 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Комунальної установи "Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради", м. Дніпропетровськ про відстрочку та розстрочку виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14 задовольнити частково.
Розстрочити виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області від 09.12.2014р. у справі №904/5594/14 шляхом сплати наступним чином:
до 31.05.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 30.06.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 31.07.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 31.08.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 30.09.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.;
до 31.10.2015р. - 1 642 586 грн. 70 коп.
В решті вимог за заявою відмовити.
ГОЛОВУЮЧИЙ КОЛЕГІЇ Т.В. ЗАГИНАЙКО СУДДІ А.Є. СОЛОВЙОВА
М.О. НІКОЛЕНКО